Preskočiť na obsah
Dnes je 13.12. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Jakub Štetina priviezol z Mexika na Myjavu bronz

jakub štetinaMyjavský karatista z Karate klubu Spartak Myjava Jakub Štetina sa v dňoch 26. až 28. októbra 2018 zúčastnil Svetového pohára Karate 1 Youth League Cancún – Quitana Roo 2018 v Mexiku. Jakub zápasil v kategórii kumite juniori do 61 kg a podarilo sa mu pre seba i re myjavský karate oddiel získať veľký úspech.

Do mexického Cancúnu odlietal už 23. 10. 2018, aby sa stihol aklimatizovať a prispôsobiť časovému posunu, ktorý je sedemhodinový. V sobotu 27. 10. 2018 približne o pol noci nášho času sa začali súboje v kategórii kumite juniori 16-17 roční do 61 kg. V prvom kole porazil Jakub mexického karatistu 6 : 4, druhé kolo vyhral pred limitom 8 : 0 taktiež s mexickým zápasníkom. V treťom kole prehral najtesnejším rozdielom 0 : 1 s ruským reprezentantom. Keďže Rus sa dostal následne až do finále, Jakuba tým potiahol do repasáže. V boji o tretie miesto zdolal Myjavčan Američana 5 : 3 a druhý zápas s Kolumbijčanom sa skončil 1 : 1. No na základe bodovania rozhodcov napokon vyhral Jakub 3 : 2. Tým vybojoval na Svetovom pohári fantastické 3. miesto a získal bronzovú medailu. Počtom pripísaných bodov za 3. miesto sa Jakub posunul na 24. pozíciu vo WKF rankingu (svetový rebríček bodovania v karate) z celkových 222 zápasníkov v kategórii kumite juniori do 61 kg.

Stáť na stupni víťazov na svetovej úrovni je snom každého športovca. O to viac si všetci tento úspech ceníme, keď vieme koľko driny a odriekania je za takýmto úžasným športovým úspechom. Vďaka za to patrí trénerom, ale aj všetkým, ktorí Jakuba podporujú a poskytli mu finančnú pomoc, čím výrazne prispeli k tomu, že Jakub Štetina zo Slovenska, z Myjavy, študent myjavského gymnázia, zažil svoj sen v Mexiku. Ďakujeme mu aj touto cestou za skvelú reprezentáciu Myjavy a Slovenska a tak Jakubovi, ako aj všetkým karatistom z Karate klubu Spartak Myjava prajeme v ďalších súťažiach veľa športových úspechov a víťazstiev!

Jakub Štetina získal v Mexiku bronz Jakub Štetina na stupni víťazov
Vytlačiť | Pridané: 12:05:55 06.11.2018 | Prečítané: 200x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)