Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 19.10. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Súťažná modelárska výstava O myjavský erb

o myjavský erb 2017AKTUALIZOVANÉ -  Začiatok tohoročných letných prázdnin bude v Myjave patriť plastikovým a papierovým modelom a tým, ktorí sa tomuto hobby venujú. V Kultúrnom dome Samka Dudíka sa totiž bude v sobotu 1. júla 2017 konať premiérový ročník súťažnej výstavy nazvanej O myjavský erb 2017. Jej cieľom je ukázať verejnosti, že aj takýto koníček existuje, spropagovať ho medzi ľuďmi a keďže sa takáto akcia na Myjave konala naposledy pred asi 30 rokmi, je jej úlohou aj spestriť ponuku podujatí v tomto roku a možno vytvoriť novú tradíciu. 

      Vystavené a súťažné modely budú môcť návštevníci obdivovať v priestoroch spoločenskej sály kultúrneho domu. Vestibul bude zasa slúžiť predajcom modelárskeho sortimentu, ktorí v prvý júlový víkend na Myjavu zavítajú. Prezentácia modelov sa začne o 8.00 h a výstava bude oficiálne otvorená pre verejnosť o 10.00 h. Súťažné kategórie sú stanovené nasledovne:

Plastikové modely

STUDENT (0 – 12,99 rokov)

LVS – lietadlá a vrtuľníky
BTS – bojová technika
CDS – civilná doprava
OS – ostatné

JUNIOR (13 – 17,99 rokov)

LVJ1 – lietadlá a vrtuľníky 1/72 a menšie
LVJ2 – lietadlá a vrtuľníky 1/48 a väčšie
BTJ1 – bojová technika 1/72 a menšia
BTJ2 – bojová technika 1/48 a väčšia
DJ – diorámy
CDJ – civilná doprava
OJ – ostatné

SENIOR (od 18 rokov)

LVS1 – lietadlá vrtuľové 1/72 a menšie
LPS1 – lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/72 a menšie
LVS2 – lietadlá vrtuľové 1/48 a väčšie
LPS2 – lietadlá prúdové a vrtuľníky 1/48 a väčšie
BTRP1 – bojová technika pásová 1/72 a menšia
BTRK1 – bojová technika kolesová 1/72 a menšia
BTRP2 – bojová technika pásová 1/48 a väčšia
BTRK2 – bojová technika kolesová 1/48 a väčšia
DS – diorámy
CDR – civilná doprava
OR – ostatné

Papierové modely

PL – letecká technika
PS – stavby a architektúra
PT – technika
PO – ostatné

Pozn.: Organizátor si vyhradzuje právo v prípade potreby súťažné kategórie zlúčiť!

     Vyhlásenie výsledkov je naplánované na 14.30 h. Modely budú vyhodnocované systémom páči/nepáči bez odborného prideľovania bodov porotou zloženou zo zástupcov organizátora súťaže a skúsených modelárov prítomných na výstave. Trofej od mesta Myjava získa najlepší model v každe súťažnej kategórii. Ďalšie diela budú odmeňované bez určenia poradia v závislosti od počtu vecných cien, ktoré sa nám podarí do súťaže získať. Prví sponzori sú už dnes jasní a podporu prisľúbili napríklad Airbrsuhcentrum.skModelpasticshop.skModelimexAttack Hobby KitsProspektor ShopModelshop.skHT-model Poprad, AZ model, Kovozávody Prostějov, e-shop papierovy-modelar.skBetexa, SVAP - Creative Paper... Mediálnym partnerom je portál eastmodels.sk. Ak niekto váha, či má alebo nemá svoj model na akciu prihlásiť, tak určite áno. Hoci ide o súťažnú výstavu, v tomto premiérovom ročníku to má pre nás až druhoradý význam. Ide najmä o to, čo sme už deklarovali, aby sme modelárstvo spropagovali na verejnosti a ukázali ľuďom, že aj tu na kopaniciach a v okolí sú šikovní ľudia, ktorí sa tejto záľube aktívne venujú. Tiež budeme radi, keď sa títo ľudia medzi sebou spoznajú, vymenia si skúsenosti, porovnajú svoju prácu a kto vie, možno sa neskôr dočkáme ajvzniku aktívneho modelárskeho klubu či krúžku v Centre voľného času. Registrácia modelov je elektronická a funguje do 23. 6. 2017 do polnoci. Svoje papierové či plastikové výtvory môžete do súťaže prihlasovať hoci aj hneď prostredníctvom tohto formulára:

 

     Prosíme vás, aby ste v čo najväčšej miere využili práve tento spôsob prihlasovania modelov. Budeme tak mať lepšiu predstavu o množstve vystavovaných kúskov, o priestorových nárokoch a lepšie pripravíme podmienky na výstavu. Predsa len, akciu pripravujeme prvýkrát a chceme sa vyvarovať možných nedostatkov. Navyše, aj my máme svoje priestorové a personálne limity a neradi by sme preto odmietali modely pri osobnej registrácii v sobotu ráno.

     Okrem samotnej výstavy budú súčasťou podujatia aj tvorivé dielne pre deti v réžii CVČ Myjava a modelárske workshopy. Tie sú v tejto chvíli dva, možno ešte jeden pribudne. Budú sa konať v hlavnej sále kultúrneho domu - jeden dopoludnia, ďalší po obede - a pracovné postupy z nich budú prenášané na kinoplátno. Prvý workshop, zameraný na bojovú techniku, bude viesť Martin Red Kováč, ktorý návštevníkom ukáže, ako realisticky stvárniť zaprášenie modelov. Druhý bude v réžii Štefana Svobodu. Ten zasa predvedie základnú moduláciu povrchu leteckej techniky a tvorbu kamuflážnych polí pomocou tack-itu.

     Nuž a na záver ešte pár organizačných pokynov. Najmä pre tých, ktorí plánujú na Myjavu prísť a nepoznajú ju. Výstava, ako je uvedené, sa bude konať v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave na Partizánskej ulici. Veľká modro-biela budova v centre vedľa autobusovej stanice sa prehliadnuť nedá a navyše na nej bude umiestnený banner s názvom výstavy. Vchod do sály je hore z terasy. Príjazdy sú možné z Moravy (Ul. Pirte - Staromyjavská ulica - Ul. 1. mája), od Nového Mesta nad Váhom, respektíve od Starej Turej (buď zjazd z obchvatu po Jablonskej ulici alebo odbočenie z obchvatu na Krajňanskú cestu a Ul. 1. mája) a od Záhoria či Brezovej pod Bradlom (Brezovská ul. - Námestie M. R. Štefánika). Kultúrny dom má svoje parkovisko, ktoré bude samozrejme možné využiť, ale nie je veľké. Takže sú v priloženej orientačnej mapke pod článkom červeným písmenom P vyznačené aj ďalšie možnosti odstavenia motorových vozidiel. Odporúčame parkovacie miesta na Námestí M. R. Štefánika pri budove mestského úradu, pozdĺž celého námestia a popri rieke Myjava. Keďže Myjava nie je veľké mesto, zo všetkých týchto parkovísk je kultúrny dom "čoby kameňom dohodil". V tejto súvislosti by sme chceli modelárov a návštevníkov poprosiť, aby sa snažili využiť práve vyznačené parkoviská a miesta pri bytových domoch na Partizánskej a Jablonskej ulici prenechali obyvateľom tejto časti mesta. Čo sa týka občerstvenia, priamo v kultúrnom dome oproti výstavnej sále sa nachádza Blue Bar. S jeho prevádzkovateľom chceme dohodnúť otvorenie podniku už v dopoludňajších hodinách, takže s pitným režimom a pochutinami nebude až do skončenia výstavy problém. Stravovanie si však bude musieť každý modelár či návštevník riešiť sám v blízkom okolí. Znova platí, že Myjava nie je veľká, takže bez problémov, po pár minútach chôdze, sú dostupné predajne potravín, supermarkety, reštaurácie i bary.

     Tešíme sa na všetkých, ktorí si v sobotu 1. júla 2017 nájdu cestu na Myjavu a prídu na súťažnú výstavu O myjavský erb 2017 či už ako modelári alebo návštevníci. Budete vítaní!


Ako sa na výstavu dostať? Pripravovaný workshop Martina Kováča Sála, v ktorej budú vystavované modely. Sála, v ktorej budú vystavované modely. Priestor pre predajcov modelárskeho sortimentu. Priestor pre predajcov modelárskeho sortimentu. Pripravovaný workshop Štefana Svobodu Špeciálna súťažná kategória pre modely P 51 Mustang Súťažná výstava O myjavský erb 2017 Partneri a sponzori výstavy
Vytlačiť | Pridané: 16:56:11 16.02.2017 | Prečítané: 1864x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2018
PUSŠPSN
1234567
891011121314
151617182021
22232425262728
293031    
Zoznam podujatí

Anketa
Kde by sa podľa vás mal v budúcnosti konať Sviatok piva Myjava?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online16
Dnes  578
Mesiac  15144
Celkovo626701

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac