Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 24.01. 2020 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Plávanie

 

Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava


 

Karol Šutovský,
predseda
+421 911 202 009
Jana Koníková
+421 907 586 872
Ing. Dana Pítková
+421 908 447 310
Gabriela Pastieriková
+421 917 579 662
Branislav Kormaník
+421 902 219 280
Ján Gašpar
+421 903 800 877
Peter Bugarovič
+421 949 177 271
 
tréneri:
 
Branislav Kormaník
+421 902 219 280
 
Katarína Sedláková
+421 905 915 785
 
Zuzana Kopanicová
+421 911 210 296
 
Lukáš Pastierik
+421 915 671 071
 
 
 
 
 
 
Výsledky Plaveckého oddielu Spartaka Myjava


Plavci v Brne, v Senici a v Trnave
 
Letnú časť sezóny Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava odštartovali naše plavecké nádeje na pretekoch v Brne. V dňoch 2. - 3. 2. 2019 sa tam uskutočnil Brněnský Tučňáček, porovnávajúce preteky najmladšieho žiactva, na ktorom sa predstavili Valerie Drábeková, Alex Janec, Markéta Marková a Paulína Marková. Aj keď súťažná sezóna sa len rozbieha, naši pretekári predviedli kvalitné výkony, vďaka ktorým si vylepšili svoje osobné maximá. Na medailové umiestnenia to síce tentokrát nestačilo, keďže väčšinou štartovali v kategórii so staršími plavcami, ale ďalší progres potešil a ich snaha môže byť na ďalších pretekoch medailovo odmenená.
 
Náš úspešný plavec Lukáš Hazucha si začiatok sezóny spestril účasťou na zimnom akvatlone pre všetkých, ktorý sa konal 3. 2. 2019 na Myjave. Súťaž pozostávala z plaveckej a bežeckej časti. Lukáš si v oboch častiach počínal výborne, keď po plaveckej viedol a tento svoj náskok dokázal udržať aj v bežeckej časti a stal sa víťazom v kategórii mladších žiakov. Gratulujeme. Na stupne pre víťazov sa v ženskej veteránskej kategórii vďaka druhému miestu postavila aj Danka Vachová, ktorej pomáhame s plaveckými tréningmi v rámci aktivít plaveckého oddielu pre širokú verejnosť. Takisto gratulujeme.
 
Na mestskej plavárni v Senici sa 16. 2. 2019 konalo prvé kolo FPD Slovenského pohára žiakov západoslovenskej oblasti. Myjavské farby hájili: Paulína Marková, Valerie Drábeková, Markéta Marková, Barbora Reptová, Alex Janec, Jakub Svítek, Juraj Svítek a Samuel Vítek. K zisku 18-tich medailových pozícii sa pričinili hlavne skúsenejší chlapci – Jakub, Juraj a Alex, ale aj dievčatá – Markétka, Paulínka a Valerka zaplávali pekné časy a menej skúsenejšej Barborke a Samkovi ukázali, ako sa správne do toho oprieť. Nakoniec boli všetci pretekári spravodlivo odmenení medailou, veď dokázali prekonať samých seba a svojimi výkonmi potešili nielen trénerov, ale aj svojich najbližších.
 
V dňoch 23. - 24. 2. 2019 myjavskí plavci štartovali na Veľkej cene mesta Trnava. O čo najlepší výsledok zabojovali: Branislav Pítek, Katarína Kormaníková, Ján Juraj Gašpar, Ondrej Kormaník, Daniel Sedlák, Zuzana Štefíková, Lukáš Hazucha, Martin Janiga, Anežka Drábeková, Emma Garajová, Anna Holčíková, Valerie Drábeková a Markétka Marková. V početnej konkurencii vyše 370-tich plavcov zo Slovenska, Česka, Holandska a Poľska väčšinou predviedli kvalitné výkony, vďaka ktorým opäť o niečo posunuli svoje osobné rekordy. O medailovú odmenu sa postaral Lukáš Hazucha, ktorý v kategórii 11-12 ročných žiakov nenašiel premožiteľa a získal zlatú medailu v disciplíne 100m voľný spôsob, v disciplíne 100m prsia vybojoval striebro a v disciplíne 100m motýlik bronz. Gratulujeme a tešíme sa na viac podobných výsledkov.
 
Myjavskí plavci v Trnave
 
Lukáš Hazucha (v strede)
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Majstrovstvá Slovenska v plávaní
 
V dňoch 17. a 18. 11.2018 sa v Spišskej Novej Vsi, pred blížiacim sa vrcholom sezóny v podobe Majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní jednotlivcov, uskutočnilo záverečné 4. kolo FPD Slovenského pohára žiakov, 11-ročných a mladších chlapcov a 10-ročných a mladších dievčat. V konkurencii 150 plavcov z 27 oddielov o medailové priečky zabojovala štvorica myjavských plavcov. Paulína Marková, Markéta Marková, Juraj Svítek a Lukáš Hazucha svojimi výkonmi dokázali prekonať viacero osobných rekordov, vďaka ktorým Lukáš aj Juraj dosiahli medailové pozície. Paulínke stupne víťazov ušli iba tesne, keď skončila štyrikrát štvrtá a Markétka najlepšie siedma, resp. ôsma. Juraj Svítek vybojoval v kategórii 9-ročných chlapcov striebornú medailu na 50 m prsia a bronzovú medailu na 100m prsia a v konečnom súčte bodovaných výkonov obsadil štvrtú priečku medzi 9-ročnými chlapcami Slovenského pohára žiakov 2018. Gratulujeme! Lukáš Hazucha vybojoval v kategórii 11-ročných chlapcov zlatú medailu na 200 m voľný spôsob a 100 m znak a bronzovú medailu na 100 m voľný spôsob a konečnom súčte bodovaných výkonov obsadil tretiu priečku medzi 11-ročnými chlapcami Slovenského pohára žiakov 2018. Tak isto gratulujeme a všetkým ďakujeme za predvedené výkony!
 
V dňoch 23. - 25. 11. 2018 v Šamorínskom x-bionic® sphere odštartovali Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne pre kategóriu open, tzn. bez rozdielu veku a aj pre pretekárov z iných krajín. Prijatých bolo pre každú disciplínu 40 pretekárov z najlepšími prihlasovacími časmi. Z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava štartovala Katarína Kormaníková v siedmych disciplínach a Branislav Pítek v šiestich disciplínach. Súťaž pozostávala z doobedňajších rozplávb, z ktorých najlepší 16-ti postupovali do poobedňajších finálových pretekov. V konkurencii plavcov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Rakúska a Luxemburska si z našich plavcov lepšie počínala Katarína, keď Branislav sa umiestňoval v strede štartového poľa, odkiaľ sa nepostupovalo do finále. Kataríne sa podarilo prebojovať do finálových pretekov v piatich disciplínach a najúspešnejšia bola v disciplíne 50 m voľný spôsob, v ktorej obsadila konečnú piatu priečku, čo v podmienkach v ktorých pracujeme, považujeme za veľký úspech, za ktorým sa skrýva veľa námahy a odriekania. Svojimi výkonmi a zaplávanými časmi aj pre tento rok splnila kritéria pre zaradenie do útvaru pre talentovanú mládež a tak isto zaplávala aj limit pre zaradenie do juniorskej reprezentácie. Ďakujeme a gratulujeme!
 
V dňoch 30.11. - 2. 12. 2018 sa v Spišskej Novej Vsi konali Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne pre kategóriu starších žiakov, to znamená pre 13 - 14 ročných chlapcov a 12 - 13 ročné dievčatá. Z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava na nich štartovali Jakub Bobčík a Ján Juraj Gašpar. Svojimi výkonmi nesklamali, zaplávali si viacero osobných rekordov, ale na medailové pozície to nestačilo. Jakub sa výsledkovo pohyboval okolo desiatky najlepších, keď  najlepšie skončil v disciplíne 50 m voľný spôsob a 200 m znak na ôsmom mieste a v disciplíne 100 m motýlik na deviatom mieste, čo je celkom slušný výsledok, byť medzi desiatimi najrýchlejšími 14-ročnými chlapcami na Slovensku. Janko sa síce výsledkovo pohyboval v dolnej časti štartového poľa, napriek tomu nás potešil jeho progres po rôznych tréningových výpadkoch. U oboch našich plavcov sa prejavil nižší počet zaplávaných tréningových kilometrov, vďaka ktorým by si mali upevňovať nadobudnuté správne návyky a zručnosti a nemuseli na ne myslieť počas pretekov, keď sa treba koncentrovať na svoj výkon. Ďakujeme za predvedené výkony a dôstojnú prezentáciu myjavského plávania.
 
Majstrovstvá Slovenska v krátkom bazéne pre kategóriu mladších žiakov, to znamená pre 11 - 12-ročných chlapcov a 10 - 11-ročné dievčatá sa uskutočnili v dňoch 7. - 9. 12. 2018 v Nových Zámkoch. Myjavské plávanie reprezentovala dvojica plavcov Lukáš Hazucha a Samuel Koník. Zatiaľ čo Lukáš cestoval na tieto majstrovstvá s medailovými ambíciami, Samko potreboval potvrdiť svoj osobný progres, aby sa mohol vrátiť na popredné priečky, ktoré nedávno dosahoval. Samkova výkonnostná misia sa celkom vydarila a v disciplínach 100 a 200 m znak sa umiestnil v desiatke najlepších, čo by pre neho mohlo byť povzbudením k ďalšiemu napredovaniu. Lukášovi útok na medailové pozície síce nevyšiel podľa predstáv, ale výkonmi rozhodne nesklamal a z ôsmich plávaných disciplín skončil najhoršie na šiestom mieste (200 m polohové preteky), raz bol diskvalifikovaný z piateho miesta za obrátku (100 m prsia), 2x bol piaty (100 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky) a štyrikrát obsadil nepopulárne štvrté miesto (50 a 200 m voľný spôsob, 100 a 200 m znak), keď na medailovú priečku na 50 m voľný spôsob mu chýbala iba stotinka sekundy... Aj u týchto dvoch plavcov sa prejavil nižší počet naplávaných tréningových kilometrov, možno vďaka ktorým by sa mohli dostať na pozície, ktoré by priniesli ešte viac radosti nám trénerom, rodičom a aj samotným pretekárom. Škoda, že sa majstrovských pretekov, či už v Spišskej Novej Vsi alebo v Nových Zámkoch, z rôznych dôvodov nezúčastnili viacerí naši plavci, ktorý by tam svojimi výkonmi patrili. Aj keby na medaily nesiahali, nadobúdali by cenné skúsenosti z takýchto vrcholných podujatí, ktoré nie sú každodennou záležitosťou.
 
V Trnave sme sa v dňoch 14.- 16. 12. 2018 predstavili na Majstrovstvách Slovenska v krátkom bazéne pre juniorskú kategóriu, t.j. 15 - 18 roční chlapci a 14 - 17 ročné dievčatá. V tejto kategórii nám štartovali Katarína Kormaníková a Branislav Pítek. Súťaž pozostávala z doobedňajších rozplávb, z ktorých postupovalo 12 najlepších do poobedňajších finálových bojov o medailové pozície. Braňovi ušiel postup do finálových pretekov tesne o jedno miesto v disciplínach 100 a 200 m znak a o tri v disciplíne 50 m voľný spôsob. V príprave sa u neho budeme musieť viacej zamerať na silový tréning, v ktorom máme ešte rezervy. Kataríne sa do finálového poobedia podarilo prebojovať vo všetkých šiestich plávaných disciplínach a obsadila konečné piate miesto v disciplíne 50 m znak, štyrikrát zemiakové štvrté miesto v disciplínach 100 m voľný spôsob, 50 m prsia, 50 m motýlik, 100 m polohové preteky a na vytúženú medailu dosiahla tretím miestom v disciplíne 50 m voľný spôsob. Gratulujeme k zisku bronzovej medaile z juniorských Majstrovstiev Slovenska a aj tohtoročnému potvrdeniu k príslušnosti v Útvare pre talentovanú mládež. Obidvom našim najskúsenejším plavcom ďakujeme za príklad, ktorý dávajú našim mladším zverencom, čo sa týka tréningovej dochádzky, disciplíny, húževnatosti, vytrvalosti a bojovnosti.
 
V mene plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava želám všetkým našim plavcom, ich rodinným príslušníkom, našim priaznivcom a aj všetkým ľuďom dobrej vôle hlavne zdravie, šťastie a všetko dobré v novom roku 2019.
 
plavci v spišskej novej vsi
Myjavskí plavci v Spišskej Novej Vsi.
 
plavci v šamoríne
Myjavskí plavci na Majstrovstvách Slovenska v Šamoríne.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Plavci v Púchove, Nových Zámkoch, Myjave a Trenčíne
 
Dňa 6.10. 2018 sa plavci z Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava predstavili na Veľkej cene Púchova. V konkurencii viac ako 300 pretekárov z 23 oddielov celého Slovenska sme sa nestratili a podarilo sa nám vybojovať aj peknú zbierku medailových umiestnení. O tie sa postarali Katarína Kormaníková v kategórii starších junioriek, strieborná priečka na 50 a 100 m voľný spôsob a 100 m polohový pretek, Lukáš Hazucha v kategórii mladších žiakov strieborná priečka na 50 a 100 m znak a bronzová priečka na 50 m prsia a 100 m voľný spôsob a Emma Garajová v kategórii mladších žiačok bronzová priečka na 50 m prsia a 100 m motýlik. Všetkým gratulujeme! Ani ostatným našim plavcom - Drábeková Valerie, Jancová Aneta, Drábeková Anežka, Janiga Martin, Drábeková Margaréta, Štefíková Zuzana, Koník Samuel, Sedlák Daniel, Kormaník Ondrej a Pítek Branislav - sa nevodilo zle a niektorých od medailového umiestnenia delili iba desatinky, čo znamená nepoľavovať v tréningovom nasadení a cenné umiestnenie dosiahnu aj oni.
V dňoch 13. a 14. 11. 2018 sa myjavskí plavci zasa zúčastnili jesenných Majstrovstiev západoslovenskej oblasti v Nových Zámkoch, na ktorých štartovalo takmer 250 pretekárov z 19 oddielov západného Slovenska. Našim plavcom - Bobčík Jakub, Drábeková Anežka, Drábeková Margaréta, Garajová Emma, Hazucha Lukáš, Hazuchová Veronika, Holčíková Anna, Jancová Aneta, Janiga Martin, Koník Samuel, Kormaník Ondrej, Kormaníková Katarína, Pastieriková Diana, Pítek Branislav a Sedlák Daniel - sa podarilo vyplávať 16 zlatých, 22 strieborných a 7 bronzových medailí, keď predviedli niekoľko kvalitných výkonov, ale niekedy to nevyšlo celkom podľa predstáv a na tom budeme musieť ešte popracovať. Ďakujeme!
 
myjavskí plavci v nových zámkoch
Myjavskí plavci v Nových Zámkoch.
 
Dňa 20. 10. 2018 sme privítali na Myjave plavecké nádeje západoslovenskej oblasti. V spolupráci so spoločnosťou Samšport s.r.o. a Telovýchovnou jednotou Spartak Myjava, sa plavecký oddiel TJ Spartak Myjava stal z poverenia Slovenskej plaveckej federácie usporiadateľom pretekov pre najmenších plavcov, 9-ročné a mladšie dievčatá a 10-ročných a mladších chlapcov. Na štartové bloky sa postavilo vyše 120 nádejí z 13 oddielov západoslovenskej oblasti. O čo najlepší výsledok, naplnenie vlastných ambícii a prekonanie svojich osobných rekordov v domácom prostredí zabojovali: Drábeková Valerie, Janec Alex, Marková Markéta, Marková Paulína, Reptová Barbora, Svítek Jakub, Svítek Juraj a Zeman Adam. Ich snaha nebola márna a dostavila sa aj medailová odmena, keď Jakub Svítek v kategórii 7-ročných chlapcov vybojoval 5 zlatých medailí v disciplínach 25 a 50 m voľný spôsob, 25 a 50 m prsia a 100 m polohový pretek, Alex Janec v kategórii 7-ročných chlapcov vybojoval 2 zlaté medaile za 25 m znak a 25 m motýlik, 3 strieborné medaile za 25 a 50 m voľný spôsob a 25 m prsia a bronzovú medailu v disciplíne 50m prsia, Juraj Svítek v kategórii 9-ročných chlapcov vybojoval 2 zlaté medaile za 50 a 100m prsia a 2 bronzové medaile za 50m motýlik a 100 m polohový pretek, Markéta Marková v kategórii 9-ročných dievčat vybojovala striebornú medailu v disciplíne 50m znak a Paulína Marková v kategórii 8-ročných dievčat vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 100 m prsia. Gratulujeme a ďakujeme aj ostatným za predvedené výkony, keď dokázali vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, postaviť sa na štart a čeliť tlaku svojich najbližších, trénerov a ostatných zúčastnených. Vďaka patrí aj ostatným členom, rodičom a priaznivcom plaveckého oddielu, či už deťom alebo dospelým, ktorí si našli čas a prispeli svojim dielom práce k príprave, samotnom priebehu pretekov a následnej úprave plavárenských priestorov po pretekoch, pri zabezpečení prestravovania sa pre deti a ich sprievod a pri usmerňovaní detí počas pretekov. Túto snahu ocenili aj zástupcovia zúčastnených klubov, ktorí sa tu cítili príjemne, vyslovili spokojnosť s hladkým priebehom pretekov a priateľskou atmosférou.
 
plavecké preteky v myjave
Plavecké nádeje na pretekoch v Myjave.
 
Dňa 27. 10. 2018 sa Ján Juraj Gašpar, Lukáš Hazucha, Veronika Hazuchová, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková a Branislav Pítek zúčastnili pretekov o Pohár mesta Trenčín za účasti viac ako 300 plavcov z 28 oddielov zo Slovenska a Česka. Išlo o súťaž pre open kategóriu, čo znamenalo, že sa vyhodnocovali muži aj ženy bez rozdielu veku. My sme sa zamerali hlavne na atakovanie alebo zlepšovanie vlastných osobných rekordov, čo sa nám vo väčšine disciplín aj podarilo. O medailový úspech sa postarala Katarína Kormaníková, ktorá v disciplíne 50 m voľný spôsob vybojovala striebornú medailu. Gratulujeme!
O týždeň na to sa opäť v Trenčíne, v dňoch 2. - 4. 11. 2018, konal Slovakia Swimming Cup za účasti 250 plavcov z 39 oddielov zo Slovenska a Českej republiky. Súťaž pozostávala z doobedňajších rozplávb, z ktorých šestnásti najlepší v jednotlivých disciplínach postupovali do poobedňajšieho semifinále a následne najlepších ôsmi do finále. Z našich plavcov, Ján Juraj Gašpar, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková a Branislav Pítek, sa do semifinálových a aj finálových rozplávb podarilo prebojovať posledne dvom menovaným pretekárom, no tentokrát bez medailového umiestnenia. Ale aj tento čiastkový úspech potešil a potvrdil stúpajúcu formu pred blížiacim sa vrcholom sezóny v podobe majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní.
 
pohár mesta trenčín
Pohár mesta Trenčín 2018.
 
slovakia swimming cup 2018
Slovakia Swimming Cup Trenčín 2018.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Plavci v príprave na nadchádzajúcu sezónu
 
V prechodnom období medzi letnou a zimnou časťou sezóny počas letných prázdnin sme sa v plaveckom oddieli TJ Spartak Myjava zamerali najmä na rozvoj kondičných a silových schopností, keď sme okrem plaveckého alebo vonkajšieho bazéna využívali aj areál letného kúpaliska v rámci crossfit tréningov na jednoduché cvičenia, ktoré posilňujú celé telo. Absolvovali sme 5-dňový pobyt na Štrbskom plese vo Vysokých Tatrách zameraný na rozvoj vytrvalostných a morálno-vôľových vlastností v rámci vysokohorskej turistiky. Následne sme sa zúčastnili 8-dňového sústredenia v nulovej nadmorskej výške na gréckom Rhodose, zameraného na plaveckú vytrvalosť a tímového ducha.
Lukáš a Veronika Hazuchovci v rámci spestrenia prípravy štartovali 1. 9. 2018 na medzinárodných plaveckých pretekoch Štúrovské stovky v rekreačnom komplexe Vadaš Štúrovo. Veronika sa sústredila na prekonávanie vlastných osobných rekordov, čo sa jej aj podarilo. Lukáš svojimi výkonmi medzi 364 plavcami zo Slovenska, Česka, Maďarska a Srbska vybojoval tretie miesto na 100 m motýlik, druhé miesto na 100 m znak a víťazom medzi 11-ročnými chlapcami sa stal v disciplíne 100 m voľný spôsob. Gratulujeme!
Po septembrovej trojtýždňovej výluke na myjavskej plavárni, počas ktorej sme trénovali na suchu v telocvični a v prírode, sme sa v dňoch 22. - 23. 9. 2018 zúčastnili 3. kola FPD Slovenského pohára žiakov v Trenčíne. Z myjavských plavcov sa na štartové bloky postavili: Drábeková Anežka, Drábeková Valerie, Garajová Emma, Hazucha Lukáš, Jancová Aneta, Janiga Martin, Marková Markéta, Marková Paulína a Svítek Juraj. Všetci sa snažili pobiť o čo najlepší výsledok, aj keď nie vždy to išlo podľa predstáv a tréningový výpadok sa prejavil. O medailové potešenie sa v kategórii 9-ročných chlapcov postaral Jakub Svítek, ktorý vybojoval dve strieborné medaily v disciplínach 50 a 100 m prsia a Marková Markétka, ktorá v kategórii 9-ročných dievčat vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 50 m znak. Gratulujeme!
V sobotu 29. 9. 2018 sme sa predstavili na jesenných západoslovenských oblastných majstrovstvách v dlhých tratiach v Považskej Bystrici. Na nie práve obľúbených disciplínach sme si išli otestovať vytrvalostnú rýchlosť, ktorá je dôležitá pri plávaní 200 a viacmetrových vzdialeností. Domov sme si okrem otestovaných schopností odniesli aj zopár medailí. Emma Garajová v kategórii 10-ročných dievčat získala striebornú medailu na 400 m voľný spôsob, Diana Pastieriková v kategórii 12-ročných dievčat získala bronzovú medailu na 800 m voľný spôsob, Katarína Kormaníková v kategórii starších junioriek získala striebornú medailu na 800 m voľný spôsob, Jakub Bobčík v kategórii 14-ročných chlapcov získal striebornú medailu na 800 m voľný spôsob, Ondrej Kormaník v kategórii 14-ročných chlapcov získal bronzovú medailu na 800 m voľný spôsob a Branislav Pítek v kategórii starších juniorov získal striebornú medailu na 800 m voľný spôsob. Samuel Koník, Daniel Sedlák a Zuzana Štefíková zostali síce bez medailí, ale výkonmi nás nesklamali. Ďakujeme a intenzívne pokračujeme v príprave na sezónu, ktorá pre nás vyvrcholí na zimných majstrovstvách Slovenskej Republiky v plávaní pre jednotlivé vekové kategórie.
 
plavci na rhodose
Myjavskí plavci na sústredení na Rhodose.
 
jakub svítek v trenčíne
Jakub Svítek (vľavo) v Trenčíne.
 
lukáš hazucha v štúrove
Lukáš Hazucha v Štúrove.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Majstrovské medaile pre myjavských plavcov
 
Seriál Majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní jednotlivcov odštartoval v dňoch 25. - 27. 5. 2018 pre juniorskú kategóriu 15 - 18 ročných mužov a 14 - 17 ročné ženy v 50-metrovom bazéne mestskej krytej plavárne v Žiline. Z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava si svojimi výkonmi vybojovali nomináciu Katarína Kormaníková (2001) a Branislav Pítek (2000). Systém súťaže pozostával z dopoludňajších rozplavieb, z ktorých postupovali ôsmi najlepší do popoludňajších finálových rozplavieb. Kataríne sa do finálových rozplavieb podarilo prepracovať v šiestich disciplínach, v ktorých obsadila 3-krát piate miesto, dva razy ôsme miesto a raz bola diskvalifikovaná. Branislav sa do finálovej rozplavby prebojoval v jeho najsilnejšej disciplíne - 50 metrov voľný spôsob, v ktorej obsadil nepopulárne štvrté miesto, keď ho od bronzovej medailovej priečky delil rozdiel 0,08 sekundy. Naši pretekári sa predstavili v solídnej forme, podarilo sa im prekonať zopár osobných rekordov, ale ukázali sa aj veci, na ktorých budeme musieť viac popracovať.
V dňoch 8. - 10. 6. 2018 sa v 50-metrovom bazéne v Košiciach konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní jednotlivcov pre kategóriu starších žiakov, a to 13 - 14 ročných chlapcov a 12 - 13 ročné dievčatá. Všetky disciplíny sa plávali priamo na čas a tým aj zároveň na umiestnenie. Z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava sa na nich predstavili Jakub Bobčík (2004) a Ondrej Kormaník (2004). Vo veľmi dobrej forme sa ukázal Jakub, ktorý si vylepšil viacero osobných rekordov a štyrikrát sa umiestnil v najlepšej desiatke 14-ročných chlapcov, keď medailové priečky atakoval hlavne v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov znak. Ondrej svojimi výkonmi zvlášť neprekvapil, keď predviedol štandardné výkony, na ktoré sme zvyknutí.
Na bratislavských pasienkoch sa na 50-metrovom bazéne konali v dňoch 15 .- 17. 6. 2018 Majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní jednotlivcov pre kategóriu mladších žiakov - 11 - 12 ročných chlapcov a 10 - 11 ročné dievčatá. Aj tu sa všetky disciplíny plávali priamo na čas a tým aj zároveň na umiestnenie. Myjavské plávanie zastupovali Anežka Drábeková (2008), Margaréta Drábeková (2008), Emma Garajová (2008), Lukáš Hazucha (2007), Anna Holčíková (2008), Martin Janiga (2007), Samuel Koník (2006) a Daniel Sedlák (2006). Každý z nich si vytvoril viacero osobných rekordov, čím si potvrdili, že tréningový dril má svoj význam a disciplinovanejším prístupom môžu dosiahnuť zaujímavé výsledky. Naši mladí pretekári si zaplávali aj štafetové preteky, v ktorých sme posilnili tímového ducha, keďže prevažne štartujeme v individuálnych disciplínach. Medailové ambície sa v kategórii 11 ročných chlapcov podarilo naplniť Lukášovi, ktorý v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob, 100 metrov znak a 200 metrov polohový pretek obsadil 2. miesto a tým sa stal štvornásobným vicemajstrom Slovenska. Ani v ostatných disciplínach si nepočínal zle, keď najhorším výsledkom bolo 8. miesto na 100 metrov prsia, ďalej 6. miesto na 200 metrov voľný spôsob a 200 metrov prsia a 5. miesto na 200 metrov znak. Lukáš si taktiež svojimi výsledkami vybojoval účasť na športovom kempe v Dudinciach, ktorý organizuje Slovenská plavecká federácia v spolupráci s generálnym partnerom, skupinou FPD, za najhodnotnejšie výkony žiakov v jednotlivých kolách Slovenského pohára žiakov. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podobné výsledky!
Majstrovstvá Slovenskej republiky vyvrcholili v dňoch 22. - 24. 6. 2018 v Bratislave OPEN súťažou, na ktorú sa mohli zaplávanými časmi kvalifikovať aj zahraničný pretekári bez rozdielu veku. Za účasti pretekárov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Francúzska, Luxemburska, Veľkej Británie, Libanonu, Turecka a Gruzínska sa medzi 40-timi plavcami v jednotlivých disciplínach predstavili aj myjavskí plavci Katarína Kormaníková (2001) a Branislav Pítek (2000). Systém súťaže opäť pozostával z dopoludňajších rozplavieb, z ktorých postupovali ôsmi najlepší do popoludňajších A a B finálových rozplavieb. Katarína sa do finálových rozplavieb prebojovala v štyroch disciplínach a v B finále obsadila štvrté miesto v disciplíne 50 metrov motýlik, piate miesto v disciplíne 100 metrov voľný spôsob, šieste miesto v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a ôsme miesto v disciplíne 50 metrov znak. Branislav sa do finálových rozplavieb prebojoval v dvoch disciplínach a v B finále obsadil šieste miesto v disciplínach 50 metrov voľný spôsob a 100 metrov znak. Všetkým ďakujeme za dôstojnú prezentáciu myjavského plávania a prajeme veľa síl a chuti v ďalšom napredovaní.
 
lukáš hazucha
Lukáš Hazucha na stupienku víťazov v Bratislave
 
myjavskí plavci v bratislave
Myjavskí plavci na pretekoch v Bratislave
 
myjavskí plavci v košiciach
Jakub Bobčík a Ondrej Kormaník v Košiciach
 
myjavskí plavci v žiline
B. Pítek a K. Kormaníková na pretekoch v Žiline
 
B. Kormaník, hlavný tréner

Myjavskí plavci s medailami z Popradu a Nových Zámkov
 
V dňoch 13. - 15. 4. 2018 plavci z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava Jakub Bobčík, Ján Juraj Gašpar, Lukáš Hazucha, Anna Holčíková, Martin Janiga, Samuel Koník, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek  a Daniel Sedlák za účasti plavcov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska bojovali v rámci XXIII. ročníka medzinárodných plaveckých pretekov Ceny Popradu o čo najlepší výsledok v atraktívnom prostredí tamojšieho aquaparku. V kvalitnej konkurencii dokázali predviesť výkony na úrovni osobných rekordov a niekoľko z nich aj prekonať, čo by malo byť pozitívnou vzpruhou k ďalšiemu nasadeniu a napredovaniu. Medailovým umiestnením bola odmenená snaha Lukáša Hazuchu, ktorý vybojoval striebornú medailu na 50m znak a bronzovú medailu na 100m znak v kategórii mladších žiakov. Ďalším odmeneným bol Jakub Bobčík, ktorý vybojoval bronzovú medailu na 50m znak v kategórii starších žiakov. Ďakujeme a gratulujeme.
 
Ďalšia skupina plavcov z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava sa 14. 4. 2018 zúčastnila Veľkej ceny mesta Nové Zámky. Anežka Drábeková, Margaréta Drábeková, Valerie Drábeková, Emma Garajová, Tobias Ilavský, Aneta Jancová, Markéta Marková, Paulína Marková, Juraj Svítek, Natália Tadlánková, Adam Zeman a Zuzana Štefíková  bojovali o popredné umiestnenia v konkurencii plavcov z 26 oddielov zo Slovenska a Maďarska. Každému sa podarilo vytvoriť si viacero osobných rekordov, čím potvrdili svoj progres a dokázali si, že poctivejším prístupom k tréningu a väčšou snahou a bojovnosťou môžu konkurovať aj pretekárom z iných oddielov. O medailový úspech sa postarala Emma Garajová, ktorá vybojovala tri tretie miesta za 50m a 100m prsia a 50m motýlik v kategórii 10-ročných žiačok a Juraj Svítek, ktorý vybojoval tretie miesto na 100m znak v kategórii 9-ročných žiakov. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podobné výsledky.
 
Cena Popradu
 
Veľká Cena mesta Nové Zámky
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Myjavskí plavci v Nových Zámkoch a Žiline

Starší a mladší žiaci plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava sa v dňoch 17. - 18. 3. 2018 predstavili na jarných majstrovstvách západoslovenskej oblasti v Nových Zámkoch. Naši plavci Jakub Bobčík, Anežka Drábeková, Margaréta Drábeková, Emma Garajová, Ján Juraj Gašpar, Lukáš Hazucha, Veronika Hazuchová, Anna Holčíková, Aneta Jancová, Martin Janiga, Samuel Koník, Ondrej Kormaník, Diana Pastieriková, Daniel Sedlák, Natália Tadlánková a Zuzana Štefíková si z celkovo 130 štartov zaplávali 81 osobných rekordov, čím preukázali dobrú pripravenosť a odhodlanie zabojovať o čo najlepší výsledok. Okrem zlepšených časov potešili aj medailovými umiestneniami, keď Jakub Bobčík vybojoval tri zlaté, päť strieborných a dve bronzové medaily, Lukáš Hazucha získal dve zlaté a tri strieborné medaily, Samuel Koník si domov priniesol tri strieborné a jednu bronzovú medailu, Diana Pastieriková vybojovala jednu striebornú a jednu bronzovú medailu, Emma Garajová získala tri bronzové medaily a Ján Juraj Gašpar vybojoval jednu bronzovú medailu. Gratulujeme a ďakujeme všetkým za predvedené výkony a prajeme množstvo pozitívnej energie na ich ďalšie prekonávanie.
Nasledujúci víkend 23. - 25. 3. 2018 sa štvorica našich plavcov predstavila na jednom z najvýznamnejších medzinárodných plaveckých mítingov na Slovensku, Jarnej ceny Žiliny. Tá je zaradená v kalendári medzinárodnej plaveckej federácie FINA ako kvalifikačný míting na vrcholné podujatia. V konkurencii 615 pretekárov zo 62 oddielov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Poľska, Slovinska, Gruzínska a Azerbajdžanu, sa Katarína Kormaníková, Ondrej Kormaník, Diana Pastieriková a Branislav Pítek snažili zabojovať o čo najlepší výsledok a postupne adaptovať na dlhý 50 metrový bazén. Predvedenými výkonmi v dominantných disciplínach na úrovni osobných rekordov potešili, ale zároveň sme zistili, že musíme viac popracovať na mentálnej príprave, keď niekedy nevieme predviesť to, čo máme natrénované. Medailovým umiestnením bola odmenená Katarína Kormaníková, keď vyplávala bronzové miesto na 50 m voľný spôsob a zároveň získala svoje premiérové "prize money". Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé výsledky.
 
myjavskí plavci v nových zámkoch
 
Myjavskí plavci v Nových Zámkoch.
 
myjavskí plavci v žiline

Plavci Spartaka Myjava na pretekoch v Žiline.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Myjavskí plavci v Trnave, Bratislave i na domácich pretekoch
 
V dňoch 24. - 25. 2. 2018 sa členovia Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava zúčastnili na Veľkej cene Trnavy, ktorá pre nich predstavovala prvú väčšiu previerku schopností v nadchádzajúcej sezóne. Jakub Bobčík, Lukáš Hazucha, Samuel Koník, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek a Daniel Sedlák v kvalitnej konkurencii dosiahli zopár sľubných výsledkov, ktoré potvrdili vzostup ich výkonnosti, ale niektoré nám zasa ukázali, že nás čaká ešte veľa práce na ceste za želanými výsledkami. Lukáš Hazucha (2007) v kategórii 11-12 ročných žiakov vybojoval bronzovú priečku na 100 m voľný spôsob a na 100 m znak skončil piaty. Tesne za medailovými miestami zaostali aj Jakub Bobčík, Samuel Koník, Katarína Kormaníková a Diana Pastieriková, čo určite správne namotivuje nielen ich, ale aj ostatných v ďalšom tréningovom procese. Ďakujeme!
 
V Bratislave sa v dňoch 2. - 4. 3. 2018 konal 56. ročník medzinárodných plaveckých pretekov Veľká cena Slovenska s účasťou plavcov z 10-tich krajín. Svoje zastúpenie tu mali Rakúsko, Česká republika, Maďarsko, Chorvátsko, Estónsko, Kirgizstan, Litva, Švédsko, Kosovo a samozrejme Slovensko. Na bratislavskej 50-metrovej krytej plavárni Pasienky súťažilo spolu 440 pretekárov, medzi ktorými sa nestratili ani tí myjavskí. Konkrétne Ján Juraj Gašpar (2004), Ondrej Kormaník (2004), Katarína Kormaníková (2001), Diana Pastieriková (2006) a Branislav Pítek (2000). Napriek tomu, že sa súťažilo iba v kategórii open, čiže bez rozdielu veku, potešili nás zlepšenými osobnými maximami a Katarína a Branislav aj postupom do finálových rozplávb. Tie boli určené pre 16 najlepších pretekárov v jednotlivých disciplínach. Aj keď na medaile sme tentokrát nedosiahli, absolvovali sme úvodný test výkonnosti na dlhšom, 50-metrovom bazéne, v akom sa budú konať aj letné majstrovské súťaže.
 
Z poverenia Slovenskej plaveckej federácie Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava v spolupráci so spoločnosťou Samšport s. r. o. usporiadal v sobotu 10. 3. 2018 plavecké preteky nazvané Jarné plavecké nádeje západoslovenskej oblasti, určené pre 10-ročných a mladších žiakov a pre 9-ročné a mladšie žiačky. Ide o nový formát pretekov, na ktorom majú plavecké nádeje z jednotlivých oblastí nazbierať skúsenosti, zažiť atmosféru veľkého poduatia a vyskúšať, čo také súťaženie obnáša. Na Myjave sa tak predstavilo 116 plaveckých nádejí zo 14-tich oddielov západoslovenskej oblasti. Myjavské plávanie zastupovalo deväť mladých plavcov: Juraj Dinga, Drábeková Valerie, Janec Alex, Marková Markéta, Marková Paulína, Ochodnická Vanesa, Svítek Jakub, Svítek Juraj, Zeman Adam. Pre niektorých to boli prvé ostré preteky, napriek tomu statočne bojovali s predštartovou nervozitou a snahou o podanie čo najlepšieho výkonu. A toto snaženie viacerým prinieslo aj odmenu v podobe medailového ocenenia: Svítek Jakub (2011) - 5 zlatých medailí za 25 a 50 m voľný spôsob, 25 a 50 m prsia a 25 m znak, Janec Alex (2011) - 5 strieborných medailí za 25 a 50 m voľný spôsob, 25 a 50 m prsia a 25 m znak, Svítek Juraj (2009) - 3 strieborné medaily za 100 m voľný spôsob, 50 a 100 m prsia a bronzová medaila za 100 m znak, Zeman Adam (2008) - strieborná medaila za 100 m prsia, Marková Paulína (2010) - 3 bronzové medaily za 50 a 100 m prsia a 100 m znak. Gratulujeme a tešíme sa na ďalšie podobné výsledky! A tým, ktorí medailový úspech nedosiahli, patrí pochvala tiež, keďže dokázali prekonať samých seba. Postaviť sa na štart, nič nepokaziť, aby neprišla diskvalifikácia, naplniť vlastné ambície a aj ambície svojich najbližších pred početnou diváckou kulisou nie je vôbec jednoduché a zaslúžia si náš obdiv. Svoje zastúpenie na tomto podujatí mal domáci oddiel aj v 17-člennom rozhodcovskom zbore. Ján Gašpar pôsobil ako obrátkový rozhodca a Danka Pítková ako pomocný štartér. Hlásateľom preteku bola Katarína Sedláková, hospodárske záležitosti mala pod kontrolou Janka Koníková, zdravotnú službu zabezpečoval Branislav Kormaník, technické zabezpečenie mali na starosti pKarol Šutovský, Gabriela Pastieriková, Katarína Kormaníková, Branislav Pítek a Lukáš Pastierik. Štartovaciu listinu, rozpisy jednotlivých rozplavieb, priebežné aj definitívne spracovanie výsledkov vykonávali odborní zástupcovia Slovenskej plaveckej federácie. Riaditeľom pretekov bola Ing. Danka Pítková. Hladký priebeh a organizáciu pretekov v Myjave ocenili všetky hosťujúce kluby. Chceme sa preto poďakovať všetkým, ktorí mali na tom zásluhu: Telovýchovnej jednote Spartak Myjava, spoločnosti Samšport s. r. o., našim rozhodcom, technickej čate, trénerom, členom plaveckého oddielu a rodičom, ktorí nám s prípravou a samotnou realizáciou pretekov pomáhali a v neposlednom rade samotným pretekárom za predvedené výkony a výbornú prezentáciu myjavského plávania.
 
plavci v trnave
 
Myjavskí plavci na Veľkej cene Trnavy.
 
myjavskí plavci v domácom prostredí
 
Myjavské plavecké nádeje v domácom prostredí.
 
preteky v myjave
 
plavecké preteky v myjave
 
plavecké preteky v myjave
 
Marcové plavecké preteky v myjavskej krytej plavárni.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Plavci v príprave na novú sezónu
 
Plavecký oddiel TJ Spartak Myjava vďaka rozhodnutiu mesta Myjava a spoločnosti Samšport s.r.o., ktoré uvítala aj široká verejnosť, o nerealizovaní výluky na mestskej plavárni, začal prípravu na nadchádzajúcu sezónu v domácich podmienkach, bez nutnosti hľadania náhradných riešení a improvizácie. Vo fáze objemovej prípravy čakala mladších pretekárov v dňoch 27. - 28. 1. 2018 previerka výkonnosti na pretekoch prvého kola FDP Slovenského pohára žiakov v Bratislave. Drábeková Anežka, Drábeková Valerie, Garajová Emma, Hazucha Lukáš, Jancová Aneta, Janiga Martin, Marková Markéta, Marková Paulína, Svítek Juraj v 50-metrovom bazéne statočne bojovali a za predvedené výkony si zaslúžili pochvalu. Viacerí zaujali peknými časmi, ktoré môžu byť impulzom k ďalšiemu napredovaniu. O medailové potešenie sa postarali: Lukáš Hazucha - zlato na 200 m voľný spôsob, 100 a 200 m znak, bronz na 100 m voľný spôsob, Svítek Juraj - bronz na 50 a 100 m prsia a Marková Paulína - bronz na 100 m znak. Ďakujeme a tešíme sa na viaceré podobné úspechy aj od ďalších šikovných plavcov! Naši starší plavci absolvovali v dňoch 28. 1. - 3. 2. 2018 kondičné sústredenie v Liptovskom Jáne, na ktorom odplávali desiatky kilometrov v bazéne, nadvíhali stovky kilogramov v posilňovni a nabehali desiatky kilometrov na bežkách. V priebehu každého dňa absolvovali viacero tréningových jednotiek a preto im padla vhod aj možnosť využiť služieb wellness centra k regenerácii. Veríme, že kvalitnú prípravu v nadchádzajúcej sezóne zúročíme a dosiahneme ďalšie pozoruhodné výsledky.
 
Myjavskí plavci na pretekoch v Bratislave.
 
Starší plavci TJ Spartak Myjava na sústredení v Liptovskom Jáne.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Ďalšia majstrovská medaila pre myjavských plavcov
 
V dňoch 24. až 26. 11. 2017 sa v Šamoríne - Čilistove konali Majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v plávaní v krátkom bazéne. V každej disciplíne mali právo štartu maximálne štyridsiati plavci na základe časov, ktoré zaplávali za posledný rok. Z plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava si právo štartu vybojovali dvaja plavci: Katarína Kormaníková (2001) a Branislav Pítek (2000), keď každý štartoval v šiestich disciplínach. Preteky pozostávali z dopoludňajších rozplávb, z ktorých najlepší šestnásti pretekári postúpili do poobedňajších finálových štartov. Našim plavcom sa podarilo postúpiť do finálových štartov a tým aj do bojov o medaile vo viacerých disciplínach, keď Katarína štartovala vo finálových blokoch štyrikrát a Branislav trikrát. Aj keď medaile viseli pre našich plavcov vysoko, svojimi výkonmi potvrdili príslušnosť k slovenskej juniorskej špičke v znakových a voľno-štýlových disciplínach. Katarína získala celkovo 8. miesto na 50 m voľný spôsob (26,85 sek.), 8. miesto 200 m znak (2,26:80 min.), Branislav 8. miesto 200 m znak (2,12:62 min.), 9. miesto 100 m znak (59,85 sek.). Napriek sprísneniu limitov pre zaradenie do Útvaru pre talentovanú mládež alebo do reprezentácie obaja tieto limity aj tento rok splnili a tým opäť pozdvihli kredit myjavského plávania. Sú aj pre našich ostatných plavcov príkladom hodným nasledovania. Ďakujeme!
O týždeň neskôr, 1. až 3. 12. 2017 sa tiež v Šamoríne - Čilistove konali Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní mladších žiakov. Myjavský oddiel tu zastupovala dvojica pretekárov, ktorá si svojimi výkonmi vybojovala právo účasti na nich. Diana Pastieriková (2006) a Daniel Sedlák (2006) po príprave poznačenej chorobou necestovali na túto súťaž s veľkými očakávaniami. Aj keď predvedenými výkonmi vyslovene nesklamali, verili sme v nejaký posun výkonnosti a v snahu zabojovať o čo najlepší výsledok. No zrejme sa uspokojili už so samotným faktom nominácie na tieto majstrovské preteky, ktorých sa mohlo zúčastniť 45 najlepších pretekárov z daných vekových kategórii 11 a 12-ročných žiakov. Napriek tomu treba našich plavcov povzbudiť, aby pokračovali v snahe o vytvorenie čo najlepších podmienok pre ďalšie napredovanie.
Zimné majstrovstvá Slovenskej republiky v plávaní pre kategóriu starších žiakov sa konali v dňoch 8. až 10. 12. 2017 v Dolnom Kubíne a myjavské farby tu zastupovala dvojica plavcov Jakub Bobčík (2004) a Ondrej Kormaník (2004). Medzi štyridsiatkou najlepších v kategóriach 13 a 14-ročných žiakov sa Ondrej veľmi nepresadil a musí hlavne popracovať na prístupe k tréningu. Naopak, Jakub svojimi zlepšenými osobnými výkonmi dosiahol výraznejší prienik medzi najlepších v tejto vekovej kategórii a navyše v disciplíne 100 metrov motýlik sa mu podarilo vybojovať bronzovú priečku. Gratulujeme! Touto medailou zároveň rozšíril zbierku cených kovov z majstrovských súťaží pre myjavský plavecký oddiel a potvrdil, že aj kopaničiari sa svojou snahou a bojovnosťou môžu presadiť medzi slovenskou plaveckou špičkou. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie podobné výsledky aj v nasledujúcej sezóne!
 
kormaníková a pítek
Katarína Kormaníková a Branislav Pítek
 
pastieriková a sedlák
Daniel Sedlák a Diana Pastieriková
 
jakub bobčík
Bronzový Jakub Bobčik
 
zdroj: Branislav Kormaník, hlavný tréner

Myjavskí plavci bodovali na štyroch plaveckých pretekoch
 
     Plavci z Plaveckého oddielu TJ Spartak Myjava sa v sobotu 28. 10. 2017 predstavili na pretekoch O pohár mesta Trenčín. Pretekári Ján Juraj Gašpar, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek, Daniel Sedlák a Zuzana Štefíková sa v kvalitnej konkurencii zamerali najmä na zlepšovanie si osobných výkonov, čo sa podarilo predovšetkým Dankovi, Ondrejovi, Zuzke, Dide a Jankovi, keď dosiahli zopár sľubných výsledkov, ktoré by ich mali povzbudiť v ďalšom napredovaní. O medailové potešenie sa tentokrát postarala Katarína, keď vybojovala 1. miesto na 50 m voľný spôsob a 3. miesto na 50 m znak. Gratulujeme!
     V dňoch 4. - 5. 11. 2017 sa šestica našich plaveckých nádejí, Anežka Drábeková, Margaréta Drábeková, Valerie Drábeková, Emma Garajová, Aneta Jancová a Martin Janiga, zúčastnila Memoriálu Jozefa Baláža v Spišskej Novej Vsi, ktorý je považovaný za neoficiálne majstrovstvá pre kategóriu najmladších žiakov. Oficiálne Majstrovstvá Slovenskej republiky sa v zimnej časti sezóny pre túto kategóriu neorganizujú. Okrem snahy o čo najlepšie medailové umiestnenie sa Myjavčania zamerali na zlepšovanie si osobných výkonov, čo by ich malo motivovať v ďalšej práci, nakoľko títo mladí plavci majú toho ešte veľa pred sebou. Najviac osobných výkonov si zaplával Martin a na 200 m znak štvrtým miestom atakoval medailové umiestnenie medzi 10-ročnými chlapcami. Medailové pozície svojimi výkonmi atakovala aj Anetka, štvrtá na 200 m znak medzi 9-ročnými dievčatami a Valerie, ktorá bola piata na 50 m motýlik medzi 8-ročnými dievčatami. Emma svojimi výkonmi vybojovala dve bronzové medaile na 50 a 200 m znak, štvrtá skončila v disciplínach 50 m prsia a 50 m motýlik, piata v disciplínach 100 m prsia, 100 a 200 m polohový pretek v kategórii 9-ročných dievčat. Gratulujeme a zároveň aj ďakujeme rodičom, ktorí preteky absolvujú s deťmi vo svojom voľnom čase, čo ich stojí aj nemalé finančné prostriedky na stravu, ubytovanie a dopravu.
     V dňoch 3. - 5. 11. 2017 sa myjavskí plavci Katarína Kormaníková a Branislav Pítek zúčastnili na prestížnych medzinárodných pretekoch X-Bionic® Sphere Slovakia Swimming Cup 2017 v Čilistove v Šamoríne. Systém súťaže obsahoval okrem dopoludňajších rozplávb aj poobedňajšie semifinálové a finálove rozplavby, do ktorých sa v každej disciplíne kvalifikovalo iba 16 najlepších pretekárov. Naši plavci si tiež vybojovali právo účasti medzi najlepšími v niekoľkých disciplínach. No na atakovanie medailových pozícii sa ešte musia trocha ponamáhať. Vďaka kvalitnej konkurencii juniorských a seniorských reprezentantov sa im však podarilo dosiahnuť viacero kvalitných výkonov, ktorými potvrdili svoje zaradenie v Útvare pre talentovanú mládež aj na ďalší rok. A Branislav navyše aj zaradenie do slovenskej juniorskej reprezentácie. Týmto dokazujú, že aj v skromných podmienkach nášho okresného mestečka sa dajú vychovávať kvalitní plavci. Ďakujeme!
     V dňoch 11. - 12. 11. 2017 sa v Nových Zámkoch konali Jesenné majstrovstvá západoslovenskej oblasti pre mladších a starších žiakov, juniorov a seniorov. Myjavský plavecký oddiel tu úspešne reprezentovali Jakub Bobčík, Veronika Hazuchová, Ondrej Kormaník, Katarína Kormaníková, Diana Pastieriková, Branislav Pítek a Zuzana Štefíková. Domov sa vracali s rozsiahlou zbierkou medailí, o ktorú sa svojimi výkonmi pričinila väčšina z nich a potešili trénerov aj zlepšenými "osobákmi". Medailová bilancia je nasledovná: Katarína - 7 zlatých a 3 strieborné medaily v kategórii 15 až 17-ročných dievčat, Branislav - 6 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzová medaila v kategórii 15 až 18-ročných chlapcov, Diana - 2 zlaté, 4 strieborné a 1 bronzová medaila v kategórii mladších žiačok, Jakub - 1 zlatá, 5 strieborných a 1 bronzová medaila v kategórii starších žiakov a Ondrej - 1 bronzová medaila v kategórii starších žiakov. Gratulujeme a zároveň všetkým prajeme veľa zdravia a síl v záverečnej príprave na nadchádzajúci vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní.
 
myjavskí plavci v nových zámkoch
Myjavskí plavci v Nových Zámkoch.
 
plavci v spišskej novej vsi
Myjavské plavecké nádeje v Spišskej Novej Vsi.
 
Branislav Kormaník, hlavný tréner

Plavci súťažili v Púchove, Topoľčanoch i v Leviciach
 
    &n

Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
Január 2020
PUSŠPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Zoznam podujatí

Anketa
V ktorej lokalite na Myjave máte najväčší problém zaparkovať?

Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online7
Dnes  912
Mesiac  23545
Celkovo1011205

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac