Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 24.10. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Myjavskí gymnazisti na Islande

islandV októbri 2019 sa uskutočnila ďalšia úspešná mobilita myjavského Gymnázia v rámci projektu Erasmus+ „Preventing radicalism among European pals“. Tento raz bol destináciou pobytu študentov z Myjavy krásny severský ostrov Island. Ten sa zvykne nazývať aj krajinou ohňa a ľadu, o čom sa návštevníci mohli naozaj presvedčiť na vlastné oči. Po časovo ale aj mentálne náročnom presune na sever Islandu s medzipristátím v Osle sa hostia zo Slovenska do cieľovej destinácie dostali až v neskorých nočných hodinách. Malé mestečko Sauðárkrókur obklopené horami a morským fjordom už spalo a tak ich privítanie zostalo na hostiteľoch a ich rodiny. 

Práve oni mali na starosti aj program myjavských gymnazistov. Okrem času, ktorý trávili v škole alebo na akciách organizovaných školou. Samotní hostia konštatovali, že sa ani na moment nenudili. Napriek chladnejšiemu severskému podnebiu trávili veľa času v termálnych prameňoch a niektorí odvážlivci okúsili aj chladné Grónske more. V rámci celodenného výletu organizovaného školou sa dostali do sopečne aktívnej časti východného Islandu. Tam mali možnosť pokochať sa krásnymi výhľadmi na božie vodopády Godafos, nahliadnuť do útrob geotermálnej elektrárne, prechádzať sa medzi lávovými skalami či zohriať sa v teplých termálnych prameňoch. Nerobila im problém ani práca na projekte, ktorý bol koncipovaný tak, aby boli študenti nútení spoznať sa s novými ľuďmi a spoločnými silami ho vypracovať. Celkovo spravili šesť videí na spoločnú tému extrémizmus, ktoré potom spoločne odprezentovali v školskej aule. Týždeň v krásnom severskom prostredí Myjavčanom naozaj rýchlo ubehol. Na Islande sa stretli s naozaj úžasnými ľuďmi, z ktorých sa stali ich kamaráti.

zdroj: Jakub Taran, Gymnázium Myjava


Polárna žiara na Islande Krásy krajiny ľadu a ohňa. Študenti Gymnázia Myjava na Islande Študenti Gymnázia Myjava na Islande Študenti Gymnázia Myjava na Islande
Vytlačiť | Pridané: 12:51:07 10.10.2019 | Prečítané: 325x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2019
PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
212223252627
28293031   
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online5
Dnes  50
Mesiac  26665
Celkovo903169

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac