Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 20.09. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Od 1. júna 2020 budú otvorené aj školy a škôlky v MyjaveMesto Myjava na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu, Úradu verejného zdravotníctva, rozhodnutia Ministra školstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a v súlade s odporúčaniami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky otvára v pondelok 1. júna 2020 všetky základné školy a materské školy na území mesta vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Podmienky opätovného otvorenia základných škôl sú definované nasledovne:

 • počet žiakov v triedach 1. až 5. ročníka - 20 žiakov
 • čas prevádzky škôl: od 5.45 do 16.30 hod.
 • zabezpečená prevádzka ŠKD
 • zabezpečené školské stravovanie vrátane poskytovania desiat
 • výchovno-vzdelávací proces v triedach 1. až 5. ročníka bude v nezmenenom režime podľa rozvrhu, v triedach 6. až 9. ročníka bude naďalej prebiehať dištančnou formou cez on-line systém

Upozornenie!

Ak sa zákonný zástupca rozhodne, že žiak k 1. 6. 2020 do školy nenastúpi, bude u týchto žiakov výchovno-vzdelávací proces zabezpečovaný vo večerných hodinách osobitným režimom formou zasielania študijných materiálov. V piatok 29. 5. 2020 nebude zabezpečený výchovno-vzdelávací proces pre žiakov 1. až 5. ročníka z dôvodu prípravy tried pedagógmi na vyučovanie od pondelka 1. 6. 2020.

Podmienky opätovného otvorenia materských škôl sú definované nasledovne:

 • počet detí v triedach materských škôl - 15 detí
 • čas prevádzky materských škôl: od 6.00 do 16.00 hod.
 • zabezpečená prevádzka školského stravovania 

Špecifické podmienky pre materské i základné školy

 • Bude platiť zákaz vstupu do školských objektov pre zákonných zástupcov detí, žiakov, respektíve pre osoby, ktoré žijú s deťmi či žiakmi v spoločnej domácnosti.
 • Preberanie a odovzdávanie detí v materských školách bude realizované tak, aby do priestorov škôlky prichádzali a odchádzali len s osobami, ktoré s dieťaťom žijú v spoločnej domácnosti. V prípade, ak bude touto osobou súrodenec, musí byť starší ako 10 rokov.
 • Bude zavedený každodenný ranný zdravotný filter, ranné meranie teploty žiakov, zabezpečená dezinfekcia rúk pri vstupe do budovy.
 • Každé dieťa bude mať k dispozícií povinne dve rúška.

Zákonný zástupca detí a žiakov bude kontaktovaný triednym učiteľom príslušnej školy s požiadavkou na stanovenie záväzného rozhodnutia či dieťa resp. žiak nastúpi do školy k 1. 6. 2020 vrátane využitia služieb školských klubov a školského stravovania, a to do 22. 5. 2020 do 12.00 hod. Zároveň je zákonný zástupca povinný predložiť pri nástupe vyplnenú prílohu č. 1 a č. 2 o zdravotnom stave dieťaťa resp. žiaka, ktorú nájdete na konci tohto oznamu.

V prípade materských škôl budú uprednostnené deti zákonných zástupcov, ktorí chodia do práce a deti, ktoré majú jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky, tzv. predškoláci. V prípade neobsadenia resp. nenaplnenia kapacity tried v materských školách budú prijaté zostávajúce deti, t. j. deti zákonných zástupcov na materskej dovolenke či nepracujúcich rodičov.

Konkrétne informácie ohľadom organizácie výchovno-vzdelávacieho procesu a organizácie prevádzky škôl budú zverejnené na webových stránkach príslušných škôl. Počas doby prevádzky jednotlivých škôl budú športové areály a ihriská v školských areáloch pre verejnosť uzavreté, nakoľko budú využívané pre potreby škôl.

(pdf) Vyhlásenie zákonného zástupcu dieťaťa/žiaka o zdravotnom stave pre základnú školu alebo materskú školu.pdf

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
September 2020
PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online5
Dnes  176
Mesiac  20774
Celkovo1291431

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac