Klávesové skratky - rozšírené
Preskočiť na obsah
Dnes je 24.09. 2021 | Prihlásiť

Digitálne mesto Gazdovský dvor City monitor Sprievodca Odkaz pre starostu

Počasie
Mapa mesta
Mapa Myjavy
Fotogaléria
galeria

Volejbal

 

Pozvánky volejbalového oddielu Spartaka Myjava


 

Aktuálne nie sú k dispozícií žiadne pozvánky.

 

Výsledky volejbalového oddielu Spartaka Myjava


 

Myjavskí volejbalisti skončili v Ostrave tretí

Volejbalisti Spartaka Myjava štartovali v piatok 17. a v sobotu 18. septembra 2021 na kvalitne obsadenom medzinárodnom halovom turnaji s názvom Ostrava cup. Išlo o poslednú oficiálnu previerku pred začiatkom súťažného ročníka 2021/2022. Turnaja sa okrem Myjavy zúčastnili družstvá Ostravy (extraliga ČR), VKP Bratislava (extraliga SR) a Waldviertelu (extraliga AT). Systém turnaja bol zvolený tak, že družstvá sa stretli každý s každým, pričom hrali na tri vyhraté sety. Výsledky Myjavy boli nasledovné:

 • Myjava - Ostrava 2 : 3 - Úvodný zápas proti domácej Ostrave sa niesol v znamení veľkej vyrovnanosti družstiev. Zaslúžene zápas dospel až do rozhodujúceho piateho setu, ktorý zvládli lepšie domáci. Zápas mal slušnú kvalitu.
 • Myjava - VKP Bratislava 3 : 2 - Zápas s VKP Bratislava, ktorý bude súperom Myjavy v extralige aj v stredoeurópskej lige MEVZA, bol takisto veľmi vyrovnaný, keď sa družstvá striedali vo vedení. VKP viedlo 2 : 1 na sety a malo dobre rozohratý aj 4. set. V jeho koncovke ale spartakovci zahrali skvelo a zápas dospel do piateho setu. Ten zvládli a tešili sa z víťazstva.
 • Myjava - Waldviertel 1 : 3 - Posledný zápas na turnaji kopaničiari odohrali proti účastníkovi MEVZY a tretiemu družstvu rakúskej ligy. Zápas neodohrali v potrebnej kvalite a v rozhodujúcich chvíľach vyprodukovali vlastné nevynútené chyby. Súper bol úspešný aj vďaka dobrému podaniu a kvalitnému útoku.

Celkovo tak Spartak Myjava na turnaji obsadil 3. miesto. Turnaj bol kvalitný a ukázal myjavským hráčom veci, na ktorých ešte musia pracovať. Na turnaji už nastúpili do zápasov aj hráči, ktorý sa vrátili z reprezentácie SR. Chvíľu bude trvať ich zapracovanie a zohratie sa s družstvom, ale členovia realizačného tímu veria, že to nebude dlho trvať. Už v sobotu 25. 9. 2021 sa  totiž začína nový extraligový ročník 2021/2022 a na prvý zápas vycestujú Myjavčania do Prievidze.

Zároveň v sobotu 18. septembra 2021 odohrahlo myjavské družstvo kadetov U18 turnaj v Novom Meste nad Váhom. Po dvoch víťazstvách a jednej prehre na ňom obsadili celkové 2. miesto.

myjavskí volejbalisti na turnaji v ostrave

Myjavskí volejbalisti na turnaji v Ostrave

zdroj: J. Petrucha

 


 

Myjavskí volejbalisti na turnaji v Příbrami neuspeli

Po ďalšom týždni prípravy na novú sezónu extraligy sa hráči volejbalového oddielu Spartaka Myjava presunuli do Příbrami v Českej republike, aby tu odohrali veľmi kvalitný halový turnaj. Ten sa konal za účasti družstiev Eurositex Příbram (ČR), VK Ústí nad Labem (ČR), Union Waldviertel (AUT), Lvi Praha (ČR) a TJ Spartak Myjava (SVK). Jednotlivé družstvá odohrali postupne zápasy každý s každým na tri hrané sety. Výsledky TJ Spartak Myjava boli nasledovné:

 • Spartak Myjava - Lvi Praha 0 : 3
 • Spartak Myjava - Ústí nad Labem 1 : 2
 • Spartak Myjava - Waldviertel 1 : 2
 • Spartak Myjava - Příbram 1 : 2

Na turnaji tak Myjavčania obsadili posledné piate miesto. Turnaj bol výbornou previerkou mladých hráčov Spartaka v ťažkej konkurencii. Vzhľadom na skutočnosť, že sa traja myjavskí hráči pripravujú s reprezentáciou na Majstrovstva Európy (P. Pokopec, M. Zeman, F. Mačuha) a P. Barták po operácii ešte nemôže plnohodnotne športovať, bolo jasné, že turnaj bude pre družstvo z kopaníc náročný. Volejbalisti, ktorí na turnaji dostali šancu, sa so situáciou popasovali slušne. No zrážali ich nevyrovnané výkony a neskúsenosť. Na druhej strane, získali tu skúsenosti aj tí hráči, ktorý ešte nemajú toľko odohraté v kvalitnej konkurencii. No a v dňoch 3. - 4. 9. 2021 odohrajú spartakovci v Komárne dobre obsadený turnaj Belatti Cup s účasťou družstiev zo Slovenska, Česka a Maďarska.

myjavskí volejbalisti v příbrami

myjavskí volejbalisti v příbrami

Myjavskí volejbalisti na turnaji v Příbrami.

zdroj: J. Petrucha

 


 

Myjavskí juniori víťazmi turnaja v Skalici

V sobotu 14. augusta 2021 sa v Skalici uskutočnil turnaj juniorov U20 s názvom Pohár mládeže SVF. Bol to kvalifikačný turnaj na majstrovstva Slovenska na antuke s účasťou štyroch družstiev. Prvé dve družstvá si na ňom zaistili účasť na Majstrovstvách SR.

Výsledky TJ Spartak Myjava

 • TJ Spartak Myjava - VK Skalica 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - VK Nové Mesto nad Váhom 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - ŠŠ volejbal Trenčín 2 : 1
Ako vidno z výsledkov, Myjavčania turnaj vyhrali a postúpili tak na Majstrovstvá SR, ktoré sa uskutočnia 21. - 22. 8. 2021 v Piešťanoch za účasti najlepších 8 juniorských družstiev Slovenska.
 
 
myjavskí juniori na turnaji v skalici
 
Myjavskí juniori vyhrali turnaj v Skalici a kvalifikovali sa na Majstrovstvá Slovenska.
 
 

 
 
V Kojetíne obsadili myjavskí volejbalisti 3. miesto
 

Ďalším prípravným turnajom v Českej republike, na ktorom sa zúčastnili volejbalisti Spartaka Myjava pred štartom novej sezóny slovenskej extraligy, bol 44. ročník turnaja Střední Moravy v Kojetíne. Ten sa konal v sobotu 14. augusta 2021 a okrem spartakovcov naň pricestovalo ďalších jedenásť družstiev. Účastníci tohto tradičného podujatia odohrali zápasy v troch skupinách. A ako sa darilo Myjavčanom?

 • TJ Spartak Myjava - Sokol Bučovice (1. liga ČR) 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - Slávia Svidník B (SR) 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - Black Volley Beskydy (extraliga ČR) 1 : 1
Po odohraní skupinových duelov Spartak z prvého miesta postúpil do štvrťfinále. V ňom bez problémov porazil domáci Kojetín v pomere 2 : 0. V semifinále ho čakal súper z domácej súťaže, Slávia Svidník. Zápas bol veľmi vyrovnaný a napínavý. Za stavu 1 : 1 na sety sa išlo do rozhodujúceho tretieho setu. Koncovku mali lepšie rozohranú kopaničiari, ale nakoniec prehrali 19 :21, a tým aj celý zápas v pomere 1 : 2. Nasledoval súboj o 3. miesto proti českému extraligovému Black Volley Beskydy, ktorý Myjava vyhrala 2 : 0 a obsadila tak bronzovú priečku. Z prvenstva sa napokon radovalo družstvo Svidníka, keď vo finále pomerne hladko vyhralo s Ostravou 2 : 0.
 
Jaroslava Petrucha, manažér TJ Spartak Myjava: "Odohrali sme v Kojetíne v rámci prípravy náš posledný turnaj na antuke. Turnaj splnil účel, s ktorým sme na Moravu cestovali. Aj cez určité personálne problémy v hráčskom kádri sme odohrali dobré a kvalitné zápasy. Hráči, ktorý nastúpili, ukázali slušnú kvalitu a nasadenie. Celkové 3. miesto hodnotím pozitívne."
 
 
myjavskí volejbalisti v kojetíne
 
Myjavskí volejbalisti na turnaji v Kojetíne
 
zdroj: J. Petrucha
 
 

 

Spartak Myjava víťazom turnaja v Chlumci nad Cidlinou

Prvým turnajom v Českej republike, ktorý myjavskí volejbalisti absolvovali, bol prestížny turnaj v Chlumci nad Cidlinou. Turnaja sa okrem tímu TJ Spartak Myjava zúčastnili družstvá VK Ústí nad Labem (extraliga ČR), Volejbal Brno (extraliga ČR), VK Benátky nad Jizerou (1. liga ČR), Slavia Hradec Králové (1. liga ČR) a Fatra Zlín (extraliga ČR). Celkovo teda šesť družstiev, ktoré odohrali zápasy každý proti každému na dva hrané sety. Pričom každý vyhratý set bol počítaný za jeden bod. Myjavčania dosiahli nasledovné výsledky:

 • TJ Spartak Myjava - Volejbal Brno 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - Ústí nad Labem 1 : 1
 • TJ Spartak Myjava - Fatra Zlín 2 : 0
 • TJ Spartak Myjava - VK Benátky nad Jizerou 0 : 2
 • TJ Spartak Myjava - Slávia Hradec Králové 2 : 0

Získali tak celkovo sedme bodov a turnaj vyhrali. Na druhom mieste skončilo družstvo SVK Ústí nad Labem a tretiu priečku obsadilo družstvo VK Benátky nad Jizerou.

Jaroslava Petrucha, manažér TJ Spartak Myjava: "Turnaj bol veľmi kvalitný. Prezentovali sme sa dobrým, poctivým volejbalom založeným na bojovnosti a kolektívnej robote. Podali sme vyrovnané výkony a zaslúžene turnaj vyhrali. Aj keď nám chýbajú traja hráči, ktorý sa pripravujú v reprezentácii na ME, chalani zabojovali a ukázali sa v dobrom svetle. V sobotu 14. 8. 2021 odohráme ďalší prípravný turnaj, a to v Kojetíne."

Od pondelka 9. 8. 2021 pokračujú extraligoví hráči Myjavy v rámci prípravy na súťažný ročník tréningovým procesom a každý deň absolvujú dve tréningové jednotky. Striedajú posilňovňu, atletické tréningy, halu, pieskové ihrisko a jazdu na bicykloch.

myjavčania v chlumci nad cidlinou

Víťazi turnaja v Chlumci nad Cidlinou - hráči TJ Spartak Myjava.

zdroj: J. Petrucha


Dôležité oznamy
Kalendár podujatí
September 2021
PUSŠPSN
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Zoznam podujatí

Anketa
Privítali by ste periodikum, ktoré by informovalo o aktuálnom dianí v meste a regióne v tlačenej i elektronickej podobe?

Poznáte novú aplikáciu Myjava, vďaka ktorej môžete mať mestský úrad v mobile?Všetky ankety

Štatistiky
Počet návštev
Online15
Dnes  1360
Mesiac  36314
Celkovo1889783

Myjava naživo
Myjava naživo

Odporúčame

Citajte viac