Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 9.03. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


List občanom od primátora k skríningovému testovaniuVážení obyvatelia,

Od pondelka tohto týždňa sme začali testovať v rámci celoštátneho preverenia stavu rozšírenia COVID-19 v jednotlivých regiónoch Slovenska. Testujeme na pracovisku na štadióne, naše tímy testujú aj vo firmách a na tento víkend od 8.00 do 17.00 hod. budú vytvorené odberné miesta aj v telocvični priemyslovky, v kultúrnom dome , v Spoláku, štadióne , cirkevnej škole Turá Lúka. Okrem toho sa bude testovať v sobotu i v nemocnici , na hasičskej zbrojnici u Belanských a v nedeľu doobeda v zbrojnici u Vankov. Pokračovať budeme aj v pondelok a utorok na štadióne a bude sa testovať aj vo firmách, ktorých pretestujeme viac ako dvadsať.

V stredu vláda vyhodnotí výsledky podľa regiónov, okresov a navrhne ďalšie opatrenia. Predpokladá sa, že tie okresy, kde budú lepšie výsledky, už testované nebudú a opatrenia sa uvoľnia. Verím, že pustia deti do škôl, obnovia sa služby, znovu začne žiť kultúra a šport. V posledných 4 dňoch sú výsledky u nás veľmi dobré, klesli sme pod 0,3% pozitívnych prípadov. Je to super a teším sa z toho, zároveň však je to i riziko uspokojenia sa. Preto je veľmi dôležité zúčastniť sa testovania v čo najväčšom počte, ísť aj keď sa cítim zdravý, či nikam nechodím. Aby sme patrili medzi tie „ šťastnejšie“ okresy, musí nás byť testovaných veľa. Ak pôjdu len tí, čo sú si neistí, cítia sa zle, či vedia, že boli v kontakte s pozitívnym človekom, môžu byť výsledky opačné a budeme žiť v obmedzeniach ešte väčších ako doteraz. Preto Vás prosím, využite to, že mesto vytvorilo dostatok priestoru, času a personálu, aby to bolo bez dlhých čakaní a nervozity.

Verím, že to chápete a bez ohľadu na vlastný názor dokážeme spoločne zabojovať. Veľmi si prajem otvoriť školy, úrad, môcť sa ostrihať, ísť do kina alebo sadnúť si s kamarátmi. Do utorka máme šancu i my všetci tomu pomôcť.

Veľmi pekne Vám ďakujem za spoluprácu, pochopenie i podporu,

Váš Palo Halabrín

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Marec 2021
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online1
Dnes  230
Mesiac  13922
Celkovo1586998

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac