Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 29.03. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


OznamyZmena zimného času na letnýVážení návštevníci stránky, nezabudnite! V nedeľu 29. marca 2020 si v noci o 2.00 h posunieme čas dopredu na 3.00 h. Čaká nás totiž zmena zimného času na letný. Tak aby ste náhodou niečo nezmeškali. I keď v tejto dobe si možno mnohí z nás len povzdychnú: "Aspoň budem doma o hodinu menej..."


Dezinfekcia úradu a verejných priestorov v budovách vo vlastníctve mestaJedným z prijatých opatrení zasadnutia krízového štábu mesta Myjava bolo preverenie cenových ponúk na dezinfekciu úradu a iných verejných priestorov v budovách vo vlastníctve mesta, v ktorých je najväčší pohyb osôb, od externých firiem s odbornou spôsobilosťou. Týka sa objektov na Trokanovej ulici (Trokanova 236, Trokanova 234, Trokanova ubytovňa – všade spoločné priestory), Dom smútku v Myjave, Dom smútku v Turej Lúke, verejné WC, Mestský úrad Myjava – spoločné priestory. Mesto Myjava informuje, že dezinfekcia spomenutých budov sa bude realizovať v piatok 27. marca 2020.


Mesto Myjava zriadilo krízovú telefonickú linkuMesto Myjava oznamuje, že zriadilo krízovú telefonickú linku pre poskytovanie poradenstva dištančnou formou, dostupnú denne (pondelok - nedeľa) od 8:00 hod. do 20:00 hod. V prípade, že neviete kam sa obrátiť, koho kontaktovať alebo ako riešiť svoj problém súvisiaci s vírusovým ochorením COVID-19, zavolajte nám a spolu nájdeme riešenie. Linka slúži na poskytnutie opory volajúcemu, k eliminácii pocitov strachu, neistoty, obáv a na poskytnutie základného poradenstva osobám, ktoré sú osamelé, zdravotne postihnuté alebo inak znevýhodnené a nevedia svoj problém sami identifikovať. V prípade potreby riešenia nepriaznivej situácie v súvislosti so šírením nákazy vírusovým ochorením COVID-19, neváhajte kontaktovať členov krízového intervenčného tímu na telefónnom čísle: 0907 242 449.


Vláda SR prijala nové opatrenia v rámci ochrany pred nákazou COVID-19Vláda SR na svojom rokovaní v pondelok 23. 3. 2020 prijala súbor 40-tich nových opaterní v súvislosti s prevenciou a ochranou pred nákazou COVID-19. Premiér Igor Matovič zatiaľ vo svojich výstupoch médiám odprezentoval 32 z nich. Tu vám ponúkame ich prehľad tak, ako ich pred chvíľou zverejnil portál sme.sk:

 1. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ SR) vydá opatrenie, ktorým nariadi sociálnym zariadeniam, aby dodržiavali prísne hygienické opatrenia.
   
 2. Posúva sa vykonateľnosť preventívnych prehliadok, ktoré sa musia vykonávať vo vzťahu k práci.
   
 3. Všetky ministerstvá v priebehu jedného až dvoch dní prehodnotia všetky lehoty, ktoré sa dajú posunúť na neskôr.
   
 4. V zariadeniach sociálnych služieb, v ktorých sa poskytuje aj zdravotná starostlivosť, bude vyhlásený núdzový stav.
   
 5. Hygienici vydajú nariadenie, podľa ktorého sa uzavrie činnosť denných stacionárov.
   
 6. Ešte v utorok sa predloží návrh zákona, podľa ktorého budú môcť štátne orgány v čase krízy využívať lokalizačné dáta ľudí, ktoré im poskytnú mobilní operátori.
   
 7. Ministerstvo zdravotníctva určí po jednej nemocnici na východe a strede Slovenska a v Bratislave, ktoré budú slúžiť čisto len na liečbu ochorenia Covid-19. V ostatných nemocniciach budú na tento účel vyšpecifikované celé pavilóny.
   
 8. Ministerstvo zdravotníctva vyrokuje so zdravotnými poisťovňami, aby ambulanciám aj počas zníženého počtu pacientov dávali 75 percent platieb z priemeru, ktorý zvyčajne dostávajú.
   
 9. Hygienici vydajú opatrenie, podľa ktorého sa v nedeľu zatvoria všetky, potraviny či drogérie. Dôvodom je oddych personálu a sanitárny deň.
   
 10. Otváracie hodiny pre dôchodcov 65 a viacročných budú každý deň okrem nedele od 9:00 - 12:00 h.
   
 11. Ministerstvo dopravy zruší bezplatnú dopravu pre študentov.
   
 12. Vláda vyzýva dôchodcov, aby MHD a verejnú dopravu využívali iba v nevyhnutných prípadoch.
   
 13. Dôchodcovia majú chodiť von len v nevyhnutných prípadoch. Ak to nebudú rešpektovať, vláda im vychádzanie môže aj zakázať.
   
 14. Obce a mestá majú zriadiť telefónne linky na donášku napríklad jedál a inej pomoci pre ľudí, ktorí nemôžu chodiť von.
   
 15. Ministerstvo zahraničných vecí má pripraviť zoznam všetkých opatrení, ktoré urobili v 20 vybraných krajinách na potlačenie koronavírusu.
   
 16. Vláda spúšťa všetky kanály na informovanie obyvateľstva a potrebných opatreniach a takisto aj reklamnú kampaň na ich propagáciu.
   
 17. V skrátenom legislatívnom konaní bude prerokovaný návrh zákona, aby mohli pracovať notári a advokáti. Napríklad na prípravu závete alebo obhajoby.
   
 18. Do 30. apríla nesmie byť spustená žiadna exekúcia ani dražba.
   
 19. Pred nemocnicami, v ktorých dochádza k výtržnostiam neprispôsobivými ľuďmi, budú hliadkovať vojaci a policajti.
   
 20. Možno už v utorok vláda kúpi 200-tisíc presných PCR testov na koronavírus.
   
 21. Pred každou nemocnicou, kde sa robia odbery sa zriadia drive–thru. Ide o testovacie body na koronavírus z áut. Jedno takéto miesto za deň urobí 70 odberov vzoriek.
   
 22. Ministerstvo zdravotníctva identifikuje lieky a ochranné prostriedky, ktoré potrebujeme na zabezpečenie poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Zakáže sa ich vývoz do zahraničia.
   
 23. Ministerstvo obrany identifikuje vojakov, ktorí sa môžu zaškoliť na sanitárov, ak by to bolo nevyhnutné.
   
 24. Hygienici nariadia povinnosť nosiť rúško všade mimo svojho bydliska.
   
 25. Vydá sa odporúčanie, aby ľudia stáli v rade v dvojmetrových rozostupoch.
   
 26. Pri vstupe do nemocníc či fabrík sa bude podľa nariadenia hygienikov od 30. marca merať teplota tela.
   
 27. Vláda požiada riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby každý deň bola na RTVS svätá omša o 18:00. Takisto sa zavedie vysielanie školských spotov a online škola na RTVS.
   
 28. Ministerstvo dopravy vyrokuje s mobilnými operatérmi posielanie SMS ľuďom nad 65 rokov, ktorým vláda potrebuje komunikovať dôležité správy.
   
 29. Do hmotných rezerv sa zabezpečia dezinfekčné prostriedky.
   
 30. Dovážaný tovar pre epidémie bude oslobodený od DPH a ciel.
   
 31. Od Českej republiky sa pokúsime zohnať dva lieky na boj proti Covidu - 19.
   
 32. Od utorka sa predlžuje platnosť zákazu usporadúvania športových, spoločenských a kultúrnych podujatí do odvolania.
   

zdroj: www.sme.sk


Ako bude fungovať pošta v Myjave?S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke ako aj obyvateľov miest a obcí, Slovenská pošta od utorka 24. marca 2020 do 5. apríla 2020 upraví otváracie hodiny pobočiek na celom území Slovenska. Počas pracovných dní mať budú pobočky Slovenskej pošty individuálne stanovené otváracie hodiny aj s ohľadom na momentálny stav zamestnancov ovplyvnený všeobecnou situáciou tak, aby bolo koncentráciou obyvateľov v čo najväčšej miere zabránené šíreniu COVID-19. V mestách nad 10 000 obyvateľov budú pošty otvorené do 16:00 hod, minimálne jedna pošta bude otvorená jeden deň v týždni do 17:00 hod. V sobotu a v nedeľu budú všetky pošty zatvorené. Konkrétne v Myjave to bude teda takto:

Námestie M. R. Štefánika

 • pondelok - 8:00 - 16:00
 • utorok - 8:00 - 16:00
 • streda - 8:00 - 17:00
 • štvrtok - 8:00 - 16:00
 • piatok - 8:00 - 16:00
Myjava 3 - Turá Lúka
 • pondelok - 8:00 - 12:00
 • utorok - 8:00 - 12:00
 • streda - 12:00 - 17:00
 • štvrtok - 8:00 - 12:00
 • piatok - 8:00 - 12:00

Aktuálny súhrn informácii k mimoriadnej situácii v súvislosti s pandémiou COVID-19Aj v úvode 13. kalendárneho týždňa zasadal v Myjave krízový štáb, aby zhodnotil plnenie úloh, dodržiavanie preventívnych opatrení a navrhol prípadné ďalšie formy pomoci občanom mesta. Zo zápisu rokovania štábu vyplýva, že všetky doteraz prijaté obmedzenia, o ktorých bola verejnosť informovaná, zostávajú v platnosti. Úradné hodiny Mestského úradu Myjava budú aj naďalej od 8.00 do 11.00 h, pričom sa budú riešiť iba neodkladné záležitosti. V uvedenom čase sa z matričných záležitosti vybavujú len vydanie prvopisu rodného listu a úmrtného listu. Doklady ani podpisy sa neosvedčujú.

 • Do piatka 20. marca 2020 bolo zo strany samosprávy rozdaných takmer 1000 svojpomocne ušitých ochranných rúšok. Z toho 515 rúšok bolo určených osobám nad 80 rokov (vrátane). V pondelok 23. 3. 2020 malo mesto ráno k dispozícii ďalších 755 rúšok a tie začali zamestnanci MsÚ Myjava spolu s informačnými letákmi roznášať do schránok občanom vo vekovom rozpätí od 70 do 79 rokov (vrátane). Výroba rúšok ďalej pokračuje, samospráva v tejto chvíli disponuje dostatočným množstvom látky, gumičiek, šnúrok či vreciek na ich zabalenie.
 • Samospráva má zistiť a preveriť cenové ponuky na dezinfekciu úradu a iných verejných priestorov v budovách vo vlastníctve mesta, v ktorých je najväčší pohyb osôb, od externých firiem s odbornou spôsobilosťou. Cenová ponuka sa má týkať objektov na Trokanovej ulici - Útulok, Nocľaháreň, komunitné centrum, ubytovňa, Dom smútku, verejné WC.
 • Podľa aktualizovaných informácii z NsP Myjava nebol k 23. 3. 2020 na Myjave potvrdený ani jeden prípad infekcie koronavírusom. Situácia v nemocnici je naďalej pokojná. Od 18. 3. 2020 od 12.00 h prešla v súvislosti s nariadeniami v SR na núdzový stav, vytvorili sa zdravotnícke tímy, rehabilitačné oddelenie bolo dočasne zrušené a pretransformované na oddelenie pre infekčných pacientov.

Obmedzenia na Mestskom úrade MyjavaMesto Myjava oznamuje občanom a návštevníkom Myjavy, že stránkové hodiny pre verejnosť Mestského radu v Myjave budú od pondelka 23. marca 2020 z dôvodu mimoriadnej situácie naďalej obmedzené ako doteraz, teda od 8.00 do 11.00 hod. V stanovenom čase sa budú vybavovať iba matričné záležitosti – vybavenie prvopisu rodného listu a úmrtného listu. Doklady ani podpisy sa osvedčovať nebudú. Ďakujeme za pochopenie!


Druhý príkazný list primátoraVážení občania, vzhľadom na vývoj situácie s epidémiou koronavírusu COVID-19 zverejňujeme druhý príkazný list primátora Myjavy Pavla Halabrína. V súlade s nariadením Ústredného krízového štábu SR sa predlžujú pôvodne prijaté opatrenia, prichádza k spresneniu opatrení, ktoré sa už niekoľko dní vykonávajú a zavádza sa tiež niekoľko nových.

Príkaz č. 2 primátora Mesta Myjava 

Na základe rokovania krízového štábu v záujme preventívnej ochrany obyvateľstva predlžujem platnosť všetkých opatrení prijatých 10. marca 2020 do nedele 29. marca 2020 a žiadam všetkých o ich dôsledné rešpektovanie. Zároveň prikazujem s okamžitou platnosťou:
 

1. Konateľom Správy majetku mesta zabezpečiť:

 • organizovanie pohrebných obradov bez využívanie miestnosti na kondolovanie.
 • vyvesenie smútočného parte až v deň pohrebu. 
 • vytvorenie dvoch pracovných skupín na zabezpečenie pohrebných obradov so samostatným sociálnym zázemím a ich organizáciu tak, aby neprichádzalo medzi nimi ku kontaktom 
 • zamedzeniu prístupu obyvateľov na pohrebný obrad bez použitia ochranného rúška. 
 • obmedziť vykonávanie iných činností v meste okrem tých, ktoré sú potrebné na zabezpečenie ochrany, hygieny a dezinfekcie, stretávanie zamestnancov
2. Prednostke mestského úradu v spolupráci s Mestskou políciou a Správou majetku mesta nariaďujem:
 • monitorovať potrebu vývozu komunálneho a separovaného odpadu a v prípade potreby alebo opodstatnených požiadaviek obyvateľov zabezpečiť mimoriadny vývoz odpadu.
 • zabezpečiť prevádzku Zberného dvora, minimálne dvakrát v týždni v dĺžke 3 hodiny na umožnenie vývozu odpadu pre obyvateľov mesta.
 • zabezpečiť prostredníctvom mestského rozhlasu dvakrát denne vyhlasovanie prijatých opatrení a odporúčaní pre obyvateľov mesta.
 • obmedziť prevádzku oddelení Mestského úradu a mestských organizácií na zabezpečenie nevyhnutných úloh na pracoviskách a činnosti, ktoré je možné zabezpečovať aj elektronicky vykonávať z domu.
3. Vedúcej oddelenia sociálnych služieb:
 • zabezpečiť v odôvodnených prípadoch donášku potravín, stravy, liekov a hygienických potrieb pre osamelých či na pomoc odkázaných seniorov.
 • koordinovať zabezpečenie rozvozu potravín, stravy, hygienických potrieb a liekov v spolupráci s dodávateľmi stravy, taxislužbami a určenými zamestnancami mesta a mestských organizácií. 
 • informovať seniorov a iných osamelých občanov o rizikách nákazy, nutnosti preventívnych opatrení a možnostiach ochrany. 
 • zabezpečiť distribúciu ochranných rúšok pre seniorov v meste Myjava tak, že od 19. marca 2020 sa začnú distribuovať pre obyvateľov nad 80 rokov veku.
 • vytvoriť podporný tím odborných pracovníkov na komunikáciu, poradenstvo a pomoc seniorom a odkázaným ľuďom, zverejniť kontakty, spôsob komunikácie a možnosti pomoci 
4. Riaditeľom základných škôl odporúčam:
 • hľadať a zavádzať alternatívne možnosti vzdelávania, zadávania úloh a projektov pre žiakov svojich škôl prostredníctvom internetu, sociálnych sietí resp. využívaním mestskej televízie. 
5. Pracovníkom Mestského úradu a mestských organizácií prikazujem:
 • používať ochranné rúška pri všetkých osobných stretnutiach a pri pobyte v priestoroch, kde sa zdržiava verejnosť. 
6. Riaditeľke ZOS Nezábudka
 • zabezpečiť nákup potravín pre klientov dvakrát týždenne na základe ich požiadaviek.
 • odporúčať všetkým klientom odoberanie celodennej stravy z dôvodu mimoriadnej situácie.
 • dať na vedomie rodinným príslušníkom klientov možnosť im zabezpečiť a doniesť potraviny – k vrátnici.
 • zabezpečiť klientom podporné prostriedky na zvýšenie imunity.
7. Bytový podnik Myjava – konateľka
 • zabezpečiť zvýšenú dezinfekciu priestorov a predmetov v bytových domoch na Kamennom  105,106,107
 • doporučujem zvýšenú dezinfekciu aj vo všetkých  bytových domoch v Myjave
 
Upozorňujem všetkých obyvateľov na opatrenia prijaté v Nemocnici Myjava a nutnosť používania ochranných rúšok alebo inej vhodnej ochrany pri nevyhnutnej návšteve nemocnice
 
Vážení obyvatelia,
 
doteraz prijaté opatrenia sa ukázali ako opodstatnené a správne. Ďakujem Vám za ich rešpektovanie a žiadam Vás aj naďalej o zodpovednosť a dôslednosť pri ich uplatňovaní v praxi. Vážim si všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomáhajú zvládnuť túto situáciu, pomáhajú susedom, známym, šijú ochranné rúška a upozorňujú nás na to, čo treba riešiť. Zároveň Vás prosím o všímavosť, toleranciu a vzájomnú pomoc v situácií, ktorú teraz všetci prežívame. Nakoľko sme sa nikto nikdy s takouto situáciou nestretli, prosím Vás o maximálnu zodpovednosť.
    
V Myjave dňa 19. marca 2020
 
Pavel Halabrín 
primátor mesta

1

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Marec 2020
PUSŠPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Zoznam podujatí

Anketa
V ktorej lokalite na Myjave máte najväčší problém zaparkovať?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online10
Dnes  321
Mesiac  37697
Celkovo1089054

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac