Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 18.06. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Registrácia na súťažnú výstavu O myjavský erb 2018 spustená

o myjavský erb 2018Druhý ročník súťažnej výstavy plastikových a papierových modelov O myjavský erb 2018 sa bude konať v sobotu 17. novembra 2018 v priestoroch Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave. Podujatie pre milovníkov tohto zaujímavého hobby, priaznivcov techniky, histórie i širokú verejnosť pripravuje v spolupráci so sponzormi mesto Myjava a začne sa oficiálne o 10.00 h v spoločenskej (výstavnej) sále kultúrneho domu. Preberanie prihlásených modelov je naplánované na 8.00 h, vyhlásenie výsledkov sa bude konať o 15.00 h. 

 

Súťažiaci modelári budú tento rok skúšať šťastie v 34 kategóriách a zabojujú aj o niekoľko špeciálnych cien. Patronát nad nimi prevzali spoločnosť EDUARD – známy český výrobca modelov, domáci pivovar Hellstork a mesto Myjava. Prvá cena nazvaná Cena Ernesta Applebyho nesie meno amerického pilota, ktorý ako jediný z posádky zahynul pri zostrelení bombardéra B-24 Liberator nad myjavskými kopanicami a získa ju vybraný model spojeneckého bombardéra z obdobia z 2. svetovej vojny bez rozdielu mierky a veku autora. Cena pivovaru Hellstork bude udelená autorovi vybraného modelu prúdového lietadla bez rozdielu mierky v seniorskej kategórii a napokon „100“ – Cenu primátora Myjavy si z výstavy odnesie autor vybraného modelu pozemnej bojovej techniky v službách ČSR/ČSSR/ČSFR/SR/ČR bez rozdielu mierky a veku autora. Táto cena bude v rámci súťaže pripravená pri príležitosti stého výročia vzniku ČSR. Celkové propozície sú nastavené nasledovne:

 

PLASTIKOVÉ MODELY

STUDENT (0 - 12,99 rokov)

T1 - lietadlá a vrtuľníky
T2 - bojová technika
T3 - cestné a koľajové dopravné prostriedky (civilné, športové)
T4 - ostatné

JUNIOR (13 - 17,99 rokov)

J1 - lietadlá a vrtuľníky 1/72 a menšie
J2 - lietadlá a vrtuľníky 1/48 a väčšie
J3 - bojová technika 1/72 a menšia
J4 - bojová technika 1/48 a väčšia
J5 - diorámy bez rozdielu mierky
J6 - cestné a koľajové dopravné prostriedky (civilné, športové) bez rozdielu mierky
J7 - lode a ponorky bez rozdielu mierky
J8 - figúrky a busty bez rozdielu mierky
J9 - ostatné bez rozdielu mierky

SENIOR (od 18 rokov)

S1 - lietadlá vrtuľové 1/72 a menšie
S2 - lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/72 a menšie
S3 - lietadlá vrtuľové 1/48 a väčšie
S4 - lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/48 a väčšie
S5 - bojová technika pásová 1/72 a menšia
S6 - bojová technika kolesová 1/72 a menšia
S7 - bojová technika pásová 1/48 a väčšia
S8 - bojová technika kolesová 1/48 a väčšia
S9 - diorámy bez rozdielu mierky
S10 - cestné a koľajové dopravné prostriedky (civilné, športové) bez rozdielu mierky
S11 - lode a ponorky bez rozdielu mierky
S12 - figúrky a busty bez rozdielu mierky
S13 - ostatné bez rozdielu mierky

 

PAPIEROVÉ MODELY

P1 - letecká technika - vojenská
P2 - letecká technika - civilná
P3 - pozemná a železničná technika - vojenská
P4 - pozemná a železničná technika - civilná a športová
P5 - stavby a architektúra
P6 - lode a ponorky
P7 - figúrky, busty, príroda
P8 - vesmír a sci-fi

Pozn.: Organizátor si vyhradzuje právo v prípade nedostatočného zastúpenia súťažných modelov v konkrétnej kategórii (menej ako 5 modelov od menej ako troch modelárov) nevyhlásiť víťaza alebo kategórie zlúčiť. Modely bude možné prihlásiť na výstavu aj ako nesúťažné.

Vystavené modely však nebudú tým jediným, čo bude pútať pozornosť návštevníkov akcie. Počas dňa bude pripravený aj zaujímavý sprievodný program. Napríklad kinosála sa stane dejiskom dvoch modelárskych workshopov, na ktorých skúsení tvorcovia prezradia svoje tipy a triky na dosiahnutie skvelého vzhľadu modelu. Prvý workshop s názvom Zemité efekty - prach, blato, voda, vegetácia povedie Martin Red Kováč a bude realizovaný formou podrobnej multimediálnej prezentácie. Naplánovaný je na 11.00 h. Druhý workshop sa volá "Suřík". Bude venovaný základným náterom a úpravam modelu a na Myjavu ho príde praktickými ukážkami o 12.30 h odprezentovať až zo Šumperka šikovný modelár Marek Zindulka. Záujemcovia o históriu a dejiny sa istotne potešia prednáške Ondreja Janšta s názvom Zabudnutí hrdinovia. Tá bude venovaná téme leteckých súbojov nad myjavskými kopanicami v roku 1944. Vypočuť si ju môžete o 14.00 h. K dispozícii bude počas dňa takisto prezentácia činnosti a vybavenia Klubu vojenskej a policajnej histórie Dojč, ktorá sa zaoberá Wehrmachtom, jednotkami 14. Waffen SS Galizien, Červenou armádou, vojskom Slovenského štátu i partizánskymi jednotkami. Nebude chýbať ani ponuka modelárskeho sortimentu zúčastnených predajcov, ktorí na Myjavu pricestujú.

Samozrejme, tak ako mnohé iné podujatia, ani toto by sa nezaobišlo bez finančnej či materiálnej podpory partnerov a sponzorov. Ako sme spomínali, súťažnú výstavu organizačne zastrešuje mesto Myjava a medzi podporovateľov akcie sa doteraz zaradili:

 • airbrushcentrum.sk - Predajca airbrush príslušenstva pre modelárov podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • BETEXA.CZ - Známy český výrobca a distribútor papierových modelov a doplnkov pre papierových modelárov podporí výstavu mediálne i cenami pre súťažiacich modelárov.
 • eastmodels.sk - Modelársky portál eastmodels.sk je aj tento rok hlavným mediálnym partnerom výstavy.
 • EDUARD – Jeden z najväčších českých výrobcov plastikových modelov a doplnkov pre modely podporí našu výstavu špeciálnou cenou pre súťažiacich modelárov.
 • Hauler/Brengun - Známy český výrobca plastikových modelov a leptaných doplnkov podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • Hellstork - Domáci pivovar Hellstork, ktorý sa môže pýšiť najlepším pivom na svete za rok 2017, podporí výstavu špeciálnou cenou pre súťažiacich modelárov.
 • HT model Poprad - Modelársky obchod HT model Poprad podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • Kovozávody Prostějov/AZ model - Jeden z najznámejších českých výrobcov plastikových modelov podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • MODELAROVO.CZ - Modelársky portál modelarovo.cz mediálne podporí výstavu.
 • MODELIMEX.CZ - Modelársky obchod Modelimex.cz podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • MODELKIT.EU - E-shop s automobilovými zberateľskými modelmi podporí výstavu cenami pre súťažiacoch modelárov.
 • Model Hobby magazín - Modelárske periodikum podporí výstavu mediálne.
 • PAPIEROVY-MODELAR.SK - E-shop papierovy-modelar.sk podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • Slovak Air Force Agency - Marketingová agentúra Leteckých síl SR podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov.
 • SPECIAL HOBBY/CMK - Jeden z najväčších českých výrobcov plastikových modelov podporí výstavu cenami pre súťažiacich modelárov. Navyše pricestuje na Myjavu aj ako predajca a záujemcovia tak budú mať možnosť zakúpiť si výrobky firmy priamo v kultúrnom dome.

Ďalší predajcovia sú v tejto chvíli v riešení, potvrdení sú zatiaľ okrem Special Hobby zástupca značiek Trumpeter a HobbyBoss, pán Gieci z Topoľčian, firma Airbrsuhcentrum.sk a agentúra Slovak Air Force Agency. Čo sa týka registrácie modelov, tá sa začala 11. septembra 2018. Elektronická forma je bezplatná a potrvá do 11. novembra 2018. Registračný formulár môžete vyplniť tu:

 

Registrácia modelov na mieste bude možná od 8.00 do 9.30 h a bude spoplatnená sumou 2,- €/50,- Kč pre jedného prihlasujúceho sa modelára. Takto získaný výťažok bude použitý na organizáciu podujatia v ďalšom roku, prípadne na podporu vznikajúceho modelárskeho krúžku v CVČ Myjava. Vstupné pre návštevníkov výstavy bude dobrovoľné.


Cena AIRDESIGN Sponzori a partneri podujatia Workshop Marka Zindulku Cena primátora Myjavy Cena pivovaru Hellstork Cena Ernesta Applebyho O myjavský erb 2018 Workshop Martina Reda Kováča
Vytlačiť | Pridané: 11:44:24 25.09.2018 | Prečítané: 964x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2019
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online15
Dnes  583
Mesiac  14041
Celkovo791485

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac