Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 17.10. 2018 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Karate

 

Karate TJ Spartak Myjava 
Myjavskí karatisti priviezli z Grand Prix Slovakia zlato

V sobotu 10. marca 2018 sa v Národnom tenisovom centre v Bratislave uskutočnil 38. ročník Veľkej ceny Slovenska v karate - Grand Prix Slovakia. Svoje zastúpenie mal na tomto prestížnom turnaji aj oddiel karate Spartaka Myjava, ktorý sa svojim vystúpením opäť významne zapísal do povedomia priaznivcov tohto športu. Jakub Štetina tu totiž vybojoval zlato, Melisska Balážová striebro a Roland Petráš bronz. Všetkým úspešným karatistom gratulujeme a celému oddielu držíme palce v ďalšej činnosti!
 
jakub štetina
 
melisska balážová
 
roland petráš
 

Karatisti Spartaka Myjava v Trenčíne úspešní
 
Myjavskí karatisti sa v sobotu 10. februára 2018 zúčastnili na prvom kole Slovenského pohára karate žiakov v Trenčíne. Opäť raz potvrdili svoje kvality a pripravenosť, keď z nášho krajského mesta priviezli na kopanice štyri medaile. Melisska Balážová získala zlato, Jakub Michálek a Roland Petráš striebro a Miška Lanková bronz. Gratulujeme a držíme naďalej palce!
 
 
 
 

foto: M. Michálková

Myjavskí karatisti na Veľkej cene Ostravy
 
     Členovia myjavského oddielu karate sa začiatkom novembra tohto roka zúčastnili na Veľkej cene Ostravy. Na prestížnych pretekoch u našich západných susedov sa zúčastnilo 746 karatistov zo 109 klubov a dvanástich krajín sveta. A naši pretekári opäť raz úspešne reprezentovali svoj oddiel, mesto i región. Z Ostravy totiž priviezli zlato, ktoré získala Terka Dobiášová a šesť bronzových medailí. Tie na zápasisku vybojovali Melisska Balážová, Stefania Buchtová, Matùš Čanky, Adam Kulíšek Jakub Štetina a Matej Lanko. Všetkým gratulujeme a mladým členom oddielu karate ďakujeme za nasadenie a predvedené výkony bez ohľadu na to, či boli medailové alebo nie. Držíme palce v ďalšom tréningovom procese a prekonávaní mét!
 
myjavskí karatisti v ostrave
 
myjavskí karatisti v ostrave
 
terezka dobiášová
 
Karatisti Spartaka Myjava na vrchole sezóny
 
     Sezóna najmladších karatistov sa dostala k očakávanému dátumu 14. 5. 2017. Tašky zbalené a cesta za bojom o najlepšie umiestnenie sa začala. Košice ako mesto tohtoročných MSR. 514 nominovaných pretekárov z 56 klubov, ktorí si vybojovali cestou Slovenských pohárov potrebné nominačné body ...a stále dušou tie isté deti, ktoré si ešte nerobia ťažkú hlavu z očakávaní, či zúročia poctivú celoročnú prípravu. Dlhá cesta a stále úsmev na perách. Tak ako to má byť. Šport pre radosť. Príchod do haly nás hneď pohltil svojou atmosférou. Už aj deti cítia, že deň, na ktorý tak čakali, je tu. Ten pocit hrdého rodiča je nezameniteľný a to sme ešte len v príprave na zápasy. Mať možnosť byť súčasťou takéhoto podujatia a povedať si.... Je môj, moja. Pomaly s blížiacimi sa zápasmi sa nevyhne nikto z nás očakávaniu a napätiu, či sa priblížime k medailám. Povzbudenie od trénera, ktoré je pre deti tak dôležité a ide sa do boja. Tento rok sa podarilo nominovať deviatim našim karatistom do 12 rokov. Naše skvelé zápasníčky Lea Málková a Stefania Buchtová, ktoré hrdo reprezentovali náš klub, i keď sa im tento rok nezaleskli víťazné medaile. No séria vyhratých zápasov ich aj tak posúva v klube medzi zaslúžene nominované. Karatisti: Matej Lanko, Adam Kulíšek, Samuel Zríni. Ďalší naši karatisti odhodlaní pokoriť v boji o medaile zápasníkov z iných klubov. Nie vždy sa však podarí to, na čom tak poctivo pracujú celý rok. Stupeň víťazov ich možno tento rok obišiel, no pre nás, hrdých rodičov, sú za zápasy a prípravu víťazmi celý rok. Ale aké by to bolo, keby sme predsa len nedosiahli úplný pocit víťazstva. Ondrej Eliáš, Jakub Michálek, Roland Petráš ... O 20.00 hodine večer sa postavili medzi 17 tímov v kategórii 8-9 ročných a vybojovali pre náš klub nádhernú bronzovú  medailu. A v tak neskorú hodinu viac ako zaslúžene. Vicemajstrom Slovenska kategórie 8-9 rokov do 34 kg za rok 2017 sa stal po zápasoch plných odhodlania Štefan Pečeň a Majstrom Slovenskej republiky 8-9 ročných do 30 kg náš vždy pripravený dať zo seba všetko Roland Petráš. Zlato, ktoré si zaslúži celý náš klub, sa stalo našim.
     
     Hrdosť lesknúca sa v očiach detí, rodičov  i trénera je tím nádherným opisom celého podujatia. Ďakujeme našim karatistom za reprezentovanie nášho klubu i mesta na tak významnom podujatí ako sú Majstrovstvá Slovenskej Republiky. Tak ako veľké vďaka patrí nášmu trénerovi, ktorý tréning čo tréning odovzdáva našim deťom nielen skúsenosti, ale i srdce pre šport . Ďakujeme!
 
Bronzový tím
 
Roland Petráš
 
Štefan Pečeň

Karatisti Spartaka Myjava v strede sezóny
 
     Karatisti Spartaka Myjava sa od začiatku tohoročnej sezóny mladších žiakov a detí zúčastnili viacerých turnajov. Boli medzi nimi pohárové súťaže s medzinárodnou účasťou, aj nominačné turnaje, na ktorých zbierali cenné body ku kvalifikácii na Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov. Mladí Spartakovci sa tak zúčastnili šiestich turnajov, z ktorých priviezli celkovo 30 medailí. Najvzácnejšie medaile sú z medzinárodného turnaja v Bratislave Grand Prix Slovakia, kam prišlo 1460 pretekárov zo 154 klubov a 21 krajín sveta. Tu pre klub vybojovali Jakub Michálek zlato, Roland Petráš zlato a Šimon Čanky striebro. Presadiť sa v takejto konkurencii, kde sú veľmi ťažkými súpermi najmä zápasníci z východného bloku, ako Ukrajina a Bielorusko, je veľkým úspechom. Za kadetov a juniorov zápasili od spartakovcov Jakub Štetina, Matúš Čanky a Terka Dobiašová. Tí na medailové priečky nedosiahli, ale svojim prejavom sa na zápasisku nestratili ani v takej silnej konkurencii.
     Momentálne je však hlavná sezóna pre kategórie detí a mladších žiakov, ktorí počas troch kôl Slovenského pohára bojovali o miestenky na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska v karate. Za mladých spartakovcov bojovali o body Buchtová Stefania, Eliáš Ondrej, Havlík Ľubomír, Kulíšek Adam, Lanko Matej, Lanková Michaela, Málková Lea, Pecen Štefan, Petráš Roland a Zríni Samuel. Výsledok ich snaženia bude známy v blízkej dobe oznámením nominácii, ale teraz už vieme, že väčšina si svoje miesta vybojovala. V blízkej budúcnosti čaká mladých karatistov Spartaka ešte prípravný turnaj v Žiline s názvom Grand Prix Žilina. Poslednou možnosťou nominácie na Majstrovstvá Slovenska bude turnaj Majstrovstvá Východnej únie karate a iných bojových umení v Košiciach a 13. mája bude opäť v Košiciach vyvrcholenie sezóny žiakov Majstrovstvami Slovenska v karate detí a žiakov. Posledný turnaj tejto sezóny, ktorý je zahrnutý v termínovom kalendári klubu, sú Majstrovstvá Slovenska v Goju ryu štýle, ktoré sa budú konať opäť v Košiciach. Držíme palce našim zápasníkom do ďalších turnajov, aby ukončili sezónu úspešne a bez zranení. Na koniec chceme poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastňujú a podieľajú na realizácií výjazdov na domáce i zahraničné turnaje a obetujú svoj voľný čas reprezentovaniu nášho mesta, oddielu a TJ Spartak Myjava.
 
jakub michálek
 
Jakub Michálek
 
roland petráš
 
Roland Petráš
 
ondrej eliáš
 
Ondrej Eliáš (s modrou šerpou)
 
karatisti spartaka myjava 2017
 
Mladí karatisti Spartaka Myjava

 
Karatisti Spartaka Myjava si priviezli titul Majstra Slovenska v karate
 
     November bol pre karatistov Spartaka Myjava mesiacom turnajov. Mladí karatisti sa zúčastňovali turnajov doma i v zahraničí, kde zdokonaľovali svoje zápasnícke schopnosti, ktoré zužitkovali na decembrových Majstrovstvách Slovenska v karate kadetov a juniorov v Trnave. Celkovo sa mladí Spartakovci zúčastnili v novembri siedmych turnajov. Jednalo sa o zahraničné turnaje: Grand prix Ostrava a Tatami cup v Budapešti. Medzinárodný turnaj pod názvom Kachikan v Nitre a slovenské turnaje: dvakrát Bratislavský pohár mládeže vo Viničnom, Slovenský pohár kadetov a juniorov v Nitre. Celú šnúru zavŕšili Majstrovstvami Slovenska kadetov a juniorov v Trnave, kde sa stretla slovenská špička karate. Celkovo na týchto turnajoch získali 30 medailových umiestnení. Za Kumite tím Spartakovcov štartovali na spomínaných turnajoch v kadetských a juniorských kategóriách: Tereza Dobiašová, Jakub Štetina, Denis Buchta, Matúš Čanky , Filip Foltýn a Nina Medveďová. V žiackych kategóriách zápasili: Stefania Buchtová, Ľubomír Havlík, Adam Kulíšek, Lea Málková, Ondrej Michálek, Šimon Čanky, Štefan Pecen, Matej Lanko, Roland Petráš a Ondrej Eliáš. Potešujúce bolo, že v kadetoch a juniorskej dievčenskej kategórii sa nominovali všetci zápasníci Spartaka, ktorí o nominácie bojovali a zbierali cenné body na kolách Slovenského pohára v karate. Pre zranenie však nemohla nastúpiť na Majstrovstvá Slovenska Tereza Dobiašová, ktorá si zlomila na turnaji v Ostrave vo finálovom zápase kľúčnu kosť a Filip Foltýn, ktorý ochorel tesne pred Majstrovstvami. Do bojov o titul na národnom šampionáte tak nastúpili za Kumite tím Spartaka Myjava traja zápasníci: Jakub Štetina, Matúš Čanky a Denis Buchta. Všetci traja potvrdili svoju formu a na zápasiskách zúročili tvrdý tréning a skúsenosti z absolvovaných turnajov. Jakub Štetina a Denis Buchta si vybojovali strieborné medaile a titul Vicemajstrov Slovenska v karate kadetov v kategórii kumite (zápas) -52kg a +70kg. Titul Majstra Slovenska v karate, kategória kumite mladších kadetov do 45kg si domov priviezol: Matúš Čanky. Matúš obhajoval titul z minulého roka a tak sa stal dvojnásobným Majstrom Slovenska v karate.
 
     Všetkým zápasníkom patrí veľká gratulácia a poďakovanie za odvedené výkony, zviditeľnenie myjavského karate, Spartaka a samotného mesta Myjava, ktoré už dávno nie je vo svete karate neznámym pojmom. Vďaka a obdiv patrí športovcom a aj ich rodičom za obetovaný čas na tréningoch a turnajoch, ktorí v posledných mesiacoch strávili každý víkend v športových halách a na cestách za turnajmi. Majstrovstvami Slovenska bola ukončená jesenná sezóna karatistov. Teraz príde na radu zaslúžený relax, technický dril a ako každý rok, tak aj tento, zábavný vianočný tréning s darčekmi a bilanciou celého roka 2016. Veríme, že i mladšia časť zápasníkov Spartaka, ktorým začína sezóna februárom, bude nemenej úspešná a po vzore svojich starších klubových kamarátov pôjdu v ich turnajových šľapajách.
 
Denis Buchta - prvý zľava
 
Matúš Čanky - v strede
 
Jakub Štetina - prvý zľava


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2018
PUSŠPSN
1234567
891011121314
151618192021
22232425262728
293031    
Zoznam podujatí

Anketa
Kde by sa podľa vás mal v budúcnosti konať Sviatok piva Myjava?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online8
Dnes  44
Mesiac  12590
Celkovo624147

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac