Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 21.10. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Situácia v okrese sa zhoršuje, prosíme o zodpovednosťVážení spoluobčania!

Považujem za nevyhnutné obrátiť sa na Vás s touto výzvou a prosbou o spoluprácu a zodpovedné rešpektovanie opatrení. Bohužiaľ, v posledných dňoch sa epidemiologická situácia na Myjave dramaticky zhoršuje. Denne sú pozitívne testované desiatky ľudí pôsobiacich v regióne. Ochorenie COVID-19 sa objavuje i sekundárne mimo ohnísk nákazy alebo skupín infikovaných. Takmer 600 pozitívnych testov je jedno z najvyšších čísiel na Slovensku. Ak tento trend nespomalíme, náš región sa dostane do izolácie a uzatvoria sa všetky prevádzky.

Preto vás chcem poprosiť, zrušme všetky návštevy, stretnutia, nechoďme nikam a za nikým, ak to nie je nevyhnutné. Chráňte sa, dezinfikujte, dodržiavajte odporúčané vzdialenosti. Počítajme s tým, že kontrolná činnosť a hliadkovanie sa zo strany štátnych organizácií a polície zvýšia. Budú dozerať na rešpektovanie karantény osobami, ktoré to majú nariadené, kontrolovať sa budú všetky prevádzky, obchody a upozorňujem i prevádzkovateľov reštaurácií, barov a krčiem na to, že v nasledujúcich dňoch je nevyhnutné mať prevádzku zabezpečenú podľa pokynov Úradu verejného zdravotníctva. Mestská polícia bude taktiež dohliadať a upozorňovať všetkých na rešpektovanie staronových pravidiel. Mesto zvýši intenzitu dezinfekcií, sprísni ochranné opatrenia a zváži i prevádzku škôl a škôlok. V najbližších dňoch sa podľa vývoja rozhodneme, čo budeme robiť ďalej. Preto vás všetkých opakovane prosím o rešpektovanie opatrení, o dôslednosť a tolerantnosť.

Vedenie mesta, okresný krízový štáb, zdravotníci a regionálna hygiena intenzívne spolupracujú a snažia sa pomôcť spomaliť či zastaviť tento vývoj. Vážení spoluobčania je to o to zložitejšie, že musím tiež absolvovať povinnú karanténu pre pozitívny prípad v rodine. Neznamená to však, že nebudem v plnom nasadení spolupracovať a riešiť všetko to, čo bude treba. Ďakujem vám za pochopenie, podporu a najmä za rešpektovanie tejto výzvy.

Pavel Halabrín
primátor mesta

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2020
PUSŠPSN
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online9
Dnes  75
Mesiac  28932
Celkovo1335306

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac