Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 12.08. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Ôsmy príkazný list primátoraVážení občania, vzhľadom na nepriaznivý vývoj šírenia koronavírusu v regióne zverejňujeme ôsmy príkazný list primátora Myjavy Pavla Halabrína.

Príkaz č. 8 primátora Mesta Myjava 

Na základe rokovania krízového štábu a záverov porady s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v záujme preventívnej ochrany obyvateľstva prikazujem s okamžitou platnosťou:

1. Štatutárnym orgánom mestom zriadených organizácií zabezpečenie a rešpektovanie nasledovných preventívnych opatrení:

- uzavretie všetkých kultúrnych, športových a voľnočasových zariadení pre verejnosť a zakazujú sa akékoľvek podujatia a súťaže. 
- zrušiť všetky kurzy, výlety, exkurzie, či výmenné pobyty pripravované na toto obdobie
- zamestnanci týchto zariadení budú počas uzávery čerpať pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa. Spôsob a organizáciu si počas uzávery určia riaditelia organizácií.
 
2. Zodpovedným pracovníkom mestskej turistickej ubytovne na Trokanovej ulici, slobodárok na Trokanovej ulici a Zariadenia sociálnych služieb Nezábudka:
 
- obmedzenie vstupu neubytovaných občanov. Zamedzenie zhromažďovania sa ubytovaných nájomníkov, či klientov v zariadeniach, zakazuje sa organizovať akékoľvek schôdze, porady, oslavy a stretnutia
- zabezpečiť trvalé vykonávanie dezinfekčných a hygienických opatrení v zariadeniach počas dňa a zvýšiť opatrenia na osobnú hygienu a ochranu ubytovaných zakúpením potrebných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov 
- pripraviť krízovú variantu prevádzky zariadení v prípade prechodu do karantény, či uzavretia zariadenia s potrebným personálnym, technickým a organizačným zabezpečením
- v ZOS Nezábudka zabezpečiť:
       - terénnu opatrovateľskú službu v odôvodnených prípadoch s dôrazom na ochranu opatrovateliek i opatrovaných
       - pri prijímaní nového klienta zabezpečiť 14-dňovú izoláciu novoprijatého klienta v osobitnej bunke za sprísnených hygienických podmienok
       
3. Konateľom Správy majetku mesta Myjava s.r.o. zabezpečiť:
 
- pravidelnú dôkladnú dezinfekciu a hygienickú očistu mestských WC, autobusových zástavok, odpadových košov, lavičiek, detských ihrísk a priestorov Domu smútku
- pri konaní pohrebných obradov upozorniť zúčastnených na potrebu preventívnych opatrení zníženia rizika možného prenosu vírusového ochorenia
- organizovanie pohrebných obradov bez využívanie miestnosti na kondolovanie 
- vyvesenie smútočného parte až v deň pohrebu 
- zamedzeniu prístupu obyvateľov na pohrebný obrad bez použitia ochranného rúška 
 
4. Náčelníkovi Mestskej polície
 
- pri svojej kontrolnej činnosti upozorňovať obyvateľov na riziko pri vytváraní skupín zhromažďovaní sa a pod.
 
5. Pracovníkom Mestského úradu:
 
- dôkladne dbať na osobnú hygienu a ochranné opatrenia, vyhýbať sa osobnému kontaktu
- zvážiť účasť, či organizáciu rôznych konaní a možnosť ich realizácie iným spôsobom
- zakazujem akékoľvek služobné cesty, porady, školenia, semináre s výnimkou riešenia vzniknutej situácie
- prevádzkovým pracovníkom zabezpečiť pravidelnú a systematickú dezinfekciu kľučiek, vodovodných batérií, zábradlí a všetkých technických zariadení, s ktorými prichádza do kontaktu verejnosť
 
6. Prevádzkovateľom reštauračných, pohostinských zariadení a barov odporúčam zvážiť skrátenie prevádzkových hodín do 21.00 hod., obmedzenie organizovania posedení a osláv a žiadam ich o zvýšené a dôkladné dezinfekčné a hygienické opatrenia v ich zariadeniach.
 
7. Prevádzkovateľov služieb hromadnej dopravy osôb žiadam o dôkladné opatrenia na dezinfekciu a hygienu prostriedkov hromadnej dopravy a poučenie vodičov o zásadách na zníženie rizika prenosu vírusu.
 
8. Predstaviteľov všetkých spoločenských, stavovských, sociálnych či záujmových organizácií v meste žiadam neorganizovať žiadne porady, zasadnutia schôdze, oslavy ani iné podujatia ich členov a žiadne exkurzie, výlety či zájazdy mimo nášho regiónu. Zároveň ich upozorňujem, že mesto im neposkytne žiadne priestory na tieto podujatia. Uzavretý bude i Klub dôchodcov a Materské centrum Pampúšik.
 
9. Predstaviteľov cirkví žiadam o vykonávanie ich úloh a činností tak, aby sa čo najviac minimalizovala možnosť šírenia vírusu pri organizovaní cirkevných podujatí a úkonov.
 
10. Podnikateľov a predstaviteľov podnikateľských subjektov žiadam o prijatie opatrení pri organizácii výroby, rokovaní, expedovaní tovaru či cestovaní zamestnancov na minimalizáciu rizika šírenia koronavírusu.  Riaditeľov ubytovacích zariadení žiadam o preverovanie predchádzajúcich pobytov záujemcov o ubytovanie.
 
Všetky tieto opatrenia platia predbežne do 3. augusta 2020 a žiadam všetkých o ich dôsledné rešpektovanie.
 
Pri potrebe získania informácií, vybavenia si úradných záležitostí alebo ak sa chcete poradiť, minimalizujte návštevy úradov a ak sa dá, riešte tieto veci telefonicky alebo internetom. Vaša požiadavka bude posunutá kompetentnému pracovníkovi a odpoveď ostanete.
 
E-mailové adresy a tel. čísla:
 
Sekretariát primátora: sekretariat1@myjava.sk; 034/6907210
Mestská polícia + dispečing: msp@myjava.sk ; 034/6907111, 159
Správa majetku mesta Myjava spol. s r.o.: kostelny.rastislav@mail.t-com.sk, 034/6907307, 034/6907309
 
    
V Myjave dňa 27. júla 2020
 
Pavel Halabrín
primátor mesta
Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
August 2020
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Kultúrne dianie sa po "korone" začína rozbiehať. Ktorá z avizovaných aktivít vás v lete poteší najviac?
Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online10
Dnes  988
Mesiac  13004
Celkovo1248790

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac