Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 29.03. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Vodné nádrže a kúpaliská

 

Vodné nádrže


 

 

Vodná nádrž Brestovec


     Vodná nádrž Brestovec leží na okraji rovnomennej obce a je vzdialená od Myjavy asi 2 km. Dá sa k nej dostať pohodlne pešo, na bicykli či autom. Je to od roku 2001 vodná nádrž 3. kategórie, dĺžka jej hrádze je 180 m, brehy sú najmä kamenné a štrkové. Nachádza sa v pokojnom prostredí medzi cestou vedúcou na Starú Myjavu a lesným porastom. Nebýva využívaná na kúpanie, ale najmä na rybárčenie, slnenie a relaxovanie v prírode. Vody nádrže sú kaprové a ako revír Brestovská priehrada spadá do pôsobnosti Miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu Senica. V bezprostrednej blízkosti nádrže nie sú poskytované žiadne služby.

 

Vodná nádrž Stará Myjava


vodna nadrz stara myjava     Táto vodná plocha patrí medzi najobľúbenejšie v regióne. Nachádza sa v rekreačnej oblasti obce Stará Myjava a od Myjavy je vzdialená asi 8 km. Prístup k nej je možný na bicykli, autom alebo autobusom. Staromyjavskú priehradu začali stavať ešte v roku 1968 a po prvý raz bola napustená v roku 1973. Vodná plocha je obkolesená horami, jej brehy sú prevažne trávnaté. V blízkosti nádrže sa nachádzajú chaty - súkromné i na prenájom, reštauračné zariadenie, ihrisko na plážový volejbal, veľké detské ihrisko a lanový park, exteriérové fitness stroje. Takisto je tu areál určený na detské tábory. Vodná nádrž Stará Myjava býva návštevníkmi využívaná na kúpanie, člnkovanie, slnenie, relaxovanie, rybárčenie a najnovšie aj ako prekážka v terénnych vytrvalostných pretekoch Rugged Race.

 

Vodná nádrž Kunov


     Kunovská priehrada je prímestskou rekreačnou oblasťou mesta Senica a od Myjavy je vzdialená asi 20 km. Dá sa k nej dostať na bicykli, autom alebo autobusom, vedie k nej aj samostatný cyklochodník zo Senice. Pri nádrži sa nachádza 250 m široká piesková pláž, inak sú brehy vodnej plochy najmä trávnaté. Vodná nádrž je vhodná na kúpanie, slnenie, člnkovanie i rybárčenie. Súčasťou služieb Kunovskej priehrady sú detské ihrisko, ihrisko na plážový volejbal, požičovňa športových potrieb, požičovňa lodiek, nechýbajú ani reštaurácia a bufety.

 

Vodné nádrže Dubník I. a Dubník II.


Vodná nádrž Dubník II.     Dvojica vodných nádrží s rovnakým názvom sa nachádza pri meste Stará Turá a od Myjavy je vzdialená asi 10 km. Dubník I. - nazývaný aj Starý Dubník - je rekreačnou oblasťou. Dostaneme sa k nemu bicyklom, autom, autobusom, prípadne vlakom. Je vhodný na kúpanie, člnkovanie, slnenie a relaxovanie. V okolí nádrže s ostrovom uprostred nechýbajú reštauračné zariadenia a bufety či detské ihriská. V portfóliu služieb nájdeme kemp, ihrisko na plážový volejbal, požičovňu lodiek a vodných bicyklov, paintballové ihrisko...
     Dubník II. alebo aj Nový Dubník nachádzajúci sa pri ceste ešte pred Starou Turou v smere z Myjavy nemá upravené brehy a na kúpanie slúži len výnimočne. Je obkolesený lesným porastom a návštevníci ho využívajú najmä na rybolov. V bezprostrednej blízkosti tejto vodnej nádrže nie sú dostupné žiadne služby.

 

Vodná nádrž Zelená voda


     Najbližším veľkým rekreačným strediskom s vodnou nádržou je areál Zelená Voda pri Novom Meste nad Váhom, od Myjavy vzdialený asi 25 km. Dostupný je autom, autobusom, prípadne vlakom. Súčasťou areálu sú kemp, ubytovanie v mobilných domčekoch, športoviská, reštaurácie, bufety... Vodná nádrž je vďaka dostupným službám vhodná aj na dlhší dovolenkový pobyt. Návštevníkom ponúka možnosti kúpania, člnkovania, rybolovu. Nechýbajú požičovne lodiek a vodných bicyklov, detské ihriská a dá sa tu i stanovať.

 

Umelé kúpaliská a bazény


 

 

Krytá plaváreň Myjava


kryta plavaren myjava

    Súčasťou mestského športového areálu v Myjave je aj krytá plaváreň s 25 metrovým plaveckým bazénom, šmykľavkou a detským výukovým bazénom. Je otvorená celoročne v dňoch utorok až sobota od 15.00 do 20.00 h a v nedeľu od 10.00 h do 20.00 h. Posledný vstup do krytej plavárne je počas otváracích hodín o 19.15 h. Odstávky plavárne bývajú zvyčajne po letnej sezóne v mesiaci september a v zimnom období v mesiaci január. Vstupné na plaváreň je 2,50 € pre dospelých na dve hodiny, deti a mládež do 18 rokov zaplatia 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 € a deti do 3 rokov a dôchodcovia nad 70 rokov s trvalým pobytom v Myjave majú vstup zdarma. K dispozícii sú aj permanentky a rodinné vstupenky:

  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka do 18 rokov - 13,50 €
  • permanentka na 10 vstupov pre návštevníka nad 18 rokov - 27,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 1 dieťa - 7,- €
  • rodinná vstupenka 2 dospelí + 2 deti - 8,- €

 

Plávanie pre rodičov s deťmi i kondičné plávanie pre dospelých bude aj túto jeseň

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava pozýva všetkých záujemcov - rodičov s deťmi vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov, ktoré si chcú užiť zábavu, radosť z vody, získať k nej pozitívny vzťah, osmeliť sa a otužovať, učiť sa ponárať a získať prvé skúsenosti s plávaním na špecializovaný kurz. Jeho rozsah bude 10 hodín a bude sa konať v malom výukovom bazéne myjavskej krytej plaváne. Cena kurzu je 60,- € a uskutoční sa počas mesiacov október a november. Záujemcovia sa budú stretávať vždy v utorok a štvrtok od 10.00 do 10.45 h a od 10.45 do 11.30 h.

Deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Plávanie rodičov s deťmi sa začne v utorok 1. októbra 2019 o 10.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To sa začne už o 9.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava takisto pozýva rodičov s deťmi vo veku od 3 do 6 rokov, ktoré majú záujem oboznámiť sa s vodným prostredím, s dýchaním do vody, vznášaním sa na vode a chcú si osvojiť elementárne základy plávania na prípravný kurz. Predplavecká príprava má aj zdravotný účinok, zvyšuje odolnosť a otužilosť detí. Pôjde o 12 hodinový kurz v malom výukovom bazéne. Cena kurzu je 70,- € a konať sa bude počas mesiacov september a október. A to vždy v stredu a v piatok od 16.00 do 17.00 h. Menšie deti musia mať oblečené špeciálne plienky na plávanie. Podľa potreby si treba priniesť šľapky, plavky, osušky, prípadne župany, sprchovacie potreby. Kurz začína v stredu 25. septembra 2019 o 16.00 h, kedy sa uskutoční aj prihlasovanie záujemcov na kurz. To sa začne už o 15.30 h. Ďalšie informácie získate na tel. čísle 0902 219 280.

Pre dospelých záujemcov je zasa pripravený kurz kondičného plávania pre dospelých. Ten je určený širokej verejnosti, úplným neplavcom i pokročilejším priaznivcom vodných športov. Ľuďom, pre ktorých môže byť plávanie kompenzáciou stresu a pracovného vypätia, či starším občanom, ktorí tu môžu stráviť príjemné chvíle, aktívne sa zabaviť a urobiť niečo aj pre svoje zdravie. Netreba mať plavecký talent, ani skvelú kondíciu. Členovia plaveckého oddielu sú tu pre každého, naučia vás priateliť sa s vodou, cítiť sa v nej príjemne a zdokonalia vaše plavecké schopnosti. Kondičné plávanie sa bude sa konať vždy v pondelok od 19.00 h a v stredu i v piatok od 19.45 h. Jednorazový vstup stojí 5,- €, permanentka na desať vstupov potom 45,- €. Záujemcovia o kurz sa môžu prihlasovať a získavať informácie na tel. číslach: 0902 219 280 0915 671 071. Ste vítaní!

 

Ponuka krytej plavárne Myjava

Otváracie hodiny

pondelok - zatvorené (okrem Ranného plávania)
utorok - sobota - 15.00 - 20.00 h
nedeľa - 10.00 - 20.00 h

Ranné plávanie pondelok, streda a piatok od 6.00 do 8.00 h

Sobotňajšie plávanie -
nábor do Plaveckého oddielu Spartaka Myjava

zvyčajne sa koná v októbri v réžii Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava
vstup voľný
Cvičenie vo vode - aquafitness vždy v utorok (okrem letných prázdnin) o 19.00 h - jednorazový vstup 3,- €

Plávanie pre mamičky s deťmi

 

určené pre deti vo veku od 9 mesiacov do 3 rokov - 12-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 60,- €

určené pre deti vo veku od 3 do 5 rokov - 14-hodinový kurz usporadúvaný raz alebo dvakrát ročne - poplatok 70,- €

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Letné kúpalisko Myjava


letne kupalisko myjava

    V letnom období, v závislosti od priazne počasia, spravidla od polovice júna do konca augusta, je obyvateľom a návštevníkom Myjavy k dispozícií areál letného kúpaliska s 25 metrovým plaveckým bazénom, detským bazénom s fontánou, ihriskom na loptové hry a ležadlami. Kapacita letného kúpaliska, ktoré v roku 2013 prešlo čiastočnou rekonštrukciou, je asi 250 ľudí a počas prevádzky býva otvorené denne od 10.00 do 19.00 h. Dospelí návštevníci zaplatia 3,- € na deň, deti a mládež do 18 rokov 1,50 €, držitelia preukazu ZŤP a dôchodcovia 1,50 - € a deti do 3 rokov majú vstup voľný.Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Marec 2020
PUSŠPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Zoznam podujatí

Anketa
V ktorej lokalite na Myjave máte najväčší problém zaparkovať?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online20
Dnes  296
Mesiac  37672
Celkovo1089029

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac