TJ Spartak Myjava – VKM Stará Ľubovňa 3:0 (7, 14, 16)

Rozhodovali: Svorenčík a Tiršel, 105 divákov.

Myjava: Ihnát 18, Zeman 5, J. Petráš 17, Pokopec 12, Tarabus 3, Valo 2, libero T. Patúc (Holinga 0, Jalovecký 0, Konc 2). Tréner: Ľ. Šalata.
S. Ľubovňa: Folvarčík 0, Bittner 0, Peleščák 5, Faron 2, Kandráč 3, Buvalič 7, libero T. Senko (Vislocký 0). Tréner: J. Senko.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Jakub Ihnát (Myjava)

Na palubovke Spartaka Myjava sa odohralo jednoznačné stretnutie. Od začiatku zatlačili domáci kvalitným servisom hostí od siete a dobre bránili. Zápas bol jasne v réžii domácich a ich tréner mohol poslať do hry aj hráčov z lavičky. Zaslúžená výhra za 3 body pre Myjavu.

Ľuboslav Šalata, tréner Myjavy: "Výsledok odzrkadľuje dianie na palubovke. Boli sme jednoznačne lepší vo všetkých herných činnostiach."

VKP SPU Nitra - TJ Spartak Myjava 3:0 (20, 15, 16)

Po sobotňajšom víťazstve nad Starou Ľubovňou sme sa v nedeľu predstavili na palubovke oveľa ťažšieho súpera, druhého tímu tabuľky VKP Bystrina SPU Nitra. V prvom sete sa nám podarilo držať s domácimi krok aj napriek tomu, že sme nevyužili niekoľko príležitostí na protiútok. Tento set sme však prehrali 25:20. Druhý set sa od začiatku až do konca niesol v réžii Nitry, keď sme sa nedokázali vysporiadať s ich kvalitným servisom, z čoho pramenilo aj množstvo našich útočných chýb a úspešných protiútokov súpera. Druhé dejstvo sme prehrali 25:15. Obraz hry v treťom sete sa oproti tomu druhému príliš nezmenil, súper nás zatlačil podaním a následne dokázal úspešne brániť na sieti aj v poli, čo sa premietlo aj do konečného výsledku 25:16 v prospech domácich. V celom zápase teda triumfovala Nitra jasne 3:0.

Budúci týždeň odohráme posledné dva zápasy základnej časti, oba na domácej palubovke. Najprv v stredu 13.12. 2017 o 18:30 privítame doma Košice a potom v sobotu 16.12. 2017 o 18:00 bude našim súperom Prešov.

Volejbalový oddiel Spartaka Myjava v Extralige.