Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 26.06. 2017 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Karate

 

Karate TJ Spartak Myjava 
Karatisti Spartaka Myjava v strede sezóny
 
     Karatisti Spartaka Myjava sa od začiatku tohoročnej sezóny mladších žiakov a detí zúčastnili viacerých turnajov. Boli medzi nimi pohárové súťaže s medzinárodnou účasťou, aj nominačné turnaje, na ktorých zbierali cenné body ku kvalifikácii na Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov. Mladí Spartakovci sa tak zúčastnili šiestich turnajov, z ktorých priviezli celkovo 30 medailí. Najvzácnejšie medaile sú z medzinárodného turnaja v Bratislave Grand Prix Slovakia, kam prišlo 1460 pretekárov zo 154 klubov a 21 krajín sveta. Tu pre klub vybojovali Jakub Michálek zlato, Roland Petráš zlato a Šimon Čanky striebro. Presadiť sa v takejto konkurencii, kde sú veľmi ťažkými súpermi najmä zápasníci z východného bloku, ako Ukrajina a Bielorusko, je veľkým úspechom. Za kadetov a juniorov zápasili od spartakovcov Jakub Štetina, Matúš Čanky a Terka Dobiašová. Tí na medailové priečky nedosiahli, ale svojim prejavom sa na zápasisku nestratili ani v takej silnej konkurencii.
     Momentálne je však hlavná sezóna pre kategórie detí a mladších žiakov, ktorí počas troch kôl Slovenského pohára bojovali o miestenky na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska v karate. Za mladých spartakovcov bojovali o body Buchtová Stefania, Eliáš Ondrej, Havlík Ľubomír, Kulíšek Adam, Lanko Matej, Lanková Michaela, Málková Lea, Pecen Štefan, Petráš Roland a Zríni Samuel. Výsledok ich snaženia bude známy v blízkej dobe oznámením nominácii, ale teraz už vieme, že väčšina si svoje miesta vybojovala. V blízkej budúcnosti čaká mladých karatistov Spartaka ešte prípravný turnaj v Žiline s názvom Grand Prix Žilina. Poslednou možnosťou nominácie na Majstrovstvá Slovenska bude turnaj Majstrovstvá Východnej únie karate a iných bojových umení v Košiciach a 13. mája bude opäť v Košiciach vyvrcholenie sezóny žiakov Majstrovstvami Slovenska v karate detí a žiakov. Posledný turnaj tejto sezóny, ktorý je zahrnutý v termínovom kalendári klubu, sú Majstrovstvá Slovenska v Goju ryu štýle, ktoré sa budú konať opäť v Košiciach. Držíme palce našim zápasníkom do ďalších turnajov, aby ukončili sezónu úspešne a bez zranení. Na koniec chceme poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastňujú a podieľajú na realizácií výjazdov na domáce i zahraničné turnaje a obetujú svoj voľný čas reprezentovaniu nášho mesta, oddielu a TJ Spartak Myjava.
 
jakub michálek
 
Jakub Michálek
 
roland petráš
 
Roland Petráš
 
ondrej eliáš
 
Ondrej Eliáš (s modrou šerpou)
 
karatisti spartaka myjava 2017
 
Mladí karatisti Spartaka Myjava

 
Karatisti Spartaka Myjava si priviezli titul Majstra Slovenska v karate
 
     November bol pre karatistov Spartaka Myjava mesiacom turnajov. Mladí karatisti sa zúčastňovali turnajov doma i v zahraničí, kde zdokonaľovali svoje zápasnícke schopnosti, ktoré zužitkovali na decembrových Majstrovstvách Slovenska v karate kadetov a juniorov v Trnave. Celkovo sa mladí Spartakovci zúčastnili v novembri siedmych turnajov. Jednalo sa o zahraničné turnaje: Grand prix Ostrava a Tatami cup v Budapešti. Medzinárodný turnaj pod názvom Kachikan v Nitre a slovenské turnaje: dvakrát Bratislavský pohár mládeže vo Viničnom, Slovenský pohár kadetov a juniorov v Nitre. Celú šnúru zavŕšili Majstrovstvami Slovenska kadetov a juniorov v Trnave, kde sa stretla slovenská špička karate. Celkovo na týchto turnajoch získali 30 medailových umiestnení. Za Kumite tím Spartakovcov štartovali na spomínaných turnajoch v kadetských a juniorských kategóriách: Tereza Dobiašová, Jakub Štetina, Denis Buchta, Matúš Čanky , Filip Foltýn a Nina Medveďová. V žiackych kategóriách zápasili: Stefania Buchtová, Ľubomír Havlík, Adam Kulíšek, Lea Málková, Ondrej Michálek, Šimon Čanky, Štefan Pecen, Matej Lanko, Roland Petráš a Ondrej Eliáš. Potešujúce bolo, že v kadetoch a juniorskej dievčenskej kategórii sa nominovali všetci zápasníci Spartaka, ktorí o nominácie bojovali a zbierali cenné body na kolách Slovenského pohára v karate. Pre zranenie však nemohla nastúpiť na Majstrovstvá Slovenska Tereza Dobiašová, ktorá si zlomila na turnaji v Ostrave vo finálovom zápase kľúčnu kosť a Filip Foltýn, ktorý ochorel tesne pred Majstrovstvami. Do bojov o titul na národnom šampionáte tak nastúpili za Kumite tím Spartaka Myjava traja zápasníci: Jakub Štetina, Matúš Čanky a Denis Buchta. Všetci traja potvrdili svoju formu a na zápasiskách zúročili tvrdý tréning a skúsenosti z absolvovaných turnajov. Jakub Štetina a Denis Buchta si vybojovali strieborné medaile a titul Vicemajstrov Slovenska v karate kadetov v kategórii kumite (zápas) -52kg a +70kg. Titul Majstra Slovenska v karate, kategória kumite mladších kadetov do 45kg si domov priviezol: Matúš Čanky. Matúš obhajoval titul z minulého roka a tak sa stal dvojnásobným Majstrom Slovenska v karate.
 
     Všetkým zápasníkom patrí veľká gratulácia a poďakovanie za odvedené výkony, zviditeľnenie myjavského karate, Spartaka a samotného mesta Myjava, ktoré už dávno nie je vo svete karate neznámym pojmom. Vďaka a obdiv patrí športovcom a aj ich rodičom za obetovaný čas na tréningoch a turnajoch, ktorí v posledných mesiacoch strávili každý víkend v športových halách a na cestách za turnajmi. Majstrovstvami Slovenska bola ukončená jesenná sezóna karatistov. Teraz príde na radu zaslúžený relax, technický dril a ako každý rok, tak aj tento, zábavný vianočný tréning s darčekmi a bilanciou celého roka 2016. Veríme, že i mladšia časť zápasníkov Spartaka, ktorým začína sezóna februárom, bude nemenej úspešná a po vzore svojich starších klubových kamarátov pôjdu v ich turnajových šľapajách.
 
Denis Buchta - prvý zľava
 
Matúš Čanky - v strede
 
Jakub Štetina - prvý zľava


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2017
PUSŠPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
27282930  
Zoznam podujatí

Anketa
Odkiaľ ste sa dozvedeli o Medzinárodnom folklórnom festivale MYJAVA 2017?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online6
Dnes  362
Mesiac  31882
Celkovo189587

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame