Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 17.10. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


OznamyOznam pre obyvateľov sídliska VŕšokAko sme už informovali, mesto Myjava v spolupráci so spoločnosťou BRANTNER Slovakia s. r. o. bude realizovať v sobotu 5. októbra 2019 zber veľkoobjemového odpadu, takzvanú zberovú sobotu na území mesta Myjava. Obyvateľov sídliska Vŕšok žiadame, aby nevykladali veľkoobjemový odpad do uzatvárateľných kontajnerových státí, ale mimo nich. Pripomíname, že odpad treba vyložiť do 8.00 hod. výlučne v deň zberu. Ďakujeme za spoluprácu a pochopenie!


ZŠ Štúrova ul. hľadá upratovačkuZákladná škola na Štúrovej ul. v Myjave prijme do pracovného pomeru upratovačku na zastupovanie počas PN. Nástup do zamestnania je ihneď. Základná zložka mzdy (v hrubom) je 624 EUR. Bližšie informácie Vám poskytne riaditeľ školy na telefónnom čísle 0905 619 866 alebo píšte na mailovú adresu riaditel@zsmyjava.org.


Výberové konanie na obsadenie funkcie vedúci oddelenia výstavby, územného plánovania a životného prostredia mesta Stará TuráMesto Stará Turá zastúpené PharmDr. Leopoldom Barszczom, primátorom mesta, vyhlasuje výberové konanie na obsadenie funkcie vedúci oddelenia výstavby, územného plánovania a životného prostredia

Kvalifikačné predpoklady: 
 • ukončené vysokoškolské vzdelanie technického zamerania alebo
 • stredoškolské vzdelanie technického zamerania (napr. stavebné, geodézia, kartografia a pod.) ukončené maturitnou skúškou 
 
Osobitné predpoklady: 
 • znalosť legislatívy v oblasti územného plánovania, stavebného poriadku a súvisiacich predpisov so stavebným konaním, prehľad v problematike životného prostredia, verejného obstarávania
 • znalosť legislatívy v oblasti verejnej správy s dôrazom na územnú samosprávu
 • ovládanie práce s PC 
 • organizačné a komunikačné schopnosti, zmysel pre tímovú prácu, kultivované vystupovanie, samostatnosť, zodpovednosť, rozhodnosť, odolnosť voči stresu
 • bezúhonnosť
 • vodičský preukaz skupiny B 
 
Zoznam požadovaných dokladov: 
 • kópia dokladu o dosiahnutom vzdelaní
 • výpis registra trestov nie starší ako 3 mesiace
 • štruktúrovaný životopis
 • súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely výberového konania  
Žiadosť o zaradenie do výberového konania s uvedením telefonického kontaktu a emailovej adresy spolu s požadovanými dokladmi je uchádzač povinný predložiť v termíne do 15. 10. 2019 na sekretariát Mestského úradu Stará Turá alebo poštou na adresu Mesto Stará Turá, SNP 1/2, 916 01  Stará Turá, s označením „výberové konanie VOVÚPaŽP“ - Neotvárať“

Dopravné obmedzenia kvôli Michalskému jarmokuMestská polícia Myjava upozorňuje vodičov a majiteľov motorových vozidiel, že z dôvodu konania XV. Michalského jarmoku v Myjave bude pre dopravu uzatvorené Námestie M. R. Štefánika od kruhového objazdu pri mestskom úrade po hotel Štefánik, a to od piatka 27. septembra 2019 od 24.00 h. Ďalej bude platiť zákaz parkovania na Námestí M. R. Štefánika na jednosmernej ceste pri trhovisku a pozdĺž rieky Myjava. Všetkých vodičov aj touto cestou prosíme o porozumenie a rešpektovanie obmedzení súvisiacich s Michalským jarmokom. Ďakujeme!


Jesenný zber veľkoobjemového odpadu bude v dvoch termínochMesto Myjava v spolupráci so spoločnosťou BRANTNER Slovakia s. r. o. bude realizovať v sobotu 28. septembra 2019 zber veľkoobjemového odpadu, takzvanú zberovú sobotu na území mestskej časti Turá Lúka a na kopaniciach. V meste Myjava bude tento zber spravený v sobotu 5. októbra 2019. V uvedených termínoch tak bude zbieraný starý nábytok (sedačky, kreslá, skrine, postele, stoly, stoličky, kuchynské linky...), podlahové krytiny (koberce, linoleá, plávajúce podlahy..), sanitárna technika (umývadlá, vane, toalety...), ostatné objemné odpady (staré lyže, bicykle, kočíky, veľké zrkadlá, matrace...)

Do tohto odpadu nepatria a nebudú odvážané:

 • nebezpečný odpad (žiarivky, použitý toner, oleje, nádoby od pesticídov, autobatérie, monočlánky, nádoby znečistené od farieb, lepidiel a ropných látok...)
 • pneumatiky
 • elektroodpad (vyradené televízory, rádia, počítače, vysávače, žehličky, chladničky, sporáky, mrazničky...)
 • stavebný odpad (zmes betónov, tehiel, obkladačiek...)
 • uhynuté zvieratá
 • bežný zmesový komunálny odpad
 • triedené zložky komunálneho odpadu (papier, sklo, plasty, kovy a tetrapaky)

V deň zberu môžu občania do 8.00 h vyložiť do priestoru kontajnerového stojiska pri bytových domoch a pred svoj rodinný dom výlučne uvádzaný veľkoobjemový odpad, ktorý bude v ten istý deň zvážaný pracovníkmi spoločnosti BRANTNER Slovakia, s. r. o. Ešte raz upozorňujeme na dva termíny zberu podľa lokalít a prosíme všetkých občanov, vykladajte len v deň zberu výhradne veľkoobjemový odpad. Iný druh odpadu odvážaný nebude. Ďakujeme za spoluprácu a pochopenie!


Upozornenie na orez drevínMesto Myjava, Oddelenie výstavby a životného prostredia, prosí touto cestou občanov, aby v stredu 25. septembra 2019 v čase od 7.00 do 14.00 h neparkovali na ulici Jánošíkovej v celej slepej časti vrátane parkoviska. Dôvodom je realizácia orezu drevín spoločnosťou Brantner Slovakia s. r. o. Z rovnakého dôvodu prosíme, aby občania neparkovali vo štvrtok 26. septembra 2019 v čase 7.00 do 14.00 h na Hurbanovej ulici v časti od Myjavanky po Zariadenie opatrovateľskej služby „NEZÁBUDKA“. Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu!


Upozornenie na orez drevín na ulici 8. aprílaMesto Myjava, Oddelenie výstavby a životného prostredia, prosí touto cestou občanov, aby v pondelok 23. septembra 2019 v čase od 7.00 do 14.00 h neparkovali na ulici 8. apríla v časti od Terasa baru po koniec slepej ulice. Dôvodom je realizácia orezu drevín spoločnosťou Brantner Slovakia s. r. o. Ďakujeme za pochopenie a spoluprácu!


Záznam septembrového rokovania Mestského zastupiteľstva v Myjave v TVMVo štvrtok 19. septembra 2019 sa o 15.30 h uskutočnilo vo veľkej zasadacej miestnosti mestského úradu riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Myjave. Neskrátený záznam tohto rokovania odvysiela Televízia Myjava v piatok 20. septembra 2019 o 20.00 h, v sobotu 21. septembra 2019 takisto o 20.00 h a v nedeľu 22. septembra 2019 o 13.00 h. Záznam bude takisto publikovaný aj na našom webe v sekcii Mesto - Mestské zastupiteľstvo - Záznam rokovaní.


2

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2019
PUSŠPSN
 123456
78910111213
141516181920
21222324252627
28293031   
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online9
Dnes  1169
Mesiac  20120
Celkovo896624

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac