Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 22.11. 2017 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu



Neoficiálne výsledky krajských volieb v Myjave

 

V sobotu 4. novembra 2017 sa na Slovensku uskutočnili voľby do orgánov samosprávnych krajov. V Myjave malo 9877 oprávnených voličov možnosť v desiatich volebných okrskoch odovzdať svoj hlas jednému zo siedmich kandidátov na predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja a zakrúžkovať maximálne dvoch z pätnástich kandidátov na poslancov krajského zastupiteľstva. Sedem volebných miestností sa nachádzalo priamo v Myjave, tri boli situované v mestskej časti Turá Lúka. Najvyšší počet oprávnených voličov bol registrovaný v okrsku č. 5 s volebnou miestnosťou na Jablonskej ulici - išlo o 1419 občanov, najnižší v okrsku č. 10 s volebnou miestnosťou v časti Turá Lúka - U Vankov, kde ich bolo 155. A ako to dopadlo?

Volebná účasť v Myjave po zatvorení volebných miestností o 22.00 h dosiahla hodnotu 21,47 %, čo predstavuje 2121 ľudí z celkového počtu oprávnených voličov. Najvyššia účasť bola v okrsku č. 7, kde si cestu k urnám našlo 170 voličov (28,7%), naopak, najnižšia bola v okrsku č. 9, v ktorom svoje právo voliť využilo 34 ľudí (14,7%). Predbežné výsledky krajských volieb v Myjave sú podľa jednotlivých okrskov nasledovné:

OKRSOK č. 1 – Myjava, Domov mládeže, Trokanova ul. č. 7
Ulica: Javorinská, Záhradnícka, Samka Dudíka, Petra Tvrdého, Milana Marečka, Janka Cádru, Vajanského, Goláňova, Hviezdoslavova, Trokanova, Sládkovičova, kpt. Miloša Uhra, Nádražná, Továrenská, Novomestská, Žaboškreky, Krajňanská, I. SNR

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 134 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 54 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 42 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 12 hlasov
  5. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 7 hlasov
  6. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 5 hlasov
  7. Igor Valko (Nový parlament) - 1 hlas

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 144 hlasov
  2. Anna Abramovičová (NEKA) - 91 hlasov
  3. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 89 hlasov
  4. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 29 hlasov
  5. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 26 hlasov
  6. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 22 hlasov
  7. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 20 hlasov
  8. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 19 hlasov
  9. Roman Pleša (NEKA) - 13 hlasov
  10. Rastislav Púdelka (NEKA) - 13 hlasov
  11. Štefan Horák (KSS) - 11 hlasov
  12. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 10 hlasov
  13. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 7 hlasov
  14. Zdenka Muchová (NEKA) - 7 hlasov
  15. Karol Parči (KSS) - 4 hlasy

Volebná účasť 23,2%.

OKRSOK č. 2 – Myjava, II. Základná škola, Štúrova ul. č. 18
Ulica: Hodžova, Bradáčova, Štúrova, Staromyjavská, Trnovská, Pri Lesíku, Bodnárova, Buchlovská, Pirte

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 118 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 59 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 35 hlasov
  4. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 13 hlasov
  5. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 4 hlasy
  6. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 3 hlasy

Ostatní kandidáti bez hlasu.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 131 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 91 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 82 hlasov
  4. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 28 hlasov
  5. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 23 hlasov
  6. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 21 hlasov
  7. Zdenka Muchová (NEKA) - 19 hlasov
  8. Roman Pleša (NEKA) - 17 hlasov
  9. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 14 hlasov
  10. Štefan Horák (KSS) - 12 hlasov
  11. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 6 hlasov
  12. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 6 hlasov
  13. Karol Parči (KSS) - 4 hlasy
  14. Rastislav Púdelka (NEKA) - 4 hlasy
  15. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 3 hlasy

Volebná účasť 20,8%.

OKRSOK č. 3 - Myjava, Kultúrny dom Samka Dudíka, Partizánska ul. č. 17
Ulica: Nám. M. R. Štefánika, 1. mája

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 147 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 49 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 42 hlasov
  4. Pániková (Strana zelených Slovenska) - 15 hlasov
  5. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 6 hlasov
  6. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 5 hlasov

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 166 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 120 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 85 hlasov
  4. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 27 hlasov
  5. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 19 hlasov
  6. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 18 hlasov
  7. Zdenka Muchová (NEKA) - 17 hlasov
  8. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 15 hlasov
  9. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 7 hlasov
  10. Roman Pleša (NEKA) - 7 hlasov
  11. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 5 hlasov
  12. Štefan Horák (KSS) - 5 hlasov
  13. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 5 hlasov
  14. Rastislav Púdelka (NEKA) - 5 hlasov
  15. Karol Parči (KSS) - 1 hlas

Volebná účasť 21,3%.

OKRSOK č. 4 – Myjava, Centrum voľného času, Dolná štvrť, č. 368/23
Ulica: Dolná štvrť, Siváčkovia, Tehelná, Brezovská, Pažite, Michala Šimonoviča, Hurbanova č. 17, 19, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 36, 38, 40, 44, Závršky, Pakanská, Hlinícka

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 107 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 71 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 48 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 10 hlasov
  5. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 10 hlasov
  6. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 5 hlasov
  7. Igor Valko (Nový parlament) - 2 hlasy

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 133 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 82 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 78 hlasov
  4. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 26 hlasov
  5. Rastislav Púdelka (NEKA) - 25 hlasov
  6. Zdenka Muchová (NEKA) - 23 hlasov
  7. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 23 hlasov
  8. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 17 hlasov
  9. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 13 hlasov
  10. Roman Pleša (NEKA) - 13 hlasov
  11. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 13 hlasov
  12. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 9 hlasov
  13. Štefan Horák (KSS) - 6 hlasov
  14. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 4 hlasy
  15. Karol Parči (KSS) - 2 hlasy

Volebná účasť 23%.

OKRSOK č. 5 - Myjava, Gymnázium, Jablonská ul. č. 5
Ulica: Partizánska č. 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 35, Krmanova, Komenského, Jablonská, U Zemanov, Pažického, Kamenné

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 121 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 83 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 52 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 7 hlasov
  5. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 5 hlasov
  6. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 3 hlasy

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 155 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 99 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 82 hlasov
  4. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 38 hlasov
  5. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 25 hlasov
  6. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 22 hlasov
  7. Zdenka Muchová (NEKA) - 21 hlasov
  8. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 17 hlasov
  9. Rastislav Púdelka (NEKA) - 14 hlasov
  10. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 9 hlasov
  11. Roman Pleša (NEKA) - 9 hlasov
  12. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 7 hlasov
  13. Štefan Horák (KSS) - 4 hlasy
  14. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 2 hlasy
  15. Karol Parči (KSS) - 2 hlasy

Volebná účasť 19,5%.

OKRSOK č. 6 – Myjava, Stredná priemyselná škola, Ul. SNP č. 8
Ulica: Partizánska č. 19, 21, 23, 25, 27, 29, Jánošíkova, 8. apríla, SNP, Viestova

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 150 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 62 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 22 hlasov
  4. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 11 hlasov
  5. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 5 hlasov
  6. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 4 hlasy

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 152 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 97 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 75 hlasov
  4. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 24 hlasov
  5. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 21 hlasov
  6. Zdenka Muchová (NEKA) - 20 hlasov
  7. Rastislav Púdelka (NEKA) - 19 hlasov
  8. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 16 hlasov
  9. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 12 hlasov
  10. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 10 hlasov
  11. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 9 hlasov
  12. Roman Pleša (NEKA) - 7 hlasov
  13. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 7 hlasov
  14. Štefan Horák (KSS) - 5 hlasov
  15. Karol Parči (KSS) - 1 hlas

Volebná účasť 19,8%.

OKRSOK č. 7 - Myjava, Úrad práce, soc. vecí a rodiny, nám. M. R. Štefánika 561/6
Ulica: Bednárova, Gromovova, generála Svobodu, Duklianska, Čsl. armády, Zory Lackovej, Gegeľovská, Zuzky Zgurišky, Hoštáky, Hurbanova č. 1, 2, 2/A, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 20/A Moravská, profesora Varsíka

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 155 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 75 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 51 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 11 hlasov
  5. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 6 hlasov
  6. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 5 hlasov
  7. Igor Valko (Nový parlament) - 1 hlas

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 172 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 105 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 99 hlasov
  4. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 40 hlasov
  5. Zdenka Muchová (NEKA) - 37 hlasov
  6. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 32 hlasov
  7. Rastislav Púdelka (NEKA) - 20 hlasov
  8. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 18 hlasov
  9. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 16 hlasov
  10. Roman Pleša (NEKA) - 13 hlasov
  11. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 9 hlasov
  12. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 8 hlasov
  13. Štefan Horák (KSS) - 6 hlasov
  14. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 1 hlas
  15. Karol Parči (KSS) - 1 hlas

Volebná účasť 28,7%.

OKRSOK č. 8 – Turá Lúka, Základná škola s Materskou školou, č. d. 131
Ulica: mestská časť Turá Lúka súp. č. 1 - 450, „Malejov“ a „Junasovia“ súp. č. 621 - 750

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 104 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 23 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 20 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 11 hlasov
  5. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 6 hlasov
  6. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 3 hlasy
  7. Igor Valko (Nový parlament) - 1 hlas

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 127 hlasov
  2. Anna Abramovičová (NEKA) - 57 hlasov
  3. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 51 hlasov
  4. Roman Pleša (NEKA) - 23 hlasov
  5. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 13 hlasov
  6. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 10 hlasov
  7. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 9 hlasov
  8. Rastislav Púdelka (NEKA) - 7 hlasov
  9. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 7 hlasov
  10. Zdenka Muchová (NEKA) - 6 hlasov
  11. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 5 hlasov
  12. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 5 hlasov
  13. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 3 hlasy
  14. Štefan Horák (KSS) - 2 hlasy

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Volebná účasť 17,3%.

OKRSOK č. 9 – Turá Lúka, budova Požiarnej zbrojnice „ U Belanských“, č. d. 539
Ulica: mestská časť Turá Lúka „U Belanských“ súp. č. 451 - 620

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 20 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 10 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 2 hlasy
  4. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 1 hlas

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 24 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 10 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 8 hlasov
  4. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 6 hlasov
  5. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 4 hlasy
  6. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 3 hlasy
  7. Zdenka Muchová (NEKA) - 2 hlasy
  8. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 1 hlas
  9. Rastislav Púdelka (NEKA) - 1 hlas

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Volebná účasť 14,3%.

OKRSOK č. 10 – Turá Lúka, budova Požiarnej zbrojnice „ U Vankov“, č. d. 807
Ulica: mestská časť Turá Lúka „U Vankov“ súp. č. 751 – 882

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 18 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 9 hlasov

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 23 hlasov
  2. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 7 hlasov
  3. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 6 hlasov
  4. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 5 hlasov
  5. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 5 hlasov
  6. Anna Abramovičová (NEKA) - 4 hlasy
  7. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 3 hlasy
  8. Rastislav Púdelka (NEKA) - 2 hlasy

Ostatní kandidáti bez hlasov.

Volebná účasť 18,7%.

Celkové neoficiálne výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov v Myjave sú nasledovné:

Voľba predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Jaroslav Baška (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 1074 hlasov
  2. Renáta Kaščáková (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 495 hlasov
  3. Štefan Škultéty (NEKA) - 314 hlasov
  4. Nora Pániková (Strana zelených Slovenska) - 74 hlasov
  5. Petra Hajšelová (Sme rodina - Boris Kollár) - 56 hlasov
  6. Ferdinand Vavrík (NEKA) - 43 hlasov
  7. Igor Valko (Nový parlament) - 5 hlasov

Počet platných hlasov: 2061

Voľba poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja

  1. Pavel Halabrín (NEKA) - 1227 hlasov
  2. Henrich Gašparík (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 750 hlasov
  3. Anna Abramovičová (NEKA) - 661 hlasov
  4. Roman Vajaš (Sme rodina - Boris Kollár) - 195 hlasov
  5. Ivana Rapantová (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 186 hlasov
  6. Martin Ferianec (SaS, OĽANO, KDH, OKS, NOVA, Zmena zdola, DÚ Slovenska) - 184 hlasov
  7. Zdenka Muchová (NEKA) - 152 hlasov
  8. Rastislav Púdelka (NEKA) - 110 hlasov
  9. Ingrid Vrkočová (SMER-SD, SNS, MOST-HÍD, Strana zelených) - 108 hlasov
  10. Roman Pleša (NEKA) - 102 hlasov
  11. Pavol Černák (Kotleba - ĽSNS) - 97 hlasov
  12. Stanislav Paracka (Kotleba - ĽSNS) - 57 hlasov
  13. Štefan Horák (KSS) - 51 hlasov
  14. Peter Černák (VZDOR - strana práce) - 37 hlas
  15. Karol Parči (KSS) - 15 hlasov

Počet platných hlasov: 2083

Definitívne výsledky krajských volieb bude v nasledujúcih dňoch na svojich stránkach zverejňovať Štatistický úrad SR.

 

Voľby do orgánov samosprávnych krajov - informácia pre voliča

 

     Predseda Národnej rady Slovenskej republiky dňa 28. júna 2017 rozhodnutím č. 166/2017 Z. z., vyhlásil voľby do orgánov samosprávnych krajov a určil termín ich konania na sobotu 4. novembra 2017. Volebné miestnosti budú v tento deň otvorené od 7.00 do 22.00 h. Právo voliť do orgánov samosprávnych krajov má občan Slovenskej republiky a cudzinec, ktorý má trvalý pobyt v obci, ktorá patrí do územia samosprávneho kraja, alebo má trvalý pobyt vo vojenskom obvode, ktorý patrí na účely volieb do orgánov samosprávneho kraja do jeho územia (ďalej len obyvateľ samosprávneho kraja) a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Prekážkou práva voliť je:

  • zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia,
  • výkon trestu odňatia slobody uložený za spáchanie obzvlášť závažného zločinu.

III
Právo byť volený

     Za poslanca zastupiteľstva samosprávneho kraja môže byť zvolený obyvateľ samosprávneho kraja, ktorý má trvalý pobyt v obci alebo vo vojenskom obvode, ktoré patria do územia volebného obvodu, v ktorom kandiduje, a najneskôr v deň volieb dovŕši 18 rokov veku. Za predsedu samosprávneho kraja môže byť zvolený obyvateľ samosprávneho kraja, ktorý najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku. Prekážkou práva byť volený je:

  • výkon trestu odňatia slobody,
  • právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
  • pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

IV
Spôsob hlasovania

     Volič môže voliť len v obci svojho trvalého pobytu vo volebnom okrsku, v ktorého zozname voličov je zapísaný. Volič je povinný po príchode do volebnej miestnosti preukázať okrskovej volebnej komisii svoju totožnosť predložením občianskeho preukazu alebo dokladu o pobyte pre cudzinca. Potom okrsková volebná komisia zakrúžkuje poradové číslo voliča v zozname voličov a vydá voličovi dva hlasovacie lístky - hlasovací lístok pre voľby do zastupiteľstva a hlasovací lístok pre voľby predsedu samosprávneho kraja a prázdnu obálku opatrenú odtlačkom úradnej pečiatky obce (mesta alebo mestskej časti). Prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdí volič v zozname voličov vlastnoručným podpisom.

     Každý volič sa musí pred hlasovaním odobrať do osobitného priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov. Voličovi, ktorý nevstúpi do osobitného priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov, okrsková volebná komisia hlasovanie neumožní. Na hlasovacom lístku pre voľby do zastupiteľstva môže volič zakrúžkovať najviac toľko poradových čísiel kandidátov, koľko poslancov má byť v príslušnom volebnom obvode zvolených. (Počet poslancov, ktorý sa volí vo volebnom obvode je uvedený na hlasovacom lístku.) Na hlasovacom lístku pre voľby predsedu môže volič zakrúžkovať poradové číslo len jedného kandidáta.

     V osobitnom priestore určenom na úpravu hlasovacích lístkov vloží volič do obálky jeden hlasovací lístok pre voľby do zastupiteľstva a jeden hlasovací lístok pre voľby predsedu samosprávneho kraja. Volič hlasuje tak, že po opustení osobitného priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov vloží obálku do volebnej schránky. Na požiadanie voliča mu okrsková volebná komisia vydá za nesprávne upravené hlasovacie lístky iné. Nesprávne upravené hlasovacie lístky vloží volič do schránky na odloženie nepoužitých alebo nesprávne upravených hlasovacích lístkov.

     Volič, ktorý nemôže sám upraviť hlasovací lístok pre zdravotné postihnutie alebo preto, že nemôže čítať alebo písať a oznámi pred hlasovaním túto skutočnosť okrskovej volebnej komisii, má právo vziať so sebou do priestoru určeného na úpravu hlasovacích lístkov inú spôsobilú osobu, aby podľa jeho pokynov a zákona upravila hlasovací lístok a vložila do obálky. Obidve osoby pred vstupom do osobitného priestoru na úpravu hlasovacích lístkov člen okrskovej volebnej komisie poučí o spôsobe hlasovania a o skutkovej podstate trestného činu marenia prípravy a priebehu volieb. Členovia okrskovej volebnej komisie nesmú voličom upravovať hlasovacie lístky. Volič, ktorý nemôže pre zdravotné postihnutie sám vložiť obálku do volebnej schránky, môže požiadať, aby obálku do volebnej schránky v jeho prítomnosti vložila iná osoba, nie však člen okrskovej volebnej komisie.

     Volič, ktorý sa nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, má právo požiadať obec a v deň konania volieb okrskovú volebnú komisiu o vykonanie hlasovania do prenosnej volebnej schránky, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková volebná komisia zriadená. (Kontakt:  Miroslav Matula, Mestský úrad Myjava, 2. poschodie, kancelária č.303, e-mail: miroslav.matula@myjava.sktel. číslo: +421 905 324 775, +421 34 6907 209) Volič, ak ide o hlasovanie mimo volebnej miestnosti, nepoužité hlasovacie lístky alebo nesprávne upravené hlasovacie lístky znehodnotí pred členmi okrskovej volebnej komisie. Inak sa dopustí priestupku, za ktorý mu bude uložená pokuta 33 eur.

     


 

Zverejnenie elektronickej adresy na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie

 

Mesto Myjava v súlade s harmonogramom organizačno-technického zabezpečenia volieb do orgánov samosprávnych krajov konaných 4. novembra 2017 zverejňuje elektronickú adresu na doručenie oznámenia o delegovaní člena a náhradníka do okrskovej volebnej komisie.

Zodpovedná osoba:

Miroslav Matula,
Mestský úrad Myjava, 2. poschodie, kancelária č.303
e-mail: miroslav.matula@myjava.sk
tel. číslo: +421 905 324 775, +421 34 6907 209


 

Oznámenie o čase a mieste konania volieb do orgánov samosprávnych krajov konaných dňa 4. novembra 2017

 

  • OKRSOK č. 1 – Myjava, Domov mládeže, Trokanova ul. č. 7
    Ulica: Javorinská, Záhradnícka, Samka Dudíka, Petra Tvrdého, Milana Marečka, Janka Cádru, Vajanského, Goláňova, Hviezdoslavova, Trokanova, Sládkovičova, kpt. Miloša Uhra, Nádražná, Továrenská, Novomestská, Žaboškreky, Krajňanská, I. SNR
     
  • OKRSOK č. 2 – Myjava, II. Základná škola, Štúrova ul. č. 18
    Ulica: Hodžova, Bradáčova, Štúrova, Staromyjavská, Trnovská, Pri Lesíku, Bodnárova, Buchlovská, Pirte

  • OKRSOK č. 3 - Myjava, Kultúrny dom Samka Dudíka, Partizánska ul. č. 17
    Ulica: Nám. M. R. Štefánika, 1. mája
     
  • OKRSOK č. 4 – Myjava, Centrum voľného času, Dolná štvrť, č. 368/23
    Ulica: Dolná štvrť, Siváčkovia, Tehelná, Brezovská, Pažite, Michala Šimonoviča, Hurbanova č. 17, 19, 21, 23, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 36, 38, 40, 44, Závršky, Pakanská, Hlinícka

  • OKRSOK č. 5 - Myjava, Gymnázium, Jablonská ul. č. 5
    Ulica: Partizánska č. 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 35, Krmanova, Komenského, Jablonská, U Zemanov, Pažického, Kamenné
     
  • OKRSOK č. 6 – Myjava, Stredná priemyselná škola, Ul. SNP č. 8
    Ulica: Partizánska č. 19, 21, 23, 25, 27, 29, Jánošíkova, 8. apríla, SNP, Viestova

  • OKRSOK č. 7 - Myjava, Úrad práce, soc. vecí a rodiny, nám. M. R. Štefánika 561/6
    Ulica: Bednárova, Gromovova, generála Svobodu, Duklianska, Čsl. armády, Zory Lackovej, Gegeľovská, Zuzky Zgurišky, Hoštáky, Hurbanova č. 1, 2, 2/A, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 20/A Moravská, profesora Varsíka

  • OKRSOK č. 8 – Turá Lúka, Základná škola s Materskou školou, č. d. 131
    Ulica: mestská časť Turá Lúka súp. č. 1 - 450, „Malejov“ a „Junasovia“ súp. č. 621 - 750
     
  • OKRSOK č. 9 – Turá Lúka, budova Požiarnej zbrojnice „ U Belanských“, č. d. 539
    Ulica: mestská časť Turá Lúka „U Belanských“ súp. č. 451 - 620
     
  • OKRSOK č. 10 – Turá Lúka, budova Požiarnej zbrojnice „ U Vankov“, č. d. 807
    Ulica: mestská časť Turá Lúka „U Vankov“ súp. č. 751 – 882

Voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať v sobotu 4. 11. 2017.

V Myjave, 15. 8. 2017

Pavel Halabrín
primátor Myjavy


 

Zoznamy kandidátov

 


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
November 2017
PUSŠPSN
  12345
6789101112
13141516171819
202123242526
27282930   
Zoznam podujatí

Anketa
Ak by ste mali v nasledujúcom období realizovať investičnú akciu, ktorá by mala u Vás najvyššiu prioritu?













Ak by ste sa mali Vy sami rozhodnúť pre niektorú z nasledujúcich možností získania dodatočných finančných zdrojov, ktorá by to bola?











Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online6
Dnes  850
Mesiac  23029
Celkovo334314

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame