Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 21.01. 2022 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Odkaz pre starostu


Komunitné plánovanie soc. služieb

 

Myjava pripravuje nový Komunitný plán sociálnych služieb, pomôcť môžete aj vy


 

Vzhľadom na končiacu platnosť Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Myjava (ďalej KPSS) začala samospráva s prípravou nového dokumentu, a to pre roky 2022 - 2030. Komunitné plánovanie sociálnych služieb je metóda, prostredníctvom ktorej je možné na úrovní miest a obcí alebo krajov plánovať sociálne služby tak, aby zodpovedali potrebám jednotlivých skupín občanov a zároveň boli v súlade s miestnymi špecifikami. Podstata komunitného plánovania spočíva v zapájaní všetkých, ktorých sa sociálne služby týkajú, resp. môžu týkať, do procesu ich plánovania a rozhodovania o spôsobe ich zabezpečovania. Ide predovšetkým o otvorený dialóg o podobe sociálnych služieb vychádzajúci z poznaných potrieb a zdrojov a hľadajúci najlepšie riešenia ich prepojenia. Komunitné plánovanie konfrontuje a zosúlaďuje záujmy všetkých zúčastnených strán a vytvára priestor pre hľadanie najlepších stratégií prostredníctvom vzájomnej spolupráce. Výsledkom procesu komunitného plánovania je koncepčný dokument, v ktorom sú určené ciele a priority v sociálnej oblasti a definované opatrenia smerujúce k dosiahnutiu vízie rozvoja sociálnych služieb v meste, teda KPSS. Vzhľadom na pandemickú situáciu na jar 2020 bol proces prípravy nového komunitného plánu na ďalšie roky začatý až v apríli 2021. Mesto Myjava vytvorilo riadiaci tím a pracovné skupiny, ktoré sa budú spolupodieľať na tvorbe a príprave KPSS mesta Myjava. Snažili sme sa osloviť ľudí, ktorí dlhoročne pracujú v sociálnej  oblasti, sú aktívni v občianskych združeniach, venujú s marginalizovaným občanom, seniorom alebo zdravotne ťažko postihnutým občanom. V prípade, ak by ste aj vy mali záujem pracovať v pracovnej skupine a spolupodieľať sa na príprave KPSS mesta Myjava, môžete sa ozvať na emailovej adrese jana.galikova@myjava.sk

 

Dotazník o sociálnych službách v meste Myjava


 

Vážení respondenti!

Mesto Myjava sa snaží vytvárať sociálnu politiku, ktorá bude vychádzať predovšetkým z rešpektovania potrieb a požiadaviek obyvateľov. Dotazník, ktorý máte k dispozícii, je zameraný práve na prieskum vašich potrieb a požiadaviek v oblasti poskytovania sociálnych služieb. Je jedným zo zdrojov informácií pre vypracovanie III. Komunitného plánu sociálnych služieb v meste Myjava na roky 2023 - 2030. Naším cieľom je na základe získaných informácií určiť priority pre rozvoj sociálnych služieb v meste Myjava. Dotazník je anonymný a informácie, ktoré nám poskytnete, budú po ukončení prieskumu spracované a výsledky sprístupnené verejnosti. Za Váš názor, čas a ochotu Vám vopred ďakujeme.

Dotazník o sociálnych službách v meste Myjava
 

 

Napĺňanie komunitného plánu


 

(pdf) Komunitný plán sociálnych služieb mesta Myjava na roky 2016 - 2020.pdf

(pdf) Vyhodnotenie Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Myjava na roky 2016 - 2020 za roky 2018 a 2019.pdf

(pdf) Komunitný plán rozvoja sociálnych služieb mesta Myjava na roky 2009 - 2013.pdf

 

Organizačné dokumenty


 

(pdf) Návrh harmonogramu tvorby Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Myjava.pdf

(pdf) Návrh obsahovej štruktúry Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Myjava.pdf

(pdf) Návrh organizačnej štruktúry komunitného plánovania v meste Myjava.pdf

 

Pracovné dokumenty


 

(pdf) Návrh pracovného stretnutia ku Komunitnému plánu sociálnych služieb mesta Myjava.pdfDôležité oznamy
Kalendár podujatí
Január 2022
PUSŠPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online11
Dnes  210
Mesiac  29018
Celkovo2062934

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac