Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 13.12. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 17. týždni (23. - 29. 4. 2018)


 

 • Dňa 23. 4. 2018 o 16.30 h oznámila pani D., že na jej vyhradenom parkovisku stojí cudzie vozidlo. Hliadka vozidlo vylustrovala a informovala majiteľa, ktorý sa následne k vozidlu dostavil. Majiteľ vozidla bol riešený v blokovom konaní a pani sa ospravedlnil.
   
 • Dňa 23. 4. 2018 pred predajňou PD Poriadie spadla na zem žena. Pani bola poskytnutá zo strany hliadky základná prvá pomoc. I keď pani javila známky požitia alkoholu bol predpoklad, že sa pri páde zranila. Preto bola privolaná RZP. Do jej príchodu boli vizuálne monitorované jej životné funkcie . Po príchode lekárskej pohotovostnej služby bola pani prevezená do nemocnice. Bola hospitalizovaná na oddelení ARO.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 16. týždni (16. - 22. 4. 2018)


 

 • Dňa 17. 4. 2018 o 14.25 h oznámila pani V., že na Turej Lúke behajú dva psy. Jeden malý hnedý a druhý veľký tmavý. Hliadka psov zaregistrovala na ceste smerom do Padelkov. Hliadka sa snažila psov odchytiť, ale tie stále utekali a nedalo sa k nim ani priblížiť. Hliadka zistila majiteľa psov, ktorý si ich prišiel odchytiť. Bol riešený napomenutím.
   
 • Dňa 17. 4. 2018 o 18.30 h oznámila pani Z., že neznámy muž ukradol z predajne tovar a ušiel smerom na Partizánsku ulicu. Oblečený bol v modrých rifľových nohaviciach a šedej mikine. Hliadka skontrolovala centrum mesta, Dolnú štvrť, Brezovskú ulicu, okolie predajne Lidl a ulice na sídlisku Vršok. Nikoho s týmto popisom nenašla. V predajni si pozreli videozáznam. Nakoľko muž im bol povedomý, navštívili ubytovňu, kde im bola totožnosť muža potvrdená obyvateľmi a aj jeho sestrou. Hliadka zistila adresu momentálneho pobytu a dotyčného pána P. V. vyhľadala. Menovaný sa k skutku priznal. Prípad si prebralo OO PZ nakoľko išlo o viacnásobnú krádež.
   
 • Dňa 20. 4. 2018 o 5.00 h hliadka OO PZ Myjava požiadala Mestskú políciu Myjava o súčinnosť pri zadržaní páchateľa A.Š., ktorý napadol a nožom zranil pána P. K. Dotyčný sa mal nachádzať na benzínovej pumpe aj s partiou kamarátov. Po príchode oboch hliadok na miesto bolo zistené, že menovaný už odišiel domov. Hliadka OO PZ odviezla zraneného pána P .K. na ošetrenie do NsP Myjava. Prípad polícia ďalej rieši.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 15. týždni (9. - 15. 4. 2018)


 

 • Dňa 10. 4. 2018 o 20.20 h oznámil pán N., že mu niekto ukradol v herni mobilný telefón, ako uviedol, za 970,- €. Hliadka uvedené miesto preverila. Pred herňou čakal oznamovateľ aj so skupinou podnapitých kamarátov. Po krátkom šetrení bolo zistené, že mobilný telefón dal postrážiť všetkým svojim kamarátom spolu s peňaženkou a externou nabíjačkou,  pričom naposledy ho strážil kamarát, pánovi M. z Vrbového. Menovaní boli hliadkou požiadaní o podanie vysvetlenia na oddelení Mestskej polície Myjava, kde bola privolaná aj hliadka OO PZ, aby vykonala u oboch dychovú skúšku prítomnosti alkohol v dychu. Keďže išlo, ako uviedol neskôr oznamovateľ, o nedorozumenie, boli obaja poslaní domov s upozornením, ako sa majú na budúce správať a že nemajú zneužívať tiesňové čísla.
   
 • Dňa 12. 4. 2018 o 12.05 h požiadalo OO PZ o asistenciu hasičom pri otváraní bytu pani K. Menovaná si zabuchla dvere do bytu a na zapnutom variči varila obed. Byt bol otvorený cez okno a totožnosť majiteľky skontrolovaná.
   
 • Dňa 14. 4. 2018 bola hliadka zameraná na dodržiavanie dopravných predpisov v meste podľa § 22 ods. 1 písm l) Zákona 372/90 Zb a § 48 VZN o udržiavaní všeobecnej čistoty a ochrane zelene na území mesta Myjavy. Čl. VI. Ods. 1 písm. e) kde boli riešení viacerí účastníci cestnej premávky v blokovom konaní. 

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 13. týždni (26. 3. - 1. 4. 2018)


 

 • Dňa 26. 3. 2018 o 15.30 h oznámil ženský anonym, že v rieke pod Janovíčkom leží bobor. Hliadka chránené zviera registrovala od rána, bobor je živý a hýbe sa. Pre istotu sa dispečing mestskej polície skontaktoval s riaditeľom Správy CHKO Záhorie. Ten potvrdil, že sa nedeje nič výnimočné, bobry - najmä mladšie - sa sťahujú, hľadajú si nové teritória a v tomto období bývajú malátne. Pán v priebehu nasledujúceho dňa prišiel bobra skontrolovať.
   
 • Dňa 30. 3. 2018 o 3.20 h oznámil pán L., že sa im nejaký mladík dobíja do vchodu. Hliadka na mieste našla pána H., ako sa snaží dostať do vchodu, ale jeho stav opitosti mu to nedovoľoval. Mladíkovi bolo po kontrole totožnosti a dohovore umožnené vstúpiť do vchodu. Na adrese mal totiž trvalý pobyt.
   
 • Dňa 31. 3. 2018 o 22.40 h oznámila na Mestskej polícii Myjava pani Z., že pred jej činžiakom na zemi leží nejaký muž. Hliadka oznam preverila a na mieste našla opitého pána K. bytom Myjava. Hliadka menovanému pomohla postaviť sa na nohy a odprevadila ho do bytu. Po vytriezvení bol doriešený v blokovom konaní. 

  

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 12. týždni (19. - 25. 3. 2018)


 

 • Dňa 20. 3. 2018 o 14.20 h oznámila na Mestskú políciu Myjava pani P., že pred predajňou Second Hand je uviazaný už asi dve hodiny pes. Hliadka zistila, že majiteľom psa je pán Ž. Menovaného v meste vyhľadala a upozornila ho, aby psa neodkladal. Údajne chodil po obchodoch, tak preto ho nechal uviazaného. Tu mu bolo odporučené, ak pôjde nakupovať, aby psa nebral do mesta. Menovaný bol riešený napomenutím.
   
 • Dňa 22. 3. 2018 sa podarilo hliadke zistiť pôvodcu odpadu na Dolnej štvrti. Išlo o pána H. bytom Myjava. Menovaný sa nachádzal v práci. Družka mu odovzdala informáciu, aby sa dostavil na oddelenie mestskej polície k doriešeniu. Hliadka zistila, že menovaný má psa, ktorého nemá prihláseného a to bolo tiež predmetom prejedania. V popoludňajších hodinách sa menovaný na oddelenie dostavil. Sľúbil, že odpad okamžite odstráni. Psa údajne má pár týždňov, no do konca týždňa ho prihlási a bezodkladne to oznámi aj službukonajúcej hliadke. Čo aj vykonal.
   
 • Dňa 24. 3. 2018 o 15.40 h anonym telefonicky oznámil , že z rodinného domu na Marečkovej ulici ide hustý dym. Hliadka zistila, že na súkromnom pozemku pána P. spaľoval pán CH. odrezané konáre z tují. Uvedená činnosť mu bola hliadkou zakázaná. Menovaný bol riešený napomenutím.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 11. týždni (12. - 18. 3. 2018)


 

 • Dňa 13. 3. 2018 bolo počas hliadkovania zistené státie vozidla striebornej farby na chodníku v celej šírke chodníka pri nadchode k ZŠ na Dolnej štvrti. Hliadka zistila majiteľku pani G., ktorá bola privolaná k svojmu vozidlu. Pani sa ospravedlňovala tým, že vykladala svoju 90-ročnú mamu pani D. Vodičke bolo vysvetlené, že po vyložení mamy musí vozidlo urýchlene preparkovať, nakoľko svojim státím ohrozuje deti idúce zo školy i ostatných chodcov, ktorý ju musia obchádzať po ceste. Menovaná bola riešená napomenutím.
   
 • Dňa 13. 3. 2018 o 23.20 h oznámila pani Č. bytom Myjava, že od Gymnázia počuje, ako niekto rozbíja okno. Hliadka sa pohybovala v tom čase v okolí škôlky a priemyslovky na Ul. SNP, takže následne preverila objekt a zadržala v priestoroch internátu osobu, ktorá sa snažila rozbiť aj druhú tabuľu výplne na okne Gymnázia. Hliadka zistila, že ide o opitého pána K. bytom Myjava. Dňa 22. 3. 2018 sa dotyčný dostavil na oddelenie mestskej polície na doriešenie. S vedením Gymnázia sa dohodol na uhradení škody a hliadkou bol doriešený v blokovom konaní.
   
 • Dňa 18. 3. 2018 o 18,51 h oznámila pani P. bytom Myjava, že jej syn je vulgárny a nechce opustiť byt, v ktorom nebýva. Išlo o pána B., ktorý verbálne napádal svoju matku. Tá ho pustila do bytu, aby sa najedol a umyl. Hliadka menovanému dohovorila a následne dotyčný opustil byt svojej matky. Hliadkou bol riešený napomenutím.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 6. týždni (5. - 11. 2. 2018)


 

 • Dňa 5. 2. 2018 o 23.00 h operačný KR PZ Trenčín požiadal o spoluprácu pri zistení pána B., ktorý sa mal nachádzať v turistickej ubytovni a robiť neporiadok. Hliadka vyrazila na uvedené miesto. Budova bola uzamknutá. Na miesto bola preto privolaná vedúca ubytovne, ktorá hliadke objekt otvorila. V jednej z izieb bola nájdená hľadaná osoba. Dotyčný pán mal údajne pracovať v Myjave cez pracovnú agentúru a v ubytovni bol pod vplyvom liekov a alkoholu. Na miesto bola privolaná RZP. Následne bolo zistené, že ide o psychiatrického pacienta - schizofrenika, ktorý sa začal hliadke vyhrážať, že skočí pod vlak a bude sa sebapoškodzovať. Bol prevezený do nemocnice, kde mu lekárka urobila testy a urobila všetky úkony k prevozu na psychiatriu do Dubnice nad Váhom.
   
 • Dňa 7. 2. 2018 o 00.15 h požiadala pani M. hliadku o pomoc pri vynesení susedky pani G., ktorú priviezla sanitka, do jej bytu. Hliadka po príchode na miesto pomohla staršiu pani vyniesť na prvé poschodie, kde sa o ňu už postarala jej dcéra.
   
 • Dňa 9. 2. 2018 o 00.25 h oznámil pán P., že na Pažického ulici v byte rušia susedia nočný kľud. Na mieste bolo zistené, že  sa v byte nachádzajú štyri osoby, ktoré sa rozprávali a mali pustené rádio. No veľký hluk či hlasitú hudbu počuť nebolo. Dotyční boli upozornení a hliadkou požiadaní o stlmenie rádia, čo aj urobili.
   
 • Dňa 10. 2. 2018 bol hliadkou riešený napomenutím pán P., ktorý vyhodil pred ubytovňu, v ktorej býva, starú fotelu. Bolo mu nariadené objemný odpad do večera odstrániť. Dňa 11. 2. 2018 hliadka znova miesto skontrolovala a keďže pán P. fotelu spred ubytovne neodstránil, bol riešený v blokovom konaní a bolo mu nariadené, aby kus nábytku okamžite odstránil. To následne urobil.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 2. týždni (8. - 14. 1. 2018)


 

 • Dňa 9. 1. 2018 na dispečingu oznámil pán P., že v meste pred Movies barom sa pán Ž. správa neprístojne. Hliadka na mieste našla dotyčného opitého a robiaceho okolo seba neporiadok. Porozhadzoval obaly z nápojov na trávnik. Po napomenutí neporiadok upratal a pobral sa preč.
 • Dňa 9. 1. 2018 o 11.00 h hliadka preverovala oznam na parkovisku pri hornom cintoríne, kde stálo podozrivé vozidlo a ozývala sa z neho hlasná hudba. Na mieste sa nachádzali dvaja mladíci, ktorí svojim správaním porušovali VZN - Prevádzkový poriadok pohrebiska XX/1i. Boli riešení napomenutím.
 • Dňa 12. 1. 2018 o 11.20 h oznámil pán K. z Jedálničky, že pán B. si už dva dni neprevzal doma stravu. Nakoľko išlo o staršieho pána, chcel preveriť, či sa mu niečo doma nestalo. Hliadka na uvedenej adrese nikoho nenašla. Šetrením bolo zistené, že dotyčný bol hospitalizovaný v NsP Myjava. Požiadal hliadku o zrušenie jeho dodávky stravy na neurčito. Vec bola oznámená v Jedálničke.
 • Dňa 13. 1. 2018 o 4.40 h oznámil pán S. rušenie nočného kľudu u susedov. Hliadka na adrese zistila, že v byte býva pán P., ktorý mal na návšteve skupinu ľudí. Hudba hrala hlasnejšie a bavili sa. Nakoľko bol pán P. pod vplyvom alkoholu, bol po predvolaný a doriešený v blokovom konaní.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 1. týždni (1. - 7. 1. 2018)


 

 • Dňa 1. 1. 2018 o 19.33 h požiadala hliadka OO PZ Myjava o asistenciu pri ošetrení psychicky chorého a agresívneho pacienta pána M. a jeho následnej hospitalizácii. Hliadka vykonala asistenciu a zabezpečila bezpečnosť ošetrujúceho personálu.
 • Dňa 3. 1. 2018 o 9.00 h oznámil na dispečing ženský anonym, že pod mostom na Jablonskej ulici na chodníku sa nachádza havarované vozidlo. Hliadka na mieste zistila, že ide o auto pána H. Dostal defekt na prednom ľavom kolese, následne dostal šmyk a narazil do piliera mosta. Škoda vznikla len na vozidle, ktoré si vodič sám odstránil.
 • Dňa 5. 1. 2018 o 13.15 h oznámila pani M., že na Staromyjavskej ulici smerom do Trnovcov je na chodníku uvoľnená mreža a čiastočne zasahuje do cesty. Hliadka osadila mrežu späť na svoje miesto. K uvoľneniu prišlo pravdepodobne pri odstraňovaní snehu. Vec bola oznámená aj Správe majetku mesta Myjava.

 

ROK 2017 

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 50. týždni (11. 12. 2017 - 17. 12. 2017)


 

 • Dňa 12. 12. 2017 oznámil pán Ž. na dispečingu Mestskej polície Myjava, že na Turej Lúke pred jeho domom je odsunutý betónový poklop z kanalizácie a bojí sa, aby tam niekto nepadol. Poklop bol odsunutý pri odhŕňaní snehu. Vec bola oznámená na Správu majetku mesta Myjava, ktorá má poklop v správe.
 • Dňa 13. 12. 2017 o 11.08 hod.  bola zaznamenaná na kamerovom systéme nehoda.  Kamera nezaznamenala priamo nehodu, len stav po nehode, kde na zemi ležal zrazený muž a vozidlo, ktoré stálo pred ním. Udalosť bola oznámená na OO PZ a zrazeného chodca  pána M. si prevzala RZP. 
 • Dňa 14. 12. 2017 o 7.30 hod. volala na dispečing Mestskej polície Myjava  pani M. a poprosila hliadku o pomoc. Jej matke, ktorá býva sama, nešla elektrina a prosila, či by niekto k nej mohol poslať elektrikárov. Po presune na miesto sa hliadka skontaktovala s matkou oznamovateľky. Tá im vysvetlila, že si chcela zasvietiť v kúpeľni, ale žiarovka praskla a vypadla elektrina v celom dome. Vonku na dvore hliadka otvorila skrinku s hlavným ističom, ktorý bol vypnutý. Istič zapli a následne skontrolovali funkčnosť elektriny. Pani ešte vymenili prasknutú žiarovku v kúpeľni, v kuchyni a nakoniec opravili bytový zvonček, ktorý síce zvonil, ale slabo.

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 49. týždni (4. 12. 2017 - 10. 12. 2017)


 

 • Dňa 5. 12. 2017 o 11.15 h podal pán B. oznam, že za OSBD je krížom cez cestu zaparkované vozidlo. Na mieste hliadka zistila, že z parkoviska do cesty prešlo vozidlo samovoľne. Pokúsili sa auto odtlačiť späť, no malo zatiahnutú ručnú brzdu. Hliadka usúdila, že vodič by mohol byť na Okresnom úrade. Toto sa potvrdilo a mladík čakajúci na úrade práce bol vyzvaný na preparkovanie vozidla, čo aj urobil.
   
 • Dňa 6. 12. 2017 oznámila pani B., že oproti jej garáži stojí motorové vozidlo a ona nevie vyjsť zo svojím vozidlom von. Poprosila preto hliadku, či by jej nevedela vozidlo vytiahnuť z garáže, lebo ona sa bojí že narazí do odparkovaného vozidla. Hliadka na mieste zistila, že vozidlo síce dodržalo zákonom stanovenú vzdialenosť od garáže, ale vzhľadom na sneh bolo problematické vyjsť neskúsenému šoférovi z garáže. Vozidlo oznamovateľke z garáže vytiahli. Majiteľku parkujúceho vozidla hliadka upozornila na to, že svojim parkovaním sťažuje výjazd vozidla z garáže a bolo by vhodné vozidlo preparkovať.
   
 • Dňa 7. 12. 2017 o 19.30 h podal ženský anonym oznam, že na zemi za Centrom B leží nejaký chlap. Hliadka uvedené miesto preverila a našla na zemi staršieho muža, ktorý sa snažil vstať. Šetrením bolo zistené, že sa jedná o pána S. bytom Myjava. Hliadke tvrdil, že nepožil žiaden alkohol a že len tak spadol a nemôže sa postaviť. Dotyčný absolvoval na OO PZ dychovú skúšku, ktorá bola pozitívna na alkohol. Keďže bolo jasné, že je v podnapitom stave a išlo o staršieho občana, bol na jeho požiadanie hliadkou odvezený domov.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 48. týždni (27. 11. 2017 - 3. 12. 2017)


 

 • Dňa 1. 12. 2017 hliadka zaregistrovala pred poštou spadnutú ženu. Podľa svedkov pani spadla nečakane, bez pričinenia iných osôb. Podľa stavu dotyčnej bolo zistené podozrenie na epileptický záchvat. Hliadka poskytla slečne L. z Bukovca prvú pomoc a stabilizovala ju. Následne ola privolaná RZP. Policajti vyčkali do príjazdu zdravotníkov, ktorí si pacientku prevzali.
   
 • Dňa 2. 12. 2017 o 22.30 h podal pán Ž. na dispečing Mestskej polície Myjava oznam, že na Turej Lúke pri Kolibe idú po chodníku dvaja chlapi a skopávajú na cestu veľké ľadové kusy. Hliadka oznam preverila a pod Černákovým mlynom zaregistrovala dvoch mužov. Pána K. bytom Turá Lúka a pána H. taktiež bytom Turá Lúka. Obaja boli pod vplyvom alkoholu, ktorý potvrdila dychová skúška. Nakoľko odmietli spolupracovať, boli predvolaní na oddelenie MsP na doriešenie.
   
 • Dňa 2. 12. 2017 o 00.50 h podala pani S. oznam, že na balkóne vyplašila nejakého muža, ktorý z neho následne zoskočil a ušiel. Hliadka oznam preverila a zistila, že balkón v činžiaku je prízemný a páchateľ ušiel smerom za bytový dom. Následne policajti skontrolovali celú Dolnú štvrť so zameraním na bytovky s prízemnými balkónmi. Hliadka mala podozrenie, že by páchateľom mohol byť pán V., ktorý sa podobného konania už dopustil. Predpoklad sa naplnil a menovaného príslušnícci MsP Myjava zadržali na Ulici 8. apríla. Následne sa k činu priznal a bol riešený v priestupkovom konaní.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 47. týždni (20. - 26. 11. 2017)


 

 • Dňa 20. 11. 2017 o 12.10 h oznámil na dispečing anonym, že pred pohostinstvom Pod Platanmi leží na zemi zakrvavený muž. Hliadka po príchode na miesto zistila, že ide o bezdomovca, pána M. Policajti následne privolali RZP, pretože muž bol zranený na tvári a sťažoval sa na bolesť na hrudníku. Po príchode sanitky si ho záchranári prevzali na vyšetrenie.
   
 • Dňa 21. 11. 2017 o 9.30 h pán B. oznámil, že na súkromnom pozemku jeho predajne parkuje vozidlo Audi s EČV Galanta. Lustráciou vozidla bol zistený majiteľ. Keďže išlo o občana Serede a telefónne číslo sa nepodarilo zistiť, hliadka požiadala o spoluprácu MsP Sereď. Majiteľ motorového vozidla sa nachádzal v Nemecku, no prisľúbil preparkovanie vozidla do 24. 11. 2017, čo aj urobil.
   
 • Dňa 23. 11. 2017 o 8.45 h oznámil pán H., že na príjazdovej ceste k Zbernému dvoru na Brezovskej ulici sú vyhodené sudy s tekutinou. Hliadka na mieste zaregistrovala sedem sudov, niektoré z nich boli naplnené neznámou látkou. Hliadka prezrela kamerový záznam v Zbernom dvore a spísala záznam, ktorý spolu s fotodokumentáciou odovzdala na Oddelenie výstavby a životného prostredia na riešenie.
   
 • Dňa 24. 11. 2017 bola na prerábanej križovatke ulíc Novomestská – Krajňanská poškodená dopravná značka Prikázaný smer jazdy. Pravdepodobne o ňu zavadil kamión pri odbočovaní. Vec bola nahlásená na Správu ciest TSK, ktorá má križovatku v správe. 

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 46. týždni (13. - 19. 11. 2017)


 

 • Dňa 13. 11. 2017 hliadka preverila pri kontajnerovom staní na Ulici kpt. M.Uhra skládku veľkoobjemového odpadu. Šetrením bolo zistené, že pôvodcom odpadu je pán  M., ktorý tam vlastní byt. Odpad tam údajne zanechal bývalý podnájomník. Po dlhšom pátraní hliadka zistila telefónne číslo na manželku dotyčného, ktorá prisľúbila odpad odpratať na zberný dvor, čo do konca týždňa aj spravila.
   
 • Dňa 14. 11. 2017 bola činnosť hliadky zameraná na porušovanie povinností vodičov vyplývajúcich z dopravného značenia v centre mesta na Nám. M. R. Štefánika, kde bolo riešených viacero účastníkov cestnej premávky v blokovom konaní.
   
 • Dňa 15. 11. 2017 o 18.20 h oznámila pani C., že má nezhody s bratom. Hliadka zistila, že dotyčný býva u mamy v pokročilom veku. Priviedol si domov partnerku, ktorú našiel v pohostinstve a začali súložiť, čo mame prekážalo a preto zavolala dcéram. Nakoľko dotyčný nemal u mamy trvalý pobyt a matka ani sestra si neželali, aby bol naďalej v byte, bol odtiaľ aj s partnerkou vykázaný.
   
 • Dňa 18. 11. 2017 o 21.05 h podal na dispečing pán M. oznam, že ho fyzicky napadol pán V. Hliadka na mieste našla už len oznamovateľa. Ten uviedol, že agresor ušiel smerom do mesta. Hliadke sa ho podarilo vypátrať v herni. Dotyčného následne požiadali, aby sa dostavil na oddelenie Mestskej polície Myjava a podal vysvetlenie. Na oddelení hliadka zaregistrovala, že pán V. je psychotický a jeho stav vyžaduje privolanie RZP. Po príchode sanitky bola privolaná aj hliadka OO PZ, ktorá následne zabezpečila mužovi sprievod na psychiatriu do Trenčína. 

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 45. týždni (6. - 12. 11. 2017)


 

 • Dňa 7. 11. 2017 o 19.10 h oznámil pán T., že niekto kope do bytových dverí pani B. Na mieste zistené, že u pani B. chcela prespať pani M., ktorá mala zákaz vstupu na jednu noc do nocľahárne. Chvíle čakania si krátila kopaním susede do dverí. Následne bola z objektu vykázaná a riešená napomenutím.
   
 • Dňa 8. 11. 2017 o 19.45 h oznámil na dispečing Mestskej polície Myjava pán B., že jeho kolega, pán F. sa správa neslušne k partnerke. Po príchode na miesto hliadka zistila, že mladík je vonku pri činžiaku a chcel ísť ešte na „jedno“, v čom mu oznamovateľ chcel zabrániť a žiadal to i od policajtov. Hliadka mu preto vysvetlila, že mestská polícia nemá právomoc bezdôvodne brániť občanom vo voľnom pohybe. No aj tak sa podarilo mladíka slušne prehovoriť, aby šiel domov. Následne pán B. hliadku požiadal o zotrvanie pri bytovke, pretože mal obavu, aby dotyčný nenasadol do auta a nepokúsil sa s ním odísť. Partnerka pána F. medzitým odišla k jeho matke. O 21.30 h pani D. oznámila, že jej druh sa pokúša dostať do bytu jeho matky. Matka si neželala, aby šiel syn k nej domov a mala z neho strach. Hliadka mladíka vyprevadila z bytovky a privolaná hliadka OO PZ uňho vykonala dychovú skúšku. Hliadka menovaného vyriešila po vytriezvení v blokovom konaní.
   
 • Dňa 10. 11. 2017 bol riešený v blokovom konaní pán Z. z Myjavy za vyhodenie čelného skla z auta do kontajnera na dolnom cintoríne. Takýto odpad totiž patrí do zberného dvora.
   
 • Dňa 12. 11. 2017 o 11.30 h požiadala hliadka OO PZ Myjava Mestskú políciu Myjava o spoluprácu pri úkonoch potrebných pri objasňovaní podozrenia z trestného činu domáceho násilia. Hliadka vykonala doprovod na vyšetrenie a ošetrenie poškodenej. Následne bola poškodená aj so správami z vyšetrení dopravená na OO PZ v Myjave k privolanej vyšetrovateľke z Nového Mesta nad Váhom.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 44. týždni (30. 10. - 5. 11. 2017)


 

 • Dňa 2. 11. 2017 o 18.10 h oznámila pani L. na dispečing Mestskej polície Myjava, že ju napadol pán M. Hliadka pri preverovaní podnetu na mieste našla oznamovateľku činu. Podľa jej výpovede ju dotyčný nenapadol prvýkrát a problém je dlhodobý. Po dokončení objasňovania chcela pani L. podať trestné oznámenie na pána M. Obaja boli dobrovoľne odvezení na útvar OO PZ Myjava na doriešenie.
   
 • Dňa 3. 11. 2017 o 20.50 h požiadal Mestskú políciu Myjava o spoluprácu pracovník Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny pri vyhľadaní pani V. Tá zaslala na služobný telefón sociálneho odboru informáciu, že sa chce vzdať syna a chce odísť od priateľa – otca jej dieťaťa. Po príchode hliadky a pracovníka na miesto pobytu menovanej nikto neotváral dvere napriek tomu, že sa dotyčná evidentne nachádzala doma. K bytu bola privezená jej matka, ktorá dcéru po dlhšej dobe prehovorila, aby otvorila. Pracovník ÚPSVaR skontroloval dieťa a dohodol ďalší postup s mladou matkou.
   
 • Dňa 4. 11. 2017 o 18.40 h oznámila pani Š., že jej syn prišiel opitý domov a nadáva jej. Pri preverovaní hlásenia sa na mieste sa nachádzal muž pod vplyvom alkoholu. Matka len chcela, aby šiel spať, za čo jej on začal nadávať. Po dohovore hliadky prisľúbil, že sa upokojí a ide do postele.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 43. týždni (23. - 29. 10. 2017)


 

 • Dňa 23. 10. 2017 o 11.20 h oznámila na dispečing Mestskej polície Myjava pani Š., že na Námestí M. R. Štefánika vo vestibule predajne CBA leží na zemi bezdomovec. Hliadka na mieste zistila, že sa jedná o bezdomovca pána B., ktorý sa sťažoval, že sa mu stále točí hlava a preto spadol na zem. Hliadka mu privolala RZP, ktorá si ho prevzala.
   
 • Dňa 23. 10. 2017 o 12.15 h oznámil pán K., že na Ulici 8. apríla parkuje vozidlo pri kontajnerovom státí a blokuje vývoz odpadu. Hliadka lustráciou zistila majiteľa vozidla, ktorý vozidlo preparkoval. Priestupok bol riešený v blokovom konaní.
   
 • Dňa 24. 10. 2017 o 18.35 h oznámil pán J., že na nástupišti SAD robí opitý muž neporiadok, obťažuje ľudí a je agresívny. Hliadka na uvedenom mieste našla pána D., rozhorčeného a kričiaceho na okoloidúcich ľudí. Údajne sa mu stratila jeho priateľka s myjavskými bezdomovcami a jeho to vytáča. Hliadka ho viackrát upozornila, aby prestal a upustil od svojho správania. No pán D. v tom pokračoval. Nakoniec bol hliadkou požiadaný o podanie vysvetlenia na oddelení Mestskej polície Myjava a bol riešený v blokovom konaní.
   
 • Dňa 28. 10. 2017 o 16.40 h oznámila na oddelenie Mestskej polície Myjava pani U., že pred domom na Námestí M. R. Štefánika je muž, ktorý im stále vyzváňa na domový zvonček. Hliadka sa bezodkladne presunula na uvedenú adresu, kde našla na lavičke spať mladého, z pohľadu hliadky opitého, muža. Ten hliadke tvrdil, že chce ísť domov a že je zo Senice. Hliadka tohto pána požiadala, aby s ňou išiel na oddelenie OO PZ, kde bude overená jeho totožnosť. Toto aj akceptoval. Na OO PZ bola vykonaná lustrácia jeho osoby. Keďže sa správal slušne voči hliadke a nebol v pátraní, bol riešený napomenutím a prepustený.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 42. týždni (16. - 22. 10. 2017)


 

 • Dňa 15. 10. 2017 o 7.20 h pani K. oznámila, že pred novinovým stánkom spí na lavičke muž. Hliadka zistila, že sa jedná o pána U., bytom Brezová pod Bradlom. Bol pod vplyvom alkoholu. Čakal na sestru, ktorá ho mala odviezť domov. Viditeľné zranenia na mužovi neboli registrované a lekárske ošetrenie nechcel.
   
 • Dňa 19. 10. 2017 o 10.50 h bolo počas hliadkovej činnosti zistené státie vozidla na „zebre“ pred mestským úradom. Hliadka na vozidlo založila blokovacie zariadenie. Majiteľom vozidla bol pán H., ktorý sa hliadke preukázal preukazom ZŤP. Hliadka vodičovi vysvetlila, že vozidlo treba mať viditeľne označené ZŤP, ale ani to ho neoprávňuje parkovať kdekoľvek. Nakoľko bolo viditeľné, že vodič je mobilne postihnutý, bola vec riešená napomenutím.
   
 • Dňa 21. 10. 2017 o 20.53 h podal pán L. oznámenie, že na Dolnej štvrti leží na zemi muž. Jednalo sa o pána T. v silne podnapitom stave. Hliadka ho dopravila do miesta bydliska.
   
 • Dňa 21. 10. 2017 o 22.05 h podal anonym oznam, že u pána B. je hlasno pustená hudba. Hliadka majiteľa vyzvala, aby si hudbu stíšil. Ten sa ospravedlňoval, že už sa to nebude opakovať a hudbu stíšil.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 41. týždni (9. - 15. 10. 2017)


 

 • Dňa 10. 10. 2017 o 8.30 h oznámil pán G., že pred jeho garážou na Hurbanovej ulici stojí vozidlo a bráni mu vo vjazde z garáže. Lustráciou bola zistená majiteľka pani T., ktorá bola hliadkou mestskej polície kontaktovaná a riešená v blokovom konaní.
   
 • Dňa 13. 10. 2017 o 18.40 h oznámila na dispečing Mestskej polície Myjava pani Š., že pri Bowlingu je bitka. Už počas telefonátu operátorka monitorovala okolie nástupišta SAD a podniku. Na mieste hliadka nezistila žiadne výrazne agresívne správanie, ale nachádzal sa tam pán S. z Rudníka, ktorý vyzeral byť opitý. Hliadka kontaktovala otca pána S. a ten prisľúbil, že sa po neho zastaví. Hliadka zotrvala na mieste až do príchodu otca, ktorý si ho prebral.
   
 • Dňa 15. 10. 2017 o 18.55 h oznámila pani P., že sa pán M. v ubytovni na Trokanovej ul. vulgárne správa. Po príchode hliadky sa na chodbách slobodárne už nikto nenachádzal. Pán M. mal konflikt s ľuďmi, ktorí postávali na chodbách, kde fajčili a robili krik. Chcel im len dohovoriť a poslať ich von pred slobodáreň. Hliadkou bol poučený, že v prípade takýchto konfliktov má volať hliadku Mestskej polície Myjava.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 40. týždni (2. - 8. 10. 2017)


 

 • Dňa 2. 10. 2017 o 13.10 h oznámil pán P., že pri budove Úradu práce, soc. vecí a rodiny je na zemi nejaký opitý muž. Hliadka uvedenú skutočnosť monitorovala cez kamerový systém už pred prijatím oznámenia. Na schodoch sa nachádzali pán D. bytom Myjava a pán S. bytom Rudník. Obaja sedeli na schodoch a rozprávali sa. Pán S. sa javil ako silne opitý, následkom čoho spadol na zem. Pán D. mu však pomohol vstať, oprel ho o zábradlie, následne mu zo zadného vrecka nohavíc vytiahol peňaženku a išiel za Spoločenský dom. Po chvíli sa vrátil a peňaženku mu vložil späť do vrecka. Dotyčný však spadol na zem a ostal ležať. Pán D. mu z tašky vytiahol mobilný telefón a vybral sa smerom na námestie. To už hliadka smerovala na miesto činu a pána D. predviedla na útvar MsP Myjava za účelom podania vysvetlenia pre podozrenie z krádeže mobilného telefónu. Pánovi S. bola privolaná RZP, nakoľko si pri páde udrel hlavu a ostal ležať. Službukonajúca lekárka menovaného vyšetrila, hospitalizácia však nebola nutná. Hliadka kontaktovala otca, ktorý si po syna prišiel a odviezol ho domov. Hliadka mestskej polície následne privolala hliadku OO PZ Myjava, ktorá si po zhliadnutí kamerového záznamu prípad prevzala. Zároveň bol príslušníkom OO PZ vydaný kamerový záznam.
   
 • Dňa 6. 10. 2017 o 11.10 h oznámil na dispečingu Mestskej polície Myjava ženský anonym, že ju v daný deň pred tým, ako nastúpila do autobusu na autobusovom nástupišti na Partizánskej ulici, sledoval nejaký muž. Muža hliadke opísala. Oznamovateľka udalosť, ku ktorej prišlo o asi 10.45 h, oznámila až potom, čo prišla domov. Oznam bol preverený, no na autobusovom nástupišti sa nenachádzal nikto, kto by zodpovedal popisu. Údajne bol pán podobného zovňajšku v podniku Bowling klub, čakal na autobus, ktorým aj odišiel. Podľa personálu ho tu ešte nevideli. Hliadka sa na popísanú osobu zameriava aj v ďalšej hliadkovej činnosti. Zároveň žiada občanov, aby prípadné obťažovanie zo strany neznámych osôb oznámili bez odkladu na linke 159.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 39. týždni (25. 9. 2017 - 1. 10. 2017)


 

 • Dňa 27. 9. 2017 o 16.05 h oznámila na dispečingu Mestskej polície Myjava pani T., že za Billou ich obťažuje opitý muž. Hliadka pri preverovaní hlásenia neďaleko ubytovne na Trokanovej ul. spozorovala,  ako sa dve osoby medzi sebou handrkujú. Obaja protagonisti boli od seba odrhnutí. Jeden z účastníkov bol pán Ž., momentálne prechodne bytom Myjava a druhým pán M., bytom Myjava, ktorý bol pod vplyvom alkoholu. Tento mal nad ľavým obočím tržnú ranu a bol odvezený na ošetrenie do NsP Myjava. Bolo mu oznámené, že môže na OO PZ Myjava podať trestné oznámenie za napadnutie.
   
 • Dňa 29. 9. 2017 o 11.25 h oznámila pani S., že pred nakladacou rampou na Nám. M. R. Štefánika je zaparkované vozidlo a dodávateľ nemôže vyložiť tovar. Hliadka oznam preverila. Pred rampou stálo osobné vozidlo. Majiteľka pani H. bola upozornená na zákaz parkovania pred nakladacou rampou a vyzvaná aby vozidlo preparkovala. Mestská polícia Myjava aj touto cestou upozorňuje obyvateľov, aby neparkovali pred nakladacími rampami za obchodmi na námestí Milana Rastislava Štefánika.
   
 • Dňa 29. 9. 2017 hliadka OO PZ Myjava požiadala Mestskú políciu Myjava o spoluprácu pri dopravnej nehode na Dolnej štvrti, kde sa zrazili dve vozidlá. Hliadka na mieste nehody pôsobila až do príchodu OO PZ a ODI.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 38. týždni (18. - 24. 9. 2017) • Dňa 19. 9. 2017 o 12.30 h nahlásil anonym na dispečing Mestskej polície Myjava, že do rieky pri bývalom sídle Bytového podniku spadla nejaká osoba. Hliadka oznam okamžite preverila, uvedený muž bol spadnutý v rieke Myjava pred kruhovým objazdom pri Bille. Muž bol odtiahnutý hliadkou na breh, kde sa posadil a hliadka zisťovala jeho komunikačnú schopnosť a zranenia. Na miesto bola privolaná RZP a príslušníci HaZZ Myjava. Títo v spolupráci s mestskou políciou dotyčného vytiahli z koryta rieky, muž bol následne ošetrený a prevezený do NsP Myjava. Hliadka následne vyhľadala a informovala o nehode rodinných príslušníkov dotyčného.
   
 • Dňa 19. 9. 2017 o 15.40 h pani C. informovala hliadku, že pri cintoríne na Turej Lúke vznikla skládka stavebného odpadu. Hliadka sa následne presunula na Turú Lúku a zistila, že odpad patrí pánovi S., ktorý prestavuje byt v bytovke vedľa. Odpad z betónu si berie do svojho dvora ako podsyp, ale nemohol ho odviesť pre nepriazeň počasia. Prisľúbil stavebný odpad na druhý deň odstrániť. Dňa 20. 9. 2017 hliadka prísľub pána S. skontrolovala. Odpad naozaj odvážal.
   
 • Dňa 21. 9. 2017 sa na Mestskú políciu Myjava dostavila pani K. Menovaná sa chcela informovať na možnosti riešenia jej problémov so susedom pánom H., ktorý býva v podnájme v byte pod ňou. Dotyčný vraj máva v nočných hodinách pustený televízor tak, že ju to ruší. Hliadka menovanej oznámila, že treba v čase problému privolať hliadku a tá vec bude riešiť. Hliadka aj tak vykonala návštevu dotyčného a oznámila mu, že boli na neho sťažnosti. Ten sa však bránil tým, že ak je v noci hlučná zábava, tak ide od suseda pána B. a on síce máva pustený televízor aj v noci, ale na normálnu hlasitosť. Obe strany hliadka vyzvala k vzájomnej tolerantnosti.
   
 • Dňa 23. 9. 2017 o 14.35 h pani F. na dispečingu oznámila, že vo výťahu je zaseknutý muž. Nakoľko išlo o nové výťahy, hliadke sa podarilo skontaktovať sa s konateľkou Bytového podniku, ktorý má bytovku v správe. Tá následne kontaktovala servisného technika, ktorý musel prísť zo Senice. Zaseknutému pánovi hliadka uvedené skutočnosti oznámila. Ten hliadku informoval, že sa cíti v poriadku a počká na servisného technika.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 37. týždni (11. - 17. 9. 2017)


 

 • Dňa 11. 9. 2017 o 14.15 h oznámila pani K., že vozidlo pri cúvaní poškodilo stĺp verejného osvetlenia v areáli  ZŠ Viestova ul. Vodič vozidla čakal na mieste do príchodu hliadky. Ako uviedol, počas uhýbania sa inému vozidlu narazil do lampy, ktorá následkom nárazu spadla. Hliadka zhotovila fotodokumentáciu a spísala záznam. Prípad bol následne odovzdaný pracovníkovi Oddelenia majetku a prevádzky úradu, ktorý sa s vodičom dohodol na úrade škody spôsobenej na verejnom osvetlení.
   
 • Dňa 12. 9. 2017 o 17.20 h oznámil dispečingu Mestskej polície Myjava pán Š., že ho manželka verbálne napáda. Po príchode hliadky na miesto sa tu nachádzal už len pán Š., ktorý znova oznámil policajtom, že manželka, s ktorou je momentálne v rozvodovom konaní, ho verbálne napádala. Chcel predísť konfliktu, tak volal mestskú políciu. Keď povedal manželke, že privolal hliadku, tá odišla z bytu.
   
 • Dňa 14. 9. 2017 o 20.00 h oznámil pán M., že v nemocnici majú agresívneho pacienta. Na mieste hliadka zistila, že ide o pána S. zo Senice. Hliadka vykonala asistenciu a dotyčný bol po ošetrení prepustený z nemocnice.
   
 • Dňa 15. 9. 2017 o 23.30 h oznámila pani D., že na Bradáčovej ulici sa vo vchode bije pán D. so svojou družkou. Po príchode hliadky Mestskej polície Myjava na miesto príslušníci zistili, že pár už nastúpil do taxíka a odišiel. Hliadka následne skontrolovala územie mesta a okolie zábavných podnikov, či tu nezaregistruje pána D. s družkou pre prípad, že by ich konflikt pokračoval. Títo však neboli nikde nájdení.
   
 • Dňa 15. 9. 2017 sa v nočných hodinách v okolí baru La Vita, kde sa konala diskotéka, vyskytli viaceré vznikajúce potýčky medzi mládežou. Tie boli prítomnosťou hliadky Mestskej polície Myjava eliminované. 

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 36. týždni. (4. - 10.  9. 2017)


 

 • Dňa 4. 9. 2017 o 18.15 h oznámil ženský anonym, že pri rieke Myjava na Štúrovej ul. je na voľno pustený pes plemena pitbull a ona sa ho bojí. Hliadka uvedené miesto preverila a našla pri rieke stáť pána K. s jeho psom plemena Bullterier bielej farby. Menovaný tvrdil, že má psa uviazaného a že ho nemal pusteného na voľno. Hliadkou bol následne poučený, ako má venčiť psov.
   
 • Dňa 5. 9. 2017 o 19.05 h oznámil pán M., že v rieke Myjava v časti Turá Lúka tečie čierna voda a v koryte rieky sa nachádzajú uhynuté ryby. Hliadka oznam preverila a zistila možného pôvodcu znečistenia toku. Túto skutočnosť hneď oznámila na Oddelenie výstavby a životného prostredia, ktoré si prípad prebralo. Na miesto bola následne privolaná Inšpekcia životného prostredia SR, ktrá začala prrípad vo svojej kompetencii riešiť.
   
 • Dňa 6. 9. 2017 o 11.05 h oznámila pani H., že pri budove gymnázia je nalomená lipa, kde sú sršne a obťažujú ľudí. Hliadka oznámenie preverila a vec postúpila na Oddelenie výstavby a životného prostredia. Privolaný deratizér vykonal postrek v kritickom mieste a odstránil hniezdo aj sršňov.
   
 • Dňa 6. 9. 2017 hliadka Mestskej polície Myjava na chodníku pri supermarkete Billa smerom na Ulicu 1. SNR zaregistrovala neprispôsobivých občanov, ktorí znečisťovali verejné priestranstvo. Príslušníci MsP Myjava ich na správanie upozornili a vrátili ich na miesto, kde si pozbierali neporiadok, ktorý narobili.
   
 • Dňa 6. 9. 2017 o 17.00 h oznámila pani P., že na parkovisku pri evanjelickom kostole je posunutý poklop z kanalizácie. Hliadka miesto zabezpečila a posunula poklop na svoje miesto.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 35. týždni (28. 8. 2017 - 3. 9. 2017)


 

 • Dňa 30. 8. 2017 o 15.15 h oznámil pán K., že pri ubytovni na Trokanovej ulici sa voľne pohybuje veľký pes. Hliadka na mieste zistila, že ide o svetlohnedého labradora. Nakoľko sa pes nedal hliadke odchytiť, bola vyrozumená majiteľka psa, pani P., o tom, že im utiekol pes a bolo jej oznámené miesto jeho pohybu.
   
 • Dňa 31. 8. 2017 o 11.30 h pán K. oznámil, že na Bradáčovej ul. sú na garáži č. 24 vylomené dvere .Garáž je prázdna. Keďže je podozrenie na trestný čin, vec bola oznámená na OO PZ Myjava, ktoré si prípad prevzalo.
   
 • Dňa 2. 9. 2017 o 2.29 h nahlásil anonym na dispečing Mestskej polície Myjava, že na autobusovom nástupišti leží na zemi chlap. Hliadka uvedené miesto preverila a na autobusovej stanci pred predajňou mäsa našla v podnapitom stave muža. Išlo o pána S. z Vrboviec. Menovaný sa po upozornení hliadky prebral a z miesta odišiel preč.
   
 • Dňa 3. 9. 2017 o 12.40 h pani P. Mestskej polícii Myjava nahlásila, že na schodisku uybtovne na Trokanovej ul. sedí pán M. s kamarátmi a vulgárne sa správajú. Hliadka menovaných upozornila, aby sa slušne správali. Počas prítomnosti hliadky opustili slobodárku.

   

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 34. týždni (21. - 27. 8. 2017)


 

 • Dňa 21. 8. 2017 na Mestskú políciu Myjava prišla pani E. Sťažovala sa na pána Š. z Turej Lúky, ktorému uteká pes a bojí sa, aby niekoho nenapadol. Hliadka pána Š. navštívila a dohodla sa s ním, že plot, cez ktorý pes uteká opraví.
   
 • Dňa 21. 8. 2017 o 12.30 h oznámila pani M., že sa v areáli bývalej armatúrky z opustenej budovy pod firmou PSS dymí. Oznam bol hneď preverený a na miesto bol privolaný HaZZ SR Myjava. V budove horel nábytok.
   
 • Dňa 22. 8. 2017 priviedla pani H. na Mestskú políciu Myjava malé trojročné dievčatko, ktoré sa stratilo svojej starej mame pri Jednote na námestí. Po krátkom pátraní bola stará mama bytom z Brezovej pod Bradlom nájdená a vnučku si prevzala do svojej opatery.
   
 • Dňa 26. 8. 2017 o 6.35 h anonym oznámil, že v ubytovni na Trokanovej ulici je bitka. V byte u pána H. došlo k rodinnému konfliktu. Po príchode hliadky sa tu nachádzal len pán H., zvyšok rodiny pred príchodom hliadky vyhodil z bytu. Dotyčný pán bol vulgárny a agresívny i voči hliadke, preto mu bolo rázne dohovorené a vysvetlené, ako sa má správať. Bol požiadaný, aby sa dostavil na oddelenie MsP Myjava k doriešeniu oznámenia, čo aj urobil. Bola tiež privolaná hliadka OO PZ Myjava, aby bola vykonaná dychová skúška na alkohol. Pán H. uznal svoje neprimerané správanie a zaplatil na mieste blokovú pokutu.
   
 • Dňa 27. 8. 2017 o 8.07 h oznámila pani S. z Turej Lúky, že vo dvore majú cudzieho psa - vlčiaka. Hliadka vec preverila. Išlo o pekného mladého psa, vlčiaka hnedej farby. Pes bol umiestnený v karanténnej stanici a Mestská polícia Myjava ho ponúka na adopciu.
   

 

mestská npolícia myjava

Z činnosti Mestskej polície Myjava v 31. týždni (31. 7. 2017 - 6. 8. 2017)


 

 • Dňa 2. 8. 2017 o 1.10 h oznámil pán F., že na čerpacej stanici OMV je hluk. Hliadka následne zistila, že sa tu nachádza skupina siedmich mladíkov a jedna slečna, ktorí tu popíjali alkohol a rozprávali sa. Po upozornení príslušníkov Mestskej polície Myjava priestory čerpacej stanice opustili.
   
 • Dňa 4. 8. 2017 o 9.20 h oznámil pán J., že pri bývalej predajni potravín na Ul. 1. mája odpadol mladý muž. Hliadka mladého muža našla už prebratého a pri vedomí. Naložila ho do vozidla a odviezla do Nemocnice s poliklinikou Myjava na chirurgické oddelenie, keďže muž bol po úraze a mal pri sebe žiadanku od ošetrujúceho lekára na ďalšie lekárske úkony. Na oddelení nemocnice si muža prevzal službukonajúci lekár.
   
 • Dňa 4. 8. 2017 o 23.00 h hliadka Mestskej polície Myjava počas obchôdzky zaregistrovala medzi supermarketom Billa a Múzeom SNR pána K. pána B., pána K. a s nimi ďalších popíjajúcich. Príslušníci mestskej polície prítomných preverili a následne vyzvali, aby si po sebe upratali a opustili priestor, čo dotyční aj spravili.
   
 • Dňa 4. 8. 2017 o 2.35 h prijal dispečing sťažnosť na diskotéku, ktorá je sprevádzaná svetelnými efektmi. Na schodoch pred barom La Vita zaregistrovala hliadka partiu mládežníkov, kde si pán M. A. z domu priniesol hudobný prehrávač so svetelnou hudbou, ktorou vytváral na okolitých bytovkách svetelné efekty. Partia mladých ľudí bola upozornená na svoje konanie a následne opustila priestor.
   
 • Dňa 6. 8. 2017 o 22.55 h oznámil pán K., že v pivnici ubytovne na Trokanovej ulici niekto prespáva. Hliadka na mieste našla pána R. D. a vykázala ho z priestorov ubytovne.

 

mestská npolícia myjava

Z činnosti Mestskej polície Myjava v 30. týždni (24. 7. 2017 - 30. 7. 2017)


 

 • Dňa 24. 7. 2017 o 7.15 h pani P. oznámila, že na hornom autobusovom nástupišti leží muž. Hliadka po príchode zistila, že na zemi leží pán J. T., ktorý spal na zemi. Išlo o bezdomovca pochádzajúceho z Bratislavy. Hliadka dotyčného zobudila a posadila na lavičku. Po opakovaní oznámenia o 8.45 h hliadka znova preverila situáciu a privolala k bezdomovcovi RZP, ktorá pána J. T. ošetrila a skonštatovala, že nie je potrebný prevoz do nemocnice Po rozhovore s vedúcou Oddelenia sociálnych služieb pani Gálikovou bol menovaný prevezený do celodenného útulku na Trokanovej ulici.
   
 • Dňa 25. 7. 2017 o 15.20 h podala pani K. oznámenie, že zákazník obťažuje predavačky a kupujúcich v predajni Jednota na Novomestskej ulici. Na mieste sa nachádzal pán M. V., ktorému bolo príslušníkmi Mestskej polície Myjava dohovorené a vysvetlené, ako sa má správať a bol nasmerovaný domov.
   
 • Dňa 26. 7. 2017 o 17.35 h požiadal policajt OO PZ hliadku Mestskej polície Myjava o pomoc pri riešení páchateľa krádeže v hypermarkete Tesco. Na mieste hliadka zaistila pána J. D. z Brezovej pod Bradlom, ktorý odcudzil tovar v hodnote 10,- €. Páchateľ bol riešený v blokovom konaní.
   
 • Dňa 27. 7. 2017 o 00.20 h podal ženský anonym oznam že, partia chalanov sa pokúša na sídlisku Dolná štvrť niečo hodiť do rieky pri splave. Hliadka na mieste prichytila pána R. H. z Myjavy. Tomu sa nepodarilo utiecť pre zranenie, ktoré si privodil pravdepodobne pri hádzaní betónovej časti smetnej nádoby do rieky. Dvaja ďalší utiekli z miesta pri príchode hliadky. Mladíkove zranenie bolo natoľko vážne, že ho hliadka odviezla do nemocnice na ošetrenie, ktoré potvrdilo zlomeninu palca na nohe. Následne dňa 28. 7. 2017 vykonali príslušníci Mestskej polície Myjava vyhľadanie a doriešenie páchateľov z nočnej zmeny, ktorí hodili betónovú smetnú nádobu do rieky. Išlo o pána L. V. a pána M. S., obaja sú z Myjavy. Hliadka ich riešila v blokovom konaní.
   
 • Dňa 29. 7. 2017 o 14.45 h podal plavčík z letného kúpaliska oznam, že sa v areáli pobili dve ženy. Hliadka oznam preverila a zistila, že pani A. K. a pani V. P. sa pobili pre dieťa skákajúce do bazéna. Obom aktérkam incidentu bolo odporučené, ak majú zranenie, aby navštívili lekára a so záznamom z ošetrenia sa čo najskôr dostavili na oddelenie Mestskej polície Myjava k spísaniu zápisníc. Vec bola riešená napomenutím.
   

 

mestská npolícia myjava

Z činnosti Mestskej polície Myjava v 29. týždni (17. 7. - 23. 7. 2017)


 

 • Dňa 18. 7. 2017 hliadka Mestskej polície Myjava na Námestí M. R. Štefánika pred obchodnou zónou zaregistrovala znečistenie verejného priestranstva drobnými odpadkami. Šetrením bolo zistené, že pôvodcom neporiadku bol pán J. B. Hliadka menovaného vyhľadala a upozornila ho, aby si neporiadok po sebe odpratal,  čo následne aj urobil.
   
 • Dňa 18. 7. 2017 o 10.30 h anonym oznámil, že pri detskom ihrisku na Námestí M. R. Štefánika sa nevhodne chová neznámy muž. Hliadka prišla na miesto oznámenia, kde našla značne opitého pána J. Ž., ktorý po zaregistrovaní príslušníkov MsP Myjava opustil námestie a dal sa na útek. Hliadka však menovaného dobehla a dôrazne ho upozornila na nevhodnosť jeho správania. Dotyčný sa následne pobral preč z centra mesta.
   

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
December 2018
PUSŠPSN
     12
3456789
101112141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Ktoré podujatia adventného a vianočného obdobia patria medzi vaše obľúbené?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online5
Dnes  606
Mesiac  8954
Celkovo668701

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac