Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 15.04. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Zamestnanci Reutter Slovensko splnili vianočné priania deťom v CDR Myjava

Hoci uplynulo od Vianoc už množstvo dní a skôr sa teraz zaoberáme ďalšími príjemnými myšlienkami o príchode blížiacich sa teplejších jarných dní, napriek tomu sa k najkrajším sviatkom v roku  môžeme vrátiť jedným šľachetným počinom, ktorý pre Centrum pre deti a rodiny v Myjave pripravila spoločnosť Reutter Slovensko.
 

 


,, Sľub daný dieťaťu je posvätný.´´

- Henri Troyat

Takto nejak sme cítili v sebe povinnosť, keď v našej spoločnosti, skrsla myšlienka, že by sme práve počas Vianoc mohli deťom v Centre pre deti a rodiny, Myjava, spraviť radosť. Našim zámerom bolo, aby sa splnili tajné priania týchto detí, ktoré síce vyrastajú bez prítomnosti rodičov, no napriek tomu chceme, aby deti verili, že aj keď nie sú z úplných rodín spoločnosť na nich nezabúda. Zverencom detského domova sme oznámili, ako radi by sme im splnili ich vianočné priania. Do vianočných obálok si tí menší svoje darčeky nakreslili a tí väčší napísali na papier, každý to, po čom jeho srdce túžilo. Priania nám vo firme zdobili vianočný stromček a naši zamestnanci, mali možnosť vybrať si obálku zo stromčeka a splniť to, čo v nej našli. V rámci možností si niektoré náročnejšie priania zamestnanci v tímoch rozdelili, niektorí ich splnili individuálne, no rovnako, za túto snahu všetkým zamestnancom patrí veľká vďaka.

Tesne pred Vianocami sme nabalili auto darčekmi, ktoré smerovali rovno za deťmi. Tie boli už v netrpezlivom očakávaní a veľmi sa tešili. Škoda, že pre epidemiologické opatrenia sme sa k deťom nemohli priamo dostať, ale zástupcovia z detského domova nám tlmočili ich veľkú radosť a prekvapenie z darčekov. Dievčatám i chlapcom žiarili očká, ich srdcia boli plné vďačnosti. Vyjadrenie od špeciálneho pedagóga bolo : ,,Myslím, že to boli ich najkrajšie Vianoce. Zo srdca úprimne ďakujeme všetkým Vám !´´ . Tieto slová vravia za všetko.

Pevne veríme, že i týmto našim gestom sa im podarí v živote uveriť, že sny sa dajú splniť, ak máme snahu ich uskutočniť.
V týchto dňoch sme deťom darovali notebook, nakoľko pretrváva nemožnosť vrátiť sa do škôl a tak chceme týmto podporiť kvalitnejšie vzdelávanie v tomto zariadení.
Zamestnanci spoločnosti REUTTER SK prajú všetkým deťom veľa zdravia a trpezlivosti do ďalších dní.
 

Spoločnost  Reutter SK, s. r. o., Myjava


Vytlačiť | Pridané: 14:44:33 22.02.2021 | Prečítané: 615x | Autor: Martin Kovanič | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Apríl 2021
PUSŠPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online12
Dnes  1353
Mesiac  22307
Celkovo1648618

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac