Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 20.06. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Príprava projektu pre sídlisko Vŕšok finišuje

príprava projektu pre sídlisko vŕšokMyjavská samospráva v tomto roku okrem iného finalizuje, respektíve chce finalizovať, tri veľké investičné projekty, o ktorých už bola verejnosť v minulosti informovaná. Týkajú sa rekonštrukcie objektov materských škôl, rekonštrukcie budovy mestského úradu a dobudovania kanalizácie v časti Hoštáky v Turej Lúke. Každý z týchto projektov je momentálne v inej fáze. V prípade kanalizácie už bolo odovzdané stavenisko spoločnosti Combin Banská Štiavnica, s. r. o., ktorá bude stavbu realizovať a začiatok prác sa očakáva v najbližších týždňoch. Pokiaľ ide o mestský úrad, tu prebieha kontrola verejného obstarávania. Rekonštrukčné práce budú môcť začať až po skončení tohto procesu.No a napokon škôlky. Tu bola ešte len vo štvrtok 22. júna 2017 podpísaná zmluva zo strany ministerstva a aktuálne, rovnako ako pri úrade, aj tu prebieha kontrola súťaže. Ak nebude trvať dlho, je šanca, že sa objekty materských škôl začnú rekonštruovať ešte počas letných prázdnin. Ak sa však kontrolný proces natiahne, bude musieť samospráva nájsť iné riešenie, pretože veľké stavebné zásahy v škôlkach možno realizovať len vtedy, keď nie sú v prevádzke. Keď budú dostupné relevantné informácie o ďalšom postupe pri týchto projektoch, budeme o nich občanov informovať.

To však nie je, čo sa týka prípravy investičných akcii, všetko. Na júnovom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Myjave poslanci schválili aj predloženie projektu s názvom Revitalizácia sídliska Vŕšok v rámci operačného programu Integrovaný regionálny operačný program. Sprostredkovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj, poskytovateľom finančných prostriedkov Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Cieľom tohto projektu, ktorý pripravilo Oddelenie regionálneho rozvoja mesta Myjava, je zlepšiť životné podmienky obyvateľov sídliska so zameraním na environmentálnu štruktúru územia. Hlavné aktivity projektu sú rozdelené do dvoch častí:

  • Vnútroblok 1 – Územie ohraničené ulicami Partizánska, Viestova a Jánošíkova po predajňu LIDL. V rámci obslužnosti sa využíva slepá Ulica 8. apríla, ktorá je prístupovou komunikáciou do tohto vnútrobloku.
     
  • Vnútroblok 2 - Územie ohraničené ulicami Partizánka, Jánošíkova, SNP a Jablonská ulica. V rámci obslužnosti sa využíva slepá Ulica SNP, ktorá je prístupovou komunikáciou do časti tohto vnútrobloku.

Predmetom projektu je rekonštrukcia chodníkov a spevnených plôch v celkovej výmere 6106 m2 chodníkov (zámková dlažba, liaty asfalt) a 1792 m2 spevnených plôch (zatrávňovacie tvárnice, vyrovnanie terénu). Ďalej sa počíta s osadením mestského mobiliáru – lavičiek, stolov a odpadkových košov. Takisto je uvažované s rekonštrukciou kontajnerových stojísk. Vo Vnútrobloku 1 by prešli obnovou tri stojiská, vo Vnútrobloku 2 šesť stojísk. Tie by už dostali aj "klietku", ktorá by zaručovala prístup k odpadovým nádobám len obyvateľom príslušných bytoviek. Okrem toho autori projektu do návrhu zapracovali detské ihriská. Novú exteriérovú fitnes zostavu a rekonštrukciu troch existujúcich ihrísk. Dôležitým prvkom celého projektu je zeleň. Na celom sídlisku by sa zrealizovala výsadba vertikálnych zelených stien, výsadba nových drevín vo verejnej zeleni a takzvanej ochrannej zelene. Celkovo by na Vŕšku pribudlo asi 700 ks drevín a krovín. Maximálne celkové oprávnené výdavky schválené zastupiteľstvom sú vo výške 800 000,- €, maximálna požadovaná výška nenávratného finančného príspevku dosahuje hodnotu 760 000,- €. Spolufinancovanie zo strany mesta by v tomto prípade bolo vo výške minimálne 5%, teda 40 000,- €. Pozor, tieto čísla sú len návrhmi vychádzajúcimi z navrhovaných aktivít projektu, reálne rozpočty môžu byť nižšie. Ak by tento projekt prešiel, myjavské sídlisko by dostalo novú a pre jeho obyvateľov určite atraktívnejšiu podobu.
 


Územie riešené v projekte - Vnútroblok 2 Územie riešené v projekte - Vnútroblok 1
Vytlačiť | Pridané: 15:03:51 26.06.2017 | Prečítané: 1044x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2018
PUSŠPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
Zoznam podujatí

Anketa
Odkiaľ ste sa dozvedeli o Medzinárodnom folklórnom festivale MYJAVA 2018?
Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online15
Dnes  1165
Mesiac  27988
Celkovo524985

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac