Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 21.01. 2022 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Odkaz pre starostu

Počasie
Sociálne služby
Sociálne služby
Podporený projekt
Fond na podporu športu
Fotogaléria
galeria

Ministerstvo predstavilo opatrenia pre školy, ZUŠ Myjava bude vyučovať dištančneMinister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Branislav Gröhling, na tlačovej besede v piatok 26. novembra 2021 predstavil niekoľko opatrení, ktoré majú začať v školách platiť od budúceho pondelka. Základnou informáciou je, že materské a základné školy, takisto aj špeciálne, či stredné školy, zostávajú otvorené. Jazykové školy a základné umelecké školy prechádzajú na dištančnú výučbu. Rušia sa všetky mimoškolské aktivity, zatvorené budú i centrá voľného času, o čom sme vás už v rámci mesta prijatých opatrení informovali.

V prevádzke zostanú aj poradne pre deti a tiež internáty, ktoré však budú fungovať v režime OTP (očkovaní - testovaní - prekonaní). Ďalej ministerstvo vydalo zákaz miešania detí medzi triedami, a to aj v jedálňach, s čím sa budú musieť školy vysporiadať. V hre sú ešte ďalšie nariadenia, ako napríklad možnosť voľby rodičov, ktorí sa obávajú nákazy, nechať dieťa doma a to bude v škole z vyučovania tým pádom ospravedlnené, či pravidlo, aby trieda zostala v karanténe už na základe domáceho pozitívneho samotestu žiaka. V súčasnosti sa čaká na potvrdenie výsledku PCR testom. Či budú uvedené do praxe aj tieto možnosti, to sa dozvieme až z vyhlášok. Minister sa bude ďalej radiť s konzíliom odborníkov o možnosti, že zimné prázdniny začnú už 18. decembra 2021. Čiže deti by išli posledný raz pred Vianocami do školy v piatok 17. decembra. Takisto sa uvažuje o povinnom testovaní detí, pre zamestnancov škôl - rovnako, ako v iných odvetviach - bude vstup v režime OTP platný už od pondelka 29. novembra.

Na základe týchto informácií si vás dovoľujeme upozorniť, že Základná umelecká škola na Partizánskej ulici v Myjave bude od pondelka 29. novembra 2021 zabezpečovať výchovno-vzdelávací proces len dištančnou formou, a to tak v individuálnej forme, ako aj v skupinovej forme, kde je možné dištančný spôsob výučby uplatniť. Inak budú priestory školy pre žiakov a verejnosť zatvorené. V nasledujúcich dňoch vás istotne budú školy o vynútených zmenách súvisiacich s nariadeniami informovať a takisto vám odporúčame sledovať ich webové stránky, či aplikáciu Edupage.

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Január 2022
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online12
Dnes  287
Mesiac  29095
Celkovo2063011

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac