Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 22.05. 2022 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Odkaz pre starostu

Počasie
Sociálne služby
Sociálne služby
Podporený projekt
Fond na podporu športu
Fotogaléria
galeria

DiskusiaKosenie
NickText správy
Veronika Sladkova
Dobry den, rada by som sa opytala, co Vam dava pravo poskodzovat ludom majetok pri koseni. Nie je normalne, aby si clovek nasiel auto v lepsom pripade len od travy, v horsom poskodene kamienkami. V civilizovanom svete to robia tak, ze upozornia vodicov kedy sa bude kosit, aby si mohli zaparkovat inde. A ked uz tam auta su, tak opru o auto karton (niektore mesta pouzivaju plachty, ale tie musi niekto drzat, takze kartony su lepsie) a auto je ochranene! Spoliehate na to, ze ludia nebudu vymahat nahradu skody namiesto toho, aby ste sa snazili ich majetok ochranit? Este pre zaujimavost - preco maju kosacky BA znacky? To vychadza najvyhodnejsie firma z Bratislavy? Alebo je to zasa len ukazka zleho hospodarenia mesta? Dakujem za odpovede Veronika
Pridané 07.10.2021
Marek Hrin
Re: Kosenie

Pekný deň ešte raz! Tu je zosumarizovaná odpoveď na základe informácií, ktoré sme dostali zo spoločnosti BRANTNER. Mesto Myjava vypísalo riadne verejné obstarávanie, ktoré bolo v súlade so zákonom zverejnené a aj medializované. Spoločnosť Brantner Slovakia s. r. o. toto verejné obstarávanie vyhrala, a to na základe splnenia požiadaviek a ponúknutej najnižšej ceny za prácu a služby. Tie vykonáva v súlade s uzatvorenou rámcovou dohodou. Ide teda aj o práce spojené s údržbou verejnej zelene a kosením. Z dôvodu, že spoločnosť má hlavné sídlo v Bratislave, aj prevádzka Myjava má stroje a zariadenia značky evidované väčšinou ako BA. V prípade, že činnosťou spoločnosti dôjde k poškodeniu majetku (napr. vozidla), je potrebné danú skutočnosť nahlásiť ihneď mestu Myjava a spoločnosti Brantner Slovakia s. r. o., ktorá je poistená na takéto udalosti a poškodenie sa rieši ako poistná udalosť. Zo stanoviska spoločnosti citujeme: Je nám ľúto tohto incidentu, určite osádky upozorníme, aby boli pri svojej práci dôslednejšie a viac dávali pozor pri výkone svojej činnosti na okolité vozidlá. Všetky aktuálne informácie ohľadom kosení, vývozov a pod. poskytujeme samospráve, ktorá následne podáva tieto informácie ďalej. Aby viac nedochádzalo k takýmto situáciám, budeme sa snažiť nasledujúcu sezónu ešte viac zefektívniť tok informácií (umiestnenie informačných tabúľ k plochám, ktoré sa budú kosiť). Veríme, že sa podobné situácie už nebudú opakovať.
Pridané 25.10.2021
Marek Hrin
Re: Kosenie

Dobrý deň želám! Kosenie a údržbu verejnej zelene na základe uzavretej zmluvy, ktorá vzišla z verejnej obchodnej súťaže, zabezpečuje spoločnosť BRANTNER Slovakia. Preposlali sme jej predstaviteľom Váš podnet so žiadosťou o vysvetlenie, pretože nie, určite nemá byť pri kosení, ani pri iných činnostiach poškodzovaný súkromný či spoločný majetok. A nie, nie "je výhodnejšia firma z Bratislavy". To, odkiaľ má spoločnosť BRANTNER techniku a ako si ju medzi svojimi prevádzkami presúva, je jej záležitosť. EČV z iných slovenských okresov si môžete už dlho všímať napríklad aj na vozidlách na zvoz odpadu.
Pridané 20.10.2021

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Máj 2022
PUSŠPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online18
Dnes  1297
Mesiac  40687
Celkovo2271223

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac