Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 10.08. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Súťažná modelárska výstava O myjavský erb

o myjavský erb 2017AKTUALIZOVANÉ -  Začiatok tohoročných letných prázdnin bude v Myjave patriť plastikovým a papierovým modelom a tým, ktorí sa tomuto hobby venujú. V Kultúrnom dome Samka Dudíka sa totiž bude v sobotu 1. júla 2017 konať premiérový ročník súťažnej výstavy nazvanej O myjavský erb 2017. Jej cieľom je ukázať verejnosti, že aj takýto koníček existuje, spropagovať ho medzi ľuďmi a keďže sa takáto akcia na Myjave konala naposledy pred asi 30 rokmi, je jej úlohou aj spestriť ponuku podujatí v tomto roku a možno vytvoriť novú tradíciu. 

      Vystavené a súťažné modely budú môcť návštevníci obdivovať v priestoroch spoločenskej sály kultúrneho domu. Vestibul bude zasa slúžiť predajcom modelárskeho sortimentu, ktorí v prvý júlový víkend na Myjavu zavítajú. Prezentácia modelov sa začne o 8.00 h a výstava bude oficiálne otvorená pre verejnosť o 10.00 h. Súťažné kategórie sú stanovené nasledovne:

Plastikové modely

STUDENT (0 – 12,99 rokov)

LVS – lietadlá a vrtuľníky
BTS – bojová technika
CDS – civilná doprava
OS – ostatné

JUNIOR (13 – 17,99 rokov)

LVJ1 – lietadlá a vrtuľníky 1/72 a menšie
LVJ2 – lietadlá a vrtuľníky 1/48 a väčšie
BTJ1 – bojová technika 1/72 a menšia
BTJ2 – bojová technika 1/48 a väčšia
DJ – diorámy
CDJ – civilná doprava
OJ – ostatné

SENIOR (od 18 rokov)

LVS1 – lietadlá vrtuľové 1/72 a menšie
LPS1 – lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/72 a menšie
LVS2 – lietadlá vrtuľové 1/48 a väčšie
LPS2 – lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/48 a väčšie
BTRP1 – bojová technika pásová 1/72 a menšia
BTRK1 – bojová technika kolesová 1/72 a menšia
BTRP2 – bojová technika pásová 1/48 a väčšia
BTRK2 – bojová technika kolesová 1/48 a väčšia
DS – diorámy
CDR – civilná doprava
OR – ostatné

Papierové modely

PL – letecká technika
PS – stavby a architektúra
PT – technika
PO – ostatné

Pozn.: Organizátor si vyhradzuje právo v prípade potreby súťažné kategórie zlúčiť!

     Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 14.30 h. Modely budú vyhodnocované systémom páči/nepáči bez odborného prideľovania bodov porotou zloženou zo zástupcov organizátora súťaže a skúsených modelárov prítomných na výstave. Trofej od mesta Myjava získa najlepší model v každe súťažnej kategórii. Ďalšie diela budú odmeňované bez určenia poradia v závislosti od počtu vecných cien, ktoré sa nám podarí do súťaže získať. Prví sponzori sú už dnes jasní a podporu prisľúbili napríklad Airbrsuhcentrum.skModelpasticshop.skModelimexAttack Hobby KitsProspektor ShopModelshop.skHT-model Poprad, AZ model, Kovozávody Prostějov, e-shop papierovy-modelar.skBetexa, SVAP - Creative Paper... Mediálnym partnerom je portál eastmodels.sk. Ak niekto váha, či má alebo nemá svoj model na akciu prihlásiť, tak určite áno. Hoci ide o súťažnú výstavu, v tomto premiérovom ročníku to má pre nás až druhoradý význam. Ide najmä o to, čo sme už deklarovali, aby sme modelárstvo spropagovali na verejnosti a ukázali ľuďom, že aj tu na kopaniciach a v okolí sú šikovní ľudia, ktorí sa tejto záľube aktívne venujú. Tiež budeme radi, keď sa títo ľudia medzi sebou spoznajú, vymenia si skúsenosti, porovnajú svoju prácu a kto vie, možno sa neskôr dočkáme ajvzniku aktívneho modelárskeho klubu či krúžku v Centre voľného času. Registrácia modelov je elektronická a funguje do 23. 6. 2017 do polnoci. Svoje papierové či plastikové výtvory môžete do súťaže prihlasovať hoci aj hneď prostredníctvom tohto formulára:

 

     Prosíme vás, aby ste v čo najväčšej miere využili práve tento spôsob prihlasovania modelov. Budeme tak mať lepšiu predstavu o množstve vystavovaných kúskov, o priestorových nárokoch a lepšie pripravíme podmienky na výstavu. Predsa len, akciu pripravujeme prvýkrát a chceme sa vyvarovať možných nedostatkov. Navyše, aj my máme svoje priestorové a personálne limity a neradi by sme preto odmietali modely pri osobnej registrácii v sobotu ráno.

     Okrem samotnej výstavy budú súčasťou podujatia aj tvorivé dielne pre deti v réžii CVČ Myjava a modelárske workshopy. Tie sú v tejto chvíli dva, možno ešte jeden pribudne. Budú sa konať v hlavnej sále kultúrneho domu - jeden dopoludnia, ďalší po obede - a pracovné postupy z nich budú prenášané na kinoplátno. Prvý workshop, zameraný na bojovú techniku, bude viesť Martin Red Kováč, ktorý návštevníkom ukáže, ako realisticky stvárniť zaprášenie modelov. Druhý bude v réžii Štefana Svobodu. Ten zasa predvedie základnú moduláciu povrchu leteckej techniky a tvorbu kamuflážnych polí pomocou tack-itu.

     Nuž a na záver ešte pár organizačných pokynov. Najmä pre tých, ktorí plánujú na Myjavu prísť a nepoznajú ju. Výstava, ako je uvedené, sa bude konať v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave na Partizánskej ulici. Veľká modro-biela budova v centre vedľa autobusovej stanice sa prehliadnuť nedá a navyše na nej bude umiestnený banner s názvom výstavy. Vchod do sály je hore z terasy. Príjazdy sú možné z Moravy (Ul. Pirte - Staromyjavská ulica - Ul. 1. mája), od Nového Mesta nad Váhom, respektíve od Starej Turej (buď zjazd z obchvatu po Jablonskej ulici alebo odbočenie z obchvatu na Krajňanskú cestu a Ul. 1. mája) a od Záhoria či Brezovej pod Bradlom (Brezovská ul. - Námestie M. R. Štefánika). Kultúrny dom má svoje parkovisko, ktoré bude samozrejme možné využiť, ale nie je veľké. Takže sú v priloženej orientačnej mapke pod článkom červeným písmenom P vyznačené aj ďalšie možnosti odstavenia motorových vozidiel. Odporúčame parkovacie miesta na Námestí M. R. Štefánika pri budove mestského úradu, pozdĺž celého námestia a popri rieke Myjava. Keďže Myjava nie je veľké mesto, zo všetkých týchto parkovísk je kultúrny dom "čoby kameňom dohodil". V tejto súvislosti by sme chceli modelárov a návštevníkov poprosiť, aby sa snažili využiť práve vyznačené parkoviská a miesta pri bytových domoch na Partizánskej a Jablonskej ulici prenechali obyvateľom tejto časti mesta. Čo sa týka občerstvenia, priamo v kultúrnom dome oproti výstavnej sále sa nachádza Blue Bar. S jeho prevádzkovateľom chceme dohodnúť otvorenie podniku už v dopoludňajších hodinách, takže s pitným režimom a pochutinami nebude až do skončenia výstavy problém. Stravovanie si však bude musieť každý modelár či návštevník riešiť sám v blízkom okolí. Znova platí, že Myjava nie je veľká, takže bez problémov, po pár minútach chôdze, sú dostupné predajne potravín, supermarkety, reštaurácie i bary.

     Tešíme sa na všetkých, ktorí si v sobotu 1. júla 2017 nájdu cestu na Myjavu a prídu na súťažnú výstavu O myjavský erb 2017 či už ako modelári alebo návštevníci. Budete vítaní!


Ako sa na výstavu dostať? Pripravovaný workshop Martina Kováča Sála, v ktorej budú vystavované modely. Sála, v ktorej budú vystavované modely. Priestor pre predajcov modelárskeho sortimentu. Priestor pre predajcov modelárskeho sortimentu. Pripravovaný workshop Štefana Svobodu Špeciálna súťažná kategória pre modely P 51 Mustang Súťažná výstava O myjavský erb 2017 Partneri a sponzori výstavy
Vytlačiť | Pridané: 16:56:11 16.02.2017 | Prečítané: 2644x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
August 2020
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Kultúrne dianie sa po "korone" začína rozbiehať. Ktorá z avizovaných aktivít vás v lete poteší najviac?
Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online12
Dnes  1157
Mesiac  10708
Celkovo1246494

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac