Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 2.06. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Vodné nádrže a kúpaliská

 

Vodné nádrže


 

 

Vodná nádrž Brestovec


     Vodná nádrž Brestovec leží na okraji rovnomennej obce a je vzdialená od Myjavy asi 2 km. Dá sa k nej dostať pohodlne pešo, na bicykli či autom. Je to od roku 2001 vodná nádrž 3. kategórie, dĺžka jej hrádze je 180 m, brehy sú najmä kamenné a štrkové. Nachádza sa v pokojnom prostredí medzi cestou vedúcou na Starú Myjavu a lesným porastom. Nebýva využívaná na kúpanie, ale najmä na rybárčenie, slnenie a relaxovanie v prírode. Vody nádrže sú kaprové a ako revír Brestovská priehrada spadá do pôsobnosti Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Senica. V bezprostrednej blízkosti nádrže nie sú poskytované žiadne služby.

 

Vodná nádrž Stará Myjava


vodna nadrz stara myjava     Táto vodná plocha patrí medzi najobľúbenejšie v regióne. Nachádza sa v rekreačnej oblasti obce Stará Myjava a od Myjavy je vzdialená asi 8 km. Prístup k nej je možný na bicykli, autom alebo autobusom. Staromyjavskú priehradu začali stavať ešte v roku 1968 a po prvý raz bola napustená v roku 1973. Vodná plocha je obkolesená horami, jej brehy sú prevažne trávnaté. V blízkosti nádrže sa nachádzajú chaty - súkromné i na prenájom, reštauračné zariadenie, ihrisko na plážový volejbal, veľké detské ihrisko a lanový park, exteriérové fitness stroje. Takisto je tu areál určený na detské tábory. Vodná nádrž Stará Myjava býva návštevníkmi využívaná na kúpanie, člnkovanie, slnenie, relaxovanie, rybárčenie a najnovšie aj ako prekážka v terénnych vytrvalostných pretekoch Rugged Race.

 

Vodná nádrž Kunov


     Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou mesta Senica a od Myjavy je vzdialená asi 20 km. Dá sa k nej dostať na bicykli, autom alebo autobusom, vedie k nej aj samostatný cyklochodník zo Senice. Pri nádrži sa nachádza 250 m široká piesková pláž, inak sú brehy vodnej plochy najmä trávnaté. Vodná nádrž je vhodná na kúpanie, slnenie, člnkovanie i rybárčenie. Súčasťou služieb Kunovskej priehrady sú detské ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, požičovňa športových potrieb, požičovňa lodiek, nechýbajú ani reštaurácia a bufety.

 

Vodné nádrže Dubník I. a Dubník II.


Vodná nádrž Dubník II.     Dvojica vodných nádrží s rovnakým názvom sa nachádza pri meste Stará Turá a od Myjavy je vzdialená asi 10 km. Dubník I. - nazývaný aj Starý Dubník - je rekreačnou oblasťou. Dostaneme sa k nemu bicyklom, autom, autobusom, prípadne vlakom. Je vhodný na kúpanie, člnkovanie, slnenie a relaxovanie. V okolí nádrže s ostrovom uprostred nechýbajú reštauračné zariadenia a bufety či detské ihriská. V portfóliu služieb nájdeme kemp, ihrisko na plážový volejbal, požičovňu lodiek a vodných bicyklov, paintballové ihrisko...
     Dubník II. alebo aj Nový Dubník nachádzajúci sa pri ceste ešte pred Starou Turou v smere z Myjavy nemá upravené brehy a na kúpanie slúži len výnimočne. Je obkolesený lesným porastom a návštevníci ho využívajú najmä na rybolov. V bezprostrednej blízkosti tejto vodnej nádrže nie sú dostupné žiadne služby.

 

Vodná nádrž Zelená voda


     Najbližším veľkým rekreačným strediskom s vodnou nádržou je areál Zelená Voda pri Novom Meste nad Váhom, od Myjavy vzdialený asi 25 km. Dostupný je autom, autobusom, prípadne vlakom. Súčasťou areálu sú kemp, ubytovanie v mobilných domčekoch, športoviská, reštaurácie, bufety... Vodná nádrž je vďaka dostupným službám vhodná aj na dlhší dovolenkový pobyt. Návštevníkom ponúka možnosti kúpania, člnkovania, rybolovu. Nechýbajú požičovne lodiek a vodných bicyklov, detské ihriská a dá sa tu i stanovať.

 

Umelé kúpaliská a bazény


 

 

Krytá plaváreň Myjava


kryta plavaren myjava

    Súčasťou mestského športového areálu v Myjave je aj krytá plaváreň s 25 metrovým plaveckým bazénom, šmykľavkou a detským výukovým bazénom. Je otvorená celoročne v dňoch utorok až sobota od 15.00 do 20.00 h a v nedeľu od 10.00 h do 20.00 h. Posledný vstup do krytej plavárne je počas otváracích hodín o 19.15 h. Odstávky plavárne bývajú zvyčajne po letnej sezóne v mesiaci september a v zimnom období v mesiaci január. Vstupné na plaváreň je 2,50 € pre dospelých na dve hodiny, deti a mládež do 18 rokov zaplatia 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 € a deti do 3 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov s trvalým pobytom v Myjave majú vstup zdarma. K dispozícii sú aj permanentky a rodinné vstupenky:

  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka do 18 rokov - 13,50 €
  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka nad 18 rokov - 27,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 1 dieťa - 7,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 2 deti - 8,- €

 

Plávanie pre rodičov s deťmi i kondičné plávanie pre dospelých bude aj túto jeseň

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava pozýva všetkých záujemcov - rodičov s deťmi vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov, ktoré si chcú užiť zábavu, radosť z vody, získať k nej pozitívny vzťah, osmeliť sa a otužovať, učiť sa ponárať a získať prvé skúsenosti s plávaním na špecializovaný kurz. Jeho rozsah bude 10 hodín a bude sa konať v malom výukovom bazéne myjavskej krytej plaváne. Cena kurzu je 60,- € a uskutoční sa počas mesiacov október a november. Záujemcovia sa budú stretávať vždy v utorok a štvrtok od 10.00 do 10.45 h a od 10.45 do 11.30 h.

Deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Plávanie rodičov s deťmi sa začne v utorok 1. októbra 2019 o 10.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To sa začne už o 9.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava takisto pozýva rodičov s deťmi vo veku od 3 do 6 rokov, ktoré majú záujem oboznámiť sa s vodným prostredím, s dýchaním do vody, vznášaním sa na vode a chcú si osvojiť elementárne základy plávania na prípravný kurz. Predplavecká príprava má aj zdravotný účinok, zvyšuje odolnosť a otužilosť detí. Pôjde o 12 hodinový kurz v malom výukovom bazéne. Cena kurzu je 70,- € a konať sa bude počas mesiacov september a október. A to vždy v stredu a v piatok od 16.00 do 17.00 h. Menšie deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Kurz začína v stredu 25. septembra 2019 o 16.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To sa začne už o 15.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

Pre dospelých záujemcov je zasa pripravený kurz kondičného plávania pre dospelých. Ten je určený širokej verejnosti, úplným neplavcom i pokročilejším priaznivcom vodných športov. Ľuďom, pre ktorých môže byť plávanie kompenzáciou stresu a pracovného vypätia, či starším občanom, ktorí tu môžu stráviť príjemné chvíle, aktívne sa zabaviť a urobiť niečo aj pre svoje zdravie. Netreba mať plavecký talent, ani skvelú kondíciu. Členovia plaveckého oddielu sú tu pre každého, naučia vás priateliť sa s vodou, cítiť sa v nej príjemne a zdokonalia vaše plavecké schopnosti. Kondičné plávanie sa bude sa konať vždy v pondelok od 19.00 h a v stredu i v piatok od 19.45 h. Jednorazový vstup stojí 5,- €, permanentka na desať vstupov potom 45,- €. Záujemcovia o kurz sa môžu prihlasovať a získavať informácie na tel. číslach: 0902 219 280 0915 671 071. Ste vítaní!

 

Ponuka krytej plavárne Myjava

Otváracie hodiny

pondelok - zatvorené (okrem Ranného plávania)
utorok - sobota - 15.00 - 20.00 h
nedeľa - 10.00 - 20.00 h

Ranné plávanie pondelok, streda a piatok od 6.00 do 8.00 h

Sobotňajšie plávanie -
nábor do Plaveckého oddielu Spartaka Myjava

zvyčajne sa koná v októbri v réžii Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava
vstup voľný
Cvičenie vo vode - aquafitness vždy v utorok (okrem letných prázdnin) o 19.00 h - jednorazový vstup 3,- €

Plávanie pre mamičky s deťmi

 

určené pre deti vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov - 12-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 60,- €

určené pre deti vo veku od 3 do 5 rokov - 14-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 70,- €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letné kúpalisko Myjava


letne kupalisko myjava

    V letnom období, v závislosti od priazne počasia, spravidla od polovice júna do konca augusta, je obyvateľom a návštevníkom Myjavy k dispozícií areál letného kúpaliska s 25 metrovým plaveckým bazénom, detským bazénom s fontánou, ihriskom na loptové hry a ležadlami. Kapacita letného kúpaliska, ktoré v roku 2013 prešlo čiastočnou rekonštrukciou, je asi 250 ľudí a počas prevádzky býva otvorené denne od 10.00 do 19.00 h. Dospelí návštevníci zaplatia 3,- € na deň, deti a mládež do 18 rokov 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 - € a deti do 3 rokov majú vstup voľný.Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2020
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Zoznam podujatí

Anketa
Od pondelka 1. 6. 2020 sa opäť otvárajú brány materských či základných škôl. Pošlete do nich svoje deti?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online7
Dnes  892
Mesiac  1813
Celkovo1174579

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac