Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 5.12. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Ôsmy príkazný list primátoraVážení občania, vzhľadom na nepriaznivý vývoj šírenia koronavírusu v regióne zverejňujeme ôsmy príkazný list primátora Myjavy Pavla Halabrína.

Príkaz č. 8 primátora Mesta Myjava 

Na základe rokovania krízového štábu a záverov porady s predstaviteľmi organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta v záujme preventívnej ochrany obyvateľstva prikazujem s okamžitou platnosťou:

1. Štatutárnym orgánom mestom zriadených organizácií zabezpečenie a rešpektovanie nasledovných preventívnych opatrení:

- uzavretie všetkých kultúrnych, športových a voľnočasových zariadení pre verejnosť a zakazujú sa akékoľvek podujatia a súťaže. 
- zrušiť všetky kurzy, výlety, exkurzie, či výmenné pobyty pripravované na toto obdobie
- zamestnanci týchto zariadení budú počas uzávery čerpať pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodu prekážky na strane zamestnávateľa. Spôsob a organizáciu si počas uzávery určia riaditelia organizácií.
 
2. Zodpovedným pracovníkom mestskej turistickej ubytovne na Trokanovej ulici, slobodárok na Trokanovej ulici a Zariadenia sociálnych služieb Nezábudka:
 
- obmedzenie vstupu neubytovaných občanov. Zamedzenie zhromažďovania sa ubytovaných nájomníkov, či klientov v zariadeniach, zakazuje sa organizovať akékoľvek schôdze, porady, oslavy a stretnutia
- zabezpečiť trvalé vykonávanie dezinfekčných a hygienických opatrení v zariadeniach počas dňa a zvýšiť opatrenia na osobnú hygienu a ochranu ubytovaných zakúpením potrebných čistiacich a dezinfekčných prostriedkov 
- pripraviť krízovú variantu prevádzky zariadení v prípade prechodu do karantény, či uzavretia zariadenia s potrebným personálnym, technickým a organizačným zabezpečením
- v ZOS Nezábudka zabezpečiť:
       - terénnu opatrovateľskú službu v odôvodnených prípadoch s dôrazom na ochranu opatrovateliek i opatrovaných
       - pri prijímaní nového klienta zabezpečiť 14-dňovú izoláciu novoprijatého klienta v osobitnej bunke za sprísnených hygienických podmienok
       
3. Konateľom Správy majetku mesta Myjava s.r.o. zabezpečiť:
 
- pravidelnú dôkladnú dezinfekciu a hygienickú očistu mestských WC, autobusových zástavok, odpadových košov, lavičiek, detských ihrísk a priestorov Domu smútku
- pri konaní pohrebných obradov upozorniť zúčastnených na potrebu preventívnych opatrení zníženia rizika možného prenosu vírusového ochorenia
- organizovanie pohrebných obradov bez využívanie miestnosti na kondolovanie 
- vyvesenie smútočného parte až v deň pohrebu 
- zamedzeniu prístupu obyvateľov na pohrebný obrad bez použitia ochranného rúška 
 
4. Náčelníkovi Mestskej polície
 
- pri svojej kontrolnej činnosti upozorňovať obyvateľov na riziko pri vytváraní skupín zhromažďovaní sa a pod.
 
5. Pracovníkom Mestského úradu:
 
- dôkladne dbať na osobnú hygienu a ochranné opatrenia, vyhýbať sa osobnému kontaktu
- zvážiť účasť, či organizáciu rôznych konaní a možnosť ich realizácie iným spôsobom
- zakazujem akékoľvek služobné cesty, porady, školenia, semináre s výnimkou riešenia vzniknutej situácie
- prevádzkovým pracovníkom zabezpečiť pravidelnú a systematickú dezinfekciu kľučiek, vodovodných batérií, zábradlí a všetkých technických zariadení, s ktorými prichádza do kontaktu verejnosť
 
6. Prevádzkovateľom reštauračných, pohostinských zariadení a barov odporúčam zvážiť skrátenie prevádzkových hodín do 21.00 hod., obmedzenie organizovania posedení a osláv a žiadam ich o zvýšené a dôkladné dezinfekčné a hygienické opatrenia v ich zariadeniach.
 
7. Prevádzkovateľov služieb hromadnej dopravy osôb žiadam o dôkladné opatrenia na dezinfekciu a hygienu prostriedkov hromadnej dopravy a poučenie vodičov o zásadách na zníženie rizika prenosu vírusu.
 
8. Predstaviteľov všetkých spoločenských, stavovských, sociálnych či záujmových organizácií v meste žiadam neorganizovať žiadne porady, zasadnutia schôdze, oslavy ani iné podujatia ich členov a žiadne exkurzie, výlety či zájazdy mimo nášho regiónu. Zároveň ich upozorňujem, že mesto im neposkytne žiadne priestory na tieto podujatia. Uzavretý bude i Klub dôchodcov a Materské centrum Pampúšik.
 
9. Predstaviteľov cirkví žiadam o vykonávanie ich úloh a činností tak, aby sa čo najviac minimalizovala možnosť šírenia vírusu pri organizovaní cirkevných podujatí a úkonov.
 
10. Podnikateľov a predstaviteľov podnikateľských subjektov žiadam o prijatie opatrení pri organizácii výroby, rokovaní, expedovaní tovaru či cestovaní zamestnancov na minimalizáciu rizika šírenia koronavírusu.  Riaditeľov ubytovacích zariadení žiadam o preverovanie predchádzajúcich pobytov záujemcov o ubytovanie.
 
Všetky tieto opatrenia platia predbežne do 3. augusta 2020 a žiadam všetkých o ich dôsledné rešpektovanie.
 
Pri potrebe získania informácií, vybavenia si úradných záležitostí alebo ak sa chcete poradiť, minimalizujte návštevy úradov a ak sa dá, riešte tieto veci telefonicky alebo internetom. Vaša požiadavka bude posunutá kompetentnému pracovníkovi a odpoveď ostanete.
 
E-mailové adresy a tel. čísla:
 
Sekretariát primátora: sekretariat1@myjava.sk; 034/6907210
Mestská polícia + dispečing: msp@myjava.sk ; 034/6907111, 159
Správa majetku mesta Myjava spol. s r.o.: kostelny.rastislav@mail.t-com.sk, 034/6907307, 034/6907309
 
    
V Myjave dňa 27. júla 2020
 
Pavel Halabrín
primátor mesta
Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
December 2020
PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online1
Dnes  625
Mesiac  6328
Celkovo1433891

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac