Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 17.12. 2017 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Plávanie

 

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava


 

Karol Šutovský,
predseda
+421 911 202 009
Jana Koníková
+421 907 586 872
Ing. Dana Pítková
+421 908 447 310
Gabriela Pastieriková
+421 917 579 662
Branislav Kormaník
+421 902 219 280
Ján Gašpar
+421 903 800 877
Peter Bugarovič
+421 949 177 271
 
tréneri:
 
Branislav Kormaník
+421 902 219 280
 
Katarína Sedláková
+421 905 915 785
 
Zuzana Kopanicová
+421 911 210 296
 
Lukáš Pastierik
+421 915 671 071
 
 
 
 
 
 
Výsledky Plaveckého oddielu Spartaka Myjava


 
Myjavskí plavci bodovali na štyroch plaveckých pretekoch
 
     Plavci z Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava sa v sobotu 28. 10. 2017 predstavili na pretekoch O pohár mesta Trenčín. Pretekári Ján Juraj Gašpar, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek, Daniel Sedlák a Zuzana Štefíková sa v kvalitnej konkurencii zamerali najmä na zlepšovanie si osobných výkonov, čo sa podarilo predovšetkým Dankovi, Ondrejovi, Zuzke, Dide a Jankovi, keď dosiahli zopár sľubných výsledkov, ktoré by ich mali povzbudiť v ďalšom napredovaní. O medailové potešenie sa tentokrát postarala Katarína, keď vybojovala 1. miesto na 50 m voľný spôsob a 3. miesto na 50 m znak. Gratulujeme!
     V dňoch 4. - 5. 11. 2017 sa šestica našich plaveckých nádejí, Anežka Drábeková, Margaréta Drábeková, Valerie Drábeková, Emma Garajová, Aneta Jancová a Martin Janiga, zúčastnila Memoriálu Jozefa Baláža v Spišskej Novej Vsi, ktorý je považovaný za neoficiálne majstrovstvá pre kategóriu najmladších žiakov. Oficiálne Majstrovstvá Slovenskej republiky sa v zimnej časti sezóny pre túto kategóriu neorganizujú. Okrem snahy o čo najlepšie medailové umiestnenie sa Myjavčania zamerali na zlepšovanie si osobných výkonov, čo by ich malo motivovať v ďalšej práci, nakoľko títo mladí plavci majú toho ešte veľa pred sebou. Najviac osobných výkonov si zaplával Martin a na 200 m znak štvrtým miestom atakoval medailové umiestnenie medzi 10-ročnými chlapcami. Medailové pozície svojimi výkonmi atakovala aj Anetka, štvrtá na 200 m znak medzi 9-ročnými dievčatami a Valerie, ktorá bola piata na 50 m motýlik medzi 8-ročnými dievčatami. Emma svojimi výkonmi vybojovala dve bronzové medaile na 50 a 200 m znak, štvrtá skončila v disciplínach 50 m prsia a 50 m motýlik, piata v disciplínach 100 m prsia, 100 a 200 m polohový pretek v kategórii 9-ročných dievčat. Gratulujeme a zároveň aj ďakujeme rodičom, ktorí preteky absolvujú s deťmi vo svojom voľnom čase, čo ich stojí aj nemalé finančné prostriedky na stravu, ubytovanie a dopravu.
     V dňoch 3. - 5. 11. 2017 sa myjavskí plavci Katarína Kormaníková a Branislav Pítek zúčastnili na prestížnych medzinárodných pretekoch X-Bionic® Sphere Slovakia Swimming Cup 2017 v Čilistove v Šamoríne. Systém súťaže obsahoval okrem dopoludňajších rozplávb aj poobedňajšie semifinálové a finálove rozplavby, do ktorých sa v každej disciplíne kvalifikovalo iba 16 najlepších pretekárov. Naši plavci si tiež vybojovali právo účasti medzi najlepšími v niekoľkých disciplínach. No na atakovanie medailových pozícii sa ešte musia trocha ponamáhať. Vďaka kvalitnej konkurencii juniorských a seniorských reprezentantov sa im však podarilo dosiahnuť viacero kvalitných výkonov, ktorými potvrdili svoje zaradenie v Útvare pre talentovanú mládež aj na ďalší rok. A Branislav navyše aj zaradenie do slovenskej juniorskej reprezentácie. Týmto dokazujú, že aj v skromných podmienkach nášho okresného mestečka sa dajú vychovávať kvalitní plavci. Ďakujeme!
     V dňoch 11. - 12. 11. 2017 sa v Nových Zámkoch konali Jesenné majstrovstvá západoslovenskej oblasti pre mladších a starších žiakov, juniorov a seniorov. Myjavský plavecký oddiel tu úspešne reprezentovali Jakub Bobčík, Veronika Hazuchová, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek a Zuzana Štefíková. Domov sa vracali s rozsiahlou zbierkou medailí, o ktorú sa svojimi výkonmi pričinila väčšina z nich a potešili trénerov aj zlepšenými "osobákmi". Medailová bilancia je nasledovná: Katarína - 7 zlatých a 3 strieborné medaily v kategórii 15 až 17-ročných dievčat, Branislav - 6 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzová medaila v kategórii 15 až 18-ročných chlapcov, Diana - 2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzová medaila v kategórii mladších žiačok, Jakub - 1 zlatá, 5 strieborných a 1 bronzová medaila v kategórii starších žiakov a Ondrej - 1 bronzová medaila v kategórii starších žiakov. Gratulujeme a zároveň všetkým prajeme veľa zdravia a síl v záverečnej príprave na nadchádzajúci vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní.
 
myjavskí plavci v nových zámkoch
Myjavskí plavci v Nových Zámkoch.
 
plavci v spišskej novej vsi
Myjavské plavecké nádeje v Spišskej Novej Vsi.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Plavci súťažili v Púchove, Topoľčanoch i v Leviciach
 
     V sobotu 7. októbra 2017 sa plavci z Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava zúčastnili Veľkej ceny v Púchove, na ktorej sa medzi takmer tristo plavcami predstavili Drábeková Anežka, Drábeková Margaréta, Garajová Emma, Gašpar Ján Juraj, Holčíková Anna, Ilavský Tobias, Janiga Martin, Kormaník Ondrej, Kormaníková Katarína, Pastieriková Diana, Pítek Branislav, Sedlák Daniel a Štefíková Zuzana. Väčšinu osobných výkonov sa podarilo vylepšiť Anežke, Grétke, Emme, Jankovi, Ondrejovi a Zuzke, čo by ich malo povzbudiť v ďalšom napredovaní a ostatných motivovať v nasadení. O medailové pozície zabojoval Martin Janiga, ktorý získal tri bronzové medaily na 50 a 100 m znak a 50 m prsia v kategórii 9 až 10 ročných chlapcov. Branislav Pítek získal dve bronzové medaily na 50 a 100 m znak v juniorskej kategórii chlapcov a Katarína Kormaníková získala bronz na 50 m znak v juniorskej kategórii dievčat. Emme Garajovej ušli medaily tesne, keď vybojovala dvakrát štvrté miesto na 50 a 100 m prsia v kategórii 9 až 10 ročných dievčat. Gratulujeme!
     V ďalšiu októbrovú sobotu 14. 10. 2017 sa trojica myjavských plavcov v zložení Jakub Bobčík, Katarína Kormaníková a Branislav Pítek predstavila na pretekoch O pohár primátora Topoľčian. Najväčší progres vo výkonoch tu zaznamenal Jakub, ktorý v každej odplávanej disciplíne dosiahol osobný rekord a na 100 m motýlik štvrtým miestom atakoval medailovú pozíciu v kategórii 13 až14 ročných chlapcov. Medailovú pozíciu atakovala aj Katarína na 50 m motýlik v juniorskej kategórii dievčat. Medailovú pozíciu naopak vybojoval Branislav, keď získal dve bronzové medaily na 50 a 100 m znak v juniorskej kategórii chlapcov. Gratulujeme!
     V dňoch 21. - 22. 10. 2017 sa v Leviciach konali jesenné majstrovstvá západoslovenskej oblasti pre kategóriu najmladších žiakov, na ktorých sa predstavilo aj 15 myjavských plavcov. Jancová Aneta, Marková Paulína, Ochodnická Vanesa, Svítek Jakub, Svítek Juraj, Tadlánková Natália sa takejto majstrovskej súťaže zúčastnili po prvýkrát a svojimi bojovnými výkonmi robili radosť rodičom aj trénerom. Okrem dobrých výkonov nás potešili aj zaujímavou medailovou bilanciou, keď Jakub Svítek (2011) získal jednu zlatú, tri strieborné a jednu bronzovú medailu v kategórii 7-ročných a mladších chlapcov. Juraj Svítek (2009) získal šesť strieborných medailí v kategórii 8-ročných chlapcov a Paulína Marková (2010) získala dve bronzové medaile v kategórii 7-ročných a mladších dievčat. Skúsenejší pretekári, Drábeková Anežka, Drábeková Margaréta, Drábeková Velerie, Garajová Emma, Hazucha Lukáš, Holčíková Anna, Ilavský Tobias, Janiga Martin a Marková Markéta tiež bojovali a aj keď niektoré výkony zaostali za očakávaniami, viacerými naopak potešili a potvrdili nimi svoju odhodlanosť zlepšovať sa a napredovať. Medailovú zbierku z týchto pretekov rozšírili Lukáš Hazucha (2007), Emma Garajová (2008) a Markéta Marková (2009), keď Lukáš získal tri zlaté a dve strieborné medaile v kategórii 10-ročných chlapcov. Emma získala dve zlaté, tri strieborné a jednu bronzovú medailu v kategórii 9-ročných dievčat a Markétka získala jednu bronzovú medailu v kategórii 8-ročných dievčat. Gratulujeme a všetkým plavcom ďakujeme za príkladnú prezentáciu myjavského plávania!
 
myjavskí plavci v púchove
Myjavskí plavci na pretekoch v Púchove.
 
myjavskí plavci v leviciach
Mladí členovia PO TJ Spartak Myjava v Leviciach.

Branislav Kormaník, hlavný tréner

 
Plavci v príprave na zimnú sezónu
 
     Myjavskí plavci sa v počas leta pripravovali na ďalšiu časť plaveckej sezóny, ktorá vyvrcholí zimnými majstrovstvami Slovenskej republiky pre jednotlivé vekové kategórie a veríme, že sa na ne kvalifikuje čo najviac našich zverencov. V rámci prípravy sme sa zamerali najmä na zlepšenie kondičných a silových schopností a samozrejme na plaveckú techniku. Vďaka ústretovosti spoločnosti Samšport s. r. o. sme mohli na tréningy využívať okrem plavárne aj areál letného kúpaliska a vonkajšieho bazéna. Najstarší plavci absolvovali v spolupráci s plavcami športového gymnázia v Trenčíne aj sústredenie vo Vysokých Tatrách, zamerané na vysokohorské túry a plavecký kemp v talianskej Kalábrii.
     Túto časť sezóny sme otvorili účasťou na tradičných medzinárodných pretekoch Štúrovské stovky v Thermal Resorte Vadaš v Štúrove za účasti plavcov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Talianska a Srbska. Myjavské plávanie zastupovali Jakub Bobčík, Emma Garajová, Lukáš Hazucha, Veronika Hazuchová, Anna Holčíková a Martin Janiga. Medzi medailistov sa z našich plavcov zaradili Lukáš Hazucha, ktorý v kategórii 9 - 10 ročných chlapcov vybojoval dve strieborné medaily za 50 m voľný spôsob a 50 m znak a Jakub Bobčík, ktorý v kategórii 13 - 14 ročných chlapcov vybojoval dve bronzové medaily za 100 m znak a 100 m motýlik. Lukáš ešte vybojoval jedno štvrté miesto na 50 m prsia a šieste miesto na 50 m motýlik. Jakub získal ešte dve piate miesta na 100 m voľný spôsob a 100 m prsia. Ani ostatní svojimi výkonmi nesklamali a zlepšenými osobnými rekordmi ukázali, že je na čom stavať. Gratulujeme!
     V dňoch 23. - 24. 9. 2017 sme sa zúčastnili 4. kola FPD Slovenského pohára žiakov v Trenčíne v zložení: Drábeková Anežka, Drábeková Margaréta, Garajová Emma, Hazucha Lukáš, Holčíková Anna, Ilavský Tobias, Janiga Martin, Koník Samuel, Pastieriková Diana a Sedlák Daniel. Viacerí svojimi výkonmi potešili a zároveň zlepšili svoje osobné maximá. O medailovú odmenu sa zaslúžili Lukáš Hazucha v kategórii 10-ročných chlapcov - zlato na 50 m znak, striebro na 100 m znak, bronz na 50 a 100 m voľný spôsob, Samuel Koník v kategórii 11-ročných chlapcov - striebro na 100 a 200 m znak a Emma Garajová, ktorá v kategórii 9-ročných žiačok vybojovala zlato na 50 m prsia. Ďakujeme!
     V sobotu 30. 9. 2017 naši plavci bojovali o popredné umiestnenia v rámci Majstrovstiev západoslovenskej oblasti na dlhých tratiach v Nových Zámkoch. Ján Juraj Gašpar, Lukáš Hazucha, Veronika Hazuchová, Samuel Koník, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková a Branislav Pítek plávali pre nich nie práve obľúbené trate 800 resp. 400 m voľný spôsob. Napriek tomu zabojovali a domov sme si odniesli štyri bronzové medaile, o ktoré sa zaslúžili Ján Juraj Gašpar, Lukáš Hazucha, Samuel Koník a Katarína Kormaníková. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie kvalitné výkony na najbližších pretekoch.
 
myjavskí plavci v kalábrii
Myjavskí plavci na letnom sústredení v talianskej Kalábrii.
 
plavci spartaka myjava v štúrove
Členovia PO TJ Spartak Myjava v Štúrove.
 
myjavskí plavci v trenčíne
Mladí plavci na pretekoch v Trenčíne.

Branislav Kormaník, hlavný tréner PO TJ Spartak Myjava

 
Plávanie s deťmi

 

     Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava pozýva všetkých záujemcov – rodičov s deťmi vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov, ktoré si chcú užiť zábavu, radosť a potešenie vo vode, chcú získať vzťah k vode a vodnému prostrediu, osmeliť sa a otužovať, učiť sa ponárať, dýchať či získať prvé skúsenosti v bazéne na kurz plávania rodičov s deťmi. Pôjde o 10-hodinový kurz, pri ktorom budú rodičia spolu s deťmi v malom výukovom bazéne. Cena kurzu je 60,- € a bude sa konať počas mesiacov september a október. Vždy v utorok a vo štvrtok v rozsahu jednej hodiny v časoch od 10.00 do 11.00 h a od 11.00 do 12.00 h. Deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany a sprchovacie potreby. Kurz sa začne v utorok 26. 9. 2017 o 10.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov. Ďalšie informácie získate na telefónnom čísle 0902 219 280.

     Plavecký oddiel ďalej pozýva na kurz všetkých rodičov s deťmi vo veku od 3 do 5 rokov, ktoré majú záujem oboznámiť sa s vodným prostredím, s dýchaním do vody, vznášaním sa na vode a majú záujem osvojiť si elementárne základy plávania. Táto predplavecká príprava má aj pozitívny zdravotný účinok, zvyšuje odolnosť a otužilosť detí. Pôjde o o 12 hodinový kurz v malom výukovom bazéne. Cena kurzu je 70,- € a bude sa konať počas mesiacov september a október. Vždy v stredu a v piatok od 16.00 do 17.00 h. Menšie deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany a sprchovacie potreby.  Kurz začína v stredu 27. 9. 2017 o 16.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov o kurz (od 15.30). Ďalšie informácie získate na telnformácie na telefónnom čísle 0902 219 280.

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava


Samko Koník vicemajstrom Slovenska v plávaní
 
     Sériu majstrovských pretekov zavŕšili majstrovstvá Slovenska pre kategóriu starších žiakov 11 a 12-ročných, ktoré sa konali v dňoch
23. - 25. 6. 2017 na bratislavských Pasienkoch v 50-metrovom bazéne.
 
     Myjavskí plavci Diana Pastieriková (2006), Samuel Koník (2006) a Daniel Sedlák (2006) na preteky nastupovali najmä s ambíciou zaplávať kvalitné časy a trochu potrápiť špičku v tejto vekovej kategórii. Ale verili sme aj v nejaké to medailové umiestnenie. Diana a Daniel síce zaplávali zopár osobných rekordov, ale aj tak ešte majú mnoho rezerv a to tak po silovej ako aj po kondičnej stránke, keď ich nasadenie nie vždy zodpovedá potrebám kvalitného tréningu. Svojimi výsledkami nás potešil Samuel, ktorý sa stal dvojnásobným vicemajstrom Slovenska, keď v disciplínach 100 a 200m znak vybojoval striebornú medailu a tým rozšíril zbierku medailí pre myjavské plávanie z majstrovských súťaží. Aj keď v poslednom období bojoval s chorobami a úrazmi a má resty najmä v kondičnej príprave, vďaka nasadeniu a bojovnosti dosiahol ďalšie výborné výsledky. On a rovnako aj ostatní naši plavci, ktorí sa zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní, majú predpoklady napredovať a stať sa úspešnými športovcami nielen na regionálnej úrovni.
 
     Letnú časť sezóny plavci z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava ukončili účasťou na detských plaveckých pretekoch 24. 6. 2017 na Memoriáli Pavla Vajdu v Púchove, ktorého cieľom je nielen boj o medailové umiestnenia, ale aj podpora prirodzeného talentu detí pre športovanie, rozvíjať nadšenie pre pohybovú aktivitu, ktorá ich baví a majú z nej radosť. Starší pretekári Ján Juraj Gašpar, Veronika Hazuchová, Zuzana Štefíková, Margaréta Drábeková, Natália Tadlánková, Martin Janiga a Lukáš Hazucha, ktorí išli mladším príkladom, vybojovali 7 medailových umiestnení. Mladší - Anežka Drábeková, Anna Holčíková, Aneta Jancová, Tobias Ilavský, Markéta Marková, Simona Ochodnická, Valérie Drábeková, Paulína Marková - síce o medailové priečky nesúťažili, ale za bojovnosť, nasadenie a snahu boli odmenení medailou, diplomom a drobnou cenou, keď žiadne dieťa nebolo porazené, ale každé zvíťazilo nad sebou a prekonalo svoje vlastné hranice.
 
     Touto cestou by sme sa chceli poďakovať p. Vladimírovi Dugovi, za viacročnú prácu v prospech plaveckého oddielu pri zaúčaní nových plaveckých nádejí a popriať veľa úspechov v ďalšej práci. Zároveň by sme sa radi poďakovali všetkým priaznivcom za pomoc a podporu, ktorú nám poskytujete a veríme, že vás potešíme ďalšími skvelými výsledkami, ktoré dosiahnu naše talentované nádeje.
 
Myjavskí plavci na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave
 
Memoriál Pavla Vajdu v Púchove
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner
 

Máme majstra Slovenska v plávaní!
 
     V dňoch 9. - 11. 6. 2017 sa v košickom krytom 50-metrovom bazéne konali majstrovské preteky pre kategóriu najmladších žiakov a to 9 a 10-ročných. Z myjavských plavcov si právo štartu na majstrovstvách Slovenska kategórie "C" vybojovalo päť plavcov: Drábeková Anežka (2008), Garajová Emma (2008), Holčíková Anna (2008), Drábeková Margaréta (2007) a Hazucha Lukáš (2007). Väčšina našich plavcov ešte len išla zbierať skúsenosti na takomto vrcholnom podujatí, napriek tomu sa medzi ostatnými nestratili, statočne bojovali a zaplávali si aj svoje osobné maximá. Najväčší progres zaznamenala Emma Garajová, ktorá sa navyše v disciplínach 50 a 100m prsia prebojovala do najlepšej osmičky 9-ročných žiačok.
 
     Na týchto majstrovstvách sme mali aj medailové ambície. Tieto vrchovato naplnil Lukáš Hazucha, ktorý potvrdil rolu favorita v znakových disciplínach, v ktorých nenašiel premožiteľa a vybojoval tri majstrovské tituly. Titul Majstra Slovenska Lukáš získal na 50, 100 aj 200m znak. Gratulujeme, sú to prvé majstrovské tituly pre myjavské plávanie, v ktorých sa zúročila snaha a práca s deťmi všetkých členov plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava. Okrem týchto titulov Lukáš vybojoval aj striebornú medailu na 200m polohový pretek a tri bronzové medaily na 100 a 200m voľný spôsob a 200m prsia. Na 100m prsia obsadil štvrtú priečku a 50m voľný spôsob piatu priečku, čím potvrdil svoju všestrannosť, pripravenosť a bojovnosť. Zároveň patril aj medzi najúspešnejších pretekárov, keď získal 7 cenných kovov. Ešte raz gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podobné úspechy.
 
     Majstrovstvá Slovenska pre juniorskú a seniorskú kategóriu sa konali v dňoch 16. - 18. 6. 2017 na bratislavských Pasienkoch a štartovalo na nich 40 najlepších mužov a 40 najlepších žien. Myjavské plávanie reprezentovali Katarína Kormaníková (2001) a Branislav Pítek (2000). Vekom ešte juniori nesklamali a vo viacerých disciplínach sa prebojovali až do finálových rozplávb medzi 16 najlepších. Branislav obsadil v B finále disciplín 50m voľný spôsob, 50m znak a 200m znak piate miesto, 100m voľný spôsob siedme miesto a 100m znak ôsme miesto. Katarína obsadila v B finále disciplín 200m polohový pretek šieste miesto, 50m voľný spôsob siedme miesto, 100 a 200m znak ôsme miesto.
 
     Ďakujeme za príkladnú reprezentáciu myjavského plávania a veríme, že sa nám podarí vychovať ďalších podobných športovcov, ktorí sa popri štúdiu venujú vrcholovému športu, ktorý zaberá podstatnú časť ich voľného času a stojí veľa námahy, odriekania a aj finančných prostriedkov.
 
Lukáš Hazucha
 
Plavci Myjavy na M SR v Košiciach
 
Branislav Pítek a Katarína Kormaníková
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner
 

Veľká cena Slovenska v plávaní
 
     Slovenská plavecká federácia v termíne 26. - 28. 5. 2017 usporiadala najprestížnejšie podujatie SPF - 55.ročník Veľkej Ceny Slovenska, ktorý sa konal na krytej 50 - metrovej plavárni Pasienky v Bratislave. Na okrúhlom 55. ročníku svojou účasťou potešila okrem iných aj plavecká hviezda z Litvy Ruta Meilutyte - olympijská víťazka a držiteľka svetových rekordov na 50m a 100m prsia. Vo veku 15 rokov bola najmladšou plavkyňou z Litvy, ktorá sa kedy OH zúčastnila - a zároveň vyhrala ten najcennejší kov. Grand Prix Slovenska sa zúčastnilo aj 8 myjavských plavcov: Jakub Bobčík, Ján Juraj Gašpar, Hazucha Lukáš, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Branislav Pítek, Diana Pastieriková a Daniel Sedlák. Okrem možnosti vidieť v akcii plaveckú špičku to bol pre všetkých posledný test výkonnosti pred nadchádzajúcim vrcholom sezóny v podobe majstrovstiev Slovenska. Svojimi výkonmi nesklamali a viacerými osobnými maximami potešili. Navyše Branislav a Katarína sa prebojovali až do finálových rozplavieb. Branislav obsadil 8. miesto v A finále 100m voľný spôsob,  3. miesto v B finále 100m znak a 5.miesto v B finále 50m voľný spôsob a 100m znak. Katarína obsadila 3. miesto v B finále 200m znak a 8. miesto v B finále 100m znak.
 
     Séria majstrovských pretekov odštartovala majstrovstvami SR pre kategóriu starších žiakov v dňoch 2.-4.6.2017, ktoré sa konali na otvorenom 50-metrovom bazéne v Thermal Resorte Vadaš Štúrovo. Myjavské farby hájila trojica pretekárov, z ktorých si najlepšie počínal Jakub Bobčík (2004), ktorý sa trikrát umiestnil v desiatke najlepších 13-ročných chlapcov v disciplínach 100m motýlik, 50m voľný spôsob a 100m znak. Ján Juraj Gašpar (2004) a Ondrej Kormaník (2004) sa svojimi výkonmi umiestnili prevažne v druhej polovici súťažného poľa, ale veríme, že ich čas tiež príde.
 
     Majstrovské súťaže budú prebiehať aj počas nadchádzajúcich víkendov a očakávame na nich aj naplnenie našich medailových ambícii.
 
Myjavskí plavci na Veľkej Cene Slovenska v Bratislave
 
Myjavské plavci na pretekoch v Štúrove

 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner
 

Plavci sa zúčastnili na pretekoch v Bratislave a v Brne
 
     V dňoch 5. - 7. 5. 2017 sa v Bratislave konal XIX. ročník medzinárodného plaveckého mítingu Orca Cup 2017 za účasti 730 pretekárov zo 14 krajín - Rakúska, Belgicka, Chorvátska, Českej republiky, Veľkej Británie, Gruzínska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Ruska, Slovinska, Srbska, Švajčiarska a Slovenska. Hviezdami mítingu boli olympionici Richard Nagy (SVK) a Litchfield Max (GBR) - obaja na spoločnej foto s plavcami TJ Spartak Myjava - a Grainger Nicholas (GBR). Zabojovať o popredné umiestnenia a čo najlepšie výkony pre myjavské plávanie prišli Lukáš Hazucha (2007), Jakub Bobčík (2004), Katarína Kormaníková (2001) a Branislav Pítek (2000). Jakub svojimi výrazne zlepšenými osobnými maximami potvrdil svoje napredovanie, Kataríne a Branislavovi po kvalitných výkonoch na hranici osobných rekordov ušlo umiestnenie vo finálových osmičkách medzi juniormi iba tesne a Lukáš opäť potvrdil svoje postavenie medzi špičkou vo svojej vekovej kategórii, keď vybojoval jednu striebornú (100 m znak) a jednu bronzovú (50 m motýlik) medailu a na stupni víťazov mu zagratulovali aj hviezdy mítingu. Ďakujeme!
     Ďalšia skupina myjavských plavcov, Jakub Bobčík (2004), Ján Juraj Gašpar (2004), Ondrej Kormaník (2004), Diana Pastieriková (2006) a Daniel Sedlák (2006), sa v dňoch 6. - 7. 5. 2017 zúčastnila 43. ročníka medzinárodných pretekov mládeže v Brne (ČR). Najlepšie si počínal Jakub, ktorý po predchádzajúcom dni v Bratislave opäť výrazne zlepšil svoje osobné maximá v ďalších disciplínach. Diana, Danko, Ondrej aj Janko síce tiež predviedli zopár kvalitných výkonov, ale zodpovednejším prístupom by toho mohli dokázať oveľa viac a tým potešiť nielen seba.
 
orca cup
 
Orca Cup 2017.
 
myjavskí plavci v brne
 
Medzinárodné preteky mládeže v Brne.
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner
 

Oblastné majstrovstvá žiakov v plávaní
 
     V dňoch 8. - 9. 4. 2017 sa v Leviciach konali Jarné majstrovstvá západoslovenskej oblasti pre kategórie 11, 12, 13, 14 a 15-ročných a starších. Preteky sa uskutočnili na podnet Slovenskej plaveckej federácie v novom formáte štyroch súťažných poldní počas celého víkendu, s ktorým neboli zainteresované kluby stotožnené. Aj voči tomu neúspešne protestovali, keďže sú časovo, finančne aj organizačne nákladnejšie ako doterajší model dvoch súťažných poldní v rámci dňa. To sa odzrkadlilo aj na účasti, keď viaceré kluby neabsolvovali kompletný súťažný program.
     Farby Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava obhajovali Pastieriková Diana, Štefíková Zuzana, Hazuchová Veronika, Kormaníková Katarína, Koník Samuel, Bobčík Jakub, Gašpar Ján Juraj, Kormaník Ondrej a Pítek Branislav. Domov sme sa vracali z rozsiahlou zbierkou medailí, keď Branislav Pítek (2000) vybojoval štyri tituly majstra západoslovenskej oblasti v juniorskej kategórii 15-ročných a starších, Jakub Bobčík (2004) vybojoval tri tituly majstra západoslovenskej oblasti v kategórii 13-ročných žiakov, okrem toho získal sedemkrát druhé miesto a jedenkrát tretie miesto. Samuel Koník (2006) vybojoval dva tituly majstra západoslovenskej oblasti v kategórii 11-ročných žiakov, okrem toho jedenkrát druhé miesto a dvakrát tretie miesto. Katarína Kormaníková (2001) vybojovala tiež dva tituly majstra západoslovenskej oblasti v juniorskej kategórii 15-ročných a starších, okrem toho dvakrát druhé miesto a dvakrát tretie miesto. Ďalšími medailistami sa stali Diana Pastieriková (2006) v kategórii 11-ročných žiačok, tá získala dvakrát druhé miesto a trikrát tretie miesto, a Ondrej Kormaník (2004) v kategórii 13-ročných žiakov, ktorému patrí jedenkrát druhé a jedenkrát tretie miesto. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podobné výsledky!
     V dňoch 29. - 30. 4. 2017 sa v Leviciach konali Jarné majstrovstvá západoslovenskej oblasti pre kategórie 10, 9, 8 a 7-ročných a mladších. Preteky sa konali rovnako, ako aj pre staršie vekové kategórie, na podnet Slovenskej plaveckej federácie v novom formáte štyroch súťažných poldní počas celého víkendu, čo sa aj prejavilo na účasti. Farby plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava zastupovali Drábeková Valérie, Marková Markétka, Drábeková Anežka, Garajová Emma, Holčíková Anička, Ilavský Tobias, Drábeková Margarétka, Hazucha Lukáš a Janiga Martin. Opäť sa nám podarilo domov priviezť peknú zbierku medailí, keď Lukáš Hazucha (2007) bezkonkurenčne v každej plávanej disciplíne vybojoval titul majstra západoslovenskej oblasti (celkovo šesť disciplín) v kategórii 10-ročných žiakov, Ilavský Tobias (2008) vybojoval dva tituly majstra západoslovenskej oblasti v kategórii 9-ročných žiakov a okrem toho trikrát druhé miesto. Medailistkami sa stali aj Marková Markétka (2009) a Garajová Emma (2008), keď zhodne vybojovali dvakrát druhé miesto a Holčíková Anička (2008), keď vybojovala jedenkrát druhé a jedenkrát tretie miesto. Gratulujeme a aj ostatným ďakujeme za bojovné výkony, keď ich od medailových pozícii delilo niekedy iba zopár záberov.
     Starší plavci, Diana Pastieriková, Daniel Sedlák, Ján Juraj Gašpar a Ondrej Kormaník, sa v dňoch 22. - 23. 4. 2017 zúčastnili  na Veľkej cene Dolného Kubína, na takzvanom Žinčicovom mítingu. Medailovým úspechom nás síce nepotešili, ale zlepšené osobné maximá im môžu pomôcť v kvalifikovaní sa na majstrovské súťaže, ktoré nás čakajú v podobe Majstrovstiev Slovenska počas mesiaca jún.
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner
 

Myjavskí plavci súťažili v Poprade a v Nových Zámkoch
 
     Ďalšou možnosťou zmerať si svoje sily v 50-metrovom bazéne bol pre myjavských plavcov v dňoch 31. 3. - 2. 4. 2017 XXII. ročník Ceny Popradu. Na tejto medzinárodnej súťaži sa za účasti pretekárov zo Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Švédska a Panamy predstavili aj naši plavci: Jakub Bobčík, Ján Juraj Gašpar, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek a Daniel Sedlák. Viacerými výkonmi potvrdili svoj progres a predviedli hlavne svoje plavecké schopnosti, keďže na dlhšom bazéne sa nerobí toľko obrátok, ktorých zvládnutie je kľúčové najmä na kratšom 25-metrovom bazéne. Potešili nás však aj časy v motýlikových disciplínach, keďže z nich majú zbytočne prehnaný rešpekt. Veríme, že si plavci udržia vzostupnú výkonnosť a aj v nasledujúcich pretekoch predvedú kvalitné výkony.
     Skupina našich mladších plavcov - Garajová Emma, Holčíková Anna, Janiga Martin, Ilavský Tobias a Štefíková Zuzana sa 1. 4. 2017 zúčastnila Veľkej ceny mesta Nové Zámky, na ktorej štartovalo 200 plavcov zo sedemnástich slovenských klubov. Aj keď sa títo pretekári ešte len zžívajú s celkovou atmosférou pretekov a dôležitosťou predviesť v danom okamihu čo najlepší výkon, podarilo sa nám domov priviezť zopár cenných kovov. Garajová Emma (2008) vybojovala bronzovú medailu na 100 m prsia, Ilavský Tobias (2008) striebornú medailu tiež na 100 m prsia a Holčíková Anna (2008) zlatú medailu na 50 m voľný spôsob. Aj ostatnými výkonmi sme ukázali naše postupné zlepšovanie a napredovanie k čoraz lepším výsledkom. Ďakujeme!
 
myjavskí plavci v nových zámkoch
 
Členovia Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava v Nových Zámkoch.
 
myjavskí plavci v poprade
 
Myjavskí plavci na pretekoch v Poprade.

zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner


Myjavskí plavci sa predstavili v Žiline, Banskej Bystrici aj v Brne
 
     Plavci z Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava majú za sebou sériu pretekov, ktoré poriadne preverili ich schopnosti. Najprv to bola v dňoch 17. - 19. 3. 2017 Jarná cena Žiliny, ktorá sa konala za účasti klubov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Estónska, Slovinska, Chorvátska a Srbska. Aj keď sa plávalo v 50-metrovom bazéne, väčšina myjavských plavcov si vylepšila osobné maximá a predviedli svoju pripravenosť a odhodlanie. Najväčšie pokroky zaznamenali Jakub Bobčík (2004), Samuel Koník (2006), Daniel Sedlák (2006), Diana Pastieriková (2006) a Ondrej Kormaník (2004). Menej sa darilo našim najskúsenejším plavcom, Branislavovi Pítkovi (2000) a Kataríne Kormaníkovej (2001), ktorí však majú osobné maximá nastavené poriadne vysoko. Medailové umiestnenia sme síce na týchto medzinárodných pretekoch nevybojovali, no cieľ, ktorým bolo otestovať si svoje schopnosti na dlhom bazéne, svojimi výkonmi naplnili, pretože aj majstrovské súťaže sa budú konať v dlhom 50-metrovom bazéne.
     Ďalšími veľkými pretekmi bola v dňoch 25. - 26. 3. 2017 Banská Bystrica Cup. Týchto medzinárodných pretekov zaradených medzi kvalifikačné súťaže na majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy juniorov a Svetovú univerziádu, sa zúčastnili okrem klubov zo Slovenska aj kluby a reprezentácia z Česka, Maďarska, Čiernej Hory a Brazílie. Možnosť štartu na týchto významných pretekoch si svojimi výkonmi vybojovali myjavskí plavci Katarína Kormaníková a Branislav Pítek. Okrem množstva zážitkov a cenných skúsenosti si na cestu domov pribalili aj bronzovú medailu, ktorú pre myjavské farby získala Katarína v disciplíne 200 m polohový pretek. Gratulujeme!
     Dňa 25. 3. 2017 sa myjavské plavecké nádeje zúčastnili Městského přeboru žactva kategorie C a D v Brne (ČR). Súťažili naši začínajúci plavci, ale aj ostrieľanejší harcovníci, ktorí im išli príkladom. Lukáš Hazucha (2007) bezkonkurenčným spôsobom čo štart to víťazstvo vybojoval 6 zlatých medailí (200 m voľný spôsob, 50 m znak, 100 m polohový pretek, 50 m prsia, 200 m polohový pretek a 50 m motýlik). Zahanbiť sa nenechal ani Samuel Koník (2006) s podobnou bilanciou 5 zlatých (200 m voľný spôsob, 200 m znak, 100 m znak, 200 m polohový pretek a 100 m voľný spôsob) a jedna strieborná medaila (100 m polohový pretek). Ďalšou medailistkou bola Diana Pastieriková (2006), ktorá vybojovala striebornú medailu za 100 m voľný spôsob a bronzovú medailu za 100 m znak. Danielovi Sedlákovi (2006) ušla medaila na 100 m prsia tesne, len o 0,5 sekundy. Z našich začínajúcich pretekárov sa najviac darilo Eme Garajovej (2008) ziskom striebornej medaily na 50 m prsia, Anne Holčíkovej (2008) ziskom bronzovej medaily na 50 m voľný spôsob a Valérii Drábekovej (2009) ziskom zlatej medaily na 100 m voľný spôsob. Aj Drábeková Grétka (2007), Drábeková Anežka (2008), Ilavský Tobias (2008), Janiga Martin (2007), Marková Markétka (2009) a Štefíková Zuzana (2006) zaplávanými časmi predviedli svoje schopnosti a progres. Všetkým plavcom ďakujeme a tešíme sa na ďalšie kvalitné výkony!
 
myjavskí plavci v žiline
 
Členovia Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava na pretekoch v Žiline.
 
myjavskí plavci v brne
 
Myjavskí plavci na pretekoch v Brne.

zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner

       
Plavecké kurzy pre deti a ich rodičov
 
     Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava pozýva všetkých záujemcov – rodičov s deťmi vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov, ktoré si chcú užiť zábavu, radosť a potešenie z vody, chcú získať vzťah k vodnému prostrediu, osmeliť sa a otužovať, učiť sa ponárať, správne dýchať či získať prvé skúsenosti s plávaním, na plavecký kurz. Ten bude mať rozsah 12 hodín a bude sa konať počas mesiacov apríl - máj v malom výukovom bazéne myjavskej krytej plavárne. Cena kurzu je 60,- € a bude bývať každý utorok a štvrtok v rozsahu jednej hodiny v časoch od 10.00 do 11.00 h a od 11.00 do 12.00 h. Deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba tiež priniesť šľapky, plavky, osušky, príp. župany a sprchovacie potreby. Kurz začína v utorok 4. 4. 2017 o 10.00 h., kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov o kurz. Registrácia začne o 9.30 h. Ďalšie informácie o kurze získate na tel. čísle 0902 219 280.
     Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava ďalej pozýva všetkých záujemcov – rodičov s deťmi vo veku od 3 do 5 rokov, ktoré majú záujem oboznámiť sa s vodným prostredím, s dýchaním do vody, s vznášaním sa na vode, osvojiť si elementárne základy plávania na ďalší plavecký kurz. Ten bude mať rozsah 14 hodín a bude sa konať počas mesiacov apríl - máj v malom výukovom bazéne myjavskej krytej plavárne. Cena kurzu je 70,- € a bude bývať každú stredu a sobotu v rozsahu jednej hodiny v časoch od 16.00 do 17.00 h v stredu a od 11.00 do 12.00 h v sobotu. Menšie deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba tiež priniesť šľapky, plavky, osušky, príp. župany a sprchovacie potreby. Kurz začína v stredu 5. 4. 2017 o 16.00 h., kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov o kurz. Registrácia začne o 15.30 h. Ďalšie informácie o kurze získate na tel. čísle 0902 219 280.

 
Veľká cena Trnavy v plávaní
 
   V dňoch 25. a 26. februára 2017 sa uskutočnili medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Trnavy s účasťou 400 pretekárov z 35 domácich a aj zahraničných klubov. Zastúpené bolo Slovensko, Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Švajčiarsko. Členovia Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava dôstojne reprezentovali náš oddiel, keď napriek komplikovanej príprave na sezónu pre výluku na myjavskej plavárni vyplávali päť pódiových umiestnení, o ktoré sa postarali plavci zaradení medzi top športovcov Myjavy za rok 2016. A to Lukáš Hazucha (2006), ktorý v kategórii "C" získal štyri strieborné medaily - 100 m voľný spôsob, 100 m znak, 100 m prsia a 100 m motýlik, čím potvrdil svoju všestrannosť. Jednu striebornú medailu pridal aj Samuel Koník (2006) v kategórii "B" v disciplíne 100m znak. Samko sa o ďalšiu medailu pripravil predčasným štartom a následnou diskvalifikáciou. Ani ostatní plavci - Jakub Bobčík, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Branislav Pítek, Daniel Sedlák, svojimi výkonmi nesklamali, keď vo viacerých disciplínach prekonali svoje osobné maximá a zúročili prípravu, ktorú sme absolvovali na bežkách, korčuliach, v telocvični, na kondičnom sústredení v Liptovskom Jáne a vďaka Plaveckému oddielu Slávia športové gymnázium Trenčín aj v bazéne v Trenčíne.
 
     Lukáš Hazucha sa v dňoch 28. a 29. 1. 2017 zúčastnil aj prvého kola FPD Slovenského pohára žiakov 2017 v Bratislave. Na 50-metrovom bazéne pri účasti 370-tich plavcov z 38 klubov zo štyroch štartov vyplával štyri medaily. Zlatú na 100 m voľný spôsob a tri strieborné na 100 m znak, prsia a motýlik. Týmito výsledkami sľubne odštartoval túto päťkolovú súťaž, na konci ktorej vyhodnotia najúspešnejších plavcov v kategóriách mladších a najmladších žiakov. Gratulujeme a všetkým prajeme čo najúspešnejšiu plaveckú sezónu!
 
Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava
 
Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava
 
 
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner 
foto: Miroslav Kliner (Slovenská plavecká federácia)


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
December 2017
PUSŠPSN
    123
45678910
111213141516
18192021222324
25262728293031
Zoznam podujatí

Anketa
Poznáte poslancov vo svojom obvode a ich aktivitu? Spolupracujete s nimi?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online4
Dnes  45
Mesiac  17472
Celkovo359819

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame