Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 18.09. 2019 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Vodné nádrže a kúpaliská

 

Vodné nádrže


 

 

Vodná nádrž Brestovec


     Vodná nádrž Brestovec leží na okraji rovnomennej obce a je vzdialená od Myjavy asi 2 km. Dá sa k nej dostať pohodlne pešo, na bicykli či autom. Je to od roku 2001 vodná nádrž 3. kategórie, dĺžka jej hrádze je 180 m, brehy sú najmä kamenné a štrkové. Nachádza sa v pokojnom prostredí medzi cestou vedúcou na Starú Myjavu a lesným porastom. Nebýva využívaná na kúpanie, ale najmä na rybárčenie, slnenie a relaxovanie v prírode. Vody nádrže sú kaprové a ako revír Brestovská priehrada spadá do pôsobnosti Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Senica. V bezprostrednej blízkosti nádrže nie sú poskytované žiadne služby.

 

Vodná nádrž Stará Myjava


vodna nadrz stara myjava     Táto vodná plocha patrí medzi najobľúbenejšie v regióne. Nachádza sa v rekreačnej oblasti obce Stará Myjava a od Myjavy je vzdialená asi 8 km. Prístup k nej je možný na bicykli, autom alebo autobusom. Staromyjavskú priehradu začali stavať ešte v roku 1968 a po prvý raz bola napustená v roku 1973. Vodná plocha je obkolesená horami, jej brehy sú prevažne trávnaté. V blízkosti nádrže sa nachádzajú chaty - súkromné i na prenájom, reštauračné zariadenie, ihrisko na plážový volejbal, veľké detské ihrisko a lanový park, exteriérové fitness stroje. Takisto je tu areál určený na detské tábory. Vodná nádrž Stará Myjava býva návštevníkmi využívaná na kúpanie, člnkovanie, slnenie, relaxovanie, rybárčenie a najnovšie aj ako prekážka v terénnych vytrvalostných pretekoch Rugged Race.

 

Vodná nádrž Kunov


     Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou mesta Senica a od Myjavy je vzdialená asi 20 km. Dá sa k nej dostať na bicykli, autom alebo autobusom, vedie k nej aj samostatný cyklochodník zo Senice. Pri nádrži sa nachádza 250 m široká piesková pláž, inak sú brehy vodnej plochy najmä trávnaté. Vodná nádrž je vhodná na kúpanie, slnenie, člnkovanie i rybárčenie. Súčasťou služieb Kunovskej priehrady sú detské ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, požičovňa športových potrieb, požičovňa lodiek, nechýbajú ani reštaurácia a bufety.

 

Vodné nádrže Dubník I. a Dubník II.


Vodná nádrž Dubník II.     Dvojica vodných nádrží s rovnakým názvom sa nachádza pri meste Stará Turá a od Myjavy je vzdialená asi 10 km. Dubník I. - nazývaný aj Starý Dubník - je rekreačnou oblasťou. Dostaneme sa k nemu bicyklom, autom, autobusom, prípadne vlakom. Je vhodný na kúpanie, člnkovanie, slnenie a relaxovanie. V okolí nádrže s ostrovom uprostred nechýbajú reštauračné zariadenia a bufety či detské ihriská. V portfóliu služieb nájdeme kemp, ihrisko na plážový volejbal, požičovňu lodiek a vodných bicyklov, paintballové ihrisko...
     Dubník II. alebo aj Nový Dubník nachádzajúci sa pri ceste ešte pred Starou Turou v smere z Myjavy nemá upravené brehy a na kúpanie slúži len výnimočne. Je obkolesený lesným porastom a návštevníci ho využívajú najmä na rybolov. V bezprostrednej blízkosti tejto vodnej nádrže nie sú dostupné žiadne služby.

 

Vodná nádrž Zelená voda


     Najbližším veľkým rekreačným strediskom s vodnou nádržou je areál Zelená Voda pri Novom Meste nad Váhom, od Myjavy vzdialený asi 25 km. Dostupný je autom, autobusom, prípadne vlakom. Súčasťou areálu sú kemp, ubytovanie v mobilných domčekoch, športoviská, reštaurácie, bufety... Vodná nádrž je vďaka dostupným službám vhodná aj na dlhší dovolenkový pobyt. Návštevníkom ponúka možnosti kúpania, člnkovania, rybolovu. Nechýbajú požičovne lodiek a vodných bicyklov, detské ihriská a dá sa tu i stanovať.

 

Umelé kúpaliská a bazény


 

 

Krytá plaváreň Myjava


kryta plavaren myjava

    Súčasťou mestského športového areálu v Myjave je aj krytá plaváreň s 25 metrovým plaveckým bazénom, šmykľavkou a detským výukovým bazénom. Je otvorená celoročne v dňoch utorok až sobota od 15.00 do 20.00 h a v nedeľu od 10.00 h do 20.00 h. Posledný vstup do krytej plavárne je počas otváracích hodín o 19.15 h. Odstávky plavárne bývajú zvyčajne po letnej sezóne v mesiaci september a v zimnom období v mesiaci január. Vstupné na plaváreň je 2,50 € pre dospelých na dve hodiny, deti a mládež do 18 rokov zaplatia 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 € a deti do 3 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov s trvalým pobytom v Myjave majú vstup zdarma. K dispozícii sú aj permanentky a rodinné vstupenky:

  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka do 18 rokov - 13,50 €
  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka nad 18 rokov - 27,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 1 dieťa - 7,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 2 deti - 8,- €

 

Krytá plaváreň zostáva otvorená

Mesto Myjava oznamuje verejnosti, že krytá plaváreň v Myjave zostane aj v januári 2019 v štandardnej prevádzke. Zimná odstávka sa realizovať nebude. Plavecký bazén tak môžete navštíviť v utorok až sobotu od 15.00 do 20.00 h a v nedeľu od 10.00 h do 20.00 h. Posledný vstup do krytej plavárne je počas otváracích hodín o 19.15 h. Jediné obmedzenia v nasledujúcich týždňoch súvisia s vianočnými a novoročnými sviatkmi a plaváreň tak bude zatvorená 24., 25. a 31. decembra 2018 a 1. januára 2019.rodinná vstupenka 2 dospelí + 3 deti - 9,- €

 

Ponuka krytej plavárne Myjava

Otváracie hodiny

pondelok - zatvorené (okrem Ranného plávania)
utorok - sobota - 15.00 - 20.00 h
nedeľa - 10.00 - 20.00 h

Ranné plávanie pondelok, streda a piatok od 6.00 do 8.00 h

Sobotňajšie plávanie -
nábor do Plaveckého oddielu Spartaka Myjava

zvyčajne sa koná v októbri v réžii Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava
vstup voľný
Cvičenie vo vode - aquafitness vždy v utorok (okrem letných prázdnin) o 19.00 h - jednorazový vstup 3,- €

Plávanie pre mamičky s deťmi

 

určené pre deti vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov - 12-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 60,- €

určené pre deti vo veku od 3 do 5 rokov - 14-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 70,- €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plavecké kurzy pre deti i dospelých začnú v októbri

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava srdečne pozývame všetkých záujemcov – rodičov s deťmi vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov, ktoré si chcú užiť zábavu, získať pozitívny vzťah k vode, osmeliť sa a otužovať, učiť sa ponárať a získať prvé plavecké skúsenosti na spoločné plávanie rodičov s deťmi. Pôjde o 10-hodinový kurz v malom výukovom bazéne, ktorého cena je 60,- €. Bude sa konať počas mesiacov október a november, každý utorok a štvrtok v čase od 10.00 do 10.45 h a od 10.45 do 11.30 h. Deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Kurz začína v utorok 2. 10. 2018 o 10.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To začne o 9.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

Ďalej Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava pozýva rodičov s deťmi vo veku od 3 do 5 rokov, ktoré majú záujem oboznámiť sa s vodným prostredím, s dýchaním do vody, s vznášaním sa na vode a osvojiť si elementárne základy plávania na predplaveckú prípravu. Tá má aj zdravotný účinok, zvyšuje odolnosť a otužilosť detí. Pôjde o 12 hodinový kurz v malom výukovom bazéne. Jeho cena je 70,- € a bude sa konať počas mesiacov október a november. Malí plavci sa budú stretávať vždy v stredu a v piatok od 16.00 do 17.00 h. Menšie deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Predplavecká príprava začne v stredu 3. 10. 2018 o 16.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To začne o 15.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

A napokon Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava ponúka kurzy naozaj pre každého. Pre úplných neplavcov, aj pre pokročilejších plavcov. Pre aktívnych ľudí v pracovnom procese, pre ktorých je plávanie kompenzáciou psychického stresu a vypätia, aj pre starších ľudí, ktorí si v spoločnosti svojich rovesníkov užijú príjemné chvíle a veľa zábavy. Inštruktori pracujú na všetkých úrovniach, od neplavca až po aktívneho plavca. Sú tu pre každého, kto verí, že vždy je vhodný čas vytvoriť si dobré plavecké návyky. Naučia vás priateliť sa s vodou, cítiť sa v nej bezpečne a sebaisto. Zdokonalia vaše plavecké zručnosti. Cena za takúto hodinu je 5,- €, permanentka na desťa vstupov stojí 45,- €. Kurzy sa budú konať vždy v stredu a v piatok od 19.45 h. Ďalšie informácie získate na tel. číslach 0902 219 280 a 0915 671 071.

 

Letné kúpalisko Myjava


letne kupalisko myjava

    V letnom období, v závislosti od priazne počasia, spravidla od polovice júna do konca augusta, je obyvateľom a návštevníkom Myjavy k dispozícií areál letného kúpaliska s 25 metrovým plaveckým bazénom, detským bazénom s fontánou, ihriskom na loptové hry a ležadlami. Kapacita letného kúpaliska, ktoré v roku 2013 prešlo čiastočnou rekonštrukciou, je asi 250 ľudí a počas prevádzky býva otvorené denne od 10.00 do 19.00 h. Dospelí návštevníci zaplatia 3,- € na deň, deti a mládež do 18 rokov 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 - € a deti do 3 rokov majú vstup voľný.Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
September 2019
PUSŠPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Zoznam podujatí

Anketa
Aké kultúrne podujatia by ste radi videli v Myjave, respektíve ktorú kultúrnu oblasť by ste posilnili?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online3
Dnes  67
Mesiac  17647
Celkovo859720

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac