Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 21.10. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Príkazný list primátora Myjavy číslo 10Vzhľadom na náhle zhoršenie epidemiologickej situácie v meste Myjava, na základe rokovania Krízového štábu a v záujme preventívnej ochrany všetkých obyvateľov vydáva primátor Myjavy Pavel Halabrín príkazný list číslo 10, ktorým prikazuje:

Dňom 1. 10. 2020:


A. uzatvoriť prevádzku v nasledovných  zariadeniach:
 
  • Klub dôchodcov a zasadačka spoločenských organizácií
  • Materské centrum Pampúšik
  • plaváreň
  • kinosála a výstavná sieň v Kultúrnom dome Samka Dudíka
  • Gazdovský dvor

B. Obmedziť prevádzku športových zariadení mesta pre verejnosť bez používania spŕch a šatní. Platí to pre športoviská a telocvične základných škôl.

C. Zakázať vychádzky prijímateľov sociálnych služieb v ZOS Nezábudka, obmedziť zhromažďovanie, oslavy, stretnutia v ZOS.

D. Ubytovať klienta v ubytovacích zariadeniach mesta iba po predložení potvrdenia o negatívnom výsledku testu na COVID 19 nie staršieho ako 48 hodín.

E. Nepovoliť návštevy v priestoroch ubytovní na Trokanovej ulici a v prípade návratu klienta zariadenia zo zahraničia mu umožniť vstup až po predložení potvrdenia o negatívnom teste na COVID 19 nie staršieho ako 48 hodín.

F. Obmedziť počet účastníkov pohrebných obradov v obradnej sieni bez využívania kondolenčnej miestnosti. Vyhlasovanie pohrebov a vyvesovanie smútočného oznámenia realizovať až v deň pohrebu.

G. Vytvoriť dve samostatné pracovné skupiny na zabezpečenie pohrebných obradov so samostatným sociálnym zázemím a ich organizáciu tak, aby neprichádzalo medzi nimi ku kontaktu.

H. Zabezpečiť otvorenie školských priestorov v čase od 06,00 do 17,00 hod., zvýšiť intenzitu dezinfikovania priestorov a dôslednosť v preventívnych opatreniach.

I. Uzatvoriť priestory ZUŠ a prerušiť výučby do 05.10.2020. Počas tohto obdobia maximálne využívať možnosti on-line výučby.

J. Vytvoriť dve samostatné pracovné skupiny zamestnancov MsÚ, Útulku, Nocľahárne a Komunitného centra bez možnosti kontaktu, ktoré budú v týždňových  intervaloch  zabezpečovať činnosť a poskytovať služby obyvateľom v plnom rozsahu v nezmenenom režime.

K. Dôsledne a pravidelne zabezpečiť dezinfekciu všetkých mestských priestorov, kde sa pohybuje verejnosť, klienti alebo prijímatelia služieb. Zabezpečiť pravidelnú dezinfekciu verejne prístupných zariadení, zastávok, lavičiek, ihrísk, zábradlí a pod.

L. Znovu obnoviť Krízovú linku so službou denne od 08,00 do 20,00 hod. určenú na pomoc, radu alebo podporu pre obyvateľov na t. č. 0907 242 449.

M. Všetkým štatutárnym predstaviteľom mestských organizácií a kompetentným pracovníkom mesta aktualizovať Krízové plány a opatrenia uložené v predošlých Príkazoch primátora.

N. Zosumarizovať všetky ochranné, dezinfekčné pomôcky a prostriedky, ktoré sú potrebné na zabezpečenie ochrany, hygieny a dezinfekcie pre zamestnancov a klientov  a zabezpečiť dostatočné zásoby pre prípad zhoršenia situácie.

Zároveň žiadam všetkých predstaviteľov organizácii, spolkov, podnikov, zariadení a prevádzok o dôsledné rešpektovanie hygienických a preventívnych opatrení.

Obyvateľov nášho mesta prosím o zodpovedný prístup a o obmedzenie stretnutí, zhromažďovania sa a návštev lekára na nevyhnutnú mieru.

Bohužiaľ, situácia sa v regióne výrazne zmenila a musíme, dúfam, že na krátke obdobie, zasa spolu zvládnuť šírenie vírusu medzi nami, našimi priateľmi, rodinami.

Ďakujem!

 

V Myjave dňa 30.9.2020

Pavel  Halabrín
primátor mesta

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2020
PUSŠPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online11
Dnes  54
Mesiac  28911
Celkovo1335285

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac