Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 24.10. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


 

 

 

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v mesiaci apríl 2019 (24. - 30. 12. 2018)


 

 • Dňa 1. 4. 2019 oznámil občan , že na námestí M. R. Štefánika pri blokoch 608 a 610 behá muž so zbraňou. Hliadka oznam preverila a na mieste zaregistrovala muža vhodiť „zbraň“ do odpadkového koša. Po preverení bolo zistené, že sa jedná o postihnutého mladého muža , ktorý odhodil hračkársku plastovú zbraň. Službukonajúci príslušníci mestskej polície kontaktovali matku postihnutého.
 • Dňa 2. 4. 2019 o 14,15 h preverila hliadka MsP oznam o ležiacom mužovi na chodníku na ulici Jablonskej. Na mieste bolo zistené, že muž je pod vplyvom alkoholu. Zranený nebol a s hliadkou komunikoval. Podarilo sa ho „rozchodiť“ a muž odišiel , síce váhavo, no po vlastných do miesta bydliska.
 • Dňa 3. 4. 2019 preverila hliadka oznam o neustálom obťažovaní občana Myjavy občanom z Piešťan. Malo sa jednať o vrátenie zakúpenej vibračnej dosky , kde občan Piešťan chcel od Myjavčana späť tovar, ktorý mu údajne predal. Po mediačnej diskusii s oboma vyplynulo, že sa jedná o zámenu osôb, kde občan Piešťan kontaktoval nesprávneho kupujúceho.
 • Dňa 6. 4. 2019 oznámila rýchla zdravotnícka služba bitku medzi chovancami detského domova. Jeden z maloletých bitkárov dostal amok a bolo  treba zabezpečiť  bezpečnosť ošetrujúceho personálu a samotného mladíka. Službukonajúca hliadka toto svojou prítomnosťou zabezpečila.
 • Dňa 13. 4. 2019 preverila hliadka o 13,15 h nezhody medzi druhom a družkou. Keďže druh sa nechoval k priateľke tak, ako by sa mal slušný muž chovať k žene, bol z ubytovne vyvedený s tým , že čas do 18,00 h využije na prechádzku .
 • Dňa 17. 4. 2019 preverila hliadka oznam od občana na zvláštne sa správajúce osoby na detskom ihrisku na Bradáčovej. Na mieste hliadka zistila prítomnosť  polícii známych mladíkov v podnapitom stave. Boli požiadaní, aby v stave nevhodnom pre hranie opustili priestory ihriska, čo rešpektovali.
 • Dňa 17. 4. 2019 reagovala hliadka na podnet kolegu a preverila okolie Tesca. Tu boli zaregistrovaní občania rumunskej národnosti vyberajúci od občanov peniaze. Nezákonné vyberanie im bolo zamedzené a naopak, vybrané bolo od nich - v blokovom konaní.
 • Dňa 23. 4. 2019 vyriešila hliadka oznam od občianky na suseda, ktorý vyvesil v spoločných priestoroch bytovky kalendár s nahými ženami . Čiperný dôchodca bol požiadaný – v rámci susedskej etiky - o zvesenie kalendára. 
V mesiaci apríl
 • hliadky preverili  11 poplachov zaevidovaných pultom centrálnej ochrany.
 • hliadky preverili 58 oznámení od občanov.
 • bolo na MsP odovzdaných 8 nájdených vecí, z toho vrátených bolo majiteľom 6, dvaja si veci nevyzdvihli,  lebo sa ich nepodarilo vypátrať.
 • hliadky riešili 40 priestupkov.
 
Okrem toho hliadky MsP v mesiaci apríl z dôvodu rekonštrukcie kuchyne zabezpečovali dovoz obedov pre materskú škôlku na Hoštákoch.
Upozorňovanie vodičov z dôvodu rekonštrukcie na uliciach 8.apríla , Jánošíkovej a SNP.
Spolupráca prii dovoze a inštalácií Májov na Myjave a na Turej Lúke.

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 52. týždni (24. - 30. 12. 2018)


 

 • Hliadkovanie bolo amerané na dodržiavanie dopravného značenia a vyhradených „P“ pred obchodnými centrami Lidl, Tesco, Billa a v novootvorenom obchodnom centre na Kamennom kopci. Taktiež boli hliadky zamerané proti páchaniu trestnej činnosti a pohybu podozrivých osôb.

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 51. týždni (17. - 23. 12. 2018)


 

 • Dňa 20.12. 2018 o 14,10 h oznámil pracovník SBS Billa, že vedľa chodníka medzi Billou a múzeom je otvorená kanalizačná šachta. Hliadka po príchode na miesto našla otvorenú šachtu a poklop, ktorý bol hodený v tráve. Hliadka poklop nasadila späť do jeho osadenia v šachte.
 • Dňa 13. 12. 2018 o 15,30 h oznámila pani D., že pred vchodom ich činžiaka sa nachádzajú bezdomovci a chcú sa dostať do vchodu. Hliadka na mieste zistila, že bezdomovci sa pred vchodom nenachádzali. Na neďalekej lavičke sedeli bezdomovci pán K. a pán B. Obom bolo dohovorené. Pán K. sa priznal, že pánovi M. len pomáhal dostať sa domov, lebo bol pod vplyvom alkoholu. Následne bol preverený vchod, kde býva pán M. Ten sa nachádzal pred svojimi dverami v ležiacej polohe vo svojich výkaloch. Po príchode jeho brata sa ho podarilo dostať do bytu. 
   

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 50. týždni (10. - 16. 12. 2018)


 

 • Dňa 10. 12 .2018 o 13,45 bolo zistené na kamerovom systéme, že pri okresnom úrade parkuje súkromné vozidlo v zákaze vjazdu. Na mieste hliadka našla parkujúce vozidlo Dacia Sandero modrej farby. Na vozidlo bolo nasadené blokovacie zariadenie. V priebehu pol hodiny sa na oddelenie MsP dostavil majiteľ vozidla pán P. G., ktorý navážal potrebné materiáli svojím súkromným motorovým vozidlom, nakoľko služobné vozidlo mal v servise. Hliadka ho vyriešila napomenutím.
 • Dňa 12. 12. 2018 o 21,40 h oznámila vrátnička ubytovne, že pani B. a pani J. popíjajú, sú hlučné, nerešpektujú  ubytovací poriadok a verbálne ju napadajú. Na žiadosti vrátničky nereagovali. Po príchode hliadky boli už  vonku a fajčili. Vrátničke bolo povedané, aby uzamkla vchod ubytovne, o incidente urobila potrebný zápis, nežiaduce osoby nevpúšťala a pri najmenších problémoch volala hliadku MsP. 

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 49. týždni (3. - 9. 12. 2018)


 

 • Dňa 7. 12. 2018 o 06,24 h podal pán S. oznam, že na železničnej stanici stojí vozidlo a bráni otáčaniu autobusov. Na mieste hliadka zistila, že v zákaze stálo vozidlo Škoda Octavia combi v protismere a čiastočne na chodníku. Na ľavom kolese malo defekt. Na vozidlo bolo namontované blokovacie zariadenie. Majiteľ vozidla pán I.K. bytom Brestovec sa dostavil 8. 12. 2018 na oddelenie MsP a bol riešený v blokovom konaní.
   
 • Dňa 8. 12. 2018 o 09,05 h telefonicky oznámil pán P., že na ulici SNP behá veľký bledohnedý pes. Hliadka psa odchytila a odovzdala majiteľovi, ktorý bol riešený napomenutím. 

 

Činnosť Mestskej polície Myjava v 48. týždni (26. 11. 2018 - 2. 12. 2018)


 

 • Dňa 30. 11. 2018 o 12,15 h bol prijatý na oznam, že na námestí pred centrom B parkuje v pešej zóne dodávka. Hliadka oznam preverila a riešila v blokovom konaní.
 • Dňa 30. 11. 2018 sa hliadka  MsP Myjava zamerala na dodržiavanie dopravných predpisov, kde riešila viacerých účastníkov v blokovom konaní.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 47. týždni (19. - 25. 11. 2018)


 

 • Dňa 20. 11. 2018 o 14,20 h oznámil osobne pán G., že má na garáži poškodené dvere. Hliadka preverila poškodenú garáž i okolie. Zistila, že do garáže sa nasťahoval bezdomovec. Boli tam nanosené staré kabáty, matrac, ohorky s cigariet, prázdna fľaša od alkoholu. Hliadka navrhla majiteľovi garáže, aby ju nechal v takom stave ako ju našiel a hliadka bude priebežne monitorovať okolie, aby bezdomovca prichytila priamo v garáži. Keďže pán v garáži nemal žiadne hodnotné veci, tak súhlasil. Po dlhšom monitorovaní, bohužiaľ, hliadka nikoho v garáži neprichytila.
   
 • Dňa 22. 11. 2018 o 10,30 h oznámil pán Š., že po námestí sa pohybuje mladá žena a pýta od ľudí peniaze. Žena svojim správaním obťažovala občanov. Hliadka oznam preverila a osobu podľa poskytnutého popisu zaregistrovala a legitimovala. Išlo o pani S. z Brna. Menovaná bola riešená v blokovom konaní.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 46. týždni (12. - 18.11.2018)


 

 • Dňa 12. 11. 2018 o 6,45 h oznámil pán R., že pri CVČ Myjava na Dolnej štvrti nákladné vozidlo s prívesom zlomilo stĺp pouličného osvetlenia a odišlo. Hliadka preverila miesto oznámenia a následne aj mesto so zameraním sa na vozidlo, ktoré spôsobilo nehodu. Vozidlo bolo nájdené stojace na Jablonskej ulici na zastávke v križovatke k sídlisku Kamenné. Vodič uviedol, že vozidlo odstavil na toto miesto aby nezavadzal premávke a chcel volať políciu, aby oznámil nehodu. Hliadka kontaktovala políciu cez 158 a vyžiadala si príjazd nehodovky. Hliadka zotrvala na mieste do príchodu nehodovkára a pomohla mu pri prevoze vodiča na miesto nehody, ako aj pri úkonoch potrebných k zabezpečeniu miesta na zadokumentovanie nehody. Vec ako aj fotodokumentácia bola postúpená na majetkové oddelenie MsÚ Myjava.
   
 • Dňa 17. 11. 2018 o 00,45 h oznámil pán D., že z balkóna svojho bytu vidí na zemi ležiaceho muža. Hliadka našla po príchode na miesto na zemi ležať muža v silno podnapitom stave. Hliadke sa podarilo muža prebrať, odprevadila ho domov a odovzdala manželke.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 45. týždni (5. - 11. 11. 2018)


 

 • Dňa 8. 11. 2018 o 15.30 h oznámil anonymný volajúci, že pred Billou je bitka. Hliadka na mieste našla zápasiacu dvojicu, pani J. a pána B. Obaja boli predvedený na oddelenie MsP Myjava. Bola privolaná tiež hliadka OO PZ Myjava na vykonanie dychovej skúšky. U oboch bola pozitívna. Hliadka vec riešila ako priestupok.
   
 • Dňa 10. 11. 2018 o 02.55 h zavolala na oddelenie MsP čašníčka, že pred ich barom je hromadná bitka. Hliadka preverila uvedené miesto, kde sa už nachádzala väčšia skupinka ľudí a hliadky OO PZ. Odohrala sa tam roztržka medzi pánom J. z Myjavy a nejakou skupinkou návštevníkov miestneho baru. Na mieste hliadka MsP pôsobila spolu s hliadkami PZ až do konca riešenia incidentu. Vec je ďalej v riešení OO PZ MY.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 44. týždni (29. 10. - 4. 11. 2018)


 

 • Dňa 30. 10. 2018 o 9.10 h oznámil pán G., že pri bloku 600 nad bukranom s chovateľskými potrebami je rozbitý výklad. Hliadka oznam preverila a na vrchom poschodí Polygon pasáže zaregistrovala rozbité sklo tabule výkladu. Hrozilo vypadnutie celej tabule skla. Hliadka miesto riadne ohradila so zákazom vstupu a upozornila prevádzkovateľa budovy na nutnosť opravy z dôvodu veľkého nebezpečenstva zranenia. Hliadka nezistila úmyselné rozbitie výplne. K rozbitiu došlo pravdepodobne silným náporom vetra na veľkú plochu skla. O 12.20 h oznámil na oddelenie MsP technik z Polygon pasáže, že rozbitá sklenená výplň je už vymenená.
   
 • Dňa 3. 11. 2018 o 10.00 h volala na oddelenie MsP pani B. ohľadom konfliktu s „bezdomovcami“. Vraj boli v podchode obchodnej siete na Nám. M. R. Štefánika a ona ich vyzvala, aby odtiaľ odišli, lebo všade robia neporiadok. Údajne jej za to vynadali a naozaj odišli. Popis pani B. uviesť nevedela. Hliadka jej poradila, že v prípade zistenia verejného pohoršenia treba volať na oddelenie MsP, na tel. číslo 159, nie sa zbytočne s osobami púšťať do hádok.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 43. týždni (22.- 28. 10. 2018)


 

 • Dňa 24. 10. 2018 o 15,40 h oznámil pán E., že na križovatke Staromyjavská – Pirte je popadané označenie rozkopávky. Výkop je teraz neoznačený a nebezpečný pre vozidlá. Hliadka na mieste našla označovacie zábrany popadané do výkopu. S najväčšou pravdepodobnosťou ich strhol vietor. Hliadka zábrany povyťahovala a výkop nimi označila.
   
 • Dňa 25. 10 .2018 o 10,50 h oznámil pán P., že na trhovisku predáva nejaká pani kvetiny bez povolenia. Hliadka oznam preverila a zistila, že doma vypestované kvety predávala pani M. bytom Veľký Kýr. Menovaná mala povolenie na predaj ovocia a zeleniny, a to v stredu a sobotu. Hliadkou bola na toto upozornená a prisľúbila, že hneď pôjde na úrad a povolenie si dá doplniť. Bola riešená napomenutím.
   
 • Dňa 26. 10. 2018 o 14,10 h oznámila pani H., že na križovatke ulíc Hurbanova a Moravská je rozliaty betón. Pri preverení oznámenia bolo zistené, že betón pravdepodobne vytiekol z domiešavača, ktorý tadiaľ prechádzal. Jednalo sa o malé množstvo, ktoré nijakým spôsobom neohrozovalo plynulosť cestnej premávky a postupne ho rozjazdili prechádzajúce autá. Prostredníctvom dispečingu MsP bola vyrozumená príslušná firma, aby v prípade, že ich vodiči po danej trase vozia betón, si pred výjazdom skontrolovali vozidlo a zabránili tak možným únikom betónu na vozovku.

 

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 42. týždni (15. - 21. 10. 2018)


 

 • Dňa 16. 10. 2018 o 20,10 h poprosilo MsP Myjava o pomoc OO PZ. V herni bola bitka a policajti požiadali hliadku MsP o preverenie miesta vykonania zákroku, pokiaľ sa nedostavia na miesto. Hliadka na mieste našla pána I. bytom Myjava, ktorý mal podľa krupierky robiť problémy a obťažovať zákazníkov. V čase príchodu a prítomnosti hliadky sedel pri bare a už sa nič nedialo. Na žiadosť krupierky bol z herne vykázaný. Zakrátko na miesto prišla hliadka OO PZ, ktorá si vec prevzala. Keďže nikto nechcel podať oznámenie na pána I. a nebola spôsobená žiadna ujma na zdraví ani majetku, postačilo vykázanie dotyčného pána z priestorov herne.
   
 • Dňa 18. 10. 2018 o 23,50 h oznámil pán Ľ., že bol napadnutý neznámymi osobami pred turistickou ubytovňou na Trokanovej ulici. Je mu zle a bolí ho hlava. Hliadka oznámenie preverila a zistila, že oznamovateľ, pán Ľ. bytom Banská Bystrica, sa nachádzal v turistickej ubytovni na izbe. Menovaný sedel na posteli a sťažoval sa na bolesť hlavy. V spánkovej časti mal tržnú ranu a sám tvrdil, že má vypité . Preto nechcel, aby sa mu zavolala sanitka. Nakoľko sa však menovaný stále sťažoval na bolesť hlavy a na to, že mu je zle, hliadka ho presvedčila a bola privolaná RZP. Dotyčného si po príchode prevzala a odviezla do NsP.

    

mestská npolícia myjava

Činnosť Mestskej polície Myjava v 41. týždni (8. - 14. 10. 2018)


 

 • Dňa 11. 10. 2018 o 10,25 h bolo na oddelenie Mestskej polície Myjava oznámené, že prepadli banku ČSOB. Hliadka oznámenie preverila a na mieste zistila, že páchatelia sa už v banke nenachádzajú. Hliadka zaistila vnútorný priestor a okolie banky do príchodu OO PZ Myjava.
   
 • Dňa 12. 10. 2018 o 22,25 h oznámil pán B., že na Bradáčovej ulici leží na chodníku nejaký chlap. Hliadka uvedené miesto preverila a našla už sediaceho, z pohľadu hliadky v podnapitom stave, pána P. bytom Myjava. Menovaný budil verejne pohoršenie svojim správaním na verejne prístupnom mieste. Bol riešený napomenutím.
   
 • Dňa 14. 10. 2018 o 11,10 h oznámila pani A., že má problémy so susedou v sade. Na mieste hliadka zistila, že suseda pani A. slovne napádala a urážala dcéru pani A., ktorá v sade zberala ovocie. Podľa pani A. sa tieto verbálne útoky na ich rodinu stupňujú a pretrvávajú už niekoľko týždňov. Hliadka sa pokúšala skontaktovať so susedou, no tá sa zatajila v dome a neotvárala. Pani A. i jej dcére bolo odporučené podať oznámenie na priestupkové oddelenie. 

 

mestská npolícia myjava

Z činnosti Mestskej polície Myjava v 40. týždni (1. - 7. 10. 2018)


 

 • Dňa 2. 10. 2018 o 12,50 h oznámila pani S. na dispečing Mestskej polície Myjava, že na Marečkovej ulici leží na zemi nejaký pán so záchvatom. Hliadka našla na Marečkovej ulici už sedieť na lavičke staršieho muža zabaleného v záchranárskej fólii. Pri ňom bola oznamovateľka pani S. a pán E., ktorí mu pomáhali počas záchvatu a pes, ktorého muž venčil. Záchranka bola už privolaná. Hliadka počkala na sanitku a asistovala pri naložení pacienta pána. O udalosti bola informovaná priateľka pána P., pani J., ktorá sa dostavila na oddelenie Mestskej polície Myjava prevziať si psíka.
   
 • Dňa 3. 10. 2018 o 12,40 h oznámil anonymný volajúci, že na Turej Lúke v časti smerom do Belanských za kameňolomom je na ceste veľa blata. Hliadka stav veci preverila a kontaktovala pána V., ktorý hliadke prisľúbil, že cestu dá bezodkladne očistiť. Ako dôvod znečistenia uviedol kosenie ciroku. Hliadka komunikáciu skontrolovala a závada bola odstránená. 

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2019
PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
212223252627
28293031   
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online7
Dnes  44
Mesiac  26659
Celkovo903163

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac