Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 2.06. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Od 1. júna 2020 budú otvorené aj školy a škôlky v MyjaveMesto Myjava na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu, Úradu verejného zdravotníctva, rozhodnutia Ministra školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a v súlade s odporúčaniami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky otvára v pondelok 1. júna 2020 všetky základné školy a materské školy na území mesta vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Podmienky opätovného otvorenia základných škôl sú definované nasledovne:

 • počet žiakov v triedach 1. až 5. ročníka - 20 žiakov
 • čas prevádzky škôl: od 5.45 do 16.30 hod.
 • zabezpečená prevádzka ŠKD
 • zabezpečené školské stravovanie vrátane poskytovania desiat
 • výchovno-vzdelávací proces v triedach 1. až 5. ročníka bude v nezmenenom režime podľa rozvrhu, v triedach 6. až 9. ročníka bude naďalej prebiehať dištančnou formou cez on-line systém

Upozornenie!

Ak sa zákonný zástupca rozhodne, že žiak k 1. 6. 2020 do školy nenastúpi, bude u týchto žiakov výchovno-vzdelávací proces zabezpečovaný vo večerných hodinách osobitným režimom formou zasielania študijných materiálov. V piatok 29. 5. 2020 nebude zabezpečený výchovno-vzdelávací proces pre žiakov 1. až 5. ročníka z dôvodu prípravy tried pedagógmi na vyučovanie od pondelka 1. 6. 2020.

Podmienky opätovného otvorenia materských škôl sú definované nasledovne:

 • počet detí v triedach materských škôl - 15 detí
 • čas prevádzky materských škôl: od 6.00 do 16.00 hod.
 • zabezpečená prevádzka školského stravovania 

Špecifické podmienky pre materské i základné školy

 • Bude platiť zákaz vstupu do školských objektov pre zákonných zástupcov detí, žiakov, respektíve pre osoby, ktoré žijú s deťmi či žiakmi v spoločnej domácnosti.
 • Preberanie a odovzdávanie detí v materských školách bude realizované tak, aby do priestorov škôlky prichádzali a odchádzali len s osobami, ktoré s dieťaťom žijú v spoločnej domácnosti. V prípade, ak bude touto osobou súrodenec, musí byť starší ako 10 rokov.
 • Bude zavedený každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov, zabezpečená dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy.
 • Každé dieťa bude mať k dispozícií povinne dve rúška.

Zákonný zástupca detí a žiakov bude kontaktovaný triednym učiteľom príslušnej školy s požiadavkou na stanovenie záväzného rozhodnutia či dieťa resp. žiak nastúpi do školy k 1. 6. 2020 vrátane využitia služieb školských klubov a školského stravovania, a to do 22. 5. 2020 do 12.00 hod. Zároveň je zákonný zástupca povinný predložiť pri nástupe vyplnenú prílohu č. 1 a č. 2 o zdravotnom stave dieťaťa resp. žiaka, ktorú nájdete na konci tohto oznamu.

V prípade materských škôl budú uprednostnené deti zákonných zástupcov, ktorí chodia do práce a deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, tzv. predškoláci. V prípade neobsadenia resp. nenaplnenia kapacity tried v materských školách budú prijaté zostávajúce deti, t. j. deti zákonných zástupcov na materskej dovolenke či nepracujúcich rodičov.

Konkrétne informácie ohľadom organizácie výchovno-vzdelávacieho procesu a organizácie prevádzky škôl budú zverejnené na webových stránkach príslušných škôl. Počas doby prevádzky jednotlivých škôl budú športové areály a ihriská v školských areáloch pre verejnosť uzavreté, nakoľko budú využívané pre potreby škôl.

(pdf) Vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka o zdravotnom stave pre základnú školu alebo materskú školu.pdf

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2020
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Zoznam podujatí

Anketa
Od pondelka 1. 6. 2020 sa opäť otvárajú brány materských či základných škôl. Pošlete do nich svoje deti?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online9
Dnes  844
Mesiac  1765
Celkovo1174531

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac