Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 23.07. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Oznámenie o rekonštrukcii plynovodov a prípojokDistribúcia SPP ako prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu oznamuje verejnosti, že od 9. 4. 2018 do 26. 10. 2018 bude vykonávať rekonštrukciu plynovodu a prípojok v lokalitách Turá Lúka, Hoštáky. Celé znenie oznámenia si môžete prečítať nižšie.

Vážení odberatelia zemného plynu,

zákon o energetike zaväzuje našu spoločnosť, ako prevádzkovateľa distribučnej siete zemného plynu, udržiavať plynovody v stave, aby dodávky plynu do domácností boli bezpečné a spoľahlivé. Z hľadiska bezpečnosti distribučnej siete plynu je nevyhnutné vykonávať pravidelné revízie a hodnotenie technického stavu plynovodov. Na základe spomínaného hodnotenia pristupuje naša spoločnosť aj k rekonštrukciám plynovodov a plynových prípojok vo Vašej lokalite. Rekonštrukciu plynovodu a prípojok plánujeme zrealizovať v termíne od 9. 4. 2018 do 26. 10. 2018 s konečnou úpravou do 26. 10. 2018 v týchto lokalitách: Turá Lúka, Hoštáky.

Rekonštrukcia prípojok bude pozostávať z vysadenia hlavného uzáveru plynu (do oplotenia, na hranici pozemku, resp. na iné miesto v zmysle prevádzkovej dokumentácie) a z rekonštrukcie prípojky až po pôvodný hlavný uzáver plynu. V tejto súvislosti si Vás dovoľujeme informovať, že v rámci uvedenej rekonštrukcie sme nútení prerušiť distribúciu zemného plynu počas rekonštrukčných prác. Za týmto účelom bude potrebná Vaša súčinnosť s pracovníkmi. Záleží nám na Vašom včasnom informovaní, preto presný termín rekonštrukcie konkrétnych prípojok plynu budeme vopred oznamovať každému odberateľovi, resp. správcovi objektu. 

Obmedzenie Vášho komfortu vnímame veľmi citlivo, preto urobíme všetko pre to, aby sme rekonštrukciu čo najviac urýchlili, dobu prerušenia distribúcie plynu čo najviac skrátili a stavby odovzdali v požadovanej kvalite. Naša spoločnosť vykonáva uvedenú rekonštrukciu plynovodov na základe platného stavebného povolenia č. SOÚ 33,R/2017 Myj., ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 10. 5. 2017.

Upozorňujeme Vás, že zákonnou povinnosťou SPP – distribúcia, a.s., je po ukončení prác obnoviť distribúciu zemného plynu po hlavný uzáver plynu (HUP), t. j. bod medzi nami prevádzkovanou sieťou a Vašim odberným plynovým zariadením (OPZ). Právnické osoby (organizácie a spoločnosti) upozorňujeme, že pri prepojení ich objektu na zrekonštruovaný plynovod sú povinné predložiť kladnú revíznu správu plynoinštalácie nie staršiu ako 3 roky.

Kvôli zaisteniu plynulosti rekonštrukčných prác si vás dovoľujeme požiadať o rešpektovanie dočasného dopravného značenia odsúhlasené ORDI v NMnV. Upozorňujeme Vás, že v prípade jeho nerešpektovania budeme nútení iniciovať odtiahnutie vozidiel stojacich v rozpore s dočasným dopravným značením. V prípade akýchkoľvek zmien Vás budeme neodkladne informovať. 

Našu spoločnosť mrzí, že musí zasahovať do terénneho vzhľadu ulíc a Vášho komfortu, uvedená rekonštrukcia plynovodov je však nevyhnutná pre zvýšenie Vašej bezpečnosti, ochrany Vašich životov, zdravia, majetku, ako aj bezpečnosti a spoľahlivosti dodávok zemného plynu do Vašich domácností. Preto Vás prosíme o trpezlivosť a zhovievavosť až do ukončenia rekonštrukčných prác.

Ďakujeme Vám za pochopenie a spoluprácu.
Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Júl 2018
PUSŠPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Zoznam podujatí

Anketa
Odkiaľ ste sa dozvedeli o Medzinárodnom folklórnom festivale MYJAVA 2018?
Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online3
Dnes  55
Mesiac  17123
Celkovo550423

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac