Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 28.02. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu


OznamySpoplatnenie MOM na štadióneMesto Myjava oznamuje občanom, že mobilné odberové miesto na štadióne Spartaka Myjava bude od 2. 2. 2021 spoplatnené sumou 5 € za vykonanie testu na COVID-19 z dôvodu  nedohody s obcami v otázke financovania odberového miesta a z dôvodu zabezpečenia materiálnych a personálnych nákladov spojených s jeho prevádzkou.  Za občanov s trvalým pobytom v Myjave je tento poplatok v plnej výške hradený mestom Myjava. 


List primátora k situácii so školamiážení rodičia, učitelia, vychovávatelia, zamestnanci škôl,

Dovoľte mi, aby som sa vyjadril k diskusii, ktorá sa začala na viacerých diskusných fórach v súvislosti s pondelkovým otvorením školských klubov detí.
Dobre viete, že sa opakovane vyjadrujem k potrebe vrátiť deti do škôl. Bohužiaľ, zatiaľ to nie je možné a riadne vyučovanie zatiaľ nemôže začať. Po dobrých výsledkoch testovania sme tomu začali veriť, všetko sme pripravili k návratu detí do škôl, súhlas sme však nedostali. Veľa z Vás ma kontaktuje a prosí o otvorenie škôl nakoľko potrebujete chodiť do práce, zarábať peniaze a najmä sami vidíte ako už deti školu potrebujú. Viacerí zamestnávatelia už potrebujú normálne fungovať, meškajú im zákazky. Zaviedli rôzne ochranné opatrenia a pravidelne testujú svojich zamestnancov. No a premiér v stredu povedal, že tam kde nefunguje to, čo ľudia potrebujú, majú sa pýtať svojich starostov, že prečo niečo nerobia.

Stále hľadáme riešenia, konzultujeme s hygienou, vedením základných škôl, rodičmi. Na moje otázky, prosby či návrhy Ministerstvo školstva SR vôbec nereaguje a nekomunikuje s mestom. Vo štvrtok sme sa rozhodli, že na základných školách otvoríme školské kluby detí pre prvý stupeň. Majú slúžiť tým, ktorí už nemôžu zostať doma, pracovať home office, alebo tým na pandemických OČR. Kluby majú byť otvorené od 6,00 hod. do 15,00 hod., v prípade záujmu či potreby zákonných zástupcov i dlhšie. Žiaci 1. až 4. ročníka tu majú spoločne pracovať, hrať sa, učiť sa a opätovne byť v kolektíve spolužiakov. Hravou formou, súťažami, opakovaním učiva ale i učením nového učiva zmysluplne tráviť čas, vzdelávať sa a vychovávať. Zabezpečiť to majú pedagogickí zamestnanci škôl – učitelia, vychovávatelia, asistenti a škola zároveň zabezpečí poskytovanie desiat a obedov, tak ako keď žiaci navštevovali základné školy pred ich zatvorením, nakoľko tu deti majú tráviť veľa času. Pre tých, čo budú doma, rodičia nepracujú, boja sa pandémie alebo ich má kto varovať, bude naďalej poskytované dištančné vzdelávanie. V akej forme a rozsahu, bude závisieť od počtu žiakov v jednotlivých triedach, kluboch. Školy to zvládnu, zabezpečia.

Aby sme minimalizovali riziko rozšírenia ochorenia COVID -19, všetci zamestnanci škôl sa budú každý týždeň testovať, v školách budú nastavené prísne hygienické opatrenia a v prípade potreby sa budú kolektívy deliť na menšie skupiny. Rodičom odporúčame takisto pravidelné testovanie, preto mesto bude denne od pondelka 1.2.2021 testovať v mobilnom odberovom mieste na štadióne. Docielime tak rýchle odhalenie pozitívnych a ich umiestnenie do karantény. Chránime sa tak navzájom . Ak by sa vyskytli nové prípady na školách, okamžite sa budú prijímať opatrenia, obmedzovať niektoré činnosti či zatvárať školy.


Táto choroba sa v pravidelných vlnách vracia do regiónov, občas patríme medzi najhorších, následne sme zase medzi najlepšími okresmi s malým počtom nakazených. S tým nemôžme nič robiť, len byť opatrní, dôslední a rešpektovať všetky opatrenia. Pandémia sama nezmizne, kedy budeme preočkovaní nám nikto nepovie a ak chceme ako tak normálne žiť, musíme hľadať riešenia a využívať priaznivé obdobie.

Takže nehľadajme vinníka, nehádajme sa, neobviňujme.


Pavel Halabrín

primátor mesta Myjava
 Príkazný list primátora mesta č. 16Na základe rozhodnutia vlády SR o prijatí rozhodnutia zaviesť ''lockdown'' v rámci ktorého sa obmedzila mobilita obyvateľstva v maximálnej miere s cieľom zamedziť šíreniu nákazy a opatrení Min. školstva, vedy a výskumu SR prikazuje primátor mesta Myjava Pavel Halabrín od 1. 2. 2021 pokračovať v prerušení prezenčného školského vyučovania všetkých škôl, ktorých zriaďovateľom je Mesto Myjava, okrem MŠ. Ďalej nariaďuje otvorenie školského klubu detí, zabezpečiť dezinfekciu škôl a pravidelné pretestovanie vybraných skupín žiakov, zákonných zástupcov a všetkých zamestnancov škôl. 

 

Príkazný list č. 16.pdf


Od pondelka budú otvorené školské kluby detí, zamestnanci škôl a škôlok sa môžu dnes otestovať v KD Samka Dudíka 

Z dôvodu otvárania školských klubov detí od 1. 2. 2021 a pravidelného testovania zamestnancov MŠ zriadilo Mesto Myjava odberové miesto s antigénovými testami v Kultúrnom dome Samka Dudíka určené pre pretestovanie pedagogických a nepedagogických zamestnancov materských škôl a zamestnancov I. stupňa základných škôl. V odberovom mieste sa bude testovať v piatok 29. januára od 13. do 17. hodiny a slúži výhradne pre spomínaných zamestnancov škôl. Vstup do budov školských zariadení bude od 1. 2. 2021 umožnený iba osobám s platným certifikátom.

Mesto ešte nemá stanovisko Ministerstva školstva, nástup detí do škôl sa môže posunúťMesto Myjava nedisponuje k 28. januáru 2021 rozhodnutím Ministerstva školstva Slovenskej republiky v súvislosti so žiadosťou o stanovisko k plánovanému otvoreniu škôl od 1. 2. 2021. Vzhľadom na blížiaci sa termín plánovaného otvorenia sa môže nástup detí do škôl posunúť. Mesto rokuje s RÚVZ v Trenčíne a je pripravené v prípade kladného očakávaného stanoviska Min. školstva SR zorganizovať v priebehu 48 hodín od rozhodnutia pretestovanie všetkých zamestnancov škôl, žiakov a študentov a následne otvoriť prevádzky školských zariadení. O aktuálnych zmenách vo veci otvorenia škôl v Myjave budeme občanov informovať.


Otvorí sa MOMka na štadióneOd pondelka 1. februára 2021 spúšťa opäť Mesto Myjava prevádzku mobilného odberového miesta na štadióne Spartaka Myjava, v testovacom čase od 10.00 do 12.30 a od 13.00 do 16.00hod. Zamestnávatelia svoj záujem o pretestovanie  zamestnancov firiem  môžu oznámiť na mailovej adrese primator@myjava.sk.


Mestský úrad aj knižnica budú od pondelka otvorenéMesto Myjava informuje občanov, že Mestský úrad bude od 1. 2. 2021 znovu otvorený pre verejnosť v bežnom prevádzkovom čase. Overovanie podpisov a listín na úrade bude prístupné iba pre obyvateľov s trvalým pobytom v meste Myjava. Podmienkou vstupu do budovy je preukázanie platného certifikátu s negatívnym výsledkom testu, alebo potvrdením o prekonaní ochorenia v posledných troch mesiacoch. Zároveň bude od pondelka otvorená aj Mestská knižnica v budove KD Samka Dudíka. Vstup do knižnice bude rovnako podmienený preukázaním certifikátu.

Prosíme občanov o dodržiavanie hygienických opatrení vo vnútri budov. 

Ďakujeme za pochopenie.


Mesto žiada Ministerstvo školstva o stanovisko k otvoreniu škôlMesto Myjava adresovalo dňa 26. 1. 2021 Ministerstvu školstva Slovenskej republiky list vo veci žiadosti o stanovisko k plánovanému otvoreniu škôl  od 1. 2. 2021. Mesto v žiadosti o stanovisko a určenie podmienok na otvorenie škôl a školských zariadení poukazuje na dlhodobo klesajúce percento pozitivity, ktoré zaznamenáva v dĺžke svojej pôsobnosti mobilné odberové miesto na štadióne Spartaka Myjava. Podľa priebežných výsledkov skríningu by mal okres Myjava figurovať v lepšej polovici testovaných okresov na Slovensku. Z dôvodu nízkeho počtu pozitívnych prípadov žiada Mesto o otvorenie jednotlivých stupňov základných škôl a stredných škôl. 

Od 1. 2. 2021 je v pláne otvorenie I. stupňa ZŠ a deviatych ročníkov, takisto maturitných ročníkov stredných škôl a špeciálnej školy a pokračovanie prevádzok materských škôl. V piatok 29. 1. 2021 by mali byť pretestovaní všetci zamestnanci škôl a žiaci nad 10 rokov a študenti. Po plánovanom otvorení budú v školách zavedené prísne hygienické opatrenia a každý týždeň by sa uskutočnilo pretestovanie. V prípade zhoršujúcej sa situácie by školy boli pripravené flexibilne zaviesť dištančné vzdelávanie. Ďalšou etapou postupného návratu do bežného školského života by bol 8. február, kedy by sa obnovilo vyučovanie ZUŠ individuálnou formou a školy by sa sprístupnili aj ostatným  žiakom a študentom. Otvorené by boli aj športoviská s podmienkou pre každého preukázať sa testom nie starším ako 72 hodín. Podľa vyjadrenia primátora je Mesto pripravené urobiť všetko čo je v našich silách a možnostiach, aby sa deti mohli vrátiť do škôl  a obnovenie výučby žiakov a študentov v Myjave je absolútnou prioritou.

 

 

(pdf) Žiadosť o stanovisko k plánovanému otvoreniu škôl od 1. 2. 2021.pdf


5

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Február 2021
PUSŠPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Zoznam podujatí

Anketa
Rozvoj ktorej z týchto oblastí života by ste vy riešili prioritne?


Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online1
Dnes  827
Mesiac  47426
Celkovo1572361

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac