Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 26.10. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Mestská knižnica

 

     Mestská knižnica Myjava sídli v priestoroch Kultúrneho domu Samka Dudíka na Partizánskej ulici v Myjave. Vchod do nej však nájdete z Jablonskej ulice. Každoročne sa obmieňajúci knižničný fond myjavskej knižnice obsahuje viac ako 25 000 kníh v dvoch oddeleniach:

  • oddelenie pre dospelých: beletria, náučná literatúra, regionálna literatúra, študovňa...
  • oddelenie pre deti a mládež: beletria, náučná literatúra, študovňa...

     K dispozícii je tu aj internetová čitáreň s ôsmimi počítačmi. Nové knihy knižnica získava kúpou - okolo 250 kníh ročne alebo darom - okolo 150 kníh ročne. Výpožičky sa ročne pohybujú okolo 20 000 kníh. Aktuálne Mestská knižnica Myjava eviduje cez 850 aktívnych návštevníkov, z toho 350 detí a asi 500 dospelých. O chod knižnice sa starajú dvaja zamestnanci. Čo sa týka služieb, knižnica zabezpečuje výpožičky prezenčné, absenčné, požičiavanie literatúry z iných knižníc - MVS (medziknižničný výpožičný systém), faktografické informácie, reprografické služby, poradenské služby i predaj kníh v antikvariáte. Počas roka realizuje niekoľko kultúrno-vzdelávacích aktivít. Napríklad exkurzie pre žiakov základných a stredných škôl, podujatie Marec - mesiac knihy, medailóny spisovateľov spojené s čítaním, výstavky kníh, oboznamovanie s novými titulmi, pravidelne každý rok sa opakuje akcia "Čítajme si..." realizovaná v spolupráci s nadáciou NICEF, kvízy z literatúry a podobne.

 

Mestská knižnica bude pre odstávku elektriny zatvorená

Mestská knižnica Myjava oznamuje čitateľom, že vo štvrtok 17. júna 2021 bude z dôvodu plánovanej odstávky elektrickej energie zatvorená. Prosíme vás preto, neplánujte si v tento deň návštevu knižnice a svoje výpožičky zrealizujte v inom termíne. Ďakujeme za pochopenie!

 

Mestská knižnica Myjava - otváracie hodiny


 

Mestská knižnica Myjava
tel: 034/621 2330
e-mail: kniznica@myjava.sk

  • Pondelok - otvorené len oddelenie pre dospelých - 10.00 h – 11.30 h a 12.30 h – 16.30 h
  • Utorok - otvorené len oddelenie pre dospelých - 10.00 h – 11.30 h a 12.30 h – 16.30 h
  • Streda - zatvorené
  • Štvrtok - otvorené len oddelenie pre deti a mládež - 10.00 h – 11.30 h a 12.30 h – 16.30 h
  • Piatok - otvorené len oddelenie pre deti a mládež - 12.30 h – 16.30 h
  • Sobota - otvorené len oddelenie pre dospelých, a to v každý párny týždeň - 8.00 h – 12,00 h (v mesiacoch júl a august zatvorené)
 

V mestskej knižnici pribudli nové knihy i regále


 

V Mestskej knižnici v Myjave pribudlo v mesiacoch august a september 162 ks nových kníh. V ponuke tak nájdeme doteraz chýbajúce a žiadané tituly a knižné novinky či už z oblasti beletrie, kníh na pokračovanie alebo odbornej a náučnej literatúry, z oblasti psychológie, pedagogiky, filozofie, sociológie, didaktiky... Nákup kníh bol realizovaný v rámci projektu s jednoduchým názvom Nákup kníh, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (ďalej FPU).Celkové náklady na projekt boli vo výške 1602,46 €, z toho v rámci dotácie FPU poskytol 1500,- € a mesto sa podieľalo na spolufinancovaní sumou 102,46 €. Okrem toho v novembri 2018 pribudlo v knižnici aj 29 kusov nových regálov do oddelenia pre dospelých v rámci projektu Výmena interiérového vybavenia mestskej knižnice v Myjave III. Ten takisto z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Celkové náklady na realizáciu projektu boli 5273,- €, z toho FPU poskytol knižnici dotáciu vo výške 5000,-€.

 

 

Nové regále v Mestskej knižnici Myjava


 

V novembri 2017 sa v Mestskej knižnici Myjava uskutočnila čiastočná výmena jej interiérového vybavenia v rámci realizácie projektu nazvaného Výmena interiérového vybavenia Mestskej knižnice v Myjave II, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. V detskom oddelení tak bolo vymenených zvyšných dvadsať starých regálov na knihy za nové. Vďaka podpore Fondu na podporu umenia tak majú mladí čitatelia kompletne všetky knižné regále nové. Výmena sa začala tento rok aj v oddelení pre dospelých čitateľov, kde bolo zatiaľ vymenených 15 kusov regálov. Celkové náklady projektu dosiahli hodnotu 5 378,- €, z toho 5 000,- € poskytol práve Fond na podporu umenia.

 

 

Novinky v Mestskej knižnici Myjava


 

V mesiacoch august až október 2017 bolo do Mestskej knižnice Myjava doplnených 73 nových knižných titulov z oblasti odbornej a náučnej literatúry. Najmä z oblasti psychológie, pedagogiky, filozofie, sociológie, didaktiky, histórie či biológie. Nové knihy pribudli do oddelenia pre dospelých aj do oddelenia pre mládež. V knižničnej študovni pribudli dva nové počítače, ktoré môže verejnosť využívať. Knihy i počítače boli zakúpené v rámci projektu s názvom Doplnenie literatúry a počítačov do Mestskej knižnice Myjava, ktorý bol realizovaný vďaka Participatívnemu komunitnému rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja. Celkový rozpočet projektu bol 2302,66 €, z toho poskytnutý grant tvoril sumu 2200,- €.

 

 participatívny komunitný rozpočet  trenčiansky samosprávny kraj

Projekt bol zrealizovaný vďaka Participatívnemu komunitnému rozpočtu TSK.

 

Mestská knižnica sa postupne obnovuje


 

     MYJAVA, 16. 11. 2016 - Pred mesiacom sme vás informovali o tom, že v Mestskej knižnici Myjava pribudlo vďaka dotácii Fondu na podporu umenia takmer 200 nových knižných titulov. To však nie je všetko. Počas mesiacov október a november prišlo v jej priestoroch aj k čiastočnej výmene interiérového vybavenia. Tá bola súčasťou projektu s názvom Výmena interiérového vybavenia mestskej knižnice v Myjave, ktorý z verejných zdrojov opäť podporil Fond na podporu umenia. V oddelení pre deti a mládež tak bolo vymenených 15 kusov starých regálov na knihy za nové. Celkové náklady projektu dosiahli hodnotu 2 714,- €, z toho Fond na podporu umenia poskytol knižnici finančné prostriedky vo výške 2 500,- €.

 

Nové prírastky v mestskej knižnici


 

     MYJAVA, 4. 10. 2016 - Do Mestskej knižnice Myjava pribudlo v mesiacoch august a september tohto roka 198 nových knižných titulov. Tie nájdu čitatelia tak v oddelení pre dospelých, ako aj v oddelení pre deti a mládež. Nákup kníh bol realizovaný v rámci projektu "Nákup nových knižničných titulov", ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Doplnené tituly v myjavskej knižnici sú z oblasti odbornej a náučnej literatúry, napríklad z psychológie, pedagogiky, filozofie, sociológie, cestovného ruchu a literatúry faktu. Nechýbajú ani knihy z oblasti beletrie, najmä propagované knižné novinky a publikácie, ktoré sú vydávané v dieloch. Celkové náklady na nákup nového knižničného fondu dosiahli hodnotu 2 005,29 €, z toho Fond na podporu umenia (FPU) poskytol Myjave finančné prostriedky vo výške 1 900,- € ako dotáciu v rámci projektu.



Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Október 2021
PUSŠPSN
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?





Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?







Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online17
Dnes  752
Mesiac  35789
Celkovo1934211

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac