Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 5.08. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Sviatok piva štvrtý raz a s novinkami

sviatok piva myjava 2019Posledná augustová sobota bude v Myjave už štvrtý raz po sebe patriť podujatiu Sviatok piva Myjava, ktoré návštevníkom ponúkne atraktívnu kombináciu poctivého remeselného piva, kvalitného street foodu, dobrej hudby a priateľskej atmosféry. Akcia sa bude, rovnako ako minulý rok, konať na hlavnom námestí a začne sa oficiálne o 12.00 h. Svoju produkciu bude v štylizovaných kopaničiarskych domčekoch prezentovať deväť malých regionálnych pivovarov, z toho tri nové. 

 

 

Milovníci zlatého moku sa môžu tešiť na domáci Hellstork, ktorý je spoluorganizátorom podujatia, ďalej na staroturiansky pivovar Turák a vnuk, senický Štramák či holíčsky Wywar. Z Bratislavy opäť pricestuje Unorthodox Brewing a zo Stupavy Stupavar. Premiéru budú mať na Námestí M. R. Štefánika prievalský Sandorf, račiansky pivovar U Ábela a oceňovaný český pivovar Zichovec. Takže o ochutnávku jedinečných pivných špeciálov určite nebude v sobotu 31. 8. 2019 núdza. Navyše budeme mať k dispozícii aj špeciálne festivalové pivo uvarené na túto príležitosť. Pôjde o tmavé a silné pivo z produkcie pivovaru Hellstork typu Imperial Milk Stout. To nesie 19° pôvodnú stupňovitosť a 8% alkoholu. Pri jeho príprave sa vo varni sa spolu s chmeľom ocitli hrozienka, figy a mliečny cukor - laktóza. Takto zrelo 5 mesiacov a už o pár dní nastane ten správy čas ho naraziť.

Samozrejme, k dobrému pivu patrí aj dobré jedlo. Vynikajúce burgre tu bude preto ponúkať Coolňa Burgers and Hotdogs zo Senice, rybacie a iné špeciality pripraví Kunowský majer, o gastronomické zážitky sa postará VyzreteMaso.sk a chutnú klasiku bude mať v menu domáci Samšport. No a kto bude mať chuť na sladké, nájde na námestí buď stánok Bodka Donuts s "deravými šiškami" a domácimi limonádami alebo Beermalade s ponukou unikátnych pivných džemov.

Nuž a Sviatok piva Myjava by nebol sviatkom, ak by na ňom chýbala dobrá hudba. Veríme, že tohoročná ponuka účinkujúcich dokáže osloviť strednú i mladšiu generáciu, ktorým sú blízke hudobné štýly ako pop, rock, folk-rock, electronic-rock a ďalšie. Na pódiu počas popoludnia uvidíme hudobnú skupinu Rabbit Riot z Brna, známe domáce hity z 80-tych rokov zahrá senická Rockmania, premiérovo si vypočujeme trenčianske zoskupenie Cherry Street, všetky zmysly prebudí domáca kapela NighTeen SevenTies a hlavný večerný koncert o 20.30 h odohrá legenda hudobnej scény spoza rieky Moravy - skupina Fleret.

Aj na štvrtom ročníku akcie, ktorú podporili spoločnosti IVAR CS, Bytový podnik Myjava - člen skupiny Energy Group, GALAXI a STAS Myjava, bude pre záujemcov k dispozícii limitovaná edícia pivných pohárov s novým motívom Sviatku piva Myjava. Tie budú k dispozícii v stánku na námestí. Inak budeme používať len kompostovateľný jednorazový riad. Ako misky, tácky a príbory, tak aj poháre. Preto vás chceme už vopred poprosiť, aby ste túto skutočnosť brali do úvahy, správali sa zodpovedne a triedili odpad do označených zberných nádob na námestí.

No a úplnou novinkou, ktorá bude dotvárať charakter podujatia bude aj takzvaná Warm up party naplánovaná na piatok 16. 8. 2019. Uskutoční sa v priestoroch podniku World Wine Gallery na Vŕšku a pôjde o riadenú ochutnávku pív Hellstork vrátane spomínaného festivalového špeciálu pod vedením sládka Petra Holčíka a predstavenie pivovarov, ktorých produkciu budete môcť na Sviatku piva Myjava ochutnať. Už teraz vás srdečne na toto podujatie pozývame!


Sviatok piva Myjava sa bude konať po štvrtý raz. Hlavným hudobným hosťom bude skupina Fleret
Vytlačiť | Pridané: 11:48:11 06.08.2019 | Prečítané: 1411x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
August 2020
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Kultúrne dianie sa po "korone" začína rozbiehať. Ktorá z avizovaných aktivít vás v lete poteší najviac?
Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online18
Dnes  675
Mesiac  5046
Celkovo1240832

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac