Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 24.02. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Sviatok piva tretí raz na Myjave

sviatok piva myjava 2018AKTUALIZOVANÉ - Posledná augustová sobota bude v Myjave patriť kvalitnému pivu, dobrému jedlu a skvelej zábave. Na Námestí M. R. Štefánika sa totiž uskutoční tretí ročník podujatia Sviatok piva Myjava, ktorý návštevníkom opäť ponúkne ochutnávku produkcie malých remeselných pivovarov a k nej i zaujímavý kultúrny program. Do kopaničiarskej metropoly 25. augusta 2018 zavíta osem pivovarov zblízka i zďaleka, ktorých výrobky len tak hocikde nezoženiete. Domčeky na námestí obsadia domáci pivovar Hellstork, Turák a vnuk z neďalekej Starej Turej, senický Štramák, Sessler z Trnavy, Lanius z krajského mesta Trenčín, Unorthodox Brewing a Nobell z Bratislavy a napokon Berhet z ďalekého Bardejova. 

Čapovať začnú tak ako v predošlých rokoch o 12.00 h a milovníkom zlatého moku budú k dispozícii do 22.00 h alebo dovtedy, kým sa im neminú zásoby. Ku kvalitnému pivu samozrejme patrí aj dobré jedlo, ktoré hosťom okrem iných ponúknu aj senická Coolňa so svojimi hamburgermi, Punková kuchyňa so špecialitami, ktoré pošteklia vaše chuťové poháriky či Samšport s tradičnou a chutnou ponukou. Kolorit občerstvovacej zóny dotvorí Zastávka s nealko nápojmi v podobe ovocných limonád, smoothie a kávy. Zámerom organizátorov totiž je, ak si podujatie udrží svoju pozíciu v kalendári kultúrnych a športových podujatí aj v ďalších rokoch, aby sa myjavská pivná slávnosť stala aj takým malým street foodovým festivalom. Či sa to podarí, to bude závisieť od záujmu verejnosti i prevádzkovateľov, ktorí sa street foodu venujú.

A keďže je Sviatok piva, ktorý pre vás pripravujú mesto Myjava v spolupráci so spoločnosťou NADRESS, firmou Galaxi a pivovarom Hellstork zároveň akciou symbolicky uzatvárajúcou letnú sezónu, je jej súčasťou aj sprievodný kultúrny program, v ktorom si každý môže nájsť to svoje. Hudobnú produkciu na námestí začne okolo 12.30 h Dychová hudba Myjavci. Po nej na pódium nastúpi country skupina Gebula a o 16.00 h zasa návštevníkov poteší blues-rocková kapelka z Brezovej pod Bradlom Flying Fish. Približne o 18.00 h zasa na podujatí premiérovo zahrá čoraz obľúbenejšia electro-rocková formácia Sanchez Amsterdam a hlavný večerný koncert bude v réžii speváčky Veroniky Rabady a jej folk(lór)-popového ansáblu. Veronika je známa napríklad z účinkovania so skupinou Hrdza, Kandráčovcami, či z televíznej šou Zem spieva. Dnes je na sólovej dráhe a jej vystúpenie sa začne o 20.30 h.

Čo je dôležité, je fakt, že Sviatok piva bude tento raz kvôli rekonštrukcii budovy mestského úradu presunutý na veľké námestie. Tak dúfame, že to dobre dopadne, bude nám priať aj počasie a v poslednú prázdninovú sobotu sa na vás tešíme na Myjave! Ste vítaní!


Sviatok piva Myjava 2018 Pripravená bude opäť aj limitovaná séria krígľov pre rok 2018. Sviatok piva Myjava 2018 Billboard na Sviatok piva Myjava 2018
Vytlačiť | Pridané: 15:41:47 18.07.2018 | Prečítané: 1651x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Február 2019
PUSŠPSN
    123
45678910
11121314151617
181920212223
25262728   
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online1
Dnes  66
Mesiac  14910
Celkovo711081

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac