Volejbal

Pozvánky volejbalového oddielu Spartaka Myjava

Aktuálne nie sú k dispozícií žiadne pozvánky.

Výsledky volejbalového oddielu Spartaka Myjava

Extraliga mužov - finále play-off (na 3 výhry) - štvrtý zápas - streda 8. 4. 2021

RIEKER UJS KOMÁRNO (4.) - TJ SPARTAK MYJAVA (2.) 3 : 0 (19, 21, 12) - výsledok série 3 : 1, Komárno získalo titul.

rozhodovali: Schimpl a Moravčík, bez divákov

Komárno: Ogurčák 12, Tarabus 7, Mlynarčík 19, Kubš 10, Mačuha 7, Kasperkevič 1, libero Turis (Százvai 0, Jalovecký 0). Tréner: R. Pělucha

Myjava: Watzka 3, Ludha 8, Barták 2, Pokopec 10, M. Zeman 6, Konc 11, liberá Ochodnický a S. Paňko (Šíma 1, Valo 0, Viskup 0, Š. Rzyman 0, O. Zeman 1). Tréner: M. Pipa

hráči zápasu: František Ogurčák (Komárno) - Patrik Pokopec (Myjava)

priebeh: Prvý set vyhrali domáci za 25 minút, keď si od stavu 14 : 14 pripísali štyri lopty za sebou a získali rozhodujúci náskok. V druhom Myjava otočila z 3 : 7 na 8 : 7, neskôr viedla aj 18 : 15, ale koncovka už patrila Komárnu. Domáci potom v treťom dejstve odskočili súperovi na 14 : 7 a zápas suverénne doviedli do víťazného konca.

zaujímavosti: Ziskom titulu dosiahli zverenci trénera Robina Pěluchu najväčší úspech v klubovej histórii, doteraz nimi boli extraligové striebro a triumf v Slovenskom pohári z roku 2015. Matej Kubš a Peter Kašper z víťazného tímu majú v kariére na konte už sedem titulov v slovenskej extralige. Dotiahli sa tak v rekordných zápisoch na Mareka Kardoša a Mariána Vavreka. Myjavčania sa vo svojej 16. sezóne v najvyššej súťaži prvýkrát prebojovali do finále. K trom bronzom z rokov 2000, 2001 a 2014 teraz tím kouča Martina Pipu pridal striebro. Kapitán Komárna František Ogurčák získal tretí slovenský titul, ale prvý po 18 rokoch (predtým s Púchovom 2002 a 2003). Komárno ako prvý tím od roku 2012, kedy sa to podarilo Humennému, získalo titul zo 4. miesta v play-off.

lídri: Najviac bodoval domáci univerzál Peter Mlynarčík, ktorý zaznamenal 19 bodov, z toho 4 esá. V útoku mal 54% úspešnosť. Po 3 bloky si pripísali kapitán František Ogurčák (12 b.) a Matej Kubš. Štyri esá dal aj Filip Mačuha. Za hostí mal 11 bodov Matúš Konc, o jeden menej Patrik Pokopec. Tri bloky nazbieral Michal Zeman.

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Dobre sme začali a súpera sme zatlačili servisom. Dôležité bolo, že sme ubránili ich najlepších hráčov Konca a Watzku. Zlom nastal v druhom sete, keď sme v strednej časti prehrávali, ale dobrou a trpezlivou hrou sme skóre otočili. V treťom sete sme už boli rozbehnutí a súpera sme k ničomu nepustili. Z prvého titulu ako tréner mám veľkú radosť, ďakujem mojim hráčom a vedeniu klubu za celú sezónu, Komárno si tento titul zaslúžilo. Gratulujem aj Myjavčanom, boli naozaj výborným súperom vo finále."

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Komárno zaslúžene vyhralo a získalo titul, k čomu im gratulujem. My sme moc chceli a robili sme z mladíckej nerozvážnosti veľa chýb. Bola to prvá finálová účasť v histórii nášho klubu a hoci je sklamanie teraz veľké, musíme ostať nohami na zemi a tvrdo pracovať ďalej. Bola to naša najlepšia sezóna, keby mi niekto pred jej začiatkom povedal, že vo finále bude Komárno a Myjava, tak by som tomu neveril. Som rád, že je na čom pracovať, postavili sme dobré základy do budúcna. Sezóna sa pre nás ešte nekončí, na budúci týždeň nás čaká Slovenský pohár a ideme sa na to pripraviť."

František Ogurčák, kapitán Komárna: "Aj keď sme prehrávali, som cítil, že zápas máme pod kontrolou a bol som presvedčený, že dnes vyhráme. Hrali sme dobre, eliminovali sme najsilnejšie zbrane súpera a v zlomových momentoch rozhodla naša skúsenosť. Som rád, že sme pre Komárno vybojovali titul, za veľkú snahu a prácu si to tento klub zaslúži. Obrovský pokrok spravili aj Myjavčania, zaslúžene postúpili do finále a z roka na rok sa zlepšujú."

Najbližšie plánované zápasy - semifinále Slovenského pohára

• utorok 13. 4. 2021 - TJ Spartak Myjava - UNIPO Prešov o 13.00 hod. V Nitre
  • streda 14. 4.2021 - o 17.30 hod. prípadné finale SP

Ďalšie zápasy mužskej extraligy

O BRONZ (na tri výhry) - 4. zápas: VK KDS ŠPORT KOŠICE - VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (22, 21, -15, 20)
Stav série 2:2, rozhodujúci zápas sa odohrá v sobotu 10.4.2021 v Prešove

strieborní volejbalisti spartaka myjava

Strieborní volejbalisti TJ Spartak Myjava. Gratulujeme!

zdroj: J. Petrucha

Rozhodujúci zápas Myjavy s Komárnom bude na Bielu sobotu

Bohužiaľ, ani v druhom zápase finálovej série slovenskej volejbalovej extraligy, ktorý sa uskutočnil v stredu 31. 3. 2021, sa Myjavčanom nepodarilo uspieť a podľahli Komárnu 1 : 3. Tretí duel, ktorý rozhodne o konečnom výsledku alebo sériu predĺži o ďalšie stretnutie, sa bude konať v sobotu 3. apríla 2021 o 18.00 h v mestskej športovej hale v Myjave. Zápas môžeme sledovať v priamom prenose na obrazovkách a youtube kanáli Televízie Myjava lebo na portáli huste.joj.sk. Pozývame vás, poďte aspoň takto na diaľku fandiť našim hráčom a držať im palce v tomto dôležitom stretnutí!

V prvom zápase finálovej série zvíťazilo Komárno

Volejbalisti Rieker UJS Komárno vyhrali v prvom zápase finále play-off extraligy mužov na palubovke VO TJ Spartak Myjava 3 : 1 a v sérii hranej na tri víťazstvá sa ujali vedenia 1 : 0. Lídrom hostí bol kapitán František Ogurčák, ktorý zaznamenal 19 bodov. Druhý zápas je na programe v stredu 31. marca o 18.00 h v Komárne. Priamy prenos bude vysielať portál www.huste.joj.sk.

Extraliga mužov - finále play-off (na 3 výhry) - prvý zápas - sobota 27. 3. 2021

TJ SPARTAK MYJAVA - RIEKER UJS KOMÁRNO 1 : 3 (17, -20, -19, -19) - stav série 0 : 1

rozhodovali: Moravčík a Kováč, bez divákov

Myjava: Michal Zeman 9, Viskup 14, Watzka 13, Ludha 12, Barták 2, Pokopec 15, liberá Ochodnický a S. Paňko (Pollák 2, Konc 3, Valo 0). Tréner: J. Petrucha

Komárno: Ogurčák 19, Kašper 7, Mlynarčík 14, Kubš 13, Mačuha 7, Kasperkevič 2, libero Turis (Jalovecký 2, Tarabus 1, Sánta 0, Százvai 0). Tréner: R. Pělucha

hráči zápasu: Marek Ludha (Myjava) - František Ogurčák (Komárno)

Domáci vstúpili do prvého finálového zápasu v klubovej histórii dobre, hneď si vypracovali náskok a prvý set vyhrali 25 : 17. Domácich v úvode druhého setu pribrzdilo zranenie Ludhu, ktorý si podvrtol ľavý členok a na ihrisko sa vrátil až tesne pred koncovkou. Komárno výkon gradovalo, kvalitným servisom aj obranou si vytvorilo náskok a druhý set získalo 25 : 20. Skúsenejší hostia nepoľavili ani v ďalšom priebehu, darilo sa všetkým trom útočníkom a v Myjave už nedovolili v treťom a štvrtom sete získať ani 20 bodov. Pre Komárno, ktoré sa do bojov o zlato prebojovalo prvýkrát od roku 2015, je to prvé finálové víťazstvo v klubovej histórii. Pred šiestimi rokmi totiž prehralo v sérii s Prešovom 0 : 4 na zápasy.

lídri: Kapitán Komárna bol s 19 bodmi (2 bloky) najproduktívnejším hráčom na ihrisku. Na dvojciferné číslo sa z tábora hostí dostali aj Peter Mlynarčík (14) a Matej Kubš (13). Za domácich mal 15 bobov Patrik Pokopec (1 blok), o jeden menej získal Tobias Viskup. Myjavský blokár Marek Ludha si pripísal 4 bloky, Michal Zeman (Myjava) a Peter Kašper (Komárno) po 3. Na esá (4:4) aj bloky (9:9) bola štatistika vyrovnaná. Hostia v útoku podstatne menej chybovali (2:10).

zaujímavosti: Myjava nastúpila, podobne ako v prvých dvoch semifinálových zápasoch, bez trénera Martina Pipu, ktorý je v karanténe. Družstvo viedol asistent a manažér tímu Jaroslav Petrucha. Myjavskí volejbalisti Patrik Pokopec a Matúš Konc odohrali zhodne 199. zápas kariéry v našich najvyšších súťažiach (extraliga a SP). Blokár Komárna Peter Kašper sa predstavil v jedenástej finálovej sérii v kariére. Na konte má šesť titulov. Rovnako šesť titulov získal aj jeho spoluhráč Matej Kubš, ktorý ešte nikdy neprehral finálovú sériu.

Jaroslav Petrucha, tréner Myjavy: "Do prvého zápasu finálovej série sme veľmi dobre vstúpili. Dobre sme bránili na sieti a dohrávali bodové lopty. V druhom sete Komárno dobre prihrávalo a hralo skvele v poli. Nevedeli sme tlačiť servisom a slabšie sme bránili na sieti. Súper dnes vyhral zaslúžene, bol šikovnejší a odvážnejší. Musíme sa pripraviť na ďalší zápas a podať lepší výkon."

Robin Pělucha, tréner Komárna: "Som veľmi rád, že sme vyhrali. Bol to ťažký zápas a gratulujem mojim chlapcom. Domáci išli od začiatku do konca naplno a majú veľký potenciál. Bude to ešte ťažká séria a je to otvorené."

Najbližšie plánované zápasy - finále play off (na 3 víťazné zápasy)

• streda 31. 3. 2021, 18.00 h - streda Spartak Komárno - TJ Spartak Myjava - Zápas opäť odvysiela v priamom prenose na televíznej obrazovke a na svojom youtube kanáli Televízia Myjava.
  • sobota 3. 4. 2021, 18.00 h - TJ Spartak Myjava - Spartak Komárno
  • streda 7. 4. 2021, 18.00 h - Spartak Komárno - TJ Spartak Myjava - prípadný štvrtý zápas série
  • sobota 10. 4. 2021 - TJ Spartak Myjava - Spartak Komárno - prípadný piaty zápas série

Ďalšie zápasy mužskej extraligy - o 3. miesto - prvý zápas

• VK MIRAD UNIPO PREŠOV - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3 : 1 (13, -19, 12, 20)

Skupina o 5. - 7. miesto - 6. kolo, posledný zápas

• VKP BRATISLAVA - VK OSMOS PRIEVIDZA 3:1 (23, -23, 16, 14)

Zatiaľ známe konečné poradie v extralige mužov v ročníku 2020/21: 5. VKP Bratislava, 6. TJ Slávia Svidník, 7. VK OSMOS Prievidza, 8. ŠŠ volejbal Trenčin.

Momentka z prvého finálového duelu Myjava - Komárno
autor: Vladimír Pyxel Domen

Vo finále Myjava proti Komárnu

Len nedávno sme vás informovali o historickom úspechu myjavského volejbalu, keď sa spartakovcom po víťazstve nad Košicami podarilo prvý raz postúpiť do finále najvyššej slovenskej volejbalovej súťaže. A od stredy 24. marca 2021 je jasné, že vo finále extraligy 2020/2021 sa hráči TJ Spartak Myjava stretnú s tímom Spartak Komárno. Séria súbojov o majstrovský titul sa bude hrať na tri víťazné zápasy podľa nasledovného harmonogramu:

• sobota 27. 3. 2021, 15.00 h - TJ Spartak Myjava - Spartak Komárno
  • streda 31. 3.2021, 18.00 h - Spartak Komárno - TJ Spartak Myjava

Keďže stretnutia musia súperi vzhľadom na stále pretrvávajúce protipandemické opatrenia odohrať bez divákov, budeme môcť zápasy sledovať online na stránkach www.svf.sk a www.huste.joj.sk a duel v priamom prenose na na televíznej obrazovke i na svojom youtube kanáli odvysiela aj Televízia Myjava. Držíme palce!

Historický úspech myjavského volejbalu

Volejbalisti VO TJ Spartak Myjava vyhrali v rozhodujúcom piatom semifinálovom zápase extraligy mužov na domácej palubovke nad VK KDS-Šport Košice a prvýkrát v klubovej histórii postúpili do finále. Zverenci Martina Pipu otočili prvé dva nepriaznivo sa vyvíjajúce sety a vyhrali koncovky, v treťom už nedali hosťom šancu. Košice si zahrajú o bronz. V treťom kole skupiny o 5 .- 7. miesto vyhrali volejbalisti VKP Bratislava na palubovke VK Osmos Prievidza 3 : 2, hoci prehrávali 0 : 2.

radosť myjavských volejbalistov po postupe

Radosť myjavských volejbalistov po historuickom postupe do finále.
autor: Vladimír Domen

Extraliga mužov - semifinále play-off (na 3 výhry) - piaty zápas - streda 17. 3. 2021

TJ SPARTAK MYJAVA - VK KDS ŠPORT KOŠICE 3 : 0 (25, 23, 18) - konečný stav série 3 : 2

Myjava postúpila do finále, Košice budú hrať o bronz.

rozhodovali: Schimpl a Kováč, bez divákov

Myjava: Pokopec 11, Michal Zeman 4, Viskup 19, Watzka 13, Ludha 8, Barták 2, libero Ochodnický (Konc 1, Valo 0). Tréner: M. Pipa

Košice: Goč 3, Smolej 9, Kríž 5, Lamanec 17, M. Sopko ml. 6, Pizur 2, liberá Kurej a Marčok (Ondruš 3, J. Hriňák 0, Jakubov 1, Jendrejčák 2). Tréner: R. Vlkolinský

hráči zápasu: Tobias Viskup (Myjava) - Patrik Marčok (Košice)

priebeh: Košičania vstúpili do rozhodujúceho zápasu lepšie, v prvom sete viedli 21:13 a 23:19, ale domáci sa sériou štyroch bodov prepracovali k setbalu a napokon takmer stratený set vyhrali 27:25. V druhom sete vyhrávali Košičania po dvoch esách Kríža 16:11, ale opäť to nedotiahli. Ludha vyrovnal na 17:17 a hoci v závere ešte Pizur priamym bodom z podania dostal hostí do vedenia 20:18, záver patril Myjave a druhý set ukončil Watzka (25:23). V treťom sete mala Myjava raketový nástup, viedli 8:3. Košičania sa nevzdali, vyrovnali na 11:11 a neskôr na 16:16. Druhá polovica setu však patrila domácim, ktorí už nepustili súpera k ničomu a zabezpečili si historický postup do finále. Košice čaká boj o bronz.

zaujímavosti: Myjava až na tretí pokus v tejto sérii využila domáce prostredie. V prvých štyroch súbojoch sa tešili vždy hostia. Na meno svojho finálového súpera si Myjava musí počkať. Séria medzi Prešovom a Komárnom sa začne až v sobotu, pretože v oboch tímoch úradoval koronavírus a z termínových dôvodov sa bude hrať len na dve víťazstvá. Ak sa o postupujúcom rozhodne v úvodných dvoch dueloch, 27. 3. sa začne séria o 3. miesto a finále. Rozhodujúci piaty zápas semifinále extraligy mužov sa od zavedenia tohto formátu play-off (1996-97) uskutočnil desiatykrát, v ôsmom prípade v ňom uspel domáci tím. Košičania nepridali druhú finálovú účasť, do bojov o zlato postúpili v roku 2019. Myjava má v zbierke úspechov tri bronzy (2000, 2001 a 2014). Myjavský blokár Marek Ludha si zahrá v piatom finále za sebou (minulý rok sa pre koronavírus o zlato nehralo). V rokoch 2016 a 2017 získal tituly s Nitrou a v rokoch 2018 a 2019 s Prievidzou.

lídri: Domácich potiahol k víťazstvu 18-ročný univerzál Tobias Viskup, ktorý si pripísal 19 bodov (1 eso, 2 bloky) a v útoku mal 62% úspešnosť. Myjava mala až 14 blokov, z toho 4 Marek Ludha. Za Košičanov bodoval najviac Patrik Lamanec (17 bodov).

Martin Pipa, tréner Myjavy: "Pripravovali sme sa na ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Séria bola veľmi vyrovnaná, so šťastným koncom pre nás. Aj keď sme v prvom aj druhom sete prehrávali, stále sme verili v úspech. Som šťastný z víťazstva aj za hráčov, ktorí tvrdo pracovali po celú sezónu. Dnes oslávime a od zajtra sa budeme pripravovať na finálovú sériu."

Richard Vlkolinský, tréner Košíc: "Myjava vyhrala zaslúžene, pretože zmazala dva veľké náskoky v prvom a druhom sete. Viera vo víťazstvo a množstvo bojujúcich hráčov na strane domácich bolo oveľa viac ako na našej strane. Neostáva mi nič iné, len Myjave zagratulovať k postupu do finále. My sa z tejto série musíme otriasť a pripraviť sa na zápasy o bronz. Od 10. januára sme vážnejšie netrénovali, pretože szále hráme. Prešli štyri týždne, kde sme nemohli nič poriadne nastaviť a išli sme fyzicky dole. Pri tom systéme, keď druhé družtvá hrajú iba na dva víťazné zápasy musíme všetko rýchlo skorigovať a nastaviť sa na boje o tretie miesto."

Najbližšie plánované zápasy: finále play off (na 3 víťazné zápasy)
Na finálového súpera čakáme, bude to Prešov alebo Komárno.

SKUPINA O 5. - 7. MIESTO - 2. kolo:

VK OSMOS PRIEVIDZA - VKP BRATISLAVA 2:3 (21, 22, -15, -15, -13)

Poradie v skupine o 5. - 7. miesto: 5 - VKP Bratislava, 6 - Svidník, 7 - Prievidza.