Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 27.02. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Muzikanti predstavia Hudbu sveta

hudba svetaKapela Muzikanti je netradičným zoskupením talentovaných hudobníkov z myjavského regiónu. Jej členovia pôsobia v ľudových hudbách z Myjavy a okolia a Bratislavy. Prvýkrát spolu vystúpili v roku 2016 s programom Tradične - netradične, ktorý sa stretol s diváckym úspechom a motivoval členov kapely k ďalšej tvorivej práci. Vo svojom repertoári prinášajú neobvyklé spojenie cimbalovej muziky s filmovou a inou svetovou hudbou. Na ich koncertoch môžete počuť známe filmové melódie, francúzske valčíky, argentínske tangá, prípadne ľudové piesne z iných európskych krajín. 

A práve toto hudobné zoskupenie vás srdečne pozýva na premiéru svojho nového programu s názvom Hudba sveta, ktorý sa uskutoční v sobotu 26. mája o 19.00 h v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave. V tomto programe môžete vidieť kombináciu viacerých formátov - hudby, spevu, projekcie a tanca - v originálnom prevedení. Môžete sa tešiť na hudbu zo známych filmov, nostalgické argentínske tango a francúzske valčíky, úpravy ruských a uhorských ľudových piesní. O živú projekciu, tzv. VJing, sa postará Lukáš Matejka, digitálny výtvarík, kurátor a programový riaditeľ Festivalu svetla a tieňa z občianskeho združenia Trakt z Trenčína. Digitálna projekcia alebo VJing je mixovanie videa, činnosť podobná DJingu (miešanie hudby). Používajú sa tu predpripravené video slučky. Lukáš pomocou videomixu vytvorí pohyblivé kulisy, ktoré podporia celkovú atmosféru tohto netradičného podujatia. V programe sa predstaví talentovaná speváčka a myjavská rodáčka Nikola Jankovýchová, ktorá v súčasnosti pôsobí v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Argentínske tango zatancujú Dominika Greisigerová a Tomáš Saltzer z bratislavskej tanečnej školy Abrazo. V programe predvedú okrem klasického argentínskeho tanga aj štýl “tango vals” a “milonga”.

Hudobné zoskupenie MUZIKANTI hrá v zostave:

  • husle: Ján Michalec, Adam Foltín
  • viola: Róbert Mramúch
  • kontrabas: Miroslav Drška
  • cimbal: Michal Kolárik
  • akordeón: Michal Zachar

Predpredaj vstupeniek v hodnote 5,- € bude od 2. mája 2018 v kancelárii Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave alebo online na stránke www.kultura.myjava.sk.


Hudba sveta
Vytlačiť | Pridané: 13:44:28 25.04.2018 | Prečítané: 1675x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Február 2020
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Zoznam podujatí

Anketa
V ktorej lokalite na Myjave máte najväčší problém zaparkovať?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online7
Dnes  173
Mesiac  32269
Celkovo1048476

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac