Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 14.06. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


Situácia v okrese sa zhoršuje, prosíme o zodpovednosťVážení spoluobčania!

Považujem za nevyhnutné obrátiť sa na Vás s touto výzvou a prosbou o spoluprácu a zodpovedné rešpektovanie opatrení. Bohužiaľ, v posledných dňoch sa epidemiologická situácia na Myjave dramaticky zhoršuje. Denne sú pozitívne testované desiatky ľudí pôsobiacich v regióne. Ochorenie COVID-19 sa objavuje i sekundárne mimo ohnísk nákazy alebo skupín infikovaných. Takmer 600 pozitívnych testov je jedno z najvyšších čísiel na Slovensku. Ak tento trend nespomalíme, náš región sa dostane do izolácie a uzatvoria sa všetky prevádzky.

Preto vás chcem poprosiť, zrušme všetky návštevy, stretnutia, nechoďme nikam a za nikým, ak to nie je nevyhnutné. Chráňte sa, dezinfikujte, dodržiavajte odporúčané vzdialenosti. Počítajme s tým, že kontrolná činnosť a hliadkovanie sa zo strany štátnych organizácií a polície zvýšia. Budú dozerať na rešpektovanie karantény osobami, ktoré to majú nariadené, kontrolovať sa budú všetky prevádzky, obchody a upozorňujem i prevádzkovateľov reštaurácií, barov a krčiem na to, že v nasledujúcich dňoch je nevyhnutné mať prevádzku zabezpečenú podľa pokynov Úradu verejného zdravotníctva. Mestská polícia bude taktiež dohliadať a upozorňovať všetkých na rešpektovanie staronových pravidiel. Mesto zvýši intenzitu dezinfekcií, sprísni ochranné opatrenia a zváži i prevádzku škôl a škôlok. V najbližších dňoch sa podľa vývoja rozhodneme, čo budeme robiť ďalej. Preto vás všetkých opakovane prosím o rešpektovanie opatrení, o dôslednosť a tolerantnosť.

Vedenie mesta, okresný krízový štáb, zdravotníci a regionálna hygiena intenzívne spolupracujú a snažia sa pomôcť spomaliť či zastaviť tento vývoj. Vážení spoluobčania je to o to zložitejšie, že musím tiež absolvovať povinnú karanténu pre pozitívny prípad v rodine. Neznamená to však, že nebudem v plnom nasadení spolupracovať a riešiť všetko to, čo bude treba. Ďakujem vám za pochopenie, podporu a najmä za rešpektovanie tejto výzvy.

Pavel Halabrín
primátor mesta

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Jún 2021
PUSŠPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online7
Dnes  409
Mesiac  18676
Celkovo1737172

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac