Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 30.11. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Odkaz pre starostu

Počasie
Sociálne služby
Sociálne služby
Podporený projekt
Fond na podporu športu
Fotogaléria
galeria

Myjavská samospráva hľadá spôsoby, ako uľahčiť prístup k vakcinácií tým, ktorí sa chcú dať očkovať

letecký pohľad na myjavuMesto Myjava nedávno zverejnilo výzvu týkajúcu sa možnosti získania takzvaného žolíka, ktorý by myjavskému okresu zabezpečil zaradenie do nižšieho stupňa platného COVID automatu. Na to, aby ho okres získal, musí mať zaočkovaných aspoň 65% obyvateľov nad 50 rokov. V súčasnosti mu chýbajú asi 3% na dosiahnutie cieľa, aby sa Myjava vyhla tým najhorším stupňom ohrozenia a mohli zostať fungovať školy, kultúrne zariadenia, športové prevádzky, stravovacie zariadenia a podobne. Celková zaočkovanosť v okrese sa momentálne pohybuje na úrovni zhruba 46% a samotná Myjava, ako mesto, má v súčasnosti celkom zaočkovaných viac ako 48% obyvateľov. 

 

Po zverejnení spomínanej výzvy sa začali na mestský úrad ozývať ľudia, ktorí pracujú alebo študujú v zahraničí, väčšinu času trávia mimo miesto svojho trvalého pobytu v Myjave a v zahraničí sa aj dali zaočkovať. No v slovenských štatistikách sú stále vedení, ako neočkovaní a neobjavujú sa v hodnoteniach vydávaných Národným centrom zdravotníckych informácií (NCZI). Vedenie mesta preto začalo situáciu preverovať a hľadať spôsob, ako by aj títo občania mohli byť súčasťou štatistík. Podľa aktuálnych informácií by to mohlo fungovať tak, že dotyčný občan navštívi svojho obvodného lekára, preukáže sa potvrdením o vakcinácií vydanom v zahraničí a lekár ho na základe tohto potvrdenia zaregistruje v aplikácií eHealth ako zaočkovaného. Pokiaľ občan nemá obvodného lekára, alebo ho nemá kedy navštíviť, môže sa obrátiť na Mestský úrad Myjava, na adresu primator@myjava.sk a samospráva mu v spolupráci s vakcinačným centrom myjavskej nemocnice skúsi v tejto záležitosti pomôcť. Okrem ľudí zdržiavajúcich sa v zahraničí hľadá mesto aj možnosti, ako spraviť očkovanie dostupnejším pre tých študentov stredných škôl, ktorí o vakcínu majú záujem, no doteraz nemali možnosť navštíviť vakcinačné miesto. Uskutočnilo sa už prvé stretnutie na myjavskom Gymnáziu, ďalšie bude na Strednej priemyselnej škole Myjava a mesto je pripravené pre tých, ktorí budú mať záujem, pomôcť v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom a Nemocnicou s poliklinikou Myjava zabezpečiť vakcináciu priamo v škole. A to nielen pre študentov samotných, ale aj pre ich rodinných príslušníkov. Viac sa dozviete v príhovore primátora Myjavy, Pavla Halabrína.

 

 


Vytlačiť | Pridané: 11:19:05 07.10.2021 | Prečítané: 549x | Autor: Marek Hrin | Komentárov: 0 | Hodnotenie: 0

Ohodnoťte tento článok (známky ako v škole)
Pre hodnotenie musíte byť prihlásený!

Diskusia k článku

Pre pridávanie príspevkov musíte byť prihlásený!


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
November 2021
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online30
Dnes  632
Mesiac  49338
Celkovo1990822

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac